Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OT z Debordelizace v archívu AR a spol
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29 2023, 19:21    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Jeden Mr. Green ti tam chybí, jsi nějak z formy Razz
...
Jseš vedle a blbě počítáš, i s podpisem tam naopak jeden přebejvá. Ale přesně to jsem čekal - když nemáš argumenty, začneš rejpat do h0ven.

O plošným zákazu předjíždění kamiónů na dálnicích není potřeba vůbec diskutovat - když už to léta platí v Čombolácku A NIKDO SI TO NEDOVOLUJE ZPOCHYBŇOVAT, jsou veškerý kecypindy o tom, proč to nejde uzákonit i v Českocourkovsku naprosto a jednoznačně zasraným lhaním kamioňácký lobby. Naštěstí mindopr už trošku dostal rozum a nechal aspoň ty nejkritičtější úseky osadit zákazovýma značkama a minvnitr SNAD poučí opicajty v hlídkách, aby za jejich nerespektování skutečně sázeli exemplární pokuty a nechrápali někde zašitý v křoví u odpočívek.

Pod poslední odstaveček DukyNuka (o tom přístupu na fyzicky dohotovenou, ale normálnímu provozu ještě neotevřenou) dopravní stavbu a hlavně pod poslední slova se podepisuju - k tomu není co dodat.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29 2023, 19:48    Předmět: Citovat

Neumíš počítat sám. V prvním slintu jich máš 15 plus dva v podpisu a v dalším veledíle jen 14 plus dva v podpisu.
Celoplošný zákaz nejspíš nic moc nevyřeší a ačkoli máme pomalu nejvíc policajtů v Evropě (vztaženo k počtu obyvatel), tak je to reálně nevymahatelné.
Krásně by se daly využít ty světelné infotabule, které v současnosti informují, že je mlha (to kdyby to někdo neviděl) a podobně. Dle intenzity dopravy "zapnout" zákaz předjíždění pro nákladní vozidla, případně ho zas vypnout. Asi je jiná intenzita dopravy v pátek odpoledne, případně v noci ze so na ne ve tři ráno.
To, že to budou švestky nějak stíhat je iluzorní; ti jdou po tom nejjednodušším, je to vesměs líná banda.
Když už jsme tak "digitální" a "chytří", tak tohle by zrovna od věci nebylo.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 917

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29 2023, 20:47    Předmět: Citovat

Kecáš bludy.
Např. v JmK PČR zveřejnila, že za listopad bylo 600 přestupků předjíždění kamionů v zákazu. A vymahatelnost se řeší. A mimochodem to projelo i TV.
Osobně jsem si jist, že těch přestupků bylo daleko víc, ale jsem rád, že aspoň začal monitoring.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29 2023, 20:54    Předmět: Citovat

Švestky se tedy probraly.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17812
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29 2023, 22:46    Předmět: Citovat

Jsem zvědavej, kdy bude vlákno zase zjimirkovaný. Mr. Green
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29 2023, 23:44    Předmět: Citovat

Já používám navigaci né proto, že někde netrefím, ale nepoužívám panorámu a tak vidím tvar silnice a předem na to reaguju. Potom ta moje má dobrou vychytávku, že mi hlásí omezení rychlosti. Ať značkou nebo začátek obce. Hlásí mi to s předstihem 800 metrů. Velice dobře se mi s tím jezdí na "spotřebu". Jedu devadesát a teď mi to zahlásí omezení. Vyřadím a plachtím nebo předem brzdím motorem. Spotřeba jde rychle dolů.
Nesnáším devadesát a za zatáčkou vesnice a padesát. Bez navigace běžná a nečekaná věc.

_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 1:14    Předmět: Citovat

MiraSt napsal(a):
...
Nesnáším devadesát a za zatáčkou vesnice a padesát. Bez navigace běžná a nečekaná věc.
A ještě k tomu hned za tou cedulí opicajtí hlídka s Ramerem nebo úplně "nejlíp" automatickej kradar s foťákem, napojenej na nejbližší ouřad s rozšířenou působností a tam poloautomatickým generováním dopisů požadujících výpalný za údajný překročení rychlosti ... Copak opicajti, ti tam nemůžou stát 24/7 a leckdy se dá pár kiláků nad limit ukecat, protože občas v těch uniformách sloužej lidi a ne furt jen vopice bez mozků, ale za pevně instalovaný kradary bych zodpovědný byrokrady střílel měkkýma kulkama do podbřišku - 90-95% z nich je umístěno na místech, kde sloužej ne ke zvýšení bezpečnosti, ale jen a výhradně k vylepšování rozpočtu danýho ouřadu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1626
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 8:28    Předmět: Citovat

Jak vidím, jízda autem je pro tebe opravdové, nebezpečné a nervující drama.
Předsudky o pražákách máš horší jak brňák. Asi nějakej komplex.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19541
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 9:02    Předmět: Citovat

No, hezky se to tu rozjelo: to tu chcete vyřešit všechny problémy najednou?
Jo, cedule padesátky nebývá často vidět včas, ale, jestli je za zatáčkou, tak už před ní byla devadesátka o držku. V Podkrkonoší před takto umístěnou cedulí bývá omezení na sedmdesát.
To varování od navigace by se hodilo spíše v případech, kdy je cedule částečně nebo úplně zakrytá třeba porostem, takže je vidět pozdě. O případech, kdy ji obec nechá přesunout o 300 metrů před vesnici, obvykle navigace dlouho neví, mezitím stihne ta cedule taky zarůst do křoví a ještě se pár metrů za ní objeví nové a skutečně fungující úsekové měření.
Nedávno jsem zase jezdil v regionu, kde jsem dělal v roce 1972 jízdy v autoškole. Příjemně mě překvapilo, že většinou obce dodnes začínají a končí tam, kde tehdy. Jistě, už tehdy platila padesátka v obci, ale jen ve dne. Navíc některé z nich měly povolený průjezd osmdesátkou i přes den, protože se na ulici objevil chodec nebo cyklista jednou dvakrát týdně, snad jich tehdy bylo i víc a častěji, než dnes. Jen ta osmdesátka začala postupně mizet. A tak se na hlavních tazích naskládají kolony, protože ten první musí snížit rychlost a ti za ním ji musí logicky snížit už před omezením, někdy i dost daleko před ním. V tom ani varování navigace nepomůže... A vůbec nejlepší je, když se někde vzadu objeví houkající sanita, první zastaví kolonu, ale tak, že někteří za nimi nemají kam uhnout, protože na chodníku zábradlí, uprostřed silnice zpomalovací ostrůvek...
Obávám se však, že toto fórum není nejvhodnější platorma, kde by se měly řešit potíže v silniční dopravě, pasti na řidiče a jiné lumpárny. Postěžovat si můžeme, konečně patří to k našim národním zvykům, možná se nám i uleví, ale to je tak všechno. Mám už zkušenost, že i písemné podněty, jak zefektivnit někde dopravu a ještě přitom zvýšit její bezpečnost v místě, končí léta, někdy vůbec, nevyřízené, dokonce na ně úřad ani neodpoví. Byly doby, kdy pomohla alespoň petice, dnes už ani ta ne: zdržují a blokují to jakési osobní zájmy i nezájem, protože úředník bydlí jinde a ani tudy nejezdí. V důsledku to vede k tomu, že mnozí z dosud slušných řidičů přestávají být slušnými. A spirála omezení, zákazů a elektronických kontrol se roztáčí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1626
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 9:20    Předmět: Citovat

Já mám s podněty opačnou zkušenost.

Kousek od baráku máme křižovatku, "hlavní" odbočuje doprava a je tam přes parkoviště Celní správy blbě vidět. Říkám si pokaždý, tady by se sakra hodilo zrcadlo. Jen tak z legrace jsem napsal na odbor dopravy. Asi tak za dva měsíce zase na stejným místě: Sakra, tady by se hodilo zrcadlo. Támhle naproti u tý ohrady... A vono už tam bylo! Napsal jsem na úřad znova, a paní odpopvěděla, že jako samozřejmě. Že takové podněty přečtou, zhodnotí, a když to dává smysl, tak do toho jdou.

Je to tady:
https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=93841814&newest=1&yaw=5.779&fov=1.257&pitch=0.014&x=16.1598050&y=50.4119471&z=18&base=ophoto

Náchod je vyhlášený každodenními brutálními kolonami. Skrz město vede jediný průtah, bohužel společný pro všchny tranzitní směry (Hradec, Rychnov, Orlické hory, Polsko, Meziměstí, Trutnov). Ráno dojedu do sousedního města do práce za sedm minut. Odpoledne zpátky je to minimálně půlhodina.
Existuje ale jedna úzká a klikatá objízdná trasa skrz boční uličky. Je tam zákaz vjezdu všech motorových vozidel, s výjimkou - světe, div se! - pro OBČANY MĚSTA NÁCHODA. Ne jenom pro ty, kdo tam bydlí, ale pro každého, kdo potřebuje dojet domů na opačný konec města. Bomba.

To, co popisuješ, je prostě vlastnost doby. Aut je strašně moc. Prostoru málo. A jezdí každej, takže i pár vyloženě špatných řidičů. Chce to jen trochu velkorysosti a vnitřní pokoj. Já považuju za zábavné i to, že občas někomu uhnu, vzdám se přednosti, udělám místo náklaďáku nebo popelářům, k motajícímu se moulovi nejvýš utrousím dobromyslnou poznámku, za cyklistou jedu klidně kilometr krokem. Však ho někde předjedu. Je mi to fakt jedno. Když mě načapají u přestupku, je to čistě moje chyba. Mám čumět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 10:04    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Já mám s podněty opačnou zkušenost.
Kousek od baráku máme křižovatku, "hlavní" odbočuje doprava a je tam přes parkoviště Celní správy blbě vidět. Říkám si pokaždý, tady by se sakra hodilo zrcadlo. Jen tak z legrace jsem napsal na odbor dopravy. Asi tak za dva měsíce zase na stejným místě: Sakra, tady by se hodilo zrcadlo. Támhle naproti u tý ohrady... A vono už tam bylo! Napsal jsem na úřad znova, a paní odpopvěděla, že jako samozřejmě. Že takové podněty přečtou, zhodnotí, a když to dává smysl, tak do toho jdou.
Je to tady:
https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=93841814&newest=1&yaw=5.779&fov=1.257&pitch=0.014&x=16.1598050&y=50.4119471&z=18&base=ophoto
...
A já přesně tu co Jarda. Tady v Třebový na jednom z výjezdů z historickýho Starýho náměstí ještě když se to jmenovalo "náměstí Sbratření" (protože tam stála socha dvou okusujících se buzerantů) bejvaly 2 zrcadla, protože pro lepší výhled kolem rohů tam byl blbej nájezd z jednosměrky. A zničehož nic obě zrcadla zmizely a "nový" osazenstvo rathausu na podobnej návrh znovu je osadit odpovědělo, že zhoršenej výhled způsobenej absencí obou špíglů tam nutí řidiče víc zpomalit až zastavit, aby se měli čas dobře rozhlídnout a tím že se zvyšuje bezpečnost dopravy (!!!!) Je to tady: https://mapy.cz/s/gafanujuno - přímo proti výjezdu z jednosměrky nad tím plotem bejvávaly dva špígly, na každou stranu jeden ...

Hill napsal(a):
...
Nedávno jsem zase jezdil v regionu, kde jsem dělal v roce 1972 jízdy v autoškole. Příjemně mě překvapilo, že většinou obce dodnes začínají a končí tam, kde tehdy. Jistě, už tehdy platila padesátka v obci, ale jen ve dne....
...
https://www.cspsd.cz/682-rychlostni-limity-z-pohledu-historie Ne vždycky - jistou dobu taky platila v obci 60 a v noci no-limit ... Jo, to bejvávaly časy ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 10:51    Předmět: Citovat

Obec si nemůže jen tak nazdařbůh postavit značku nebo přestěhovat ceduli jak se jim zachce. Pokud se jedná o krátkodobou a přechodnou dobu z důvodu místní a krátkodobé události tak to jde. Ale například přestěhovat ceduli začátku obce nelze. U nás se stavěl chodník kolem cesty a osazení značek musel schválit krajský úřad. Taky plánek jsem viděl. Takže o nějaké trvalé svévoli tady nejde.
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1626
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 11:26    Předmět: Citovat

Kájo, pokud se okusovali, tak to nebyli buzeranti ale kanibalové. To jsou zcela odlišné disciplíny. Nebo se jenom dělili o hašlerku.
A co jsi pak udělal ty? Dal jsi úředníkům přednášku, jako nám? Inicioval jsi referendum? Chodil jsi na zastupitelstvo s dotazem, jak se věci pohnuly? Protože přesně to dělá každej blbec, co si usmyslí, že kolem jeho domu musí bejt třicítka. A dosáhne toho. Protože je sice blbej, ale není línej.
(Já mu pod té doby jezdím pod okny třicet - na jedničku.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 19:35    Předmět: Citovat

Ne, jak je posmrknuto, jezdím jim pod woknama u rathauzu dokolečka dokola na dvojku 30-40 na půl plynu a řízeným smykem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1626
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2023, 20:02    Předmět: Citovat

Jo, z toho dozajista ihned pochopí, co se jim snažíš sdělit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund