Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

konec mapy vysílačů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2023, 18:12    Předmět: Citovat

nonius napsal(a):
Stránky mapavysilacu.cz uváděly pokrytí jednotlivých vysílačů na jednotlivých kanálech, které docela dobře odpovídalo skutečnosti, to jsem na jiných stránkách neviděl.

jj, je to tak jak píšeš, dokonce se tam dal spočítat předpokládaný útlum trasy s dostatečnou přesností . . .
a když se podle toho udělala skutečná radiová trasa, docela to sedělo
a to fakt na žádných jiných stránkách něšlo . . .
vše co se dá najít jinde a to včetně stránek ČTÚ, jsou jen jakési parodie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2023, 19:53    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):
Pokud jde o oficiální české rozhlasové a TV vysílače, docela pěknou aplikaci provozuje ČTU

https://digi.ctu.cz/dtv/


Tohle za chvilu asi taky skončí, maj x krát lepší náhradu Cool

včetně výškového profilu

Se divím, že to tu zatím nikdo nepostnul Very Happy

https://vportal.ctu.cz/intro

Se mrkněte, jak to tam vypadá s vyhodnocením třeba MUX24 na populaci obcí
MUX24 vyhodnocení pokrytí populace na úrovni obcí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2023, 19:56    Předmět: Citovat

Alespoň nějaké střipky lze najít zde
zde

Ta stránka působí docela podivně.
citace:


Autoři

Stránky nabízejí seznamy a interaktivní mapy DVB-T/DVB-T2 vysílačů nebo také vysílačů digitální televize pro vybrané evropské země. Tímto jsem skloubil svůj koníček se svoji prací.

Tato aplikace vznikla za podpory ČTU a otevřených datových sad, které publikuje na svém webu.

Spolupráce

Goran Pavic (BiH)
Gábor Borbély (HU)
Ondrej Forgáč (SK)


Ten odkaz na ČTÚ vede sem
https://data.ctu.cz

Tady je těch jmen víc
citace:

Autoři :
Jiří Procházka (CZ)

Spolupráce :
Andrzej Hyjek (PL)
David Kříž (CZ)
Gábor Borbély (HU)
Ondrej Forgáč (SK)
Cezar Pendarovski (MK)
Didier Martin (FR)
Andrej Vlasic (HR)
Krzysiek Pec (PL)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2023, 20:42    Předmět: Citovat

V seznamu vysílačů na ČTÚ vzniknou chyby v přepočtu souřadnic všech vysílačů v rozmězí východní délky od 12°00'00" do 12°59'59" (import z CSV do Excelu). Nějaký mamlas tam zapomněl přepnout formát sloupce na číslo a Excel si to přeložil po svém. Musel jsem to ručně opravit, ale tabulky v PDF a XLSX formátech jsou ke stažení tady. Je to i s výkony vysílačů a nadmořskou výškou paty, jen výšku antén nad zemí nezbývá, než sehnat jinde.
A pak poslouží výškopis na cbpmr.cz. Tam to dá zase azimuty, vzdálenosti, a řez terénem i se zakřivením Země. Taky mi to už udělalo mnohokrát dobrou službičku.
Mapy pokrytí jsem kdysi také využil, ale tam, kde to jde na přímou viditelnost, se s pokrytím počítat dá, a tam, kde něco překáží, stejně žádná mapa pokrytí nepomůže, neporadí, hledat se musí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2023, 20:53    Předmět: Citovat

rayx:
Díky, ty stránky znám, ale nikdy si nemůžu vzpomenout na název a Google je nedokáže najít (poslední dobou nevyhledává moc dobře, možná se špatně ptám).
Pokrytí DVB-T2 a DAB+ vypadá věrohodně, ale pokrytí LTE se mi nezdá. Podle těch map na ČTU bych tu měl mít dobrý signál v pásmu 1800MHz (BTS necelé 3km), ale modem se do toho pásma nepřepne a telefon ukazuje většinou slabý nepoužitelný signál, pouze na jednom místě na balkóně ukáže dostatečný signál a dokáže se připojit. Přímo na stránkách O2 je pokrytí menší. Tak nevím v čem je chyba.

Hill:
Díky za seznam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2023, 21:33    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17796
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2023, 22:20    Předmět: Citovat

rayx napsal(a):

Se mrkněte, jak to tam vypadá s vyhodnocením třeba MUX24 na populaci obcí
MUX24 vyhodnocení pokrytí populace na úrovni obcí

V tom vyhodnocení pokrytí jsou pěkný blbosti. Třeba je tam napsáno že Hejnice nad Libercem mají MUX24 pokrytí 0%. No byl jsem tam vloni 2 x na chajdě známýho a MUX 24 tam nekostkoval ani za deště. Můžu se ho příležitostně zeptat ať se na procenta koukne.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriProchazka



Založen: Nov 03, 2023
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 15:53    Předmět: Citovat

Určitě nebyl problém s právy. ČTÚ mě v podstatě podpořilo, když jsem s projektem vyhrál soutěž Společně otevíráme data v roce 2019.

Žádné teorie 1984 a tak se nekonají. Prostě už se mi to nechtělo řešit.

Jak byly vyřešeny mapy pokrytí? Vzal jsem měřák, šel proměřit DVB-T 21 kanál z Rakouska na více místech, pak sedl k notebooku a prostě zkoušel, až jsem byl spokojen s výsledkem a vše sedělo. Výpočet jsem dělal na co největší rozměr, aby i 100kW vysílače na kopci byly zobrazeny celé.
Jen pro zajímavost jedna mapa se generovala asi 15 minut a jsou jich tam 100ky.

Mapavysilacu.cz určitě nebrala terénní profil z mapy.cz. Je to služba někde v US. S autorem jsem dohodnut, takže vše čisté.

A jak jinak se chcete rozloučit než monoskopem. Přijde mi to stylové, než to surově vypnout. Pak ani nevíte, co se stalo. Za pár týdnů zruším i monoskop a bude rádiový klid Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 19:58    Předmět: Citovat

Škoda že ste stym skončil. Upset
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 20:08    Předmět: Citovat

JiriProchazka napsal(a):
Prostě už se mi to nechtělo řešit.

je to škoda, myslím že díky vaší stránce bylo pomoženo spoustě lidem.
velká skupina radioamatérů využívala hlavně funkci "libovolný profil" při navazování spojení na UHF.
velmi mě mrzí ukončení stránky,
přesto Vám za dosavadní provoz i za ostatní uživatele velice děkuji.
Vláďa
OK1HGA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 20:10    Předmět: Citovat

Mozno by bolo vhodne zverejnit zdrojaky, aby ta praca nevysla nazmar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 0:27    Předmět: Citovat

tohle je asi zdroj dat . . .
https://www.heywhatsthat.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriProchazka



Založen: Nov 03, 2023
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 4:58    Předmět: Citovat

ok1hga Děkuji. On si člověk kolikrát vyslechl i nadávky.

Ano. To je služba použita pro generování terénního profilu. V podstatě je to jen jeden odkaz s parametry a máte, co potřebujete.

Co se tyče zdrojáků. Toto neplánuji. Přeci jen to má pořád nějakou cenu a je za tím spousta práce v mém volném čase. Kolikrát ty opensource projekty dělají lidi, co jsou normálně placení.

Jen abyste věděli. Ten web mi několikrát vykradli €&@;:/ (doplňte vulgární slovo) Poláci. To jste potom člověk hodně motivován. No a pak lidi objeví adblock. To už potom není ani na ten hosting. Není to nějaké PHP, ale plnohodnotná webová aplikace v Java. Nicméně třeba se najde někdo, kdo převezme uvolněné místo po mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2023, 14:33    Předmět: Citovat

Na druhou stranu by byla škodu tu práci vyhodit do propadliště dějin. Je dost možné že máte nějaké komerční využítí, pak je to vpořádku a zcela na vás.

V případě že to vše míří do šuplíku, tak možná se můžete zamyslet nad crowdfundingovou kampaní. Například si stanovíte částku a v případě že se vybere, tak zdrojáky uvolníte pod nějakou OpenSource licencí. Výběr konkrétní licence je potřeba dobře rozmyslet GPL 3 dobře brání proti komerčnímu zneužití, nikdo si to nemůže znova uzavřít, ale i pro vás by to mohlo být omezující. S BSD si zase může každý dělat co chce, vč. komercializace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriProchazka



Založen: Nov 03, 2023
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po listopad 06 2023, 9:23    Předmět: Citovat

Bylo to zadarmo, tedy v podstatě zadarmo, chtělo to jen reklamy Google, ale to se lidem taky nelíbilo, tak zapnuli adblock. A je to OK, chtějí se chránit před sledováním, ale má to své konsekvence. Web byl ukončen. Zkuste to brát i jako ponaučení, až budete s nějakou službou spokojení, tak zvažte aktivaci reklam.

Mě už se to necjhtělo řešit, tak jsem to zrušil a je klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund