Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aký OS na starší NTB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 17:13    Předmět: Citovat

Počkať, teraz pozerám že mám nejakú inú verziu... kde ja som ju zobral? Súbor basilisk52-g4.8.win32-git-20230311-3219d2d-uxp-6f99b9744-xpmod.7z (marec 2023)

Á, už viem, bolo to niekde tu: http://rtfreesoft.blogspot.com/2023/03/
Ako pozerám, každý mesiac je niekoľko nových verzii. Napravo sa dá vybrať mesiac.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.


Naposledy upravil PotPalo dne út říjen 31 2023, 17:43, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 17:36    Předmět: Citovat

U ČS prostě na Linuxu používám aktuální Firefox a vůbec nic neřeším.

Ani jsem netušil, že dělají nějaké bejkárny ohledně widlí...

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 17:50    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Počkať, teraz pozerám že mám nejakú inú verziu... kde ja som ju zobral? Súbor basilisk52-g4.8.win32-git-20230311-3219d2d-uxp-6f99b9744-xpmod.7z (marec 2023)

Á, už viem, bolo to niekde tu: http://rtfreesoft.blogspot.com/2023/03/
Ako pozerám, každý mesiac je niekoľko nových verzii. Napravo sa dá vybrať mesiac.

Zkuste to znovu jestli Vám to ještě v těch WnXP funguje. Já si zrovna stáhl z adresy https://rtfreesoft.blogspot.com/search/label/serpent nejnovější verzi prohlížeče Basilisk z 28.10.2023 pro Win XP 32-bit, která je ke stažení viz odkaz níže a byla vydaná doslova před pár dny v sobotu

https://o.rthost.win/basilisk/basilisk52-g4.8.win32-git-20231028-3219d2d-uxp-db8e04921c-xpmod.7z

ale ani s ní přístup do George nefunguje a při pokusu o přístup na přihlašovací stránku George se objeví akorát hlášení viz přiložený obrázek. Takže to vypadá, že se v tom zase pohrabali a už to asi nefunguje ani v tom Basilisku.



basilisk_george_winxp.png
 Komentář:
 Velikost:  36.64 kB
 Zobrazeno:  24 krát

basilisk_george_winxp.png




Naposledy upravil Valdano dne út říjen 31 2023, 17:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 17:54    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
U ČS prostě na Linuxu používám aktuální Firefox a vůbec nic neřeším.

Otázkou je jestli by vám to také šlapalo bez problému pokud byste vzal třeba 15 až 20 let starou distribuci Linuxu se starou verzí Firefoxu. To je asi tak srovnatelné s těmi starými Windows XP.

Jen jsem to chtěl vyzkoušet když už se tu někdo zmínil, že mu to na WinXP funguje. Samozřejmě tímto provozování zastaralých Win XP nikterak neobhajuji a sám provozuji novější notebook s Windows 11 Pro a tam samozřejmě není s instalací nejnovějších verzí prohlížečů ani s přístupem do George žádný problém podobně jako v aktuálních distribucích Linuxu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 18:41    Předmět: Citovat

Tak oprava. Už mi přístup do George ve Windows XP přes prohlížeč Basilisk funguje. Akorát jsem musel navíc vytvořit přes about:config nový řetězcový parametr general.useragent.override a nastavil jsem mu textový řetězec viz níže. Ve Firefoxu 52 to nestačilo, ale v Basilisku to stačí. Funguje jak dvoufázové přihlášení tak i práce s George.

kód:
Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/109.0


Naposledy upravil Valdano dne út říjen 31 2023, 18:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 18:42    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
Zkuste to znovu jestli Vám to ještě v těch WnXP funguje. .
Samo že hneď to nejde, ale keď sa použije menší trik, tak to ide aj s tou marcovou verziou bazilíšky čo mám:

Do adresného riadku napísať a prejsť na about:config
Potom pravé myšítko, New > String
zadať meno položky: general.useragent.override.george.csas.cz
zadať hodnotu: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/118.0.0.0 Safari/537.36

Tak, a teraz si pre stránku www.george.csas.cz akože na Windows 10 64-bit s nejakým novším browserom. Dobré je, že pre každú stránku si takto môžeš nastaviť taký useragent, aký tá stánka požaduje. https://www.useragents.me/

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.


Naposledy upravil PotPalo dne út říjen 31 2023, 18:49, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 18:45    Předmět: Citovat

Jo to už jsem udělal obdobným způsobem viz popis v mém předchozím příspěvku a funguje to včetně dvoufázového přihlášení. Tak díky za pomoc při tom zkoušení.

PS: Jádro prohlížeče Basilisk je založeno na odnoži jádra Gecko, které používá i Firefox. Takže ta nastavení jsou podobná ne-li prakticky totožná. Já při tom testování vytvořil parametr general.useragent.override bez specifikace domény a s ID useragentem definovaným pro Firefox a šlape to OK. Problém byl evidentně v tom, že staré Gecko jádro Firefoxu 52 (tj. poslední verze FF pro WinXP) nepodporovalo nové funkcionality, které nová odnož Gecko jádra v Basilisku podporuje a díky tomu to s George funguje bez problému i ve starých WinXP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4961
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 18:59    Předmět: Citovat

To by som zasa nerobil. Takto si budú navštívené stránky robiť štatistiku že si na novšom železe a staré nepoužívané odrežú úplne. Ja to nechávam ako to je, nech vidia že sú navštevovaní aj starším browserom a O.S. . To maskovanie by som dal výhradne iba pre hentaké idiotské stránky, nech vidia iba to čo chcú vidieť.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 19:04    Předmět: Citovat

To bylo jen na vyzkoušení. V reálu ten starý stroj už používám jen výjimečně a na jiné účely. Na přístupy po Internetu už prakticky skoro vůbec. Takže nebude vadit i když to takto ponechám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gilhad



Založen: Jun 30, 2019
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 19:08    Předmět: Citovat

Měl jsem svého času jako železo nastavené "ZX Spectrum" a jako browser "Pen and paper". Na většině stránek to stejně fungovalo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1730
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 19:35    Předmět: Citovat

Co se ČS týče tak mi funguje pod W7 a google chrome. Ale přestal jsem ji používat, protože chtějí za každou potvrzovací SMS peníze, zločinci. Na...li mě tak u ČS mám jen placení elektriky, nájmu, plynu atd, pro používání pro ostatní operace jsem si zřídil m-bank a tam posílám trvalým příkazem z ČS většinu důchodu tak, aby to u ČS stačilo na trvalé platby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 20:34    Předmět: Citovat

No, já stále používám Win7, bo Win10 jsem nepřišel na chuť a Win11 je hotová hrůza. Na W7 jede bez komplikací FF - používám ESR a Opera. pro jistotu místo wokenního FW nasazen ZoneAlarm a antivir avast na W7 taky funguje. PC by Win10 rozjel, ale je to hnus velebnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2169

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 20:37    Předmět: Citovat

Deather napsal(a):
pocitujlasku, neplanujem pouzivat nejake speciality. Mozno obcas prepalit FW v mobile, ak bude treba, pouzivanie na net, lahsia uprava fotiek, stahovanie hudby, pocuvanie hudby..Fakt zakladne veci.
O wine som pocul, dokonca aj ten AIMP3 ma verziu pre wine. No ma to nejake chyby.. A ty pouzivas linux alebo prave ten w7?

Prepalit sw som neskusal cez linux, ale ja pouzivam to, co mi aktualne vyhovuje. S linuxom som v kontakte od roku cca 2003, aj server, aj klasicke domace pouzitie.
Aktualne mam na pracovnom mam desiatky, na starom domacom sedmicky a na netbooku, kde boli origo osmicky a pohyb mysou trval sekundy mam Lubuntu - nie je to zazrak, ale je to malicke, prenosne a pouzivam to, ked nieco potrebujem rychlo pozriet, alebo nastavit cez web.
a este mam taky mini server s debianom a raspi3, kde mi bezi moje domace IoT.
Odkedy je dostupny dotnet nativne aj na linuxe, tak je to ovela lepsie, lebo si vela veci viem nakodit Smile

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nostalcomp



Založen: Nov 09, 2022
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 22:32    Předmět: Citovat

PotPalo, Valdano: zapomněl jsem zdůraznit, že i u toho XP Baziliška musíte pro Džordže upravit User Agenta. XP už opravdu neschroupne. Ale pak už to funguje. Ten screenshot je dnešní. Přišli jste si na to nakonec sami, ale i tak se omlouvám za nekompletní info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2023, 22:37    Předmět: Citovat

Po čtvrtečním/sobotním cestování a předávání dárků, je návrat k tradičním věcem na EB výrazným odreagováním vyvolávajícím smích. Smile

Deather napsal(a):
A teraz o čo mi ide... Windows 7, ako všetci vieme, skončili podporu. Má ešte význam ich používať, alebo tam hodiť nejaký linux?
A proč by se ten systém nemohl dál používat? Open source bych tam dal jako druhý O.S. a basta. Koexistence ničemu nevadí (pokud je disk dostatečně velký).

Ivan_01 napsal(a):
...prinajhoršom to naformátuješ a ideš odznova.
To dělají pouze diletanti. Ti ostatní vypiplají O.S. se vším potřebným do maximální dokonalosti a pak udělají zálohu systému ("bitová kopie"), čímž eliminují potřebu reinstalace jednou pro vždy.

keemo napsal(a):
serviceman napsal(a):
Dej tam SSD a W11.

ted jsi se predvedl... na x let stary a nepodporovany hw...
Co je to "nepodporovaný hw"? Na podobné pojmy jsem alergický. Sad

keemo napsal(a):
no, na beh systemu ano, na jakekoliv prohlizeni netu se soucasnymi prohlizeci se zaplni ty 4GB ram a odezva pujde srat...

Stačí vyčistit O.S. (snížit počet rezidentů, či chcete-li, počet procesů po náběhu O.S. a "ustálení" plochy), Win7 se dají zredukovat na 28 a obsazenou paměť hluboko pod 1GiB (u notesů je to horší).

Hubert_79 napsal(a):
A pak jsou Jirko lidé, kterým je to tak nějak jedno a počítač je pro ně něco, jako rychlovarná konvice nebo vysavač. Takoví lidé jsou ti též trnem v oku?
Hloupá argumentace. Skutečnost, že majitel počítače není odborníkem, informatikem&servisákem, nijak nesouvisí s tím, jestli je v onom stroji O.S. typu open source, nebo komerční.

Valdano napsal(a):
Samozřejmě tímto provozování zastaralých Win XP nikterak neobhajuji...
A co je na onom O.S. "zastaralého", Valžáne? Rolling Eyes S ostatními postřehy souhlasím. Akorát se ohrazuji proti dalšímu módnímu nesmyslu dneška - debbilnímu pojmu funkcionalita. Tištěné slovníky ten výraz neznají. Má to zdůrazňovat odlišnost od slova funkce v matematickém smyslu? Dřív se proneslo, že: "CD přehrávač II. má víc funkcí, např. peek search, než přehrávač I., který je ovšem levnější". Užití onoho slova v nematematickém, či úředním významu, nikdo ozvláštňovat nemusel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund