Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním externí infračervený port k PC
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 19:51    Předmět: Sháním externí infračervený port k PC Citovat

Ahoj, už nějakou dobu sháním externí infračervený port, který bych si mohl připojit ke stolnímu počítači, ale pořád se nikde žádný neobjevil. Neměl by ho tu někdo na prodej?


(ještě bych měl k tomu rychlí dotaz, at nezakládám zbytečně další vlákno kvůli pitomosti, bylo by nějak možné udělat to že bych přes IR v notebooku mohl mít připojeny IR sluchátka?)

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 728
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 19:59    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
bylo by nějak možné udělat to že bych přes IR v notebooku mohl mít připojeny IR sluchátka?)

Díky


Nie! IR (infra red) je prenos na tak asi 3cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 20:11    Předmět: Citovat

Ok, díky to měl jen tak napadlo že kdybych ho měl zrovna volnej tak by to bylo super kdyby to šlo, ale když to nejde tak nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 20:15    Předmět: Citovat

IR pro tento účel je v dnešní době už dávno pasé a pochybuji, že se v současnosti bude ještě nějaký výrobce vůbec zabývat. Uvažujte tedy spíš o řešení přes bluetooth což je v dnešní době běžný standard.

Zdroj
citace:
IrDA (IrDA verze 1.0 a 1.1) pracuje do vzdálenosti 1 m. IrDA definuje také low-power IrDA zařízení s dosahem do 20 cm a max. rychlostí 115 kb/s.

Zdroj
Jsou smerove vysilace (IR LEDky) pro vetsi vzdalenosti, ktere nedodrzuji predepsany uhel 30 stupnu od osy pro ktery ma vysilac utlum 3 dB.
citace:
Jsou smerove vysilace (IR LEDky) pro vetsi vzdalenosti, ktere nedodrzuji predepsany uhel 30 stupnu od osy pro ktery ma vysilac utlum 3 dB...


Naposledy upravil Valdano dne ne říjen 22 2023, 20:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12063
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 20:19    Předmět: Citovat

vladodyno napsal(a):
Nie! IR (infra red) je prenos na tak asi 3cm.

jj, je to tak obousměrný IR přenos do pc byl používán pro telefony, když ještě nebylo běžné mít BT.
pokud chceš IR sluchátka používat u počítače je lepší zapojit IR vysílač do zvukovky . . . Takový pak obsáhne celou místnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 20:22    Předmět: Citovat

Bluetooth nechci, s tím jsou jenom problémy, IR používám hodně na notebooku, připojuju přes něj mobil (nokii 6230i), a potom přes to píšu smsky a dost často se přes ni i připojuju k internetu, na posílání mailů, pročítaní fora na bastlírně a nějaký lehčí vyhledávání na googlu mi to úplně stačí.
IR sluchátka z vysílačem používám u mého hlavního pc, a je to bezvadný, celou místnost to pokreje bez problémů, ale právě jsem myslel jestli by to nešlo přes ten infraport na notebooku, že bych si nosil jenm sluchátka a nemusel řešit vysílač a napájení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 20:33    Předmět: Citovat

Já s tím žádné problémy nemám. Používám BT sluchátka na lícní kosti Visixa Bone 10HF s mikrofonem. Fungují i jako handsfree. Mají krásný čistý zvuk a mám s nimi volné uši. Dnes už bych za jiné neměnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12063
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 20:34    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
IR sluchátka z vysílačem používám u mého hlavního pc, a je to bezvadný, celou místnost to pokreje bez problémů

používám to také tak . . .
ale mám už docela historické zařízení . . .



20231022_211702.jpg
 Komentář:
 Velikost:  224.96 kB
 Zobrazeno:  43 krát

20231022_211702.jpg



20231022_211710.jpg
 Komentář:
 Velikost:  117.34 kB
 Zobrazeno:  39 krát

20231022_211710.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 20:43    Předmět: Citovat

To chce neškudlit každou kačku a pořizovat si solidní BT produkty. Se zmíněnými BT sluchátky mám krásný čistý zvuk po celém bytě. Můžu jít klidně do jiného pokoje než je zdroj signálu a pořád mám čistý, nepřerušovaný zvuk a bez jakýchkoli problémů. Pravdou je, že mám menší byt, ale i přes dvě panelové stěny má pořád skvělý přenos. Navíc když někdo volá na mobil tak přímo na sluchátkách přijmu hovor a po dokončení hovoru zas pokračuje hudba. Vůbec si nedokážu představit, že bych byl se sluchátky omezen pouze na jednu místnost. IR je pro mne v dnešní době už spíš jen pravěk. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 21:00    Předmět: Citovat

Po celém bytě sluchátka mít určitě nepotřebuju, BT sluchátka nemám rád, je to digitální přenos a při poslouchání hudby tam chybí ten lehký šum na pozadí. Já byl zvyklej celou dobu po místonsti chodit se šnůrou, tohle není špatný, ale zase ta představa když bych měl BT sluchátka že mám mikrovlnku na hlavě není nic moc. Z 2.4Ghz už mám torošku respekt a nevěřím tomu že to neškodí, a proč si skodit zdraví ještě víc BT sluchátkama nebo WIFInou, už tak stačí že chrápů vedle televizního a rádiovýho vysílače Laughing
Jinak IR je úžasná a zajímavá technologie, a podle mě je to velká škoda že se od toho úplně upustilo už, protože zatím jsem s jedinou IR věcí co tu mám neměl poblém, je to dost spolehlivý, a myslím si že kdyby si s tím páni inženýři ještě chvíly hrály tak by z toho určitě šla vymáčknout ještě větší rychlost na větší vzdálenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 21:01    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
TeslaPC napsal(a):
IR sluchátka z vysílačem používám u mého hlavního pc, a je to bezvadný, celou místnost to pokreje bez problémů

používám to také tak . . .
ale mám už docela historické zařízení . . .

Tohle je pěkná věcička, to si snad taky někde seženu, abych mohl přenášet linkový výstup z kazetáku vzduchem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 21:12    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
ale zase ta představa když bych měl BT sluchátka že mám mikrovlnku na hlavě není nic moc. Z 2.4Ghz už mám trošku respekt a nevěřím tomu že to neškodí...

Člověk se obvykle bojí víc toho čemu nerozumí. BT sluchátka mají oproti třeba mobilu co máte jen velmi krátký dosah i mnohem menší vysílací výkon a rozhodně neškodí, ale to Vás jako věci moc neznalého asi stejně nepřesvědčí. Tak si věřte čemu chcete i když je to nesmysl. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 21:32    Předmět: Citovat

Vim jak to funguje ale i když to není žádný moc velký výkon tak i při tak malém výkonu mít 2.4Ghz přímo na hlavě s mi moc nezdá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1703
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 22 2023, 23:06    Předmět: Citovat

Ať už se vám to zdá nebo nezdá je to prostě nesmysl, ale jak už jsem řekl, věřte si čemu chcete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 18:28    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
...i když to není žádný moc velký výkon tak i při tak malém výkonu mít 2.4Ghz přímo na hlavě s mi moc nezdá

To bych se spíše obával třeba vyšetření CT. Tam během pár minut dostaneš 10mSv, ani nemrkneš. Tím ale nezlehčuji tvé obavy. Člověk by se neměl vystavovat ionizujícímu záření. Zase na druhou stranu taková mikrovlnka, v bezprostřední blízkosti, bude propouštět mnohem víc záření než ty sluchátka. Mně mikrovlnka shazovala wifinu. Musel jsem přeladit router na jinej vzdálenější kanál.

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund