Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše používaná technika pro poslech hudby ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 15:44    Předmět: Citovat

Před 15 lety jsem měl HD555. To tlumení jsem vytáhl a stejně jsem hovno poznal. Akorát to dělalo větší kravál do okolí, takže mi doma tleskali na čelo, jestli mi to tak musí řvát.
Stejně jednou všechno skončí v elektro-odpadu, i kdyby to hrálo sebelíp a nebo se někdo snažil zachránit/renovovat rádoby raritní kousky. Taky mám stavěné bedny, ale z TVM repráků než krachli a vyprodávali je za hubičku (asi v 1997), což není žádný zázrak. V centru mám dokonce magneticky odstíněné repráky, kde nad ním je OLED TV Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 15:59    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
No, když si to myslíš...
Pro moje ušiska citelnej rozdíl v podání středů. Bez pěnovky míň basujou, středy jsou líp "čitelný" - celkově to míň "huhlá". A měl jsem možnost to vyzkoušet srovnáním bezprostředně vedle sebe na dvou kusech, jedny s pěnovkou, druhý bez ní, stejnej přehrávač, stejná muzika, stejnej sluchátkáč, rozdvojka na výstupu, jen během jednoho taktu sundat jedny a v dalším nasadit druhý ... A ano, dneska už bych to zaručeně vnímal jinak, mám ušiska namlsaný HD-599 a je mi skoro o 10 roků víc, než když jsem to tenkrát srovnával = moje sluchová chára je úplně někde jinde než tenkrát. Já si svůj věk uvědomuju, právě díky těm limitům, který zrovna do poslechu vnáší.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 16:53    Předmět: Citovat

To už jsme se dostali do doby, kdy někteří poznali rozdíl mezi páleným CD od lisovaného originálu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 17:16    Předmět: Citovat

K tomu mnohdy nebylo potřeba ani uší, často to přehrávač poznal sám - "No disc" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 17:19    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
konosuke napsal(a):
kuriozita srovnatelná s magnetofony B90, B93.
Toto ma zaujíma. Na jeden B93 mi doma padá prach.

můžeš se pokusit o "přestavbu" na dvojrychlost 9.52 / 19.05 cm/s
ale či pracnost a námaha se projeví ve výsledku...nicméně, už se tu
řešily neobvyklejší věci

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 17:22    Předmět: Citovat

No jasně, Karle, když si to myslíš... Prostě jsi je zkuvvil.
Víš o tom, že jenom tím, že připojíš k výstupu standardního sluchátkáče (s vnitřní impedancí několik desítek, až cca 120Ω) druhá sluchátka paralelně, tak se zvuk těch prvních znatelně změní? Že se proto takto sluchátka nedají porovnávat? A že změnou akustického tlumení systému jsi rozhodil i impedanční křivku? Takže ani jedna v paralelním režimu nehrála stejně jako samostatně? Takže jsi porovnával nesmysly?
Takový diletantství, a ještě se tím chlub.
Takovýmhle kusům říkáme "postiženo kutilem".

(Teď napíšeš, že jsi měl výstupní rezistory až v rozdvojce, že jo.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 18:23    Předmět: Citovat

Zpochybním tebou prezentovanou výstupní imprdelanci mnou použitýho sluchátkáče - zkoušel jsem to na zapojení známým z mnoha verzí po netu - jako napěťovej zes operák 5534 a jeho výstup proudově posílenej BD139/140, zpětná vazba uzavřená ze spojenejch emitorů výkonovejch trandů, napájení symetrika ±18V, zdroj dimenzovanej na odběr až 1A z každý poloviny. Na 8Ω bednách to mělo na 1kHz maximální rozkmit před nasazením limitace pár desítek mV pod ±4V (BM556), neboli výkon těsně pod 1W. A ty Senny jsou v několika verzích s imprdelancí měničů minimálně 32Ω, já mám 50Ω verzi.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 6:28    Předmět: Citovat

Dobrá - pak to sice není standardní sluchátkáč (tam se používá v sérii s výstupem rezistor, právě proto, aby se dosáhlo nějaké standardní výstupní impedance, zpravidla 68Ω; elektronkové sluchátkáče mají nezanedbatelnou výstupní impedanci už z principu své funkce). Ale tedy ano, impedanční křivky v tomto případě byly marginální.

Že takto zapojený sluchátkáč hraje naprd a hodí se leda tak na odposlech místního rozhlasu - no, budiž, to mi žíly nerve. Já to poslouchat nemusel. Dělal to tak kdekdo a to zapojení se kolem dokola otiskovalo v časopisech dobrých čtyřicet roků. Občas ho někdo objeví jako Ameriku i dnes, a nadšeně publikuje znovu, jako že "hele, skvělej sluchátkáč".

Ale ty sluchátka jsi zkuvvil, na tom si stojím.

On tam totiž ten akustický odpor někdo dal při vývoji právě proto, že se s tím jak blbec ladil, nimral, hledal, dokud si to nesedlo. A ty to prostě vyškubneš.

Myslíš, že bys někdy dokázal napsat aspoň jeden příspěvek bez novotvarů a zkomolenin? Kvůli mě, z lásky? Prosííím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 12:12    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
...
Ale ty sluchátka jsi zkuvvil, na tom si stojím.

On tam totiž ten akustický odpor někdo dal při vývoji právě proto, že se s tím jak blbec ladil, nimral, hledal, dokud si to nesedlo. A ty to prostě vyškubneš.
...
No, ono to asi bude trochu jinak. Jednak jsem nebyl sám, kdo tu pěnovku jen tak na samolepicí vrstvu plácnutou na část vnitku mušle odstranil, druhak to bylo iniciovaný velkou skupinou posluchačů, kteří si koupili stejnej typ a třeťak to vycházelo z měření, který učunili mnohem chytřejěí ušatci se sofistikovanějším vybavením, než jsem já. Po zahájení prodeje typu Sennheiser HD-555 totiž NĚKDO ve světě zjistil, že tenhle typ má stejný měniče, jako konstrukčně skloro identickej , ale parametrově a samozřejmě cenově vyšší typ HD-595. Potvrzený to měl ze servisních údajů, kde výrobce prodával měnič s identickým objednacím číslem pro oba dva typy sluchátek. A jako hlavní konstrukční odlišnost typu HD-555 od typu HD-595 byla zjištěná přítomnost tý nalepený pěnovky dovnitř mušle, na perforaci mezi měničem a okolním prostředím. I neváhal dotyčnej, vyrval z 555 onu pěnovku, nasadil je na umělou hlavu a podrobil měření, ze kterýho vyplynula ta už předpokládaná pravda - že totiž výrobce parametry typu 555 záměrně zhoršuje tím, že jim nalepením onoho plátku pěnový gumy, kterej ani nezakrejval všecku perforaci stěny mušle a navíc byl v každým kusu laplí nalepenej někde jinde = doslova jako když kanec chčije (ověřeno následně pomocí fotek vnitřku mnoha kusů na nejrůznějších fórech, kde se tahle věc nejdřív zveřejnila a potom probírala zhora zdola napříč) ubere "otevřenost" a tím je posune víc do kategorie "uzavřená mušle", než jakou v reálu dávala samotná plastová skořepina - bez dalšího použitá u "kvalitnějšího" typu. Poslechový testy potvrdily, že pro domácí poslech je větší otevřenost mušlí přínos a následně se mezi majitelema Sennheiserů tahle úprava označená jako "mod 555" (jako modifikovaný 555) poměrně rozšířila. Navíc následně z prohlášení výrobce vyplynulo, že ten plátek pěnovky u Sennheiserů označujou jako "surround reflector" a vydávají ho za patentově chráněnou technickou zvláštnost typu HD-555. Od začátku roku 2009 kolem toho probíhala i dost obsáhlá diskuse tady v Česku, všeobecnej výsledek - ano, plátek pěnovky uvnitř mušle HD-555 je kurvítko zvuku, který má záměrně degradovat zvuk ve srovnání s konstrukčně (a výrobně cenově) prakticky shodným typem HD-595 natolik, aby se zdůvodnil cenovej skok nahoru u těch 595 ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 12:15    Předmět: Citovat

A ještě máte klub.
No vždyť to říkám, někdo se s tím ladí a vy to vyškubete.

Je to samozřejmě tak. Ale prosím tě, to je takovej problém tohle všecko napsat hned na začátku a pomocí asi tak třetiny slov? A se souvislostmi, tak aby to hned dávalo smysl?

Prostě Sennheiser je v téhle kategorii obyčejná spotřebka a ani vrcholové typy nejsou bez vad. Což potvrdí i jejich majitelé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4137

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 12:41    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
někdo se s tím ladí a vy to vyškubete.
To sa nedá zladiť. Každému inak odstávajú uši. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 12:50    Předmět: Citovat

Myslím, že když jsem napsal, že po amputaci pěnovky hrajou daný sluchátka zřetelně líp, bylo to dostatečně stručný - a i do toho si místní stalker neváhal rejpnout. Zkrátka a dobře, nebyl to můj nápad, našel jsem ho i se zdůvodněním na netu, když jsem hledal sluchátka pro svoje potřeby. A skutečně, tenkrát v tom věku, kdy jsem ještě normálně slyšel pískat řádkovej stupeň CRT monitoru nebo TV, ten "mod" byl pro můj poslech přínosnej. BTW kdyby to odstranění bylo na úkor kvality a ta pěnovka byla základem kvality zvuku, proč by pak Sennheiser nelepil tu pěnovku i do vyšších až vrcholovejch typů taky??? Mám HD-599 a žádný podobný kurvítko v nich nikdy nebylo ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 13:47    Předmět: Citovat

Vytáhl jsem HD555 ze šuplíku, které tam jsou asi 8 roků a nafotil jsem onen 50 ohmový měnič.

Zezadu na tišťáku je
MB 93481B

a na membráně
12.05.09
521836
SYS

Pár odkazů díky 521836 vede na bolševické stránky, kde jsou vzpomenuty HD380 PRO, ale ne HD595.

Tenhle tam má ještě nálepku, ale WK 49/05 spíš znamená týden a rok výroby.
Jinak si stále stojím za tím, že nic poznat nešlo. To když zakryji dlaněmi celé mušle, tak to podle mě hraje lépe a po přitisknutí k hlavě to má i lepší akustický tlak, ale to mi je dnes šumák, protože mám krásně rozehrané HD650.



menic-hd555.jpg
 Komentář:
 Velikost:  197.76 kB
 Zobrazeno:  50 krát

menic-hd555.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 14:53    Předmět: Citovat

piCZus napsal(a):
Vytáhl jsem HD555 ze šuplíku, které tam jsou asi 8 roků a nafotil jsem onen 50 ohmový měnič.
...
Jinak si stále stojím za tím, že nic poznat nešlo. To když zakryji dlaněmi celé mušle, tak to podle mě hraje lépe a po přitisknutí k hlavě to má i lepší akustický tlak, ale to mi je dnes šumák, protože mám krásně rozehrané HD650.
A kolik ti je? Mně tenkrát bylo bez pár neděl 40 a opravdu jsem normálně slyšel pískot vn "split-trafa" v CRT monitorech a TV - dneska je mi o příslušnou časovou etapu víc a ten pískot už neslyším - nejen proto, že na CRT monitor narazím asi tak stejně často, jako na zlatou žílu, ale zcela objektivně proto, že už jednoduše "tak vysoko" dost dobře neslyším. A nebyl jsem sám, kdo poslechově byl schopnej odlišit modovaný sluchátka HD-555 od nemodovanejch. Ono kdyby výrobce chtěl udělat tu horší průzvučnost u "nižšího typu" v řadě rovnou, co by mu bránilo udělat tu mušli hned s menší plochou děr? Nic - tam prostě došlo k tomu, že z vývoje vyšly dva typy sluchátek s identickým typem měniče, zvukově prakticky stejně kvalitní a aby bylo něčím opodstatněný držet u nich nemalej cenovej rozdíl, muselo se jednoduše sáhnout po kurvítku. Co jsem kdy viděl fotky rozdělanejch HD-555 ještě s nalepenou tou mechovkou, tak prostě ve výrobě to tam plácli padni kam padni, ani neměli nějak určený umístění, prostě nasekali lisem obdélníčky pěnový gumy s jednostranně naneseným lepidlem a před kompletací do každý mušle nějaká opičí pracka nalepila jeden plátek - upozorňuju, tohle byla doba těsně po tom, co se Sennheisery nižších řad přestaly vyrábět v Evropě a kvůli snížení ceny se jejich výroba převedla na Východ.

A víš co? Nebuď 3,14čus a vem multimetr a ty měniče změř, kolik mají jejich kmitačky Ω. Byly minimálně dva typy - s nominální imprdelancí 32Ω a 50Ω.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 15:31    Předmět: Citovat

Když píšu o 50 ohmovém měniči, tak má 50. Navíc jsem HD555 s 32 ohmovým měničem neviděl, ale se 120 ohmovým ano. A jestli byl stejný měnič použitý i v HD595, je stále jenom dojem podle fotek.
Tady jsou nafocené detailně HD595, kde na membráně jsou patrny poslední čísla xx3544, takže se s mým neshodují a zezadu na tišťáku je sice stejné číslo, ale to může být jeho výrobní číslo, protože vypadá stejně. Navíc pod číslem tišťáku nejde nic najít, takže jak chceš dokázat svá slova, že "výrobce prodával měnič s identickým objednacím číslem pro oba dva typy sluchátek".


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund