Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Předloha pro UV osvit
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gaminn



Založen: Sep 25, 2019
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 16:06    Předmět: Předloha pro UV osvit Citovat

Zdravím jakou technologií a kde si necháváte vyrábět předlohy pro osvit plošných spojů? Zkoušel jsem tisknout doma, ale toner tiskárny nemá dostatečnou kryvost. Fígly jako fixa, ředidlové páry, více předloh se mi už zkoušet nechce.

Nějaký tip v Brně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 16:10    Předmět: Citovat

Já v číně, vyrobí mi předlohu a pak i ten tišťák. Pošlou mi jen tišťák. Laughing Podobnou službu dělá u Brna Gatema, ale to využívám jen pro projekty, které mám zaplaceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiloPS3



Založen: Aug 07, 2010
Příspěvky: 262

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 16:15    Předmět: Citovat

kdysi jsem zasel do reklamky a tam mi to vytiskli na pauzak ale nic moc, koupil jsem si lejzrovku a tisknu na folii a davam 2/3 kusy na sebe , musi se tisknout ale najednou ,obcas se stalo ze byly jinak dlouhy, skousel sem tisk na obyc papir pokapanej stolnim olejem, funguje dobre akorad jsem musel zvetsit vzdalenost vybojky a prodlouzit cas, akorat ta mastnota ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gaminn



Založen: Sep 25, 2019
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 16:19    Předmět: Citovat

Jasně, plošňáky už taky nějakou dobu nevyrábím doma Smile Teď ale potřebuju předlohu pro výrobu popisků na předním panelu jednoho přístroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2840

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 16:51    Předmět: Citovat

osvit filmů brno
_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 19:03    Předmět: Citovat

Těch osvitek dříve bývalo spousta, v Hradci jsem věděl o minimálně šesti. Pak se změnila tiskařská technologie a přestaly být potřeba. V Hradci není ani jedna kde by něco udělali v kooperaci, jedna snad skomírá v Sezemicích za Perníkovicema. Fotograf, kterej uměl udělat kontrastní klišé ofocením tisku z laserky mi před třema rokama umřel. Tak jen ten PRCák. Jo a snad i fy, co se zabývají sítotiskem ty sejta něčím svítěj.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gaminn



Založen: Sep 25, 2019
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 10:14    Předmět: Citovat

ARTAX Brno, odpověď: Dobry den, mame dlouhodobe pokazenou osvitku a nevim zda ji jeste dame dohromady.


Takže asi tak, osvitky nejsou. Přece musí v dnešní době existovat nějaký způsob, jak vyrobit dostatečně kontrastní (neprůsvitnou) předlohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2840

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 11:20    Předmět: Citovat

gaminn: těch firem je v tom vyhledavači víc (nebo použij jiný)...

Přece dnes něco "musí"?*

Ano, musí, a to pouze vlastní snaha, nakonec jako obvykle. Já na fotocestu používám nafetování, jak už jsem tady i jinde mockrát psal a mám ustálený přesný postup, který je vždycky funkční. Tzn. především ne nějaká tiskárna s nějakým tonerem.

Jinak používám i profi výrobu se zadáním přes Gerber nebo vlastní tisk laserem na modrou či podobné fólie + termotransfer žehličkou, prostě dle momentální chuti a potřeby kvality či náročnosti DPS.

(*) asi ti vůbec nedochází, jak svět jde kontinuálně do prdele a většina osvědčených a funkčních věcí průběžně mizí ve prospěch krávovin a úchylek...

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne čt říjen 19 2023, 14:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gaminn



Založen: Sep 25, 2019
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 14:28    Předmět: Citovat

Kdysi jsem taky experimentoval a výsledky byly jakž takž, ale teď na to už úplně nemám chuť.

Myslel jsem si, že zajdu do nějakého copy centra nebo reklamky, tam budou mít nějakou super tiskárnu, co to za 50 korun vyplivne a bude. Ale zatím bez úspěchu.

Jedna firma na osvit se ozvala, chtějí 250 za jednu blbou A5. Chápu, že spíš platím za administrativu kolem mé "zakázky". Když k tomu ještě připočtu dopravu, tak jsem na ceně, kdy mi přestává dávat smysl se do toho pouštět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 14:49    Předmět: Citovat

Já bych se snažil ptát v nějakým fotolabu. Tady v Bydžově, dokud ještě byl, se fotky donešený na CD nebo Flash digitálně exponovaly a vyvolávaly chemií v digitálním minilabu. Ale netuším, jestli to umělo fotky na průhledný fólii. Data přes PDF by prý šly do minilabu poslat ale mohl by být problém s přesností rozměru.
V tý době byly ještě osvitky a tak se to nedotáhlo do konce a pak už bylo pozdě.
Ale bacha na jednu věc, mám odzkoušeno, že i na kvalitní osvitce Agfa, co byla v Hradci na Benešovce, byly filmy na formátu eurokarty v podélným směru rozměrově ujetý asi o 1/3 až 1/2 díry 0,9mm po dýlce rule filmu. co šla do osvitky. Pro soutisk barev a nebo ručně vrtaný desky to nebyl problém, ale pokud se vrtalo na přesným Excellonu, tak byly zmrvený prokovy na krajích desek a při pájení pak ty prokovy bublaly a dělaly se studenti.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2840

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 14:55    Předmět: Citovat

Svépomocí jsem dvoustrannou DPS dělal snad jen tolikrát, co mám prstů na jedné ruce (nepočítám v to desky s mědí coby GND po celé jedné straně)...

To přesně je moment, kdy prostě vyrobím Gerber a někam to jde. Nepotřebuju se týrat víc, než je nezbytně nutné.

Se SMD, jednostranným FR4 materiálem a propojkami (u mě třeba i formou "součástek" z drátků a to podlepené kaptonovou páskou) jde udělat prakticky všechno. Pro kusovou výrobu jasná volba.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gilhad



Založen: Jun 30, 2019
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 15:01    Předmět: Citovat

Možná by se dalo něco dohodnout i tady http://tistaky.cz/ http://tistaky.cz/
(Kdysi mi pár tišťáků i s předlohama udělal k plné spokojenosti, ale pak jsem si je začal dělat sám a víc používat univerzální desky, takže už jsem tam léta nebyl a jak je to tam teď nevím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2658

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 15:19    Předmět: Citovat

Se synem jsme to před časem řešili a snad i vyřešili, ale. Jedeme negativní fotocestou na 12 let starý fotorezist. Tiskneme laserovkou HP s tonerem Xerox na fólie. A to je to "ale". Zkoušeli jsme mnohem lépe sehnatelný pauzák, ale nebyli jsme schopni nic vyvolat. S fólií máme 100% výsledky. Sice ji syn musí "dokontrastovat" pomoci stíratelného fixu, ale to není problém. Jako osvitku máme 4x9W zářivky v nehtovém boxu, krycí sklo má 5mm, osvit trvá 60 vteřin, vyvolávání v 10g sody (ne! na vaření) na 1 l teplejší vody.
Souhlasím s tím, že kvalitní předloha je základ. Tento týden se snad dostanu k instalaci virtuálu s WXP pro tisk na obyčejné HP laserovce, ale s funkčním programem HP LasetJet config. Tam, když použijeme originál toner a plný kontrast, snad vyrobíme klišé na první dobrou.
Teď sháním fólie. Rayfilm, jak jsem zjistil, je prakticky už nevyrábí. Ale je možné sehnat nějaké fólie od Xeroxu, tak snad budou použitelné.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2840

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 15:45    Předmět: Citovat

Rayfilm dělá především samolepicí média.

Podívej se v mých příspěvcích, co používám já za fólii (možná by od Avery šel použít i typ 3552 pro zpětné projektory). Obdobný je Signolit SLZ.

Folex dělá pro zpětné projektory toto (občas fólie některá konkrétní firma prodává i kusově).

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne čt říjen 19 2023, 15:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2658

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 15:53    Předmět: Citovat

Rayfilm dělá samolepky, ale kdysi měl i ohromné portfolio fólií pro laserovky i inkoustvky. Průsvitné, matné, takové i makové.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund