Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou hlavu do kazeťáku Panasonic - pomoc s parametry

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
deathfish



Založen: Oct 25, 2017
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 12:00    Předmět: Jakou hlavu do kazeťáku Panasonic - pomoc s parametry Citovat

Ahoj mám na stole kazetofon Panasonic RS-269US na přegumičkování. Ve velmi pěkném stavu a krom vytahaných řemínků jsem si všiml že hlava je hodně sedřená.
Označení hlavy je QWY4107Z , bohužel jsem nenašel o ní žádné informace. Poraďte mi prosím s náhradou. Nebo můžu použít toto (jen hádám podle podobného začení):
https://www.ame.cz/Elektronika/Dily-pro-Audio-Video-TV/Hlavy-pro-Audio-pristroje/Hlava-stereo-240-ohm-QWY4133Z-kazetove-magnetofony-d135579



hlava.jpg
 Komentář:
 Velikost:  258.97 kB
 Zobrazeno:  93 krát

hlava.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 13:06    Předmět: Citovat

Kazeťákové hlavy se mezi sebou liší daleko méně, než páskové, takže pro snímání je to celkem jedno, důležitá je zástavbové délka hlavy (vzdálenost čelo - spojice os šroubků), případně výška dolního kraje pásku nad držákem.
Tady si vybereš.
Další parametr je, jestli na tom honíš i chromky, tak to chce hlavu tvrzenou.
I to je u každé nabízené hlavy napsané.
Výstupní napětí hlav je celkem jednotné, tam problém nebude.
Jestli ji chceš používat i pro záznam, často není třeba ani hýbat s předmagnetizací, ale, jestli to máš čím přeměřit, můžeš ji dorovnat pro každou hlavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deathfish



Založen: Oct 25, 2017
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 13:33    Předmět: Citovat

Vzdálenost čela přeměřit zvládnu, ale "výška dolního kraje pásku nad držákem" to bude oříšek. Je možné že se bude i nahrávat, ale nemám možnost měření. Postup jsem si přečetl v tématu Condor-nová hlava. Vzhledem k opotřebení hlavy doufám že s novou bude výsledek lepší, i když to nastavím jen podle poslechu (nastavení hlavy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 13:40    Předmět: Citovat

Ta výška taky není kritická, jestli hlava zajede do kazety ve stejné výšce, jako původní, taky to nemusíš řešit. Naprostá většina jich má nosnou destičku přibodovanou nebo přilepenou přímo na kryt hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deathfish



Založen: Oct 25, 2017
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 13:44    Předmět: Citovat

přeměřím - vyberu - koupím - namontuju - a uvidíme (uslyšíme)
Děkuju za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 14:59    Předmět: Citovat

Ale hlava samotná nevyzerá až tak zle. Bordelu na nej je ale nezahadzoval by som to. Aspoň nie zatiaľ.

Čelo hlavy treba prečistiť C6000 riedidlom. Tu sa zrejme do mňa pustí kopec odborníkov za hulvátsku radu, ale v tomto prípade keď to nejde očistiť IPA ale v tomto prípade to asi je najlepšia cesta to zachrániť pred výmenou. Kazetové hlavy musia proste prežiť C6000cku, len OHROMNÝ POZOR NA PLASTY nieže to kvacne na niečo. Potom je to GAME-OVER.

AK to bude zobiť hovadiny aj po riedidle je čas nanové hlavy alebo skontrolovať kolmosť štrbiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 15:17    Předmět: Citovat

AdamVarga napsal(a):
Čelo hlavy treba prečistiť C6000 riedidlom. . . . . . ale v tomto prípade keď to nejde očistiť IPA ale v tomto prípade to asi je najlepšia cesta to zachrániť pred výmenou.

. . . když mi to nešlo lihem, čistil jsem hlavy benzínem.
ale pozor aby se to nedostalo tam kam nemá.
vyndal jsem ji ven, na rovnou dřevěnou podložku jsem položil kousek savého papíru, který byl pokapán několika kapkami benzínu a hlavu jsem o ten papír chvilku leštil . . .

pokud shánět novou tak bude nejspíš stačit dodržet mechanické rozměry
(vzdálenost čela hlavy od osy šroubků)



head QWY 4107Z.jpg
 Komentář:
přijde mi to jako obyčejná hlava . . .
 Velikost:  229.63 kB
 Zobrazeno:  49 krát

head QWY 4107Z.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 15:44    Předmět: Citovat

On vlastne toluén a acetón sú brutálne rozpúšťadlá rovnako aj IPA, ale IPA nieje z ďaleka tak efektívna.

Preto odporúčam ak to nejde IPA tak proste skúsiť C6000 lebo tá rozpúšťa binder (teda to lepidlo čo drží tú emulziu pokope na páske) a to zaručene zleze.

Takto som si vyrobil priehladné zavádzacie pásky ktoré ako bonus sú priehľadné takže každý MGF s opto závorou vipne predtým ako sa spadne páska z kotúča,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deathfish



Založen: Oct 25, 2017
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2023, 6:35    Předmět: Citovat

V mém případě to není špína, ale je to vydřené. Chtěl jsem to začít čistit a když jsem si vzal lupu tak jsem zjistil že "to hnědé" tam nepřebývá ale naopak je to vydřené. Až hlavu sundám zkusím udělat lepší foto. Oproti hlavě od ok1hga je tam vidět rozdíl ve snímacím okýnku i když to má stejné značení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2023, 7:43    Předmět: Citovat

To "snímací okýnko" jsou pólové nástavce. A někteří výrobci je tvarovali do dvojice protilehlých lichoběžníků, zřejmě kvůli přeslechům, aby zmenšili plochu s nejmenším magnetickým odporem mezi systémy hlavy na nejmenší možnou. O kolik dB do skutečně přeslechy zlepšilo, o tom lze vést spory, ale to je tak všechno, co s tím naděláme.
Když se přišlo na to, že toto tvarování pólových nástavců nepřineslo takový efekt, aby ospravedlnil výrobní cenu, dělala se hlava pod stejným označením dál, jen tvar pólových nástavců se změnil na konvenční pravoúhlý.
Ony totiž u kazetového záznamu, kdy jsou stopy souběžně vedle sebe, ty přeslechy nijak neruší, oba signály mají nějaký pevný vzájemný vztah, patří k sobě. Proto se tím většina výrobců ani nezabývá (i když funkce WIDE STEREO se za kompenzaci až překompenzaci přeslechů dá pokládat).
Jo, to u cívkáče, který má stopy "přes jednu protiběžnou", a ještě může mít i ve stejném směru na každé stopě jiný záznam, tam jsou přeslechy nepříjemné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deathfish



Založen: Oct 25, 2017
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 9:08    Předmět: Citovat

řemínky nové, hlava vyměněna. Zkoušel jsem Zepelíny na originálce a hraje to krásně.
Přikládám foto se starou hlavou. Nač je ten šroubek zespodu?



hlava2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  90.53 kB
 Zobrazeno:  52 krát

hlava2.jpg



hlava3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  86.61 kB
 Zobrazeno:  55 krát

hlava3.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2814

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 9:14    Předmět: Citovat

Ten šroubek překvapivě drží pohromadě hlavu s jejím držákem...

Jinak je to i slepené epoxidem, ale takhle je to jistější.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deathfish



Založen: Oct 25, 2017
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 9:20    Předmět: Citovat

jsem myslel že se tím šroubkem nastavuje kdovíco a on zatím klidně spojuje dvě věci ! Stydím se Embarassed už si musím odpočinout...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund