Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Držení mobilu naplacato před ústy
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 525
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 10:16    Předmět: Držení mobilu naplacato před ústy Citovat

Už mockrát jsem si všiml, jak někdo jde po ulici, telefonuje (jakože s někým mluví) a nemá telefon normálně u ucha ale naležato před ústy. Nevšiml jsem si, že by měl zároveň v uších sluchátka.
Proč to dělají? Má to nějaký zvláštní význam? Nebo je to jen nějaká móda? či se obávají vln a tak to nechtějí mít blízko hlavy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 10:25    Předmět: Citovat

Nejspíš videohovor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 10:27    Předmět: Citovat

Občas to dělám, ale obvykle ne na ulici. Mým důvodem je minimalizace ozáření hlavy. Někdy (při slabém signálu) pomůže i odstínění antény, která zpravidla je pod zadním krytem a vhodné natočení (za současného sledování S-metru), takže to je další možný důvod.

Nevylučuju, že někdo jiný to dělá z nějakého pozérství či jiného (možná i racionálního) důvodu.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2173

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 10:49    Předmět: Citovat

tiez si to vsimam a nechapem.
piCZus: nieco ako messenger? ale aj tak mi unika zmysel, lebo naco videohovor, ked aj tak kamera mieri niekde do zeme, alebo do neba.

JirkaZ: 30 rokov pri mobiloch, ktore volakedy vyzarovali to nevadilo a teraz pri prisnejsich normach je to problem?

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 969
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:21    Předmět: Citovat

podľa vyjadrenia syna (momentálne ťažký teenager) je to telefonovanie cez BT slúchadlá. V prípade že niekto slúchadlá nemá, je to pozérstvo. Tam nikto nerieši normy vyžarovania ale to, ktorá celebrita na TikToku s tým prišla skôr Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:25    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):

JirkaZ: 30 rokov pri mobiloch, ktore volakedy vyzarovali to nevadilo a teraz pri prisnejsich normach je to problem?


1) podívej se na SAR hodnoty minulých a současných mobilů (pokud se tím tedy ještě vůbec někdo dnes zabývá).

2) snažím se minimalizovat ta rizika, která mohu ovlivnit. Tím spíš, čím je to jednodušší. Prostě nejsem salámista. Jo a vadilo mi to i tehdy a choval jsem se stejně.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:32    Předmět: Citovat

Dělám to někdy taky, prostě mám zapnutý hlasitý hovor. Je to zvyk z práce - něco dělám a potřebuju k tomu mít obě ruce volný. Vem si vadasku, zkus postupně měřit a současně i telefonovat s někým dalším, kdo ti třeba někde něco pouští.

Naposledy upravil Killroy dne po říjen 16 2023, 11:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1730
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:37    Předmět: Citovat

Já si spíš všímám dementů, a že jich je, kteří natočí video tak, že když ho zveřejní na youtube, mají po stranách na skoro polovině obrazu cosi rozmazaného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan_01



Založen: Sep 15, 2018
Příspěvky: 969
Bydliště: BB SK

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:41    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
...mít obě ruce volný...
toto je niečo iné, to niekedy vyzerá, že chce do telefónu zahryznúť .. nová doba, nová móda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1758
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:44    Předmět: Citovat

Na tých, ktorí si takto nosia "paštekový chleba" pri telefonovaní po meste BACHA !! Prestávajú vnímať okolie viac, ako pri normálnom telefonovaní. Už mi dvaja skočili tesne pred auto. Našťastie si paštikárov všímam viac... a bavím sa na nich Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dekker



Založen: Jan 11, 2017
Příspěvky: 181

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:48    Předmět: Citovat

já tomu říkám, že jedí chleba s paštikou Very Happy a kolikrát mám chuť jim do toho mobilu plácnout jelikož mi to přijde trapné a většinou to maj daný na hlasitej hovor, takže každej kolem může slyšet o čem se baví.

Věci jako "ochrana hlavy před zářením" je podle mě blbost vzhledem k tomu pozadí co tu kolem je, zvláště když si pak nasadí bezdrátová sluchátka. Možná ještě tak snaha o lepší signál, ale nemyslím si, že většina těch co to dělá ví, že by to na to mohlo mít vliv. Podle mě jde jen o pozérství


Naposledy upravil Dekker dne po říjen 16 2023, 12:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:51    Předmět: Citovat

To je vidět až příliš často. Někdo prostě musí provolat tři čtyři hodiny denně, někdo i víc, tak se ani nedivím, že dá přednost hlasiťáku a videohovoru, aby nemusel mobil mít moc blízko u hlavy. Nějaká expozice tam asi bude, i když se to za těch 30 let nepodařilo prokázat.
S mým ročním průměrem 8 minut volání denně a 4 SMSkami týdně to neřeším.
Jak jsme mohli přežít v době, kdy se na pevnou linku čekalo 10 i více let, na spojení meziměstského hovoru se čekalo i tři hodiny, a ještě jsme od konce té pevné linky nemohli dál, než na pár metrů, to mě udivuje stále, zvlášť, když vidím tolik jiných, již bez mobilu ztrácejí smysl vlastního bytí...
Extrém je, když za mnou přišel jeden, že má mobila, který umí i 5G, a chtěl to deaktivovat. Že prý mu někdo řekl, že to jsou frekvence vyšší, než v mikrovlnce, k uchu si to nedá, proto každý hovor má na hlasiťák. A to telefonuje sotva dvacet minut denně. Snažil jsem se mu vysvětlit, že sítě páté generace nejedou na 5 GHz, ale na zrušených TV kanálech, které mají do mikrovlnky daleko, jenomže asi marně. Tak jsem to uzavřel s tím, že zrovna on se bát nemusí, v prázdné hlavě se přece stejně nemá, co uvařit, a od té doby jsem ho neviděl. Nějak se mi nestýská...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33928
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 11:56    Předmět: Citovat

Ked telefonujem v robote, tak mam kablove hands-free. Takze ruky mam volne, ziadne ziarenie pri hlave a nemusia ten hovor vsetci pocuvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2173

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 12:20    Předmět: Citovat

Ivan_01 napsal(a):
podľa vyjadrenia syna (momentálne ťažký teenager) je to telefonovanie cez BT slúchadlá.

ale tie bt sluchadla maju mikrofon. Kolega ma tie stuple a normalne mobil vo vrecku a telefonuje.
Mozno je to zase novy trend, ako nedavno telefonovanie cez hlasity odposluch a v obchode, kde kazdy pocuje komplet hovor.

JirkaZ napsal(a):

1) podívej se na SAR hodnoty minulých a současných mobilů (pokud se tím tedy ještě vůbec někdo dnes zabývá).

to musi vyrobca zverejnovat. ale stale sa drzia pod 2W/kg, co si pamatam stare nokie, tak tie uz prekracovali 3W/kg.
A za tych vyse 20 rokov to by sa uz hadam na ludoch prejavilo.

jardafiala napsal(a):
Já si spíš všímám dementů, a že jich je, kteří natočí video tak, že když ho zveřejní na youtube, mají po stranách na skoro polovině obrazu cosi rozmazaného.

Lebo tocia na vysku, nie na sirku - to tak podvedome, lebo vsetko robia na mobile a neuvedomuju si, ze monitor je na sirku.

Hill napsal(a):
Někdo prostě musí provolat tři čtyři hodiny denně, někdo i víc, tak se ani nedivím, že dá přednost hlasiťáku a videohovoru, aby nemusel mobil mít moc blízko u hlavy.

Na to sluzi drotove handsfree, pripadne bluetooth, ktory ma min. vykon.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: po říjen 16 2023, 12:29    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...aby nemusel mobil mít moc blízko u hlavy. Nějaká expozice tam asi bude, i když se to za těch 30 let nepodařilo prokázat.


Zkus se Jardo zamyslet nad tím, kdo by z takového prokázání měl prospěch a kdo by financoval opravdu seriózní výzkum...

Neboli: pokud korporát ruku v ruce s bolševikem něco vymyslí a z x dalších důvodů (nejen finančních) to neustále víc a víc prosazuje, tak je jen velmi malá šance to změnit.

Dovedeš si v roce 2023 reálně představit, že by došlo k potvrzení škodlivosti mobilů a mělo se s tím něco dělat? Zkus se třeba podívat i na pojem "too big to fail", kde v roli podniku bude vystupovat celý "ekosystém" mobilních founů...

Věřím, že sem nemusím dávat odkazy na celého "pavouka" toho, co jsem naznačil výše...

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne po říjen 16 2023, 13:36, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund