Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký satelitní signál umí tato věc zpracovat?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 14:33    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):

Hledej tohle:
https://www.antech.eu/documents/9120128/cs/man_cz_tp569.pdf

Jenže tohle je pořád jen staré dobré DVB-S do xHF pásma.
TeslaPC chce DVB-S2 do analogu (což klidně může být AV) ale tady asi UHF/VHF...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 14:43    Předmět: Citovat

Ano já potřebuju DVB-S2, protože teda nevím kolik toho je dneska v DVB-S, já dostal za úkol v jednom hotelu převest signál ze satelitu do analogu pro CRT telky co jsou na pokojích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 18:52    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
lumca napsal(a):

Hledej tohle:
https://www.antech.eu/documents/9120128/cs/man_cz_tp569.pdf

Jenže tohle je pořád jen staré dobré DVB-S do xHF pásma.
TeslaPC chce DVB-S2 do analogu (což klidně může být AV) ale tady asi UHF/VHF...


Je i verze s DVB-S2, možná ji nedělá ALCAD, ale jiný výrobce (nemám paměť jako slon, např. IKUSI, TELEVES, FAGOR a jiní), určitě to ještě někde vypnuté na domech visí a SVJ nebo BD by se toho rády za nějaký mrzký peníz zbavily (ovšem pokud to mezitím už někdo nezprivatizoval). Svého času jsem o několika těchto vypnutých sadách věděl, ale nikdo o to nejevil zájem, analog už je přece jen (a to je dobře) hluboká minulost.

Nejlépe zavolat na zastoupení pro ČR výše uvedených značek do Břeclavi, tam budou na 200% vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 19:01    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
lumca napsal(a):
TeslaPC napsal(a):
Ok, děkuji


Hledej tohle:

https://www.antech.eu/documents/9120128/cs/man_cz_tp569.pdf

Lze samozřejmě provozovat i bez vloženého CAMu.

Pokud mě paměť neklame, tak existovala i verze bez CI rozhraní jen pro FTA SAT tv programy, ale typ si teď přesně nevzpomenu.

Tohle by bylo nejlepší, ale bohužel tuhle vložku máme jenom 1, nevíte jak to funguje když jich je potom třeba 10 vedle sebe? Musí mít v sobě kartu každá, nebo stačí aby měla v sobě kartu jen jedna?


Samozřejmě, že musí mít každý modul svůj CAM a přístupovou kartu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 19:07    Předmět: Citovat

Ono mimo takového konvertoru to chce mít alespoň nějaký spektrák pro kontrolu úrovní v řetězci. Jako laik v takové problematice si vzít hned hotel chce dost odvahy. Tam asi nebudou moc ochotni ke kompromisům a pokusným laděním. Disponuješ nějakou technikou a zkušenostmi?
Ani jsi nenapsal počet kanálů - zda FTA, nebo vše kodované a v jakém systému. Kolik je koncových zásuvek.. Představa kam to nacpat do analogu - VHF/UHF. Myslím, že tohle by umělo (při větším rozsahu vedení s nejistými vlastnostmi) potrápit i zkušeného anténáře.
Já kdysi dávno spravoval nějaké Grundig/Televes/Alcad/Spaun systémy a trochu vím o čem mluvím. A to vím, že RadekB a Lumca jsou o několik úrovní znalostí výš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 19:29    Předmět: Citovat

Podle toho co tady tazatel nejednou psal to nemá na komerční použití, ale na nějaké rozvody doma ve kterých potřebuje převod do analogu. Bohužel dnes už to žádná firma nemá na skladě, protože je to totálně neprodejné, ono přepnout u některých výrobců tv přijímačů mezi digitálem a analogem je úkol nijak snadný a vyžaduje se na DO proklikat přes několik úrovní menu. A navíc ta kvalita, různá rušení, šumy...

Jinak souhlas, bez měřící techniky a odpovídajících znalostí uvést takovýto systém do života je téměř nemožné (možná když se štěstí zrovna unaví...). Navíc ty ALCADy vyžadují pro nastavení speciální programátor, jehož cena není pro kutila zrovna "lidová".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 22:15    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
já dostal za úkol v jednom hotelu převest signál ze satelitu do analogu pro CRT telky co jsou na pokojích.


No nic proti, ale víš jak jsi se natrápil s tím rozvodem doma a vrhneš se na hotel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 22:22    Předmět: Citovat

Hlavně i ty nejlevnější ubytovny už dávno mají LCD s příjmem aspoň místního DVB-T2, takže hotel s CRT je dost úlet. Vždyť už se CRT nevyrábí minimálně 15 let. To je nějaký retrohotel? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 22:31    Předmět: Citovat

Doma si tohle patlám taky, a tam se s tím učím tak nějak pokus omyl, to co tu ted řeším, je pro jednoho kamaráda, dávají dohromady starší hotel (který byl delší dobu zavřený a nevyužívaný), a s tímhle za mnou přišel jestli bych se mu nepokusil to tam rozchodit, tak jsem mu řek že jo že proč ne, že mu řeknu co všechno tam sehnat a vyměnit, (protože on si původně myslel že mu rozchodím toho analogovýho grundiga, který tam byl v provozu před zavřením) ale když jsem mu vyvrátil to že toho grundiga použít nepůjde, tak jsme se domluvily na tom že se seženou věci co jsou na to potřeba, já mu tohle všechno zjistím a zapojím a udělám co bude v mých silách, a když bude nějakej problém s tímhle dolazením nebo s nějakým prolínáním, tak že se na to potom když tak přijde mrknout někdo jinej s přístrojema a ostatníma blbůstkama a doladí to.
Kanálů původně chtěl 20, a kde v tom analogu je mu jedno, po tom co jsem mu ukázal ceny techniky tak jsme se domluvily na 16 kanálech, a v analogu to mám v plánu našoupat ob kanál vedle sebe do VHF i UHF pásma, a nad analog kde zbyde místo třeba nad 50 kanál nacpat i DVB-T z toho transmodulátoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 22:47    Předmět: Citovat

No a nebylo by pro něj lepší mu tam pustit DVBT2 + pár kanálů ze sat převedených do DVBT a za ušetřený peníze nakoupit nějaký levný LCDéčka na pokoje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 23:13    Předmět: Citovat

No záleží na rozsahu, ale pokud tam někdo v minulosti nacpal grundiga, tak to nejspíš nebylo pro pět pokojů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2023, 23:35    Předmět: Citovat

Čím víc pokojů, tím hůř se mu to bude bez měření oživovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: ne říjen 15 2023, 9:19    Předmět: Citovat

scorpions-cz napsal(a):
TeslaPC napsal(a):
já dostal za úkol v jednom hotelu převest signál ze satelitu do analogu pro CRT telky co jsou na pokojích.


No nic proti, ale víš jak jsi se natrápil s tím rozvodem doma a vrhneš se na hotel?


Aha, tak to jsem nějak přehlédl. V takovémto případě pouze instalace odborníkem, protože možných úskalí tam číhá celá řada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 15 2023, 10:08    Předmět: Citovat

Teď si nejsem jistý, ale myslím že mi říkal že se jedná asi o 20 pokojů, takže o 20 televizí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 15 2023, 10:13    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
Teď si nejsem jistý, ale myslím že mi říkal že se jedná asi o 20 pokojů, takže o 20 televizí. Když jsme se o tom bavili tak jsem mu říkal at se zamyslí nad tim jestli by se mu nevyplatilo tam dát jiný telky, nebo k těm co tam jsou sehnat staré DVB-T set top boxy, potom by stačil samotný transmodulátor nebo klidně i anténa na střeše, ale on trvá na tom že tam telky měnit nechce a signál chce brát ze satelitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund