Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Led osvětlení, spotřeba, úvaha.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zwan



Založen: Dec 10, 2006
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 7:08    Předmět: Led osvětlení, spotřeba, úvaha. Citovat

Ahojte,
chtěl jsem koupit osvětlení dle výběru dětí.
Menší verze 12w, vetší 36w. To menší v prodejně vypadá jak bludička. Blbě se posuzuje když není tma.
Jen mně zarazila ta spotřeba 36W ?? ☹
Aktuálně pro daný pokoj bohatě stačí 10W led E27.
To si jako dnes (zvláště dnes) opravdu někdo koupí?
Možná sem paranoidní ale mi to přijde dost.



h30.PNG
 Komentář:
 Velikost:  129.63 kB
 Zobrazeno:  83 krát

h30.PNG



h50.PNG
 Komentář:
 Velikost:  143.54 kB
 Zobrazeno:  63 krát

h50.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teufel



Založen: Feb 09, 2017
Příspěvky: 411
Bydliště: Na dohled od Spolany

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 8:43    Předmět: Citovat

Světelný tok celkem odpovídá příkonu, i když některá svítidla jsou na tom lépe. Mě osobně by více vadila barva světla, studenou bílou 4000 K bych si do pokoje nikdy nedal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 8:46    Předmět: Citovat

Na střední místnost je těch 36W (3240lm) tak akorát, sám mám více.
Těch 12W (1080lm) by pro mně byla bludička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5024
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 8:53    Předmět: Citovat

Na světle bude vypadat jako bludička skoro všechno. Zvaž, jestli do dětského pokoje opravdu potřebuješ ekvivalent dvou 100W klasických žárovek. Sám píšeš, že teď ti stačí 10W ledka. Takže ti bude stačit provedení 12W.

Spíš by mě zajímalo, co se stane, až některá ledka v řetízku shoří. Pak se svítidlo vyhodí jako celek nebo se koupí náhradní vnitřnosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2182

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 9:08    Předmět: Citovat

v takychto svietidlach zvykne byt niekolko led pasov, takze teoreticky si vies vymenit len pas. ale asi oficialne to nebude mat predajca ako nahrady diel
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 9:38    Předmět: Citovat

Jo, chtěl bych vidět těch 30000 hodin provozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2182

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 10:21    Předmět: Citovat

preco nie? rodicia maju cinske ledky uz asi 13 rokov a zo 4 odisla nedavno jedna, aj to kondik v zdroji
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 836

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 10:27    Předmět: Citovat

Tak tak, v šatně mám LED žárovku ještě z DealeXtreme, koupenou v roce 2008.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33958
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 13:38    Předmět: Citovat

Taketo cinske smejdove svietidla s integrovanymi LED maju zivotnost 2-3 roky. Potom vyhodit, zhanat nejaku nahradu a elektrikara, co to vymeni...

Akurat to budem riesit v rodine - vymenou za normalne svietidlo s 2-3 beznymi E27. Tam vymenu ziarovky urobi hocikto za 2 minuty. Nehovoriac o tom, ze to svieti aj ked jedna ziarovka odide.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2828

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 13:53    Předmět: Citovat

rnbw: přesně takto to vidím a mám/budu mít i já.

I když jsem nebyl zcela důsledný a občas někde mám svítidlo s "integrovanými" LED a zdrojem.

Takže tam se řešení jen odsunulo a porucha je nikoliv jestli, ale kdy...

Před časem jsem si psal s jedním tuzemským "výrobcem" LED svítidel přeprodávajícím PRCácké zázraky pod starou spolehlivou evropskou značkou a vyjmenoval mu základní nedostatky jeho výrobku.

Kupodivu na rovinu přiznal, že prodává šmejdy (údajně proto, že by nikdo lepší nekupoval) a nabídl vrácení peněz....

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1724
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 15:35    Předmět: Citovat

MODUS: seznam svítidel ve výprodeji

Zdroj: VÝROBA (deklarace českého výrobce svítidel MODUS)
citace:
Společnost MODUS si je plně vědoma nutnosti podpořit výrobu v Evropě a získat materiálovou nezávislost na Číně. Z tohoto důvodu nabízíme rodiny svítidel, které jsou vyráběny z materiálu "NO-CHINA". Tímto chceme podpořit výrobce materiálů v jiných státech než v autoritativní a nesvobodné Číně.

MODUS si vyvíjí i vyrábí vlastní komponenty v ČR včetně vlastních LED modulů s deklarovanou životností 80000 hodin L80/B50, které osazuje do svých svítidel. Dobu životnosti 80000 hodin L80/B50 (spíš stálost světelného toku) lze interpretovat jako příslib výrobce, že při teplotě 25 °C bude po 80000 hodinách provozu minimálně 50% svítidel nad hranicí 80% původního světelného toku.

MODUS SPMP3000, přisazené, LED 830, opálový kryt , průměr 370mm, 700mA
citace:
Přisazené kruhové LED svítidlo do interiéru
EAN: 8596099107772
Kód: SPMP3000KO3/370/ND/9005

Příkon svítidla (W): 26
Doba životnosti L80/B50 (h): 80000
Světelný tok (lm): 3000
Barva světla (K): 3000
Typ zdroje: LED
Vyměnitelnost: Světelný zdroj vyjmutelný, vyměnitelný driver
Vyrobeno v České republice: Ano

Množství skladem: 1 kus
Běžná cena za kus: 2200 Kč bez DPH
Výprodejní cena za kus: 761 Kč bez DPH

MODUS GEO 5000, zaoblený trojúhelník 600mm, LED 840, SATIN opálový kryt, bílé
citace:
Designové LED svítidlo do interiéru
EAN: 8596099083564
Kód: GEOTM5000SO4/9003/ND

Příkon svítidla (W): 37
Doba životnosti L80/B50 (h): 80000
Světelný tok (lm): 4900
Barva světla (K): 4000
Typ zdroje: LED
Vyměnitelnost: Světelný zdroj vyměnitelný profesionálem, vyměnitelný driver
Vyrobeno v České republice: Ano

Množství skladem: 15 kusů
Běžná cena za kus: 4820 Kč bez DPH
Výprodejní cena za kus: 1563 Kč bez DPH

MODUS: prohlížení katalogu designových svítidel LED&GLASS (ke stažení jako PDF)
MODUS: prohlížení katalogu LED svítidel 2024 (ke stažení jako PDF)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 17:52    Předmět: Citovat

V obci mám na povel VO, je osazeno více jak 200 svítidel LED s příkonem 30W. Svítidlo osazeno údajně čipy SAMSUNG. Světelný zdroj obsahuje 30ks čipů po 1W, není to studené LED světlo, spíše trochu do žluta. Nyní mají nasvíceno cca 10 000 hodin a za tu dobu odešly dvě svítidla ale obě závadou předřadníku. LED žádná!! Deklarovaná životnost 120 000 hodin s tím, že předřadník eliminuje pokles svítivosti postupným zvyšováním proudu během udané životnosti. Takže za mě dobrý. PS, pokud potřebuju spolehlivou LED žárovku, vezmu nějakou 16W E27 za 35,-Kč a změnou snímacího odporu v předřadníku snížím příkon třeba na 5W. A myslím, že mě přežije.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 18:33    Předmět: Citovat

Pro srovnání - nefotil jsem zvlášť nasvícení místnosti, ale stačí, že před montáží LED svítidel tam byla tma, jak v deli, a to tam byly tři žárovky 100 W a jedna úsporka 21 W.
To srovnání s úsporkou je celkem slušně vidět: daleko víc svítí plafoniera LEDMED 15 W. Odpojení té úsporky (podobně, jako žárovek nahrazených LEDkami) nemá na osvětlení místnosti pozorovatelný vliv.



srv_usp-LED.jpg
 Komentář:
 Velikost:  99.67 kB
 Zobrazeno:  47 krát

srv_usp-LED.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33958
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 18:53    Předmět: Citovat

Usporka 21W v guli v strede kuchyne ju celu perfektne osvetli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1724
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: ne říjen 08 2023, 19:09    Předmět: Citovat

Dětem by se možná líbily pro osvětlení LED panely tzv. falešných stropů složené z několika LED panelů s dekoracemi, které simulují obvykle pohled na nebe, ale možné jsou i jiné varianty viz třeba akvárium nebo dle vlastní fotografie či obrázku. MODUS nabízí již předpřipravené sestavy MODUS SKY, které se dělají v různých provedeních. Nestmívatelné a také stmívatelné sestavy složené ze 6-ti až 12-ti vestavných LED panelů 60x60cm (všechny jsou vybaveny LED moduly MODUS vyráběnými v ČR s deklarovanou životností 80000 hodin L80/B50). Pokud by nevyhovovala žádná z nabízených předpřipravených sestav pak by se dala dohodnout individuální sestava třeba i z menšího počtu panelů 1x2 nebo 2x2 a nebo naopak s více panely jako třeba 4x4, 4x5 nebo i s jiným počtem panelů v jiných sestavách, plus stmívání a případně i přepínání barvy světla (K) a případně i s individuálním potiskem panelu dle dodané fotografie či obrázku tj. fantazii se meze nekladou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund