Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Škoda občanovi způsobená majetkem města
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31854
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 9:11    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Platilo by, pokud by neexistovalo předchozí několikerý písemný upozornění ofčana na nebezpečí pádu takovýho stromu ...

To, že občan upozorňuje na "nevyhovující" stav stromu není jakýmkoli důkazem o tom, že to tak skutečně bylo. Logicky.
Ano, takže podle tebe, pokud ty jako ofčan vlastníš na svým pozemku něco, co by svým pádem mohlo ohrozit majetek, zdraví nebo i život kohokoliv dalšího i na sousedním pozemku, nejseš povinen reagovat na upozornění o stavu danýho objektu, kterej se blíží nebo už dokonce nachází v siruaci, kdy MŮŽE dojít k jeho pádu zásahem síly, na kterou ty jako majitel ani nikdo další nemáte vliv. A když k takovýmu pádu skutečně dojde, protože i přes upozornění třetí osoby tys nic neučunil ke snížení rizika nebo jeho odstranění, a při tom pádu skutečně dojde k poškození majetku další osoby, tak "já nic, já muzikant, to byla vyšší moc!" ??? Z tohohle by tě každej právník velice rychle vyved, protože stav stromu je odstranitelný riziko, jako zásah vyšší moci neovlivnitelnej majitelem by se považovalo třeba krupobití, který by rozbilo střešní krytinu nebo zásah bleskem. Pád stromu právě po předchozích písemnejch výzvách k nějaký reakci padá do odpovědnosti majitele stromu, PROTOŽE PŘES UPOZORNĚNÍ NIC PRO SNÍŽENÍ RIZIKA NEUČUNIL.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17754
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 10:24    Předmět: Citovat

O právníka nejde, toho mám dobrýho, zrovna minulej týden mi poslal prachy z exekuce jednoho zákazníka, kterej si myslel, že jsem mu dělal na baráku zadarmo. Táhlo se to jen rok a půl, exekuce byla skoro trojnásobek původní dlužné částky (39000). Ono palmáre, soudní poplatky, odměna exekutorovi, cca 17% úrok z dlužný částky, to to pak naskakuje.
Problém ovšem je, že jeho brácha dělá pro naše město a seděj ve stejný advokátní kanceláři...
No ale úspěch se dostavil, v pondělí má dorazit na obhlídku poskok z Technických služeb města, který to dle befelu od tajemníka města mají uvést do původního stavu. No a pak přijde na řadu další výzva k řešení těch borovic. Takže to vypadá, že to zatím šlo jaxsi taxsi podobrým.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 15:16    Předmět: Citovat

EKKAR jako obvykle napsal(a):
špalek o ničem a jen samé kecy

Zkus pochopit jednu věc. Chápu, na vysoké škole života tě to asi nenaučili.
Samotné upozornění na stav věci není důkazem o onom stavu. Jinak řečeno, to, že někdo na něco upozorňuje ještě neznamená, že to tak opravdu je.
A analogicky - spadne ti třeba na chatu na kraji lesa strom, tak se budeš o náhradu tahat s Lesy ČR? To bych chtěl vidět, který soud by toto odsoudil v jejich neprospěch. Počasí je zkrátka "vyšší moc".
Když mi třeba vítr odnese popelnici u baráku a tato něco poškodí, tak koho budeš hnát k odpovědnosti, hnát to vejš, do televize a podobně?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31854
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 17:17    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
EKKAR jako obvykle napsal(a):
špalek o ničem a jen samé kecy

Zkus pochopit jednu věc. Chápu, na vysoké škole života tě to asi nenaučili.
Samotné upozornění na stav věci není důkazem o onom stavu. Jinak řečeno, to, že někdo na něco upozorňuje ještě neznamená, že to tak opravdu je.
....
Ano, tohle napíše ouředník ze státní firmy - i proto to v našem státě vypadá ve veřejný správě a státních firmách tak, jak to vypadá = bordel, že by tam jeden všechny nejradši do řiti zepředu nakopal. Přesně tenhle dojem si berou za svůj (skoro) všichni státní ouředníci - upozornění ofčana nemá váhu, ofčan nese důkazní povinnost atd. H0vn0 h0vn0 slavnej soude - STÁTNÍ OUŘADA JE POVINNEJ NA UPOZORNĚNÍ OFČANA REAGOVAT - už jenom proto, že je placenej z daní tím ofčanem odváděnejch - a pokud nekoná a následkem toho nekonání dojde ke škodě na majetku libovolnýho subjektu, přechází odpovědnost na toho ouředníka resp. na ouřad, kterej ač byl na stav hrozící vznikem škody upozorněnej, nekonal a nevyvolal aspoň přezkum nebo vyšetřování skutečností, na který byl upozorňovanej - protože kdyby reagovall a skutečně nějaký přezkoumávání vyvolal, možností na to má dost A MÁ TO I JAKO ZÁKONNOU POVINNOST, tak by se skutečnej stav dal zjistit! A pak by mohli klotový rukávy klidně tvrdit - " ... strom byl prozkoumanej dendrologem MUDr PUDr Větvičkou a prohlášenej za zdravej, k jeho vyvrácení a pádu na nemovitost vedla vyšší moc, my jsme z obliga!" - a majitel by musel napadnout samotnýho Větvičku, aby se (možná) domoh nějaký soudem nařízený přezkumný činnosti cestou znalce Doc.Dr. Kořínka - a pak by soudy mohly jednat až do uschnutí světa ... Anebo by taky MUDr PUDr Větvička slez ze žebříku, po kterým lez do koruny tý dotyčný dřeviny, zavolal by dotyčnýho klotovýho ouřadu a řek by mu "Tahle sosna už to má za sebou, zavolejte sem městápo, ať tady natáhnou pásku že pod ni nikdo nesmí - a objednejte včera bylo pozdě její skácení, než to na někoho spadne...".

Jenomže ouřada se na to vystolicoval, neučunil ani "mäkčené bž" jak říkají Čombolovia - a z titulu jeho nečinnosti byla přes zaslaný písemný upozornění na hrozící nebezpečí zanedbaná kontrola stavu stromu rostoucího na pozemku v majetku obce/města a tím nebylo dostatečně včas zjištěno nebezpečí plynoucí z havarijního stavu dřeviny pro přilehlou nemovitost v majetku souhromého majitele, OBČANA města. Basta fidli, vinnej je ouřada a odpovědnost nese město. Ono bejvalo stačilo napsat lejstro "Vážený pane, polibte si prdel a nám šos, podle názoru našeho odborníka je ta sosna dobrá a vydrží tam dýl než vy budete na světě." - a přiložit nějakej zdrap bumági podškrábnutej městským ekologem. Pak by totiž měl odpovědnost ten, kdo takovej zdrap podepsal - a tomu se ouřadové za každou cenu chtějí vyhnout, spoléhají se při tom na to, že o jejich zákonný odpovědnosti reagovat na upozornění ofčanem se mezi lidma neví a že jim to bez následků projde ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 19:33    Předmět: Citovat

Ty vole, ty tvoje špalky se nedají číst.
Dle tvé logiky - oznámím na úřad ve Třebové (případně na policii tamtéž) že šukáš veverky a poslouchá to půl sídliště = nezvratný důkaz o tom, že šukáš veverky.
Důkazní břemeno samozřejmě nese oznamující, to je jedna ze základních zásad.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31854
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 19:53    Předmět: Citovat

Žádný důkazní břemeno OZNAMOVATEL NENESE, NAOPAK OUŘAD JE ZE ZÁKONA POVINNEJ NA OZNÁMENÍ REAGOVAT. I kdyby ta reakce spočívala ve vyslání hlídky Městápa, aby mu to vysvětlili vulkanizovanou gumoléčbou, byla by to nějaká reakce. Podla zákona ale místní orgány státní správy MAJÍ OZNÁMENÍ OUŘEDNĚ PŘEZKOUMAT - jestli je nebo není oprávněný. Oznamovatel trestnýho činu taky nenese důkazní břemeno proti pachateli. Oznámení TČ musí přezkoumat vyšetřovací orgány a státní zástupce - a ti usoudí, jestli se začne vyšetřovat, nebo jestli se to předá k vyřešení jako přestupek, nebo jako neodůvodněný odloží už ve stádiu oznámení. Oznamovatel MÁ PRÁVO PŘEDKLÁDAT DŮKAZY, povinnost to ale není. Stejně tak orgán místní správy je povinnej oznámení o závadě na veřejný zeleni přezkoumat včetně PŘÍPADNĚ PŘEDLOŽENEJCH DŮKAZŮ - který ale oznamovatel není povinen shánět aby je mohl předložit - a oznamovateli dát písemnou formou na vědomí výsledek přezkumu. Oznamovatel nenese žádný důkazní břemeno, to by nes teprve v momentě, kdy by chtěl jemu oznámenej výsledek přezkumnýho jednání rozporovat nebo napadnout nějakou formou dalšího ouředního podání případně soudní žalobou. Pak by si ty důkazy zajistit musel - k pouhýmu oznámení ale žádný nepotřebuje. Z tvýho neustálýho chrochtání o nějakejch důkazech je jasně vidět úroveň státního ouřady - jak se co nejsnáz zbavit každýho, kdo tvrdí, že Já Velkej Státem Placenej Ouřada mám nějaký povinnosti ... Celkově bych ti Hubertusi přál, abys až teď vyletíš z teplýho, dobře placenýho flíčku ve státem vlastněný, ale už dávno chcíplý a jen finančníma infúzema a na hraně zákonů prováděnýma majetkovýma operacema při životě udržovaný firmě potkal na státním ouřadě práce z našich daní placenýho ouředníka stejnejch názorů, jakýma nás tady oblažuješ ty. Bude to pro tebe vystřízlivění a tvrdej pád na stomální dutinu, ale skutečně ho potřebuješ jako Sus domesticus drbání ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne pá říjen 06 2023, 20:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 19:57    Předmět: Citovat

Doplň si vzdělání; když už mě tituluješ státním úředníkem. Pošta (stejně jako třeba Lesy ČR, ŘLP, Diamo...) není orgán veřejné moci a tím pádem ani úřad. Je to státní podnik a s úřady to nemá společného lautr nic.
Jistě, město se musí podáním (doručeném dle správního řádu) zabývat, to ví i pětileté dítě.
No a řekni mi, kde tvrdím opak. To bych byl tedy žádostiv. Každopádně ale máš problém s pochopením psaného textu. A nepiš furt jak idiot těmi velkými písmeny.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 20:00    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
ale já tu mám již za poslední 4 roky dva dopisy městu potvrzený podatelnou, kde si stěžuju...

Odpověděli ti nějak z města?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31854
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 20:03    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Celeron napsal(a):
ale já tu mám již za poslední 4 roky dva dopisy městu potvrzený podatelnou, kde si stěžuju...

Odpověděli ti nějak z města?
Zcela zjevně se na něj poobakrát vyignorovali, protože v souladu s tvýma tvrzeníma čekají, až jim bude oznamovatelem předloženej důkaz. Státem Placený Ouřadi.
Hnus, velebnosti, chce se mi blejt!
Hubert_79 napsal(a):
Doplň si vzdělání; když už mě tituluješ státním úředníkem. Pošta (stejně jako třeba Lesy ČR, ŘLP, Diamo...) není orgán veřejné moci a tím pádem ani úřad. Je to státní podnik a s úřady to nemá společného lautr nic. Jistě, město se musí podáním (doručeném dle správního řádu) zabývat, to ví i pětileté dítě. No a řekni mi, kde tvrdím opak. To bych byl tedy žádostiv. Každopádně ale máš problém s pochopením psaného textu. A nepiš furt jak idiot těmi velkými písmeny.
Všude píšu "Státem Placenej Ouřada" - a to jako zaměstnanec v THP pozici ve státním podniku JSEŠ. Najednou uznáváš, že jsou na obci/městě povinní reagovat na podání - když to předtím 3x nebo 4x popřeš s poukazováním na údajný (ve skutečnosti neexistující) důkazní břemeno ležící na oznamovateli - NEBOLI připouštíš přžedchozí LEŽ. Ten zbytek už je jen Cajzlismus zaprcatělýho klotovýho ouředníčka ......
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 20:11    Předmět: Citovat

Kde jsem popřel, že je město povinno reagovat? Nikde, jde jen o výplod tvé choré mysli.
Kecy o THP a podobně mi ani nestojí za to komentovat; jsi (jako ostatně vždy) totálně mimo. Nic překvapivého u tebe Laughing

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31854
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 06 2023, 21:43    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Kde jsem popřel, že je město povinno reagovat? Nikde, jde jen o výplod tvé choré mysli....:
Jenom celou dobu meleš o důkazním břemenu oznamovatele a v souvislostech popíráš mnou zdůrazněnou povinnost správního orgánu reagovat - a přechod odpovědnosti na ouřad v případě, že na daný podání nereaguje. Prostě když já o voze, ty jen a výhradně o koze. A následně všecko popřít a překroutit co jsem napsal já. Běž si pošejkovat pazourou s Fčelařem, jste jeden za 18 a druhej za dvojnásobek druhý mocniny tří. Nemám co bych k tomu víc dodal.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 8:16    Předmět: Citovat

Karle, mně se zdá, že tě Hubert tak trošku rozčiluje. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 8:30    Předmět: Citovat

Výše proběhlý "dialog" objasňuje, proč budou města v budoucnu díky tomuto ichtylství zbavena stromů, s předmětem (idiotských) hádek a uplatňování "škody" zmizí i tyto. I když stromy tu byly dřív než lidi a obejdou se bez lidí spíš než naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31854
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 9:49    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Karle, mně se zdá, že tě Hubert tak trošku rozčiluje. Laughing
Už se k němu nebudu veřejně vyjadřovat, bylo by to výslovný koledování si o minimálně zjimírkování. Je to stejnej druh společenskýho odpadu jako sociální ouředník nebo exekutor.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17754
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so říjen 07 2023, 16:03    Předmět: Citovat

Hóši, tak se už neštěkejte, psal jsem, že ten bordel slíbilo město uklidit v rámci technickejch služeb.
A Karle, exekutor na mý straně je dobrý exekutor, pokud ti vymůže to, co ti nějakej vychcánek dluží dva roky. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund