Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reprobedny ARS 1038
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4163

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 9:24    Předmět: Citovat

Ešte k previjaniu. Nakoľko sú to obyčajné tesly, spálené, na vyhodenie, tak sa na nich prevíjaním už nedá nič pokaziť. Povedal by som, že previnúť hentie spálené tesly nie je zložitejšie, než zlepiť vystrihovačku z ABCečka. Chce to len trpezlivosť a zopár veci. Lakovaný drôt trebárs z nejakej cievky, trafka, relé. Ďalej treba nejaký válcový predmet, ktorý presne zapadne do stredu papiera, na ktorom je navinutá cievka. Napríklad kondenzátor, baterka, elektrónka, tuba či fľaštička od liekov... Potom dvojzložkový epoxid na cievku. Ak sa cievka nebude hriať, tak stačí aj sekundové lepidlo. Nejaké lepidlo na záves. Disperzné na papierový, chemoprén na gumový. Potom už len čas, kľud, trpezlivosť, pevné ruky a pevné nervy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ian



Založen: Sep 20, 2023
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 9:27    Předmět: Citovat

Stav reprobeden, kdyby měl někdo zájem si je odvézt.


IMG_9702_1.JPG
 Komentář:
Repráky - všechny zřejmě kaput
 Velikost:  179.3 kB
 Zobrazeno:  54 krát

IMG_9702_1.JPG



IMG_9704_1.JPG
 Komentář:
Tkanina na některých místech protrhlá
 Velikost:  115.91 kB
 Zobrazeno:  45 krát

IMG_9704_1.JPG



IMG_9703_1.JPG
 Komentář:
Lak poškrabaný
 Velikost:  233.1 kB
 Zobrazeno:  47 krát

IMG_9703_1.JPG



IMG_9705_1.JPG
 Komentář:
Lak na druhé v horším stavu
 Velikost:  200.03 kB
 Zobrazeno:  64 krát

IMG_9705_1.JPG



IMG_9706_1.JPG
 Komentář:
Lak zboku
 Velikost:  128.13 kB
 Zobrazeno:  64 krát

IMG_9706_1.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ian



Založen: Sep 20, 2023
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 9:31    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
Ešte k previjaniu. Nakoľko sú to obyčajné tesly, spálené, na vyhodenie, tak sa na nich prevíjaním už nedá nič pokaziť. ...

Také mě to napadlo, jen mít ten čas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1634
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 9:50    Předmět: Citovat

Tam je ale jiný problém. Civka se navíjí mimo reprák. A nalepit ji správně na membránu spolu s dolním závěsem - nejen co do geometrie, ale i co do přenosu síly na membránu - to není trivialita, která by se dala trefit napoprvé a bez přípravků na míru. Právě napojení cívky se spiderem na membránu je jedno z nejkritičtějších míst. Usadit pak celý systém zpátky do koše už je jednoduché.

Těchhle mizerných repráků je po světě tolik, že faktický přínos nula. Lze to ale pojmout jako praktické cvičení. To smysl dává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4163

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 15:08    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Civka se navíjí mimo reprák.
Previnul som niekoľko reproduktorov a ani raz som cievku nenavíjal mimo reprak. Dokonca sa mi stalo, že som na intenzívne naliehanie spolužiaka na vysokoškolskom internáte previnul ARN 730 na počkanie aj s hľadaním drôtu, valcoveho predmetu a lepidla, za hodinu párty pokračovala ďalej. U mnohých reproduktorov si ani len neviem predstaviť, ako by sa tie papiere dali bez poškodenia rozlepiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9671
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 17:02    Předmět: Citovat

Nic nevyhazuj - poškozené repráky asi na výměnu za podobné které
pasujou do otvoru čelní desky nebo se mírně doladí kondíkama na výhybce
kosmetické vady na ozvučnici nejsou podstatné nebo přebrousit a stříknout
černým matem, soustava získá na vzhledu.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33960
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 17:59    Předmět: Citovat

Kopa prace a vysledok na hovno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 18:33    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
ransom napsal(a):
Civka se navíjí mimo reprák.
Previnul som niekoľko reproduktorov a ani raz som cievku nenavíjal mimo reprak. Dokonca sa mi stalo, že som na intenzívne naliehanie spolužiaka na vysokoškolskom internáte previnul ARN 730 na počkanie aj s hľadaním drôtu, valcoveho predmetu a lepidla, za hodinu párty pokračovala ďalej. U mnohých reproduktorov si ani len neviem predstaviť, ako by sa tie papiere dali bez poškodenia rozlepiť.


To by mne zajimalo, jak jsi to delal? Normalne se to dělá vymenou civky a stredicky, membrana muze zůstat, jak jsi postupoval ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 422
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 19:54    Předmět: Citovat

samec: A teraz tú o karkulke... Laughing

rnbw: Trefne vystihnuté.

Za mňa: Buď kúpiť origo repráky (je toho po inzercii stále dostatok, akurát ceny už desné), repasovať výhybky, prebrúsiť skelety, namoriť + nalakovať, natiahnuť novú tkaninu na rámiky, alebo to zahodiť, prípadne darovať. Čokoľvek iné je vyhadzovanie peňazí a strata času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4163

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 20:56    Předmět: Citovat

To sa nedá prebrúsiť. Je to milimetrová dýha, ktorú už brúsili vo fabrike. Ešte pár ťahov brúsnym papierom a si v drevotrieske.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31934
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 21:32    Předmět: Citovat

Tak tak, o reprácích netřeba diskutovat, na to jsou tady jiní kofři (Thales a jemu podobní), já si přisadím k tý povrchovce, bo jedny ARS už jsem takhle pod ruce dostal - byly politý čímsi lepivým a sladkým, lak popraskal a na dýze byly kolečka, jak na to kdosi stavěl sklenice a hrnky. Při pokusu to vyčistit bruskou jsem byl v cuku letu skrz dýhu v podkladový dřevotřísce, takže následovalo při tehdejší nedostupnosti nový dýhy (psaly se 90.léta) vykytování celýho povrchu nitrokombinačním kytem na auta, přebroušení plochou vibrobruskou a nástřik černou syntetickou matovkou na školní tabule. Kupodivu, ty bedny jsem ještě nedávno (4-5 let zpátky?) znovu potkal, když je syn tehdejšího majitele přitáhnul na "akci" tehdejších deváťáků na školní zahradu a hrál tam na ně pomocí zesilovače z vykuchanýho bačostroje T-820A "vypalovačky" z mp3 přehrávače v mobilu ... Přišel jsem, viděl jsem a utek jsem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st říjen 04 2023, 23:08    Předmět: Citovat

No vida ale vidět takhle po létech svou práci a stále funkční je fajn ne? Já mám tady doma náhodou ARS651čky, což jsou ARS944 s přidělaným rádobyzesilovačem. Ten samotnej konec z toho šel okamžitě pryč neb něco tak mizernýho jsem snad ještě neviděl. Ozvučnici jsem komplet slepil a utěsnil, vyřešil dalších pár drobností, natřel regumem závěs basáku, upravil vejškáč a hyjé. Má to svou výhodu - dobře se na tom poslouchají jak analogové tak digitální nahrávky. A stálo to flašku plus práci. Mám k tomu preamp s 4 pásmovejma korekcema plus notch filtry na rezonance v místnosti. A dobrý. Až nečekaně.
Bohužel teď často potkávám bedny, který jsou výrazně horší jak ty Tesly. Takže ono se může stát, že leckomu udělají ještě službu.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5000
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2023, 1:03    Předmět: Citovat

Brúsiť a lakovať? Načo. Zbrúsiť stačí ten zošednutý lak, potom oprášiť, a celé poriadne namoriť červenou Diavou (polytúra či čo). Budú ako nové. Wink
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 422
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2023, 13:30    Předmět: Citovat

Tak potom neviete brúsiť dyhu, to je celé. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31934
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2023, 14:32    Předmět: Citovat

Brúsiť dyhu nelze, protože už nalepená má tloušťku pod 1mm a pokud je poškození hlubší, nedokážeš ho bez projetí do podkladu odstranit. Z dýhy lze sbrousit lak a nepatrnou vrstvičku jen tak pro oživení barvy a kresby dřeva, ale jak je nutný odstraňovat hloubkový poškození vodou nebo mechanickým vrypem, je to vždycky na předýhování - klidně i jen 1 plochy, když se podaří splašit dostatečně podobnou dýhu. Anebo na překytování a neprůhlednej nátěr, případně překytování nerovností, sbroušení do hladka aby byl rovnej podklad a novej celopolep novou dýhou.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund