Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mycka Ariston LI685Plus EVO3 - LS12-EV03
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 0:46    Předmět: Mycka Ariston LI685Plus EVO3 - LS12-EV03 Citovat

Zdravim vsechny,
omlouvam, ale uz mi dosly vsechny napady a nikde jsem nevidel podobny problem. Tak zakladam nove tema.

Popis zavady.
Nyni mycka napousti do labirintu a az je dostatek vody v labyrintu zacne vypoustet a pak skonci v chybe : Cisteni Filtru/Cidlo vysokeho tlaku. (Cidlo vysokeho tlaku motor nebo problem plneni vody) Muze to delat vzduchova past ? Norlmalne ji pres hadicku od presosstatu profouknu, delaji se bubliny v jimce mycky.

1. zavada - nejcastejsi
Obcas se mi povede tuhle chybu eliminovat, tim, ze profouknu hadicku zanetou vzduchem smerem do vzduchove pasti. Muze to delat vduchova past ? A jak se cisti , louhem primo na mycce nebo musim vyndat jimku ? Jde mi o to, jestli se dostane louh i do obehoveho cerpadla a snimace kalu nebo musim jimku nejdrive vymontovat ? Lze to udelat tak, ze naliji louh do jimky a pres hadicku od pressostatu zanetou budu louh vysavat ? Jaky louh pouzit, aby mi nerozezral tesneni a pripadne plasty + neposkodil obehove nebo vypousteci cerpadlo?

2. zavada
Kdyz se mi povede mycku premluvit, aby napustila vodu do jimky, pressostat pak vyhodi tabletu a zacne ohrivat vodu aniz by se pustilo obehove cerpadlo. To pak konci tim, ze to malo co se napusti pres labyrint do jimky vre a skoci chybou : Rozpojeny obvod ohrivani (Ohrival, ITR , rele) Ale topnym prutokovym telesem to nebude, jelikoz to ohreje vodu az vre ve snimaci kalu a casti potrubi do horni vrtule. Ovsem pod spodni vrtuli je v mycce, voda studena. Nevite proc se nepusti obehove cerpadlo, ikdyz pressostat je presvecen, ze voda staci a proto pusti topne teleso a vyhodi tabletu do mycky ?

V obou pripadech je hodne malo vody v jimce po napousteni a vypousteni, mnozstvi vody se zvysi az cyklus naposuteni nekolikrat opakuji.

Na zakladove desce jsem vymenil projistotu dva elektrolyty , kondiky X2 jsem nechal.
Promeril vsechny draty a mikrospinace, jestli nejsou prerusene a zkusil obehove cerpadlo na stole vcetne motorklu na klapky. Vse ok.
Diky za jakekoliv rady.
Tomas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PbSn



Založen: Mar 29, 2016
Příspěvky: 128
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 8:21    Předmět: Citovat

Zdravím. Co ten tlakový spínač /čidlo vysokého tlaku/ za čerpadlem? Jak moc byl zanesený?? Funguje jeho mikrospínač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 10:20    Předmět: Citovat

Zdravim,
diky za odpoved, ted prave nevim o jaky se jedna, Ja mam tlakovy spinac pokud se tomu tak rika, mezi obehovym cerpadlem a spodni vrtuli, to jsem propipal ohmicky a pri velkem tlaku rozpojuje, jinak je sepnuty. Zkusim poslat fotky.

Je tohle to tlakovy spinac co myslite?
https://www.servis-whirlpool.cz/produkty/hadice-senzor-c00142435/

Bohuzel vlastni fotky se mi to nedari dat, zkusim je dat na rajce a poslat odkaz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 10:42    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 10:47    Předmět: Citovat

Pokud myslite presostat , tak nevim jak otestovat alias taky talokovy spinac. Jelikoz do nej nechci foukat, abych zkusil ohmicky jestli sepne. Sad Omlouvam , ale vzdy mam problem s terminologii, kazdy tomu rika jinak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 19:38    Předmět: Citovat

Tak jsem procistil vduchovou past a jsem ve stavu, ze napusti vodu bez chyby, ale pak persostat vyklopi tabletu do boxu mycky a zacne ohrivat vodu, ale nepusti obehove cerpadlo. Jednou se mi hned po procisteni vduchove pasti kompresorem pres hadicku od presostatu obehove cerpadlo pustilo Smile Ale ted se voda ohriva az na 96 stupnu Smile Takze vzhledem k tomu, ze nepousti obehove cerpadlo tak zacne vrit v jimce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 21:07    Předmět: Citovat

A je tam nějaké relé?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so září 30 2023, 22:08    Předmět: Citovat

Ahoj,
jj je jedine co jsem nasel na zakladove desce , ale to spina topeni - teda topne prutokove teleso. Zadne jine jsem nenasel.
Tomas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2023, 21:01    Předmět: Citovat

Ahoj,
tak jsem vymenil i X2 kondenzatory na desce ne jen elektrolyty a bohuzel, chyba porad stejna.

Zde je video, jak se to chova.

https://www.rajce.idnes.cz/vecnystudent/album/mycka-li685plus-evo3/1613629893

Uz mi dochazi napady, vymenil jsem vsechny kondezatory na desce. Muze to to byt vadny triak nebo proc ta mycka nespadne do chyby, ze nepusti cerpadlo , ale bez problemu ohriva vodu ?

Dekuji za pripadne napady, ja uz zadne nemam Smile

Tomas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 7:55    Předmět: Citovat

Základní otázka: Jde tam napětí? Jde to zkusit žárovkou? Je možné zkusit čerpadlo mimo myčku? Samé ocásky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 13:42    Předmět: Citovat

Ahoj/Zdravim,
no napeti je problem zmerit (Kdyz je to zapojene), ale zkusim to, jenze nevim kdy tam ma jit napeti?
Cerpadlo zapojene na 230V na stole:primo funguje vcetne serva na zavirani lopatek pro ruzne urovne vrtule (vrchni/spodni/obe).

Co se tyce kabelu az k RJ , tak ty jsem ohmicky promeril a jsou neporusene, puvodni domenka, ze se strihnul drat ve dverich.

Tomas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 477
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: st říjen 18 2023, 14:40    Předmět: Citovat

Naše myčka (Baumatic) spouští oběhové čerpadlo ihned po napuštění vody (automatický program), ono na co taky čekat, že jo.

Není někde v myčce schovaná ještě jedna DPS, na které by mohlo být vadné relé ovládající chod motoru? Ta DPS na fotce v odkazu mi přijde na celou myčku nějak chudá na součástky.
A jak je možné, že když nejde čerpadlo, tak že je napájený průtokový ohřívač mycí vody, ve kterém pak začne za chvilku ta troška vody co v něm je vařit? To tam není bezpečnostní tlakový spínač? Naše myčka takový spínač má. Jeho kontakty přerušují přívod elektřiny do průtokového ohřívače a tedy, když by z nějakého důvodu neběželo čerpadlo, tlakový spínač nesepne a průtokový ohřívač, nezačne hřát a vařit.
Nebo už se v tom někdo vrtal a zapojení upravil tak, že tlakový spínač obešel a tím jej vyřadil z funkce? To nám udělal u naší myčky kdysi jeden servisák, když u ní přestalo fungovat ohřívání vody, kvůli vadnému relé ohřevu a myla studenou vodou (taky nehlásila žádnou chybu, asi málo inteligentní). Tu nevyžádanou a nežádoucí úpravu zapojení jsem zjistil až když začal být vadný běhový elektrolytický kondenzátor čerpadla a to se občas nechtělo v průběhu programu rozběhnout, přičemž průtokový ohřívač vesele ohříval a ta vařící voda vněm začala dělat pěkný brajgl. Při výměně kondenzátoru jsem zapojení uvedl do původního stavu a myčku si už servisuju sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt říjen 19 2023, 15:21    Předmět: Citovat

Ahoj,
No moje, taky tak fungovala.
DPS sice ma jeste dve, ale ty jsou pro tlacitka. Tlakovy spinac je tam 2x.
1. Presostat - snima hladinu vody v jimce
2. Snimac vysokeho tlaku mezi vystupem cerpadla a spodni vrtuli. Ten, ale nespina, spis kdyz dojde k navyseni tlaku rozepne. Je tam podle meho nazoru jako pojistka, aby cerpadlo, kdyz bude vrtule ucpana netlacitlo do tvrda.

Napajeni motoru cerpadla, jde prave z te jedne DPS. Dole jsou prave smd triaky u kazdeho vstupu a vystupu + cpu s nejakou pameti.

Prave taky netusim, jak je mozne, ze ohrivac sepne bez spusteni obehoveho cerpadla, ale staci mu k tomu jen presostat , totiz sepne druhy pol prutokace. Presostat meri vodu v jimce pres vzduchovou past. Voda v jimce se napousti z labylrintu pres solnicku samospadem, jen je otevreny napousteci ventil "emg".

Jinak ja se v tom nejak nevrtam, kdyz nepocitam vymenu kondiku na dps. To zacalo, prave delat a kdyz to mas zadeklovane v kuchyni, tak ti to ani neprijde jak vareni vody, spis bublani peny (jako by si varil amarouny Very Happy), ale pena nikde. Jen jsem vsechno rozdelal (to az po tomhle chovani) promeril a vymenil prutokac, protoze podle error codu co naskoci po delsi dobe prevarane vody Smile , je rozpojeni nebo chyba ohrivaciho telesa, ale ta je zavadejici. Protoze prutokac ma stejne hodnoty jak spiraly, tak termostaty (jsou dva) stejne jako ten novy, ale projistotu, jsem dal novy.

Ja teda mycku zdedil od predchoziho majitele, ale prave tim, ze je vymenitelny skoro kazdy dil, tak se ji nechci jeste zbavit a kupovat ty nove monolity.

Error code:
https://www.rajce.idnes.cz/vecnystudent/album/mycka-li685plus-evo3/1613804515

Tomas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2023, 14:12    Předmět: Citovat

Heating Element disabled or High Limit Open or Control Board
Čili myčka ví, že je tam teplo, ale neví, že nejde čerpadlo.
Mělo by jít spustit krátký a dlouhý testovací program, dle návodu http://lizquilty.com/2009/03/24/ariston-dishwasher-light-codes/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasHav



Založen: Nov 26, 2012
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2023, 22:53    Předmět: Citovat

Ahoj,
super napad, ale me se to nedari pustit. Mozna mam jine schema.
Tohle mi nefunguje

Nastavte stroj do polohy OFF se zavřenými dvířky.
Stiskněte a podržte tlačítko „P“ a poté stiskněte tlačítko napájení
v pořadí ON-OFF-ON.

Mozna se to opravdu lisi, ja nemam 4 diody = BCD kod, ale 7 Sad

Pokud narazis na takovy test pro LS12-Evo3 alias Ariston li685Plus, tak by to bylo super to by hodne napovedelo Smile

Dik Tomas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund