Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

COLOR 110 ST

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 12:07    Předmět: COLOR 110 ST Citovat

Mám tady Tesla COLOR 110 ST kde po zapnutí nezrní, jen je svítící obrazovka. Při signálu to dělá barevné fleky, podle síly barevného kontrastu. Očividně tam chybí jasová složka, a jde pouze ta barevná. Regulace jasu i sytosti barev funguje. Modul PAL jsem vyzkoušel jiný a je to to samé. Bylo mi poraděno že to bývá C156 a C157 tak jsem je preventivně vyměnil i když se zdály být dobré, ale je to stejné, přesněji řečeno se trochu zvýšila sytost barev, ale chybějící jasová složka stále chybí. Kde začít? Pokud bych měřil osciloskopem tak ty průběhy co jsou ve schématu jsou při svislých barevných pruzích ?


Schránka 02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  58.38 kB
 Zobrazeno:  80 krát

Schránka 02.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 13:53    Předmět: Citovat

A čo jasová spožďovacia linka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4997
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 13:56    Předmět: Citovat

Možno som totálne mimo, ale demagnetizačná cievka funguje? Zvykol sa používať pozistor ktorý časom odchádzal. Bez demagnetizácie pri zapnutí by sa časom mohla obrazovka zmagnetizovať do takej miery, že to ukazuje to čo vidíme na fotke. Teda čisto teoreticky, skúsenosti nemám.

Nieje to iba rozostrené? Ten druhý trimer na VN trafe. (Vždy si fixou poznačiť pozíciu trimru pred jeho hýbaním, aby sa dal vrátiť kde bol)

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 14:06    Předmět: Citovat

Tu neexistuje na VN trafe ani jeden trimer. Ostrenie je na doske obrazovky. Jasne nejde jasový kanál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 14:22    Předmět: Citovat

Ano, oscilogramy odpovídají normalizovaným barevným pruhům.
Signál na OMF zjevně je, jinak by nedržela synchronizace a nebyly by tam barvy.

Ale na signálové desce nahoře u desky A máš propojku F/ČB. Tak ji přesuň na ČB a hledej černobílý obraz. Bez něj kalý barevný obraz stejně neuděláš.
Dokud tam nedostaneš ten černobílý, nemá smysl se hrabat v barvovém dekodéru či slepě vyměňovat jakoukoli součástku.
Začal bych kolem trimru P161 AMPL.Y na obě strany, jestli signál prochází přes T151, před ním, jestli prochází zpožďovací linkou. Na R153 zjevně ještě je, když jdou barvy.
No a pak musíš zjistit, jestli se dostává na vstup MCA660.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7427

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 16:31    Předmět: Citovat

Přesně tak, tohle je jednoduchá závada přímo na signálové desce, ne na modulech. Pokud by to byl vadný elyt, tak C155, C156 a C157 jsou pro barevné složky.
Osciloskopem lze tady měřit při libovolném signálu, teď ti ten signál někde cestou mizí. Správně musíš mít standardní čb signál po celé trase od OMF přes zpožďovací linku, MCA 660 a její výstup (pin 1 modulu G), za MCA 660 se zatemněním. To ale zjevně funguje, pokud to reaguje na potenciometr jasu.
Rozhodně to není závada demagnetizace či ostření, ty vypadají jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po září 25 2023, 6:51    Předmět: Citovat

Já bych zkusil překlenout drátem tu zpožďovací linku jestli se obraz neobjeví. A z hlediska pravděpodobnosti bych ještě zkontroloval, jestli není rozsypaný ten trimr P161.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2023, 7:17    Předmět: Citovat

Koukám, po týdnu stále žádná odpověď...
Tak to trochu oživím - taky mě tu teď trápí jedna C110ST. Nechce synchronizovat. Vertikální synchronizace vůbec, horizontální někdy ano, někdy je každý druhý půlsnímek rozkmitán (viz foto). Mám tu dvě OMF, obě se chvoají stejně (tím neříkám, že jsou obě dobré), druhý modul S tu nemám. Digitál ukazuje zřejmě nesmysly, zkusím vytáhnout Avomet. Na výstupu z OMF ukazuje SS složku přes 10V, na výstupu z S pro vertikál dle osciloskopu impuls je, ale jen cca 0,75V místo 8V dle schematu.
Po elytech a vyhlazení jsem šel jako první, kolem OMF a S jsem něco málo horčího našel, ale po výměně beze změny. A250D tu ještě jeden mám, ale na modulu z Pluta, musel bych ho přepájet.
Máte nějaké rady a zkušenosti?



výstup k verikálu.jpg
 Komentář:
 Velikost:  258.91 kB
 Zobrazeno:  46 krát

výstup k verikálu.jpg



obraz 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  172.15 kB
 Zobrazeno:  40 krát

obraz 1.jpg



obraz 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  164.32 kB
 Zobrazeno:  41 krát

obraz 2.jpg



obraz 3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  160.89 kB
 Zobrazeno:  39 krát

obraz 3.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19538
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2023, 8:35    Předmět: Citovat

Zkontroluj propojení koster rámů signálové a rozkladové desky, a taky pájené spoje DPS s rámem. Tam dokázaly přechoďáky udělat neskutečné záhady v horizontálu.
Ale ten impuls V skutečně musí mít aspoň 6 V, aby to spolehlivě drželo vertikální synchronizaci. Tvar impulsu vypadá v pořádku, tak zkontroluj napájecí napětí modulu S a jeho filtraci (ta chlupatina na průběhu může být naindukovaná přes smyčku kostření sondy, ale třeba taky ne).
Jestli ti sedí i průběhy na ploškách V+ (pin 5 OMF) a V- (pin 4 OMF, odtud se bere signál pro synchronizaci) , máš tam amplitudu signálu 2,5 V, hledej, kde ten signál do modulu S mizí. Řádkový rozklad přece žádný videosignál nepotřebuje, protože generátor jede trvale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2023, 8:50    Předmět: Citovat

Zrovna v Plutu, které nesynchronizovalo, jsem na samovolně vadný A250D narazil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2023, 9:01    Předmět: Citovat

Jo, potkal jsem se s A250, ktera normálně fungovala, ale negenerovala jakýsi puls. Už je to dlouho, skládal jsem tehdy telku z různých modulů (protože se mi líbila jedna vybraná bedna Smile) A taky mě to bavilo. Výměna toho obvodu vše spravila. Nikdy jindy jsem tuhle vadu nepotkal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1804
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2023, 9:25    Předmět: Citovat

Ak by si potreboval nejake A250, A 240, pripadne aj ine IO/diely do TV z obdobia C110, C416, daj vediet. Mam, z niektorych IO mozno aj desiatky kusov Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2023, 5:42    Předmět: Citovat

Takže televize vyřešena. Byly tam hned dvě závady, obě na modulu S. Příčina toho horizontální rozkmitávání jednoho půlsnímku měl na svědomí uhnilý vývod trimru posun vodorovně a to vertikální nesynchornizování dělal skutečně vadný A250D. Tímto děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2023, 19:45    Předmět: Citovat

Tak u té mojí byůl nakonec vadný trimru P161 AMPL.Y klasická závada kdy se rozpadl běžec. Našel jsem to pohledem hned po té co jsem vytáhl TV generátor, osciloskop a oddělovací transformátor že to proměřím čím by to mohlo být.


20231003_181209.jpg
 Komentář:
 Velikost:  183.18 kB
 Zobrazeno:  68 krát

20231003_181209.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund