Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nejlevnější elektrická energie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 9:26    Předmět: Citovat

Dyť já taky šetřím, nekoupu se Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2015
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 9:56    Předmět: Citovat

Nějak tomu v poslední době netozumím. Na jedné straně jdou údajně ceny elektřiny všeobecně dolů, na druhou stranu slyším "výhružky", že po ukončení dosavadní fixace dojde k razantnímu navýšení.
Jinak bych doporučil zůstat u ČEZu, tam je jistota. Malé dodavatele nebrat !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15533
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 11:17    Předmět: Citovat

My to máme zatím fixované ještě rok u Innogy. VT za 3,72 Kč/kWh a NT za 2,01 Kč/1 kWh bez DPH a měsíční poplatek těch 135 Kč a tarif D25d.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 369
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 11:30    Předmět: Citovat

Já bych si nedělal iluze. Obchodníci mají nějaký plán, který jim dali investoři (akcionáři). Takže ve výsledku si od vás vyberou co potřebujou fix nefix Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1725
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 13:04    Předmět: Citovat

Zdá se, že tady většina v diskusi uvádí jen obchodní část ceny na kWh, ale zapomíná k tomu připočíst distribuční část ceny na kWh, která není úplně zanedbatelná a je různá pro různé dodavatele. Navíc někdo uvádí jen cenu bez DPH, která samozřejmě opticky vypadá nižší než cena včetně DPH. Zkusil jsem porovnat aktuálně nabízené ceníky ke sjednání pro distribuční sazby D02d a D25d od několika dodavatelů ČEZ, EON, Innogy, MND a ceny níže uvádím jak bez tak včetně DPH. Nejsou to samozřejmě individuální alias tzv. podpultové ceny.

Nejlépe vychází EON, druhý je ČEZ, třetí Innogy a poslední MND.

Celková jednotková cena elektřiny (obchodní + distribuční):

EON D02d: VT 5477,83 bez DPH (5,48 za kWh), 6628,17 včetně DPH (6,63 za kWh)
ČEZ D02d: VT 5692,83 bez DPH (5,69 za kWh), 6888,32 včetně DPH (6,89 za kWh)
Innogy D02d: VT 5902,83 bez DPH (5,90 za kWh), 7142,42 včetně DPH (7,14 za kWh)
MND D02d: VT 6451,17 bez DPH (6,45 za kWh), 7805,92 včetně DPH (7,81 za kWh)

EON D25d: VT 5802,50 bez DPH (5,80 za kWh), 7021,03 včetně DPH (7,02 za kWh)
ČEZ D25d: VT 5948,50 bez DPH (5,95 za kWh), 7197,69 včetně DPH (7,20 za kWh)
Innogy D25d: VT 6258,50 bez DPH (6,26 za kWh), 7572,79 včetně DPH (7,57 za kWh)
MND D25d: VT 6707,67 bez DPH (6,71 za kWh), 8116,28 včetně DPH (8,12 za kWh)

EON D25d: NT 3825,81 bez DPH (3,83 za kWh), 4629,23 včetně DPH (4,63 za kWh)
ČEZ D25d: NT 4211,81 bez DPH (4,21 za kWh), 5096,29 včetně DPH (5,10 za kWh)
Innogy D25d: NT 4671,81 bez DPH (4,67 za kWh), 5652,89 včetně DPH (5,65 za kWh)
MND D25d: NT 4689,57 bez DPH (4,69 za kWh), 5674,38 včetně DPH (5,67 za kWh)

V těchto cenách nejsou zahrnuty níže uvedené položky, které se nepočítají na MWh respektive kWh.
- stálá měsíční platba
- stálá platba za rezervovaný příkon podle jističe
- činnost OTE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15533
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 13:47    Předmět: Citovat

No, jak ti to vysvětlit, abys to pochopil celé? Opsáno z faktury, kde je nějaký počet kWh v NT a VT za celkové ceny k tomu dané. Samozřejmě cena bez DPH je stejná jako cena s DPH, jen je to bez té DPH!, kterou nám tato vláda bude časem upravovat na tu lepší sazbu. Důvod ceny bez DPH poznáš za pár let, kdy s DPH se bude dost lišit podle vynalézavosti této vlády a budeš to porovnávat.
Takže pro ty, co si to neumí spočítat, tak stačí násobit počet kWh cenou pro VT a to samé u NT a potom připočítat 12x měsíční polatek a to celé násobit koeficientem pro danou sazbu DPH teď nebo za dva roky.
A myslím si, že jsem srozumitelně napsal, že jde ještě o rok déle fixované ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1725
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 15:12    Předmět: Citovat

Na kolik let byla ta fixace a v době sjednání to byly standardní ceny Innogy a nebo to byla nějaká individuální podpultovka. Když to srovnám s tím co teď Innogy nabízí pro D25d bez DPH tak to je samozřejmě výrazně víc (VT 6,26 / 3,72 je cca 1,68 krát, NT 4,67 / 2,01 = 2,32 krát).

Naposledy upravil Valdano dne čt září 21 2023, 15:21, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 15:15    Předmět: Citovat

Ještě že jsem bral z ČEZu dividendy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15533
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 16:42    Předmět: Citovat

Ale mě nezajímá, co teď nabízejí. Jen jsem informoval, za kolik to máme. Fixace jsou max. na 3 roky, ale co bude za rok za ceny, to asi neví nikdo. Dost pochybuji, že budou stejné jako teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1725
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 17:00    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
ČEZ má od 15.9.2023 nový ceník, cena za "silovku" u produktu "Elektřina - na 1 rok" je pro D25d: 3,89/4,04/128 (NT/kWh, VT/kWh, měsíční poplatek, vše bez DPH).

Pozor to co uvádíte je jen obchodní cena a k ní je potřeba ještě připočítat zejména u VT nezanedbatelnou distribuční cenu a pak to vypadá jinak.

Ceník produktu "Elektřina - na 1 rok" pro D25d:
Celková jednotková cena bez DPH: NT 4,21 a VT 5,95

Obdobně to platí i pro aktuální cenové nabídky ostatních dodavatelů. Takže když budete srovnávat tak se v nabídkách dívejte primárně na ceny uvedené na řádku s popisem "Celková jednotková cena".

Dle srovnání aktuálních nabídek dodavatelů ČEZ, EON, Innogy, MND, které jsem uvedl výše, má nejlepší nabídku EON.


Naposledy upravil Valdano dne čt září 21 2023, 18:09, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 17:14    Předmět: Citovat

Mě končí v prosinci 3r fixace u ČEZu, tak bych měl co nejdřív zjistit, jestli přejít na jinej tarif, nebo jinýho dodavatele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1725
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 17:32    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Ještě jsem našel Dobrou energii, ceny jsou 3,899/3,999/130 (NT/kWh, VT za kWh, měsíční poplatek, vše bez DPH) pro D25d, fix12 měsíců a území ČEZ.

EON: produkt "Elektřina online PRO", území ČEZ, pro D25d
Celková jednotková cena za kWh bez DPH: NT 3,82 a VT 5,80

EON: produkt "Variant PRO 24", území ČEZ, pro D25d
Celková jednotková cena za kWh bez DPH: NT 3,83 a VT 5,80

Dobrá energie: vámi zmíněný produkt "FIX12 měsíců", území ČEZ, pro D25d
Celková jednotková cena za kWh bez DPH: NT 4,22 a VT 5,91

ČEZ: produkt "Elektřina - na 1 rok", území ČEZ, pro D25d
Celková jednotková cena za kWh bez DPH: NT 4,21 a VT 5,95

V tomto srovnání má nejlepší nabídku EON, druhá je "Dobrá energie" a oproti ní jen nepatrně horší je ČEZ a třeba Innogy nebo MND vycházejí ještě hůř viz srovnání výše na této stránce diskuse.

"Dobrá energie" je menší dodavatel což bych považoval za více rizikové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 4:55    Předmět: Citovat

Valdano napsal(a):
Zdá se, že tady většina v diskusi uvádí jen obchodní část ceny na kWh, ale zapomíná k tomu připočíst distribuční část ceny na kWh, která není úplně zanedbatelná a je různá pro různé dodavatele.


Máš v tom trochu hokej - zatímco dodavatele si vybrat můžeš, distributora ne (leda by jsi se chtěl stěhovat). Distribuční část je vždy stejná podle lokality a výběr dodavatele ji nijak neovlivní. Navíc je regulovaná státem a distributor nemůže jít nad tyto stanovená maxima.

Ceny bez DPH se tu uvádějí proto, protože ve většině materiálů je tučně napsaná cena bez DPH, cena s DPH je obvykle uvedena menší. Cílem tohoto vlákna bylo podle mne porovnat nabídky a ne exibovat nad cenou celkovou, proto podle mne nemá význam zde uvádět cenu elektřiny včetně složek, které jsou fixní a výběrem dodavatele je ovlivnit nelze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6084
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 7:48    Předmět: Citovat

PRE má D25d FIX na rok NT 3,61 VT 3,81 na území ČEZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 9:58    Předmět: Citovat

Trochu odbočím, ale nedá mi to - máte někdo zkušenosti s odběrem el. energie třeba v Německu? Havlíček pořád omílá jak máme až o třetinu dražší elektriku než v Německu - tak jsem zkusil, jestli na stránkách německého EONu nenajdu nějaké ceníky. Sice jsem se k žádné PDF tabulce podobné těm českým ceníkům nedoklikal, ale zadal jsem alespoň svou roční spotřebu 7 MW. Nabídli mi sice za silovou kWh cenu jen 38 centů (což je necelá koruna), ale výsledná roční cena s bonusem je 2537 EUR (přes 60 tisíc). To je cca 5200 korun / měsíc, což je nepatrně více než jsem platil v této nejdražší době. Říká tedy pravdu a já dělám někde chybu nebo lže?

EDIT: Ještě jsem to zkusil cestou srovnávačů - u těch nejlevnějších nabídek za těch 7MWh v Německu chtějí 45 tisíc, na našem srovnávači 42 tisíc (obojí s DPH). Kde je ta třetina o které Havlíček mluví?!


Naposledy upravil houmr dne pá září 22 2023, 10:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund