Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyriesene, vymazat. Dakujem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ViPali



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 524
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 21 2007, 23:07    Předmět: Citovat

Súhlas.

Položil otázku, kto chce odpovie, kto nemá čo povedať, nech sa zbytočne nepredvádza.

Toto fórum čítajú aj ľudia s menšími vedomosťami ako Puma17 a nemajú ani odvahu sa spýtať. On sa pýta aj za nich, tak odpovedajte seriózne.

_________________
Ako elektrikár sa cítim slobodne.
Môžem hovoriť do vedenia!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatous



Založen: Sep 06, 2004
Příspěvky: 122
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: so leden 27 2007, 15:45    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 06 2007, 18:40    Předmět: Re: Digitanle Ladenie Citovat

K tomuto záměru ti povím asi tolik:
Dřív jsem býval taky takový "blázen" (ne že bych dnes blázen nebyl Laughing ).
V poslední době však musím šetřit časem, jak jen to jde. Dnes bych dal opravdu hodně, kdyby se mi mohl takto "promarněný" čas vrátit. Ty uvozovky proto, že na tom rozhodně získáš nové zkušenosti. Je však otázkou, zda Ti tyto zkušenosti vzhledem k ostatním znalostem k něčemu budou. Možná by bylo skutečně dobré, kdyby jsi se přihlásil do nějakého kroužku jak tady už bylo řečeno (nemyslím to nijak ve zlém), protože to by Ti přineslo mnohem víc. Rozhodně se taky nebraň odborné literatuře, i když tomu nebudeš vždycky úplně rozumnět. Na inetu je hafo ebooků a starých knížek v antikvariátech ještě víc.
V tomto případě by bylo asi lepší prolézt pár vrakovišť a sběrných dvorů a z nějakého vraku takovou digitální stupnici vykuchat. Idea Osobně mám doma 2 takové. V poslední době se takovéto elektroniky vyhazuje skutečně hodně, až je mi to někdy trochu líto.
No tak mi nezbývá než Ti popřát hodně štěstí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Puma17



Založen: Oct 04, 2006
Příspěvky: 513

PříspěvekZaslal: út únor 06 2007, 18:46    Předmět: Re: Digitanle Ladenie Citovat

jef111 napsal(a):
K tomuto záměru ti povím asi tolik:
Dřív jsem býval taky takový "blázen" (ne že bych dnes blázen nebyl Laughing ).
V poslední době však musím šetřit časem, jak jen to jde. Dnes bych dal opravdu hodně, kdyby se mi mohl takto "promarněný" čas vrátit. Ty uvozovky proto, že na tom rozhodně získáš nové zkušenosti. Je však otázkou, zda Ti tyto zkušenosti vzhledem k ostatním znalostem k něčemu budou. Možná by bylo skutečně dobré, kdyby jsi se přihlásil do nějakého kroužku jak tady už bylo řečeno (nemyslím to nijak ve zlém), protože to by Ti přineslo mnohem víc. Rozhodně se taky nebraň odborné literatuře, i když tomu nebudeš vždycky úplně rozumnět. Na inetu je hafo ebooků a starých knížek v antikvariátech ještě víc.
V tomto případě by bylo asi lepší prolézt pár vrakovišť a sběrných dvorů a z nějakého vraku takovou digitální stupnici vykuchat. Idea Osobně mám doma 2 takové. V poslední době se takovéto elektroniky vyhazuje skutečně hodně, až je mi to někdy trochu líto.
No tak mi nezbývá než Ti popřát hodně štěstí Wink
lenze zohnat nieco v zbernych dvoroch je horor. Nikto nechce nic dat, nie zeby boli radi, ze sa toho zbavia ale este s tym robia problemy. Co sa tyka tych knih, poradis mi nejake webky ? Inac ja som este student, takze sa este len ucim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 05 2007, 17:19    Předmět: Re: Digitanle Ladenie Citovat

Promiňte, dlouho jsem to tu nenavštívil...

To:puma17
Já jsem taky student Laughing a taky se učím, ale musíš to vzít za správný konec Laughing . Ty knihy ti poradím, do začátků např. Poznáváme Elektroniku od Václava Maliny. Má to tuším 5 nebo 6 dílů, každý se zabývá určitým okruhem témat a každý stojí okolo 100Kč, což není tak tragické. Vše je tam pěkně popsané tak, že to pochopí i začátečník, na tom jsem začínal a dodnes mi stále mají co dát.
A k těm sběrným dvorům - je to bez problémů, nesmíš ale narazit na tupce nebo přehnaného zažraného obchodníka. To je pak lepší jet o dům dál... Sám mám tak 80% veškeré elektroniky v bytě, součástek a vybavení dílny z těchto a podobných míst. A věř mi, že někdy až žasnu co se tam dá vyštrachat (např. minulý rok mimo jiné tahle TV v černém provedení, oprava 15minut výměna jednoho kondenzátoru: http://www.amazon.co.uk/Philips-Standard-Colour-Television-Fastext/dp/B0000AQG6D/ref=sr_1_2/203-9326502-7259920?ie=UTF8&s=electronics&qid=1173111205&sr=1-2 dnes si pěkně hoví v mém pokoji Laughing ). Musíš mít prostě stěstí, ale hlavně snahu a zapálení pro věc, a pak jde skoro všechno Wink

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund