Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bezkyslíkatá dvojlinka - jak to poznám?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31964
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt září 14 2023, 23:14    Předmět: Citovat

Chtěl jsem tím vyjádřit, že pro některý lidi by měl bejt vyhrazenej mnohonásobek času, zatímco jiný by měli začerstva vycáknout do kopřiv ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1645
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá září 15 2023, 5:16    Předmět: Citovat

Hovadina.
Kdo by rozhodoval, kdo má nárok a kdo ne?
A podle čeho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 7:41    Předmět: Citovat

TheLastUnicorn napsal(a):
Byste se divili, jak i na poměrně technokratickém fóru umí řešit a hádat se o vlivu síťového napájecího kabelu zesilovače na výsledný zvuk...

Bohužel, viděl jsem a nevím co si o tom myslet.
Jestli je to důsledek kolektivního podlehnutí nějaký sektě nebo frontální útok prodejců a jejich naháněčů.
Bohužel ti hifisti s ušima natřenýma hadím olejem brzo zalezou, když jsou vystaveni snaze o nějaký systémový rozbor. Takže je po zábavě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4050
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 14:47    Předmět: Citovat

Co se týče slepých testů, zaregistroval jsem názor, že nejsou objektivní, protože přepínáním se jednotlivé komponenty "rozhodí" a nějakou dobu jim trvá, než se zase usadí a dosáhnou plné kvality. Možná to bylo myšleno jako sarkasmus, ale když se můžou zahořovat kabely, tak proč by se audio komponenty nemohly rozhozovat a usazovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19553
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 16:56    Předmět: Citovat

Výsledek poslechového testu je vždy nějakým souhrnem subjektivních dojmů nějak početného vzorku posluchačů. Takže, komu se výsledek nehodí, ho může zpochybnit s tím, že není dostatečně objektivní. Ale to prosazují ti, kdo stejně nenahodí žádný návrh, jak to objektivně provést, protože exaktní měření neuznávají se zdůvodněním, že měřením se nezjistí všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1645
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 17:28    Předmět: Citovat

Moje zkušenost je taková, že se mi nikdy žádného srdcaře nepodařilo dostat s jeho přístroji na poslechovku. Každý jen vykládal, jak ho má velkýho, ale nikdo ho nevytáhl z kalhot.
Při férovém porovnávání zesilovačů (shodný signál na vstupech, shodná výstupní úroveň, přepínání mezi výstupy zesilovačů mžikově na jedny osvědčené reprobedny) byl docela velký problém zaregistrovat vůbec nějaké změny. A ty, které se podařilo nakonec uslyšet, byly naprosto marginální.
Když jsem tohle nadnesl mezi kovanými audiofily, dostalo se mi odpovědí ve smyslu jako že ty použité bedny "byly mizerné" a "neměly dostatečné rozlišení", nebo že "ty zesilovače byly všechny mizerné". Nikdo mi ale neuměl odpovědět na dvě jednoduché otázky:
1) Proč tedy jiným radíte řešit bídně hrající aušusové bedny výměnou zesilovače?
2) Pokud byly všecky ty zkoušené zesilovače špatné, znamená to, že byly všecky špatné naprosto přesně stejným způsobem?

Takže řeším v první řadě co nejlepší reprosoustavy, protože tam slyším efekt okamžitě. Dobrý zesilovač pak mám spíš pro dobrý pocit. Vliv reprokabelů nepoznám vůbec. Respektive - umím spáchat kabely tak mizerné, že to bude dokonce slyšet. Ale obávám se, že se to někomu zalíbí, protože to bude prostě jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kynolog07



Založen: Jan 30, 2009
Příspěvky: 66
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 7:38    Předmět: Citovat

Ransome, pod to bych se klidně podepsal. Zkušenosti mám podobné. Pokud jde o reprobedny, tak tam rozdíly jsou slyšet okamžitě (i vliv poslechové místnosti), ale zesilovače? A dostat na jedno místo - poslechovku pár "srdcařů". Obrovský problém, jen samá výmluva proč to nejde.
_________________
„Na některé otázky je jedinou rozumnou odpovědí mlčení.“
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1645
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 8:20    Předmět: Citovat

Vždycky při takové akci předesílám, že na srazu se nedá rozeznat všecko. Prostě proto, že se tam jede na velký prostor a na nějaký střední vybuzení. Takže předvádíme hlavně bedny. Dobré bedny tam předvedou jak hrajou na několik způsobů dobře, špatné si uříznou ostudu.
Připouštím, že mezi zesilovači budou nějaké rozdíly v krajních polohách. Blízko limitace při plném výkonu, kdy se začne projevovat rychlost přeběhu, a hlavně při tichém poslechu ve spojení s citlivými repráky. Pak se teprve mohou přidat ty mikroskopické vlivy jako bordel v napájení.
Dokud dává popis těch vlivů nějaký fyzikální smysl, tak se o tom nehádám a přiznávám, že už to bude asi mimo mojí rozlišovací schopnost, nebo i mimo můj zájem. Nicméně jsem ochoten takový přístup i obhajovat. Proto jsem se zastal třeba těch síťových praček.
Když se to přehoupne do vyložených žvástů, tak se taky nehádám a jdu prostě pryč. Protože úplně stejně se nehádám o esoteriku. Tomu člověk buď věří nebo ne, tam není co prokazovat nebo vyvracet. Pokud to člověka dělá šťastným a nikomu neškodí, je to v pořádku. Někdo si koupí 10cm propojky Valhalla za kilo, jinej to kilo vrazí do amuletů. Jejich věc.

Jednou mě požádal na srazu majitel luxusního a nádherného zesilovače Accuphase za nějakých třista tisíc, abych mu ho zapojil na porovnání s nějakým DIY DPA 220 a s letitým Protonem 1200. Já mu to rozmlouval, nedal si říct, a byl pak strašně rozčarovaný. Protože nejen že neslyšel žádný obrovský skok. Ono nebylo poznat vůbec nic.
Přesto se nás tam několik očumujících shodlo, že kdyby nám náhodou zbyly tři kila, tak tohle prostě CHCEME mít.

Mimochodem, termín srazu se blíží. Sedmého října v sále hospody v Loučkách u Tišnova. Bude sranda!


Naposledy upravil ransom dne pá září 22 2023, 8:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8984
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 8:40    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):

Mimochodem, termín srazu se blíží. Sedmého října v sále hospidy v Loučkách u Tišnova. Bude sranda!

Že bych tam vzal tento svůj bastl? Hmm... Laughing
Akorát do té doby nestihnu dodělat to řízení do finální podoby.
Ale vždycky jsem chtěl vyzkoušet, jak to hraje na lepších bednách místo mých bedýnek z HiFi věže. No tak snad příští rok, to už třeba budu mít vymyšlený korekce, anebo dokonce i finální kovovou bednu! Twisted Evil



zesilovač.jpg
 Komentář:
Texan
 Velikost:  265.13 kB
 Zobrazeno:  60 krát

zesilovač.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1645
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 9:00    Předmět: Citovat

Klidně přijeď jen na čumendu. Máš to za humny.
V Brně mám kamaráda, co furt staví další a další bedýnky. Jen tak kvůli nácviku technologií. Sraz pořádáme spolu. Můžeš si to pak zkusit třeba u něho. Nebo třeba chytneš nějakou inspiraci. A občas jsou levně k mání nějaké prototypy. Takových magorů co ze zvědavosti staví nepotřebné bedýnky je víc. Pak to už nemají kam dát, potřebují místo pro další, a zbavují se jich i pod náklady.
Já tam třeba kromě rozpracovaného projektu z lepších repráků (v hnusných kisnách a na vrabčí hnizdo) budu mít hromádku nízkonákladovek jako ukázku že i tak se dá.
Nevidím moc detailů... TO3 na konci, před tím nějaký KF nebo KFY, vepředu to jsou asi OZ v plechu. Texan?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8984
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 9:33    Předmět: Citovat

V podstatě je to koncák z Texanu, lehounce upravenej. Celej z Tesla součástek. Mám rád tohle mixování technologií. Very Happy


Texan v1.1.png
 Komentář:
 Velikost:  47.78 kB
 Zobrazeno:  62 krát

Texan v1.1.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1645
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 10:54    Předmět: Citovat

Jo, to bude fungovat. Ještě líp s MAB356.
Akorát už se k takovým věcem nevracím od doby co jsou k dostání LM1875 a 3886.
Jinak - hezká práce (co vypadá jako hotové).
Zkoušel jsi u toho teplotní stabilitu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8984
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 11:23    Předmět: Citovat

Moc jsem to zatím nezkoušel. Já měl po přestěhování nouzi na čem vůbec hrát hudbu, tak jsem to v rychlosti dal tak nějak do kupy. Chvíli to testoval do zátěže na osciloskopu a když to neshořelo, tak to šlo hned na stůl. Že to otestuju prostě používáním. Ty chladiče jsou docela předimenzovaný, v provozu to má tak 40 °C. Takže jsem se na ně zatím neobtěžoval ani nasadit teplotní čidlo, je ve svorkovnici. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2832

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 11:31    Předmět: Citovat

Forbidden: měřil jsi u toho zapojení rychlost přeběhu?

Já u originál Texanu kdysi jo a byla to bída (i po výměně 741 v předchozích stupních za rychlejší typy). To byl taky důvod k tomu, že jsem ten konec úplně překopal na klasické komplementární zapojení SE a umístil ho jako modul nad původní DPS.

Podrobnosti bohužel teď už nevím, je to moře let a musel bych ten zes. otevřít.

Rychlost přeběhu a s ní spojené zkreslení SID/TIM je jedna z věcí, která se dá objektivně změřit a poslechové testy ukázaly jasné rozdíly...

Jde o poznatky ze "zlaté" doby DIY konstrukcí typu Leach a spousty dalších podobných (ale možná nosím dříví do lesa Wink ).

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1645
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 11:54    Předmět: Citovat

Jo, o tom by se dalo diskutovat donekonečna... Ale rychlost přeběhu jsem zmiňoval.
No, abych nekecal, tak zesilovače slyšitelně špatné už jsem taky slyšel. Ale u vintage kusů to je někdy způsobené přebuzením vstupních obvodů. Ono to má citlivost 150mV, přebuditelnost pár dB a pak do toho někdo připojí zvukovku. Třeba u AZS217 jsem konstatoval přebuditelnost max 1,5V špička-špička.
Mně u Texana chybí stabilizace emitorovými odpory (zde tedy vlastně kolektorovými). Plus koncová kaskáda má zesílení 10x, takže 10x zesiluje i teplotní změny. tedy bude nutné ho nechat pracovat s velkou rezervou ve třídě B.


Naposledy upravil ransom dne pá září 22 2023, 13:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund