Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Závady vrchem plněných praček
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2181

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 8:09    Předmět: Citovat

Tak whirlpoolky su take, ze zalezi na aky konkretny kus narazis. Niektore idu roky, ine jeden problem za druhym. ale zase mas nahradne diely lahko dostupne. Mozno risknut ignis, ono to volakedy bol lepsi whirlpool - export do Talianska, a tam si davali viac zalezat na kvalite.
Inak mam pocit, ze v rovnakej cenovej triede je to vsetko +- rovnake, a sustredil by som sa na dostupnost ND a servis.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 21:54    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
Mozno risknut ignis

Prarodiče měli jakousi vrchem plněnou pračku Ignis tak od roku 2001 do roku 2008. Byla poškozena při stěhování, nebo co... Bohužel, už dlouho jsem nic od značky Ignis v ČR neviděl. Web už asi dávno nemají. https://www.interdas.it/ignis-brand-history.html

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 22:10    Předmět: Citovat

Vlafig napsal(a):
Ano, Candy má hodně reinkarnací (...) Jinak ale jsem u této pračky nikdy neměl ulomenou přírubu bubnu, jako u AEG/Electrolux.

Kdy se to nejvíc láme?? Při častém praní na 90°C? Při používání agresivního pracího prostředku??
Kdyžtak se dá koupit celá svařená vana s bubnem... https://shop.electrolux.cz/c/praci-jednotka/p/4055471181

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 210

PříspěvekZaslal: so září 23 2023, 9:42    Předmět: Citovat

Kdy se to láme? To je právě otázka, na kterou dlouho hledám odpověď. Většinou se to člověk nedoví, jak bylo s pračkou zacházeno, jaký byl používán prášek a na jakou teplotu se pralo. Obecně si myslím, že setrvalé praní na nízké teploty není dobré, jelikož se nezničí bakterie ani na prádle ani v nánosech, které v pračce ulpívají a napomáhají k vytváření korozivního prostředí. Ale je to pouze moje domněnka. Také přílišné používání všelijakých čističů praček a Calgonu asi rovněž není dobré a zvyšuje korozivní působení pracího roztoku.

Měnit prací agregát za 4 500,- Kč + práce servisu cca 2 000,- Kč (ona ta výměna opravdu není na 5 minut práce) se nikomu moc nechce, resp. zákazníkům se to nechce platit a raději sáhnou po nové pračce, což se ani nedivím. Náhradní díly na AEG/Electolux jsou pořádně předražené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so září 23 2023, 15:27    Předmět: Citovat

Jakou pračku by sis teda koupil ty? Asi raději nějakou předem plněnou, že? No já mít větší koupelnu, tak bych zkusil nějaké základní Miele... Třeba WEA035 WCS Active.
https://www.miele.cz/e/pracka-s-prednim-plnenim-w1-wea035-wcs-active-lotosove-bila-11507280-p

Do současné panelákové koupelny bych nějak dostal tzv. úzkou předem plněnou pračku, třeba AEG (převlečenej Electrolux) L6SNE47SCE.
https://www.aeg.cz/laundry/laundry/washing-machines/compact-washing-machine/l6sne47sce/
Mělo by to smysl??



aeg uzka pracka 01.png
 Komentář:
 Velikost:  85.62 kB
 Zobrazeno:  46 krát

aeg uzka pracka 01.png



_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: so září 23 2023, 18:48    Předmět: Citovat

Vlafig napsal(a):
Kdy se to láme? To je právě otázka, na kterou dlouho hledám odpověď.


Tak přesně tahle otázka mě napadla, když jsem rozebrat dvě ze tří v úvodu zmíněných praček. Jedna starší, notně olítaná, druhá novější a relativně zachovalá. Ovšem urvané příruby měla ta druhá. Už po vyjmutí bubnu z vany bylo vidět, že buben je z vnější strany dost špinavý a jakoby ulepený. K vyčistění přitom stačilo mýdlo a trochu vody. Takže mi přijde, že v pračce bylo málo vody na hodně prášku. Případně se nadužívala aviváž (to je taky dobré lepidlo).

Ta starší pračka měla buben čistý, příruby nesly jen lehké známky koroze, a to i z druhé strany (odvrtával jsem je, abych je dal na jiný buben).

Jak se v nich pralo bohužel netuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so září 23 2023, 20:15    Předmět: Citovat

Aviváž ke mě domů nesmí.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 210

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 9:14    Předmět: Citovat

Co vybrat, to je dost těžká otázka, kterou mi lidé často pokládají. Já se z toho vždy nějak snažím vykroutit. Já už dneska nevěřím ničemu. Poslední dobré pračky byly podle dosavadních zkušeností Bosch série Maxx 4 a Maxx 5. I po 20 letech dokáží s výměnou tlumičů a uhlíků a celkové repase dál fungovat. Ložiska zde odcházela naprosto minimálně a vše ostatní se dá celkem snadno pořešit.
Ta úzká pračka AEG je nějaká reinkarnace starého Arda, aspoň podle vzhledu chassis. Viděl jsem jich několik, relativně nových a u všech byla vadná ložiska nebo ulámané kříže. Vyrábí to někde v zemích bývalého SSSR s kvalitou pro východní trhy.
Z levnějších praček mě ale docela mile překvapily značky ECG a Philco. Už jenom tím, že stále mají rozebíratelnou vanu, narozdíl třeba od trojnásobně drahých AEG.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 15:59    Předmět: Citovat

Vlafig napsal(a):

Z levnějších praček mě ale docela mile překvapily značky ECG a Philco.

Což je asi nějaké převlečené Turecké Beko, Vestel, nebo snad čínský Haier... Ale proč né jako.

ECG si na nic nehraje, je to prostě českej dovozce... https://ecg-electro.eu/cs/o-nas/
Philco je bývalá slavná americká značka, ale asi od roku 2011 je to jenom českej dovozce Fast ČR. https://www.philco.cz/o-znacce
https://www.fastcr.cz/dodavane-znacky/
citace:
Ta úzká pračka AEG je nějaká reinkarnace starého Arda

Aspoň předělali ovládací panel, heh.
Můj Electrolux EW8TN3562C je zevnitř hodně podobný modelu EWT1050 z roku 2002, takže vývoj mohl proběhnout někdy v letech 1990-2000. Akorát vyměnili motor a přestěhovali násypku na prací prášek.

Jinak je to teda jak jsem čekal... Žádná kvalitní kompaktní pračka se už nevyrábí, protože o ni nebyl zájem. Každej boháč má velkou koupelnu, kam dostane velkou standardní pračku s půdorysem tak 60cm × 70cm.

Tak asi zůstanu věrnej Electroluxu, protože má aspoň pěkný ovládací panel. Plechy moc nereznou, asi jsou pozinkované. A občas pozvu opraváře na výměnu ložisek. Snad se teda neurve buben z přírub, no.
Hlučnej Whirlpool s podivným ovládacím panelem raději nechci. Viděl jsem jich na sběrným dvoře dost a reziví ochotně!

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 16:20    Předmět: Citovat

Nepamatuje si někdo na vrchovky Polar? Prodávaly se asi hlavně v Polsku. Babička ji měla v letech 2008-2011. Nebyl jsem u toho, ale asi nějak zhavaroval buben s vanou, něco se tam strašně urvalo. Fotky ilustrační, mělo to asi českej popis. Byl to převlečenej Whirlpool, že ano??
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pralki_Polar



Polar pralka 001aa.jpg
 Komentář:
 Velikost:  218.89 kB
 Zobrazeno:  138 krát

Polar pralka 001aa.jpg



Polar PTL1000.jpg
 Komentář:
 Velikost:  115.82 kB
 Zobrazeno:  134 krát

Polar PTL1000.jpg



Polar pralka 001aa.jpg
 Komentář:
 Velikost:  218.89 kB
 Zobrazeno:  35 krát

Polar pralka 001aa.jpg



_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 210

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 21:20    Předmět: Citovat

Tak ano, Polar byl převlečený Whirlpool, ale vypadal docela elegantně. Uvnitř samozřejmě vše shodné s Whirlpoolem.
Asi bych u Electroluxu zkusil vyměnit ta ložiska a nechal ho dožít, dokud se neutrhne příruba. Většinou to bývá levá, tedy na druhé straně než je řemenice a motor. Asi ta pravá s náhonem je robustnější a tedy vydrží déle. Drží ji i více nýtků než tu levou. Ložiska bude měnit servis? Jsem zvědavý, kolik si za to řeknou, ono povolení domku bývá někdy docela těžké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne září 24 2023, 21:53    Předmět: Citovat

Vlafig napsal(a):
Ložiska bude měnit servis?
Ano, a zaplatí to asi pojišťovna. Bohužel, servisák má čas až za delší dobu.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po září 25 2023, 6:18    Předmět: Citovat

loziska na pojistovnu???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt září 28 2023, 14:45    Předmět: Citovat

No byla to přikoupená záruka u jednoho obchodu, kterou ale vyřizuje externí pojišťovna se smluvním servisem. Za několik dní by mělo být opraveno!
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt září 28 2023, 15:59    Předmět: Citovat

Ja jen ze opotrebeni lozisek vetsina pojistoven odmita uhradit tak me to prekvapilo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund