Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mazanie reťaze elektrickej reťazovej píly
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 13:26    Předmět: Mazanie reťaze elektrickej reťazovej píly Citovat

Dobrý deň.
Mám problém s mazaním reťaze elektrickej reťazovej píly NAREX EPR 30 DC - rok výroby 2003. Olej z diery na mazanie(v červenom kruhu na obrázku v prílohe) vyteká, ale nedostáva sa do drážky v samotnej lište. Reťaz ide na sucho - ak namierim špic reťaze oproti bielej stene tak nevidím ani kvapôčku oleja. Popritom je povrch(bok) lišty, ako aj okolie od oleja. Ale na reťaz sa olej proste nedostane.
Reťazové kolečko, lišta a reťaz sú úplne nové.
Pílu som dostal do daru so spálenou lištou a reťazou.
Nestretol sa niekto s podobným problémom?



20230901_112549(1).jpg
 Komentář:
 Velikost:  285.88 kB
 Zobrazeno:  79 krát

20230901_112549(1).jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3368
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 14:29    Předmět: Citovat

ucpaná mazací dírka v liště pilinama? Máš jistotu, že nějaký olejovod navazuje na ten vývod na těle pily?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adakar



Založen: Sep 16, 2020
Příspěvky: 394

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 15:08    Předmět: Citovat

Ja sa pridám, malo by to len podporiť zadanie:

ako to celé primazávanie funguje? Ja totiž pod pílou nachádzam olej, až mi tak postupne z nej všetok za pár mesiacov nepoužívania vytečie. Plniacim otvorom to nevyteká, pod pílou je všetko mastné. Zrejme by to malo byť tesné, no pritom by to malo primazávať lištu: neporozumením funkcie to mám v rozpore... Píla je zdedená, palivovú cestu som už riešil od nádržky až do valca, ale lištu som zatiaľ ešte dole nikdy nedával, ako neznalý mám k tomu zatiaľ trocha rešpekt...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 915

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 15:19    Předmět: Citovat

Ahoj,
sedí pata lišty? Otvor, kterým má procházet olej v liště musí "sedět" na tom kanálku.



PataListy.png
 Komentář:
 Velikost:  16.06 kB
 Zobrazeno:  80 krát

PataListy.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 16:32    Předmět: Citovat

Tuhle Narexku mám dvacet let . Mazání je problém stále. Čerpadlo jsem měnil 2x , nikdy to nepomohlo . Vadí tomu:
- houstnutí oleje při teplotě pod cca 10-15 °C (používám M6A stejně jako do Stihlky, kde se tento problém nikdy nevykytl , ani v mraze ) ,
- netěsnost nasazení hadičky mezi nádobkou a čerpadlem ,
- zasvinění otvoru ve víčku nádobky a plastové podložky ve víčku a v důsledku toho nemožnost přisávání vzduchu,
- velmi malý výkon čerpadla v důsledku špatné konstrukce , je to
jen ocelový hřídelík se sražením na konci v mosazném futru s dírkou
ven k řetězu , výkon to má mizerný , tlak žádný.
Obvykle to řeším tak, že než se pila a olej prohřeje a zřídne , mám vedle pikslu s olejem a štětkou .... , už jsem olej i ředil benzínem....Smile .

Chybí tam také jakékoliv sítko-filtr, takže při doplňování jakákoliv pilina
z víčka znamená konec mazání .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 513
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 18:53    Předmět: Citovat

No, mám extolku, dávám řídký olej a musí tam být ještě plastová vložka, jak má na obrázku DukeNuke. Když to pustíš, musí z řetězu lehce "pršet" olejové kapičky. Olejem nešetřit. Záleží i na teplotě. Benzín jenom do motoru, kamínek občas zajiskří.
No a lištu je třeba pravidelně mazat a obracet, aby se nevykřivila. A jakmile se lehce zahřeje, nechat odpočinout kvůli deformaci. Nevím, že by Narexka měla pilu profi, tam je širší řetěz a lze si dovolit více.
Používám čepel Oregon 40cm hobby. Už cca 70 kubíků na délku 1m z délky 4m. Hlídám ostří řetězu, piliny nusí tvořit šupinky. Když se mění na piliny, je řetěz tupý a chce nabrousit. (Zatímco při ostrém řetězu zajíždí čepel do dřeva, při tupém vyžaduje tlak.)
Pokud se nepodaří na čisté pile spustit olejové kapičky, pilu bych vyhodil, může se přetrhnout řetěz.
Jo, ještě v kanálku z olejové nádržky u mě (Extol) nic není, je volně průtočný. Žádné čerpadlo. Před vyhozením protáhnout kanálek? Neznám konstrukci Narex.
A co dotaz u výrobce/servisu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 407
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 19:21    Předmět: Citovat

Narexka má zubové čerpadlo, takže olej jde ven jen při spuštěném motoru.. Ale pokud olej vytéká, je problém v liště. Párkrát se mi stalo, že mi špatný olej zatuhnul v hadičce mezi nádržkou a čerpadlem. Pak se musí tělo rozebrat a hadička vyčistit. Ale to olej nešel z dírky ani když byl puštěný motor bez nasazené lišty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 20:05    Předmět: Citovat

Sorry jako , ale zatuhnutí OLEJE v hadičce ????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 20:46    Předmět: Citovat

Asi olej z friťáku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 915

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 21:05    Předmět: Citovat

No, já nejsem žádnej profík, ale pokud se používá ekologický olej, tak je třeba před odstavením pily vyjet celou olejovou nádržku a dát tam obyčejný motorový olej. Jinak zatuhne a je po čerpadle. A protože řežu jen občas, používám motorák pořád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1458
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá září 01 2023, 21:32    Předmět: Citovat

Začátek lišty musí být čistý. Olej se v liště natáhne do žlábku a pak na čepy řetězu. Chvíli to trvá než to začne odstřikovat. Mám hodně podobnou narexu.


Pila.jpg
 Komentář:
 Velikost:  274.95 kB
 Zobrazeno:  92 krát

Pila.jpg



_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: so září 02 2023, 3:20    Předmět: Citovat

Vedenie oleja je v poriadku. Všetko je čisté , odvetravanie funguje. Pílu som celú rozobral a vyčistil. Bola zvnútra celá znečistená od oleja kvôli nátrubku na nádrži na olej ,na ktorý sa nasúva silikónová hadička vedúca k čerpadlu. A toto bolo dôvodom toho čo popisuje aj Adakar - pod pílou bola stále mláka oleja. Problémom boli neodstranené otrepy po vylisovani nádrže - po odstránení otrepov a opracovaní nátrubku je už pod pílou sucho. Odfláknuté pri výrobe.

DukeNke - áno presne sedí, ale olej v mieste styčnej plochy lišty a píly aj tak pretečie aj poza lištu až nevyužitý kvapká zo spodku píly.

Milan - vďaka za skúsenosti s pílou. Osobné si nemyslím že by olejové čerpadlo nemalo výkon. Oleja totiž ide dostatok, avšak na nesprávne miesta. Podobnú konštrukciu čerpadla používa aj Dolmar a tam nemám s mazaním žiaden problém. Ale tiež si myslím že konštrukčne je niečo nezvládnuté.

Rudolf 02 - Akú vložku a presne na ktorom mieste máš na mysli? S otázkou na servis je to dobrý nápad - skúsim ich osloviť.

Na palivové drevo mám profi pílu Stihl. Táto Narex má byť len na stavbu a popri dome - proste vytiahnem, zapnem a režem. Nakoľko mám ešte jednu benzínovú Dolmar, ale s tou sú problémy ak dlhšie stojí.

MiraSt - ak tomu správne rozumiem, tak olej vytečie do diery v lište, ale do samotného žliabku na lište ho nasáva reťaz svojim pohybom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 513
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: so září 02 2023, 5:59    Předmět: Citovat

Tak v návodě jsem plastovou vložku neobjevil, narex ji nemá. U extolu právě podporuje mazání řetězu. Takže už neporadím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so září 02 2023, 8:19    Předmět: Citovat

Jo teče do díry v liště , která je podlouhlá z důvodu vytahování řetězu a voleji nezbývá nic jinýho , než do řetězový brázdy natýct !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1458
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: so září 02 2023, 8:47    Předmět: Citovat

Přesně tak. Lišta těsní s přírubou kov na kov. Řetěz svým pohybem vpřed nabírá olej v žlábku a na konci lišty odstředivou silou nabíhá do čepů a odstřikuje ven. Chvíli to trvá, ale namaže to.
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund