Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pozor na účtování služeb u O2 !!!
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milda134



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 70
Bydliště: jižně od Vyškova

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 9:49    Předmět: Pozor na účtování služeb u O2 !!! Citovat

Tento týden jsem po zdražení přepočítal služby, které mám u O2.

Pevná linka 349Kč
VDSL 100/20 649Kč
neomezený mobil +12GBdat 749Kč (zdraženo o 100Kč v srpnu kvůli navýšení dat)
Součet vychází na 1747Kč (ceníkové ceny srpen 2023)


moje faktura je 1798Kč

včera jsem to rozporoval a oni to prý mají přeskládané jinak, oponoval jsem jak může být ''výhodný'' balíček dražší než když jsou tyto služby vně tohoto balíčku,
tak na to mi nikdo neodpověděl, není to náhodou klamavá praktika?
Tak jsem dostal slevu 100Kč, po tom, co jsem pánovi sdělil co jsem s nimi za těch let, co tam jsem už zažil pěkného, tak už byla sleva 200Kč. Pevnou jsem dal zrušit včera ještě s ním, odpoledne už začal přechod mobilu k novému operátorovi.
Dnes telefon a jestli si to nechci rozmyslet a sleva byla už 400Kč, ale pozdě.

Jestli máte také nějaký ''výhodný'' balíček od kyslíku, raději si to přepočítejte s aktuálním ceníkem jak je to výhodné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 11:03    Předmět: Citovat

Já jsem spokojenej, pevna s internetem 50/10 (vic u nas nejde) za 450,- 6 mob.cisel s neomezenym tarifem vcetne dat po 399,-, 3x O2machine v EZS a bráně po 19,-
V souctu to sedi, nestezuju si.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2175

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 11:26    Předmět: Citovat

Ved to nie je nic neobvykle. Bezne aj v obchode po prepocitani zistis, ze vyhodne velke balenie stoji viac, ako ked si to kupis samostatne.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 12:01    Předmět: Citovat

Jsou to zloději všichni, chtěj za virtuální tok dat úplnej nesmysl, a ještě nedokážou provozovat 3G aby se mohli připojit všichni. Když jsem si kupoval kartu na 3 tejdny z neomezenýzm voláním a daty v Bosně, a stálo to ani ne půlku co tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2175

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 12:26    Předmět: Citovat

TeslaPC: lenze ten virtualny tok dat zabezpecuje technika za miliony korun a ani ta elektrina nie je zadarmo.
3G bola od zaciatku stavana, ako docasne riesenie nad 2G sietou, takze bola len otazka casu, kedy to vypnu.
Sa mozes este stazovat, ze sa vyplo AM pasmo, ktore pouzivalo par ludi, ale prevadzka stala sialene peniaze. A aj na to, ze cesty nie su prisposobene na parne stroje. alebo ze na modernom pocitaci ti nefunguju programy urcene pre 286.

Technika ide proste dopredu, zmier sa s tym. a nema zmysel drzat stare veci pre par ludi.
Volakedy platilo, ze v IT vyvoji 1 rok = 10 beznych rokov. Cize 10 rocny mobil je ako 100 rocne zariadenie. a stary rotacny telefon tiez nepojde s dnesnymi ustrednami.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 12:35    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
...
Volakedy platilo, ze v IT vyvoji 1 rok = 10 beznych rokov. Cize 10 rocny mobil je ako 100 rocne zariadenie. a stary rotacny telefon tiez nepojde s dnesnymi ustrednami.
Kecipindy. Impulsní volba je pořád implementovaná u většiny typů, i když ji moderní přístroje nepoužívají. Ano, nejde s ní ovládat funkce, na který je nutný používat DTMF dvojtónovou volbu, ale základní volací funkce používat jdou ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 507

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 13:00    Předmět: Citovat

Nechci rejpat.
Ale upřímně by mě zajímalo, co vede lidi k tomu, vyhodit ročně 21 tis za mobil a internet. Než dát ročně 9000,- za mobil, tak raději budu existovat s předplacenkou jen na wifi a pouze v nouzi si aktivuju nějaký denní balíček dat.
Než jsem měl firemní tarif, tak jsem takto žil.

Je opravdu potřeba platit za neomezené volání?
Stejně tak data. Když se člověk snaží, tak sežene simku se 100Gb dat po čr za 300,- V době dvousimkáčů to není vůbec žádný problém.

Jsem toho názoru, že to většina lidí vůbec nevyužije. A optimalizací by se dalo s roční cenou docela zahýbat.

Ano, exitují lidi co hodně volají, hodně cestují a potřebují data i mimo čr. Ale ti mají většinou firemní paušál.

Jinak já platím za 50/10 300,-. Používám i základní tarif O2TV, který je k netu zdarma. A nevím proč, ale od té doby, co mi změnili samovolně tarif z 20/5 na 50/10 a zachovali cenu, tak mi to najedou funguje 100/20.
Takže já jsem s O2 spokojený Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 13:21    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
TeslaPC: lenze ten virtualny tok dat zabezpecuje technika za miliony korun a ani ta elektrina nie je zadarmo.
3G bola od zaciatku stavana, ako docasne riesenie nad 2G sietou, takze bola len otazka casu, kedy to vypnu.
Sa mozes este stazovat, ze sa vyplo AM pasmo, ktore pouzivalo par ludi, ale prevadzka stala sialene peniaze. A aj na to, ze cesty nie su prisposobene na parne stroje. alebo ze na modernom pocitaci ti nefunguju programy urcene pre 286.

Technika ide proste dopredu, zmier sa s tym. a nema zmysel drzat stare veci pre par ludi.
Volakedy platilo, ze v IT vyvoji 1 rok = 10 beznych rokov. Cize 10 rocny mobil je ako 100 rocne zariadenie. a stary rotacny telefon tiez nepojde s dnesnymi ustrednami.

Je pravda že 3G u nás bylo bídné, ale to jenom proto že to bylo špatně udělané, okolní státy to maj pořádně a funguje jim to bezvadně.Jinak k tomu AM nic jiného neposlouchám a nepodporuju, jsem ze skupiny lidí která to oživuje a zachranuje díky nám ve vzduchu vysílaj stanice co ted vysílaj, a díky nám pořád stojej Liblice a v nejbližší době se budou zapínat, a z vysilačem České budějovice Husova kolonie je to totéž, a totéž to bylo z posledním vysílání ze Zbraslavi na 1233Khz. Liblice jsme zachránili a budem je díky vysílaní tímhle malým výkonem udržovat stožáry při životě a v dobrém technickém stavu aby v budoucnu bylo možné zase vložit vysílač a rozjet to velkým výkonem. A divil by jste se kolik lidí to poslouchá a to u nás i za hranicema,a to hlavně frekvenci 792 a všechny akce co se otamtud posílají do vzduchu, díkdy velmi dobrému zemění to totíž otamtud dolítne opravdu daleko, já to poslouchal bez problému v Bosně.


Naposledy upravil TeslaPC dne pá srpen 25 2023, 20:24, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2175

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 15:15    Předmět: Citovat

3G tak dobre to funguje, ze v europe sa vypina a zvysok sveta do 2 rokov.
Nemci: vypnute, Madari tento rok, Polsko tiez tento rok, u nas uz tiez vypinaju, anglicko tento a buduci rok...

AM: kolko ludi pocuva v porovnani s fm pasmom?
to, ze to drzi pri zivote par nadsencov je fajn, ale to je zase len o nostalgii.
Doba sa proste meni.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 15:56    Předmět: Citovat

TeslaPC napsal(a):
... a totéž to bylo z posledním vysílání ze Zbraslavy...
Kurva píča psí kunda chlope nezdárná nauč se konečně pravopis, ta Zbraslav bez Zbraslavi jako kost bez kosti, místní by tě měli přijet trochu ponapravit klackem po zádech ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4981
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 16:14    Předmět: Citovat

EKKARE!

Pravidla... napsal(a):
Bod 8:
8a ) Zdržte se vulgárních výrazů, urážek a pomluv.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 18:40    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
TeslaPC napsal(a):
... a totéž to bylo z posledním vysílání ze Zbraslavy...
Kurva píča psí kunda chlope nezdárná nauč se konečně pravopis, ta Zbraslav bez Zbraslavi jako kost bez kosti, místní by tě měli přijet trochu ponapravit klackem po zádech ...

NO stává see Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 18:47    Předmět: Citovat

pocitujlasku napsal(a):
3G tak dobre to funguje, ze v europe sa vypina a zvysok sveta do 2 rokov.
Nemci: vypnute, Madari tento rok, Polsko tiez tento rok, u nas uz tiez vypinaju, anglicko tento a buduci rok...

AM: kolko ludi pocuva v porovnani s fm pasmom?
to, ze to drzi pri zivote par nadsencov je fajn, ale to je zase len o nostalgii.
Doba sa proste meni.

Ale jsou i státy kde třeba maj jenom 3G a 2G a vystačí si s tím, a já jsem tohohle zastánce.
AM poslouchá něco okolo 10% lídí z ČR když se sečte poslouchanost všech stanic co na AM jsou, a jak za to budou rádi až se tady něco semele, nějaká katastrofa, FMky to bude kácet kde může protože jsou na každým rohu a nikam nedosáhnou, protože u nás nesmí bejt ani pořádně silná FMka, mobily nepůjou to je ten samej případ, a je na tom ještě o něco hůř, tudíž většině lidem nepůjde ani internet, televize je digitální takže to bude taky problém, a AM zbyde jako jediná věc co bude schopný ji udržet při životě, a z jednoho místa dolítne téměř kamkoliv, a to nemluvím o tom že AM příjmač si v nouzi doma postaví asi každej kdo ví co je to rádio. A to potom budou všichni řikat proč tady nemužem mít aspon 1 megawatovej vysílač co by pokryl i přes den celou republiku, ale to už bude pozdě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2175

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 19:04    Předmět: Citovat

3g funguje dobre tam, kde je malo ludi, lebo aj ta bts ma svoje limity a napr. v mestach to bola jedna katastrofa

v pripade katastrofy budu bez prudu, takze nejake am pasmo ti bude asi tak uzitocne, ako fm.
a budem riesit zachranit si holy zivot a nie stavat nejake radia.

uz sa to tu zacina menit na iste sk forum, kde len kazdy riesi nezmyselne scenare a uraza jeden druheho

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 19:29    Předmět: Citovat

To je pravda, BTS má svůj limit, s tím jsem se několikrát setkal, že byla plná a odmítalo to fungovat všem, ale to už je na operátorech aby to vyřešily, u 4G to z limitem nebude o moc jiný. 3G mám vyzkoušený snad všude kde jezdím, protože jedu prostě přes 3G modemy a u nás si počkám na 2G, jak na mobilu tak ntb, ono to trvá ale taky to jde.
Jinak s tím Am to že budeš bez proudu je jasný, ale v tom zase je ta výhoda AM takovej AM příjmač at už postavenej nebo nějakej tranzistorák co vyhrabeš ve skepě třeba, na AM vydrží jet na baterky měsíce, a když na to přijde tak to má tak malou spotřebu že to uživíš z malýho soláru nebo DC motorkem kličkou. A vysílač pojede z dieslu, a kdyby jsme neměli ty vysílače takový plivátka, tak by si nepotřeboval ani to, krystalku by to uživilo ze vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund