Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Na co, který se používá Měřící dotek k Úchylkoměru?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 16:56    Předmět: Na co, který se používá Měřící dotek k Úchylkoměru? Citovat

Vím, že to asi sem nepatří? Tedy se omlouvám, ale třeba tady někdo by mohl vědět.

Chci si zakoupit Úchylkoměr ( nic extra drahého), snad by mohl stačit jen s magnetickým stojánkem a jedním dotekem, který je na něm. Zatím použiji na házivost kotoučů po výměně. Ještě jsem narazil na sadu, kde jsou i výměnné doteky. Jenže na netu jsem nikde neobjevil, na co, který je? Jak se používají. Myslím, že ten základní Úchylkoměr jistě využiji.třeba na nějakou házivost rotoru. Takže, který dotek na měření je čeho? Snad někdo zde bude vědět… v okolí neznám , kdo by. A jeden člověk, co by mi poradil umřel. Hledat v okolí nikoho nechci a ptát se.
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolf70



Založen: Feb 24, 2012
Příspěvky: 147

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 18:16    Předmět: Citovat

Ono to je individuální no u soustruhu bych použil kuličku jinak je tam pak jakoby kulatina a hrot obojÍ se používá na něco co se neotáčí a pak otázka i velikosti plochy na doteku hrot jí má malou plocha větší , pak jsou i prodlužovací nástavce .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 19:23    Předmět: Citovat

Mne zase zajímá , co chceš se změřenou hodnotou prakticky dělat ?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2564
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 21:46    Předmět: Citovat

Moc bych ty hroty nehrotil Laughing Používej podle selskeho rozumu. Já sám jsem strojař, ale přesné určení také nevím. Akorát tu kuličku na rotující části, jak povidal Wolf. To jsou ještě doteky z drahych kamenů, a to by jsme to tu řešili asi hodně dlouho.

Bobobo: Bude patřičně nasrán, že nový kotouče šmajdaj jak řemenice na cikánskym kolotoči Wink

_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 22:01    Předmět: Citovat

Jsou taky pákové i jiné typy, na vnější i vnitřní ohmat, středění, rovnoběžnost atd. Využití je poměrně široké, jen se dostat, resp. dosáhnout kam potřebuješ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15519
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 22:17    Předmět: Citovat

Na to, co jsi psal a na vše na měření pro vyrovnání na soustruhu atd., tak ti bohatě stačí naprosto jeden kulatý měřící dotek. Pokud bys měl měřící mašinu, co jsou na výstupních kontrolách, tak musíš mít těch různých dotyků opravdu moc, ale to by ses už neptal tak, jak se ptáš.
Pokud toho začneš dělat víc, tak přejdeš na pákový měřák (jak psal ferdislav), protože s tím přímým klasickým měřákem nezměříš nic v díře, v zápichu a pod., protože se tam prostě nedostaneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 13:37    Předmět: Citovat

Wolf70 napsal(a):
Ono to je individuální no u soustruhu bych použil kuličku jinak je tam pak jakoby kulatina a hrot obojÍ se používá na něco co se neotáčí a pak otázka i velikosti plochy na doteku hrot jí má malou plocha větší , pak jsou i prodlužovací nástavce .

Děkuji i toto mně pomohlo.
Jsem tu sadu prohlížel, tak se mi jeví, že je to jako prodloužení o různé délce. Pak takové jehličkové, je třeba na nějakou drážku. Jak píšeš s tou kuličkou, tak dává mi smysl, že to rotuje, tak aby se to nedřelo. Tak jsem si to vysvětlil zlehka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 13:42    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Mne zase zajímá , co chceš se změřenou hodnotou prakticky dělat ?????

Abych věděl, jestli třeba kotouč nebo buben hází, jestli je namontovaný ve správné poloze. A další věci, které mohou třeba na rotoru motoru, nějaké vibrování docházet. Tak měřit se dá moc věcí. Myslím, že si to najde, kde je potřeba něco vystředit, nebo zjistit házivost předmětu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 13:51    Předmět: Citovat

Sandal napsal(a):
Moc bych ty hroty nehrotil Laughing Používej podle selskeho rozumu. Já sám jsem strojař, ale přesné určení také nevím. Akorát tu kuličku na rotující části, jak povidal Wolf. To jsou ještě doteky z drahych kamenů, a to by jsme to tu řešili asi hodně dlouho.

Bobobo: Bude patřičně nasrán, že nový kotouče šmajdaj jak řemenice na cikánskym kolotoči Wink


Děkuji. Ona i ta informace s tou kuličkou je dost podstatná. Sice to může být logické, ale také nemusí to napadnout kolikrát.

Myslím, že v sadě u Úchylkometru, který je do 1000kč budou nějaké obyčejné. Nějaký kov? Tak nějaké z drahého kamenu tam nebudou, ale i to může někdy člověk narazit.

Kolikrát jsem se setkal, jak jsou brusné kamínky, tak kolikrát ani v obchodě nevěděl na jaký materiál konkrétně je. Bílý a světle červený(nebo je to oranžový), hnědý. šedý. Nejvíce mě tehdy zajímali ti první dvě barvy. Železo(kov) jsem tak odhadoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 15:13    Předmět: Citovat

Jestli se ptáš na výměnný hroty se závitem M2,5 na "hodinky", tak na mým s přesností 1/1000 je kuličkáč, pak válcová karbidová tyčka fí 2 a dýlka 15 mm a potom špička se safírovým hrotem. Byla k tomu ještě spička s diamantem, ale tu někdo ještě před privatizací šlohnul. Ale používám pouze kuličkáč. S ním srovnáš vše rotační na soustruhu i lineární na frézce. Kromě magnetickýho držáku používám i různý pevný držáky, třeba na upnutí do kostky soustruhu místo kudly.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 23:54    Předmět: Citovat

Klob1 napsal(a):
BOBOBO napsal(a):
Mne zase zajímá , co chceš se změřenou hodnotou prakticky dělat ?????

Abych věděl, jestli třeba kotouč nebo buben hází, jestli je namontovaný ve správné poloze. A další věci, které mohou třeba na rotoru elmotoru, nějaké vibrování docházet. Tak měřit se dá moc věcí. Myslím, že si to najde, kde je potřeba něco vystředit, nebo zjistit házivost předmětu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 0:09    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Jestli se ptáš na výměnný hroty se závitem M2,5 na "hodinky", tak na mým s přesností 1/1000 je kuličkáč, pak válcová karbidová tyčka fí 2 a dýlka 15 mm a potom špička se safírovým hrotem. Byla k tomu ještě spička s diamantem, ale tu někdo ještě před privatizací šlohnul. Ale používám pouze kuličkáč. S ním srovnáš vše rotační na soustruhu i lineární na frézce. Kromě magnetickýho držáku používám i různý pevný držáky, třeba na upnutí do kostky soustruhu místo kudly.


Díky. Přesně na ty hroty. začal jsem uvažovat jen o hodinkách, pak jsem narazil, že možnost i magnet držák(stativ,stojan), nakonec jsem narazil i možnost s hroty.

U všech je Hodinek
Rozsah: 0-10mm
Přesnost: 0,01mm
Průměr hodinek: 58mm

Variabilní magnetický stativ se sílou přítlaku 60kg, vypínatelný

22ks výměnných pomocných hrotů

Jen ty pseudoznačky jsou jiné, ale myslím, že to stejně jede na jednom pásu, jen pod jiným názvem.

Festa, jen budík
ENERGY NE00658 + s držákem
GEKO G02624 5 + s držákem
Vorfal 9904 F07101 (FTCZST) , ten má držák i hroty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 8:31    Předmět: Citovat

Nedávno jsem to kupoval: hodinky, stojánek.
Hlavně k soustruhu, abych srovnal uchycení ve sklíčidle a pak nastavil paralelní chod saní (mám trochu specifický).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 13:19    Předmět: Citovat

Přesně na ty hroty. začal jsem uvažovat jen o hodinkách, pak jsem narazil, že možnost i magnet držák(stativ,stojan), nakonec jsem narazil i možnost s hroty.

U všech je Hodinek
Rozsah: 0-10mm
Přesnost: 0,01mm
Průměr hodinek: 58mm

Variabilní magnetický stativ se sílou přítlaku 60kg, vypínatelný

22ks výměnných pomocných hrotů

Jen ty pseudoznačky jsou jiné, ale myslím, že to stejně jede na jednom pásu, jen pod jiným názvem.

Festa, jen budík
ENERGY NE00658 + s držákem
GEKO G02624 5 + s držákem
Vorfal 9904 F07101 (FTCZST) , ten má držák i hroty.
Co si o tomto myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 23:08    Předmět: Citovat

Já si myslím, že bys měl dávat odkazy na věci, na který se ptáš. Smile
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund