Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Radio DAB 12 A1 z Lidlu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 18:06    Předmět: Citovat

Ukázka jak jednoduše se někdy dají napravit chyby výrobce když se ví jak na to. Z mého pohledu se ta bílá barva vypínače k tomu tmavému obalu rádia docela hodí. Teď můžete tu úpravu poradit i těm ostatním známým co mají stejný problém jako jste měl před úpravou vy. Dobrá práce a přeji ať vám to rádio ještě dlouho slouží.


dobra_prace.png
 Komentář:
 Velikost:  163.76 kB
 Zobrazeno:  37 krát

dobra_prace.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 20:36    Předmět: Citovat

Jak už jsem se zmiňoval výše, stejné rádio, stejná závada. Ano, skutečně se vypne pouze vstupní část a display. Tak mi to taky nedalo a zjistil jsem, že je tam nějaký klopný obvod který asi nepřeklopí a nevypne koncák. Někde jsem to už dával i s fotkou, stačí na okamžik šlusnout B-E jednoho SMD trandu a rádio se předpisově vypne. Zapnout pak jde běžným způsobem. A tak jsem i já na vrch skříňky namontoval mikrospínač na vyzkratování B-E a tím ho prostě a jednoduše vypínám. A když už jsem to měl demontovaný, přidal jsem dovnitř ještě dvě 18650 paralelně. A teď vydrží po nabití hrát několik dní v kuse. A že tato rádia mívají občas bezdůvodné krátké výpadky i při nulové chybovosti- ano, mají.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 9:22    Předmět: Citovat

Takže si koupíš za čtyři stovky rádio, aby jsi do něj investoval další prostředky a ještě si zrušil záruku - to moc výhodný asi není. Pokud se nedá nic zjistit ani o té použité platformě, tak nemá cenu ani nákup za účelem studie. Navíc v e-shopu Lidlu tohle rádio už není k prodeji, tudíž šlo asi doopravdy o výprodej - máte tam další nástupce, sice o dvě stovky dražší, ale použitelnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 14:41    Předmět: Citovat

https://www.lidl.cz/p/silvercrest-radio-dab-sdr-15-a2/p100352431
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 16:03    Předmět: Citovat

Nikdo tady nikomu nenavrhoval, aby nakupoval vadná rádia na nějaké výzkumné účely, ale prostě když už si to někdo koupil, zjistil závadu a pak si to jednoduše upravil, tak je to pro něj pořád lepší něž to rovnou vyhodit nebo se pokoušet to vracet na záruku. Zkrátka záruka je někdy na prd a jsou holt případy kdy o ni někteří uživatelé v podstatě ani nestojí.

Brozicek, který toto téma založil v diskusi už zmínil, že mu to rádio jinak vyhovuje a vadil mu hlavně ten problém s vybíjením aku. No tak do toho investoval trochu volného času a doplnil tam vypínač, který měl stejně volný z vyřazeného svítidla. Takže k tomu v podstatě nic nedokupoval. Když mu to rádio jinak vyhovuje tak ta drobná úprava ve smyslu doplnění jednoho vypínače pro něj byla logicky lepší volbou něž to vyhodit nebo se pokoušet to vracet.

Podobně na tom byl pravděpodobně i mi-ro akorát tam při té úpravě kromě vypínače navíc doplnil dva aku, aby mu to déle vydrželo hrát na aku a nic víc. Možná ten vypínač i ty aku co tam doplnil měl už doma z něčeho jiného vyřazeného. Takže třeba ani nic nového nekupoval a investoval do toho jen trochu času. Třeba by se v tom ani vůbec nevrtal kdyby tam nebyla už z výroby ta vada ve vybíjení aku při vypnutém rádiu, ale prostě když už tak už.

Dle mého názoru to rádio nikdo z nich nekupoval proto, aby si ho rovnou předělával nebo ho nějak studoval a nikdo z nich před nákupem zřejmě ani nevěděl o té chybě.

V dřívější části diskuse jsem dával citace z negativních recenzí od jiných uživatelů z nichž někteří to reklamovali a zdaleka ne pro každého to bylo až tak jednoduché, že mu hned vrátili peníze. Někteří se s Lídlem handrkovali i delší dobu a čekali na opravu a bůhví co než to dospělo k nějakému konci. Pak se nelze divit tomu, že pro některé lidi je prostě přijatelnější si to opravit svépomocí než to vyhodit a nebo než by se handrkovali s prodejcem a záruka jim je pak logicky na nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út srpen 22 2023, 16:23    Předmět: Citovat

Přesně. Aku je všude tuny, víc se jich tam nevešlo Very Happy . A spíš mě zajímalo, proč se aku vybíjely. A tak jsem si pohrál. A funguje to! Ta radost z vítězství na Silvercrestem za těch 5 stovek stojí.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 7:40    Předmět: Citovat

Pokud si koupím takový rádio, tak kvůli tomu, abych na něm mohl poslouchat DAB -já konkrétně WAVE. Když chci FM, tak jsou i levnější stroje než tohle a nemusí se nic upravovat. Tohle rádio bohužel nestojí ani za montáž vypínače k baterii, protože i při silným signálu má výpadky ve zvuku. O takovým vypínači jsem zvažoval u střepu jménem GPO Brooklyn - který jsem ale stejně nakonec prodal.
Kdyby to rádio za něco stálo, tak bych mu i ten odběr z baterie odpustil, a používal jej ze zdrojem, nebo s powerankou, v krajním případě i ten vypíač baterie. Když si chci zabastlit, ak si koupím stavebnici, nebo něco "z druhé ruky" (Od Karla.cz, nebo v zastavárnách...)
Každopádně WAVE už stojí za ... (propagace divnolidí), takže platforma DAB pro mě není už zajímavá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 12:37    Předmět: Citovat

Není to nic proti ničemu, když si na tom jeden udělá úpravy a druhý to nevstřebá. Navíc to vypadá, že ta A2 verze bude snad opravená.

Rádio mám vždy jako kulisu včetně hudby. V DABu je stejně vše kompresováno do AAC na úrovni horších mp3 s oříznutým spektrem, takže ani kvalitou to neoplývá, ale do garáže/sklepa/kuchyně to je dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 13:10    Předmět: Citovat

Já vím, že vysílání DAB v Česku není žádná sláva, ale i při přítomnosti převaděče pár metrů ode mě tohle rádio trpělo výpadky - takže to špatné přecházení do vypnutého stavu je jen jedna z víc závad. Měl jsem kdysi to nejlevnější Pure, kdy se musel akupack dokupovat zvlášť a tak jsem jel pouze ze zdroje a nevadilo to. Takže kdyby tohle rádio hrálo tak jak má hrát, klidně bych ten akumulátor definitívně odpojil (byl tam konektor) a jel jen na zdroj.
Jinak mi to nevadí, jak si tohle rádio kdo upraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: st srpen 23 2023, 13:24    Předmět: Citovat

DAB jsem nezkoumal, ale na webu se to trochu zlepšilo proti nějaké době, co jsem se na to kdysi díval.

https://amp.cesnet.cz:8443/cro-radio-wave.flac (1536 kbps)
https://rozhlas.stream/radio_wave_high.aac (100 kb/s)
https://rozhlas.stream/radio_wave_low.aac (60 kb/s + ořez cca 16kHz)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund