Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Indukce Brandt BPI164HSW - preruseny flex kabel ovladani
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 15:27    Předmět: Indukce Brandt BPI164HSW - preruseny flex kabel ovladani Citovat

Zdravim vsechny, pribuzna si koupila pomerne drahou indukci Brandt BPI164HSW. Vypada takto:

https://www.alza.cz/brandt-bpi164hsw-d7471222.htm

Taky existuje cerna varianta BPI164HSB:

https://www.alza.cz/brandt-bpi164hsb-d6734613.htm

Jenze instalaci si delali sami a pri tom nechtene proriznuli flex kabel od senzoru dotykoveho ovladani. S reklamaci samozrejme neuspeli. Takze dosli za mnou, jestli by to slo nejak opravit. Ja jsem si z fotek myslel, ze je to bezny ohebny tistak a ze to pujde opravit dratkem nebo cinovym mustkem. Jenze kdyz jsem se ho dotknul pajeckou, tak se cely zacal tavit, vcetne spoju. Podle vseho je to jen par mikronu tlusta vrstva kovu (stribro?), nejak natisknuta a pak zalisovana mezi dve plastove folie.

Podle oficialniho servisu je ovladaci jednotka (cerna cast na moji fotce) prilepena k hornimu sklu (desce) a musi se vymenit jako celek. Tato deska+ovladani stoji skoro stejne, jako nova indukce. Takze i kdybych ten kabel nekde sehnal, tak ho nejspis stejne nedokazu vymenit. Pro zajimavost, nejaky francouz ten kabel (neuspesne) shanel, tady dal jeho fotku v rozvinutem stavu:

https://forums.futura-sciences.com/depannage/912181-touche-sensitive-hs-table-a-induction.html

V tuto chvili vidim dve moznosti reseni, z cehoz plynou dva dotazy:

1. Nevite nahodou o nejake teto indukci, kde by byla vyhorela vykonova elektronika, ale ovladani OK? Sestavil bych jednu dobrou ze dvou spatnych. Dotycna by prekousla i kdyby nahradni deska byla cerna.

2. Nevite o nekom, kdo by odkoupil vykonovou cast, aby to nebyla uplna ztrata?

Diky.



BPI164HSW odkrytovane ovladani.JPG
 Komentář:
 Velikost:  172.65 kB
 Zobrazeno:  77 krát

BPI164HSW odkrytovane ovladani.JPG



BPI164HSW flex kabel.JPG
 Komentář:
 Velikost:  248.74 kB
 Zobrazeno:  107 krát

BPI164HSW flex kabel.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 546
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 16:20    Předmět: Citovat

Ahoj, jsou přístupné, nebo zpřístupnitelné povrchy těch vodivých cestiček? Zkusil bych to v místě toho říznutí podlepit nějakou pevnou, neohebnou fólií, nabo tak pevnou, aby se moc neohýbala. Podle obrázku je to v části, která je zahnutá směrem k ovládacímu panelu.
Obnažené cestičky bych zkusil propojit vodivým lakem na opravu topení na autoskla a pokud by se zadařilo, nalepil bych folii i z této strany, ať to chvíli vydrží.

Jinak mi to připadá jako kšanda u NB nebo PC klávesnice. Pokud jsou ty cestičky uvnitř fólie, možná by šly zpřístupnit oškrabkáním pomocí lomové hrany lámacího nožíku. Podobně to dělám při zkracování otřepených bílých propojovacích pásků.



Vodivý pásek.jpg
 Komentář:
 Velikost:  143.17 kB
 Zobrazeno:  61 krát

Vodivý pásek.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33937
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 16:31    Předmět: Citovat

Na tychto kabloch byvaju cesty pristupne - su vytlacene na jeho povrchu.

Ked to mas prerusene tak tesne pri konci, tak je vodivy lak jedina mozna metoda opravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adakar



Založen: Sep 16, 2020
Příspěvky: 394

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 16:45    Předmět: Citovat

Ja som tie káble u optiky CD, kopírky a pod., po očistení ako samozrejmosť vždy pocínovával, opatrne s mierou, konce boli ako nové, možno tvoj, vizuálne obdobný, je iný, neviem, toľko len moja skúsenosť. Na nejaké časté vysúvania to potom nebolo, ale pre účel opravy to bolo ok aj s rezervou.

edit: a ja som reagoval na Mikrasa, jeho príspevok vyzeral v rýchlosti ako zadávaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1458
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 18:38    Předmět: Citovat

Já opravil kalkulajdu s přerušeným tímto podobným vodivým spojem takto: Měděný drátek a tavná tyčinka. Bylo to na tlačítku>+<. Funguje to. To jenom pro inspiraci jak bych to opravoval já.


Oprava.jpg
 Komentář:
 Velikost:  281.83 kB
 Zobrazeno:  69 krát

Oprava.jpg



_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 20:28    Předmět: Citovat

Diky vsem za info, pristi tyden to zkusim. Jak jsem rekl, neni to klasicky ohebny plosny spoj (FPC/FFC), pri doteku pajeckou se to hned cele tavi.

Mate nejaky konkretni typ vodiveho laku, ktery byste na to doporucili? Kabel se sice hybat nebude, ale je to varna deska, takze lze ocekavat stridani teplot. Ty automobilove to zvladaji v pohode?

V praci nekde mame medenou samolepici folii 3M 1811, ktera ma vodive lepidlo:

https://www.3m.com/3M/en_US/p/d/b00050680/

To by na ty mikroampery mohlo stacit, pry ma vydrzet do 130 st. C.

Edit: dotycna nasla tuhle francouzkou stranku, kde jsou rozkreslene dily te indukce:

https://sav.groupebrandt.com/brandt/reference/table/bpi164hsw-01/

My IMO potrebujeme dil 115, ale porad zustava problem, jak ze skla odlepit ten spatny a nalepit novy. Nenarazil jste na to nekdo? Byla by to cesta, kdyby oprava kabelu nezafungovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33937
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 18 2023, 20:42    Předmět: Citovat

Pouzivam Silberleitlack, asi z Conradu - 46,875% striebra. Opravil som tym dost veci, okrem ineho aj membranu klavesnice Logitech, asi z rovnakeho materialu ako tvoj kabel.

Hlavne nekupuj EL-1 a pod. Je to ako prasok v acetone a urobit s tym vodivy spoj je takmer nemozne.

[edit]
Prave tym idem opravovat klavesnicu v notebooku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 564
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: so srpen 19 2023, 15:18    Předmět: Citovat

Ten Silberleitlack je ze všech co jsem měl fakt nejlepší, byl ve skleničce s kuličkou na zamíchání,když zatuhl rozředil jsem nitroředidlem, podruhé už to nešlo, ted jsem na německých diskuzích četl, že se má použít toluen nebo xylen apod.
Nouzově pokud máš přerušenou jen jednu cestu zkusil bych propíchnout jehlou z vodivé strany udělat udělat miniaturní kráter, pak zasunout o něco tlustší vodič eventuálně zahnout
Nebo zamáčknout připravený oddělený proužek přerušeného spoje do předem splácnutých dutinek propojených vodičem zalisovat a mechanicky zajistit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 9:09    Předmět: Citovat

Nebo senzorovou část nakreslit znovu, nechat udělat na tenký DPS u Číňana a zapájet si do toho plochý vodič dle vlastního výběru. Sice poněkud pracnější, ale s jistým výsledkem.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 15:34    Předmět: Citovat

Dnes jsem se na to znovu podival a nebude to tak jednoduche. Vodiva vrstva je skutecne zatavena mezi dvema plastovymi foliemi a pouhym propichnutim se na ni neni mozne nakontaktovat - plast se okolo vpichu zdeformuje a odizoluje ji od hrotu. Bohuzel nemam v lupe fotak, abych to tu mohl ukazat. Jedine, co jakz-takz funguje, je nabodnout ji z boku pod ostrym uhlem. Tim je vetsi plocha dotyku s vodivou vrstvou. Takze chci zkusit do takoveho vpichu vlepit dratek vodivym lepidlem. Ten Silberleitlack je toto?

https://www.conrad.de/de/p/kemo-l100-leitsilber-2-ml-inhalt-1-st-1387067.html

Pod stejnym EAN ho u nas prodava Puhy:

https://www.puhy.cz/vodivy-stribrny-lak-kemo-l100-2-ml-1-ks-255822.html

Kazdopadne senzorova folie i elektronika je skutecne nalepena na hornim skle desky, takze i kdyz sezenu nebo vyrobim novou, tak ji stejne nedokazu vymenit. Jedine sehnat celou desku i s tim ovladanim, jak na zacatku rikal oficialni servis. :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 16:36    Předmět: Citovat

Pád dní zpět jsem vlezl do stařičké nefunkční kalkulačky SHARP. Obsahuje jen display, integrák a fólie, jinak nic, ani DPS. Na fóliích je nanesená černá vodivá vrstva, která se místy loupe. Pod ní je stříbrný povlak, takže to vypadá jako NO PROBLEM, ovšem ten stříbrný povlak vůbec nevede. Tedy pokud se přeruší černý povlak, cesta nevede ani když stříbrný povlak pod ní je neporušen. To jen tak na okraj, že ty vodivé cesty se dělají různě. Smysl toho stříbrného povlaku mi tedy uniká. Možná je také mezi fóliemi, neničil jsem je, ovšem ani tak nechápu jeho význam. Jedině snad jeho kapacitní vliv, pokud vůbec vodí, při procesu nanášení té černé vodivé vrstvy. Možná je izolován, protože hliník s uhlíkem se jaksi rádi nemají...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33937
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 16:51    Předmět: Citovat

Takze 2 vrstvy... Neda sa pichnut ihlou zboku do hrany a dostat s medzi tie vrstvy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 18:01    Předmět: Citovat

Jestli to bylo na me, tak asi da, ale co z toho? Vodit musi povrch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33937
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 18:08    Předmět: Citovat

Nie, to bolo pre elefernera.

Tebe staci prekreslit vodivym lakom tie cierne spoje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eleferner



Založen: Jun 04, 2016
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 31 2023, 13:59    Předmět: Citovat

Konecne mi dorazil ten stribrny lak z Conradu, takze jsem to otestoval, ale bez uspechu. Jak jsem psal, nemohl jsem to opravit primo, protoze jsem cast podkladu natavil pajeckou. Preruseny spoj byl nastesti na kraji, kde k nemu byla pripojena "mrizka", zrejme jako referencni plocha (zem) pro dotykove elementy. Takze jsem tu mrizku z boku nabodnul tenkou injekcni jehlou a zkusil do ni tim lakem napojit tenky dratek (postribrena med). Dratek jsem na druhem konci pripajel na prislusny vyvod FPC konektoru na tistaku. Ten lak je hodne ridky, nabirat ho sroubovackem apod. moc neslo. Nakonec jsem ho tam musel postupne nadavkovat injekcni jehlou a strikackou. I kdyz lak protekl az na druhou stranu flex kabelu, tak ke spojeni dratku a spoje nedoslo.

Nebo mozna v indukci odeslo jeste neco jineho. Kdyz ji zapnu do 230 V, tak v ni sepne nejake rele a na se chvili rozsviti vsechny segmenty displeju. Pak v ni 6x po sobe cvakne (asi jine) rele, tj. sepne se a hned zase rozepne. Pak uz je indukce mrtva, ani na neposkozene strane nereaguje na dotyk (bohuzel ploska pro zapnuti/probuzeni je na te poskozene strane). Kdyz vypnu 230 V, tak prvni rele odpadne. Nesetkal jste se s tim nekdo? Neda se treba z poctu cvaknuti identifikovat zavada, podobne jak na TV blikaji LED?



Flex pokus o opravu.JPG
 Komentář:
 Velikost:  195.74 kB
 Zobrazeno:  63 krát

Flex pokus o opravu.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund