Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Konfigurace vodníku Karcher
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2023, 19:05    Předmět: Konfigurace vodníku Karcher Citovat

Ráno jsem šel do sklepa pro cibuli a nestačil jsem se divit. Poslední schod byl pod vodou. A podle vodorysky muselo být vody mnohem víc, tři schody. Asi od nedělní průtrže přetekla studna, co mám ve sklepě.
Tak jsem namontoval hadici na kalovku Husqvarnu a strčil ji do čerpací jímky. Půl dne to trvalo, než jsem vyčerpal, stále to doplňovala přetékající studna. Doufám, že dnes zase nebude nějaká průtrž, byl bych na tom zase stejně.
Takže ve sklepě zbývají louže, protože všude není ideální spád. Mám cyklon vodníka Karcher [urlhttps://www.kamody.cz/karcher-wd-3-premium-aku-set-multifunkcni-vysavac-1629-9510-238103] WD3 Premium,[/url] původní provedení na 230V. Používal jsem ho ale jen jako suchej s velkým pytlem a válcovým filtrem na turbíně. Jako vodníka nikdy. Vyndám pytel a ten válcovej filtr. A můžu cucat vodu? Nepatří tam místo papírovýho filtru takovej molitanovej rukáv? Návod jsem někam zasel a u náhradních pytlů jsem ten rukáv nenašel. Musí tam být? Dostane se bez něj voda do turbíny a pak do motoru? Nevím, jestli jsem to viděl u tohodle Karchera, nebo to má jen Parkside vodník, co mám v dílně. Ale ten použít nejde.
Na e-šopu molitanovej filtr nabízí ale to mi sklep dřív vyschne, než ho pošta doručí...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2023, 19:10    Předmět: Citovat

https://s1.kaercher-media.com/documents/manuals/raw/000/BTA-5667816-000-02.pdf elektronická strana 68.

Čili na vodu tam zůstane jen patronový filtr, co normálně slouží jako 2. stupeň filtrace.

Vysavače s možností vysávat vodu mívají alespoň nějak vodě odolný motor a ochranu před vysokou hladinou vody (aby se přímo nenasála do turbíny). Mám WD5.500M a VAX 4100 a oba takovým motorem + uzavíráním vstupu sání při přeplnění disponují.

Ta WD3 to uzavírání dle onoho návodu taky má a motor na tom bude podobně.

Jinak tedy nechápu, proč WD3 Premium říkáš "cyklon vodník", i ty vyšší řady (nebo jiné značky), co mám já, jsou prostě klasické staré poctivé hrncové vysavače.

Cyklonový vysavač je třeba toto.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne st srpen 16 2023, 19:24, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2023, 19:12    Předmět: Citovat

Podívej se pod ten válcový filtr. U některých větších vysavačů je tam schovaný plovák. Třeba máš kliku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2023, 19:33    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
Podívej se pod ten válcový filtr. U některých větších vysavačů je tam schovaný plovák. Třeba máš kliku.


V tom válcovým filtru je roura s mnoha podélnejma šlicama. Ale není tam vidět plovák a ani nerachtá při naklonění motoru do boku či vzhůru nohama jako u Parkside.

Jirka_z: Díky za manuál ale o tom rukávu tam nepíšou, asi není potřeba.
Pokud má vstupní hrdlo v hrnci kolínko, co směřuje ke stěně a proud vzduchu rotuje kolem hrnce a vypadávají z něj nečistoty na dno, tak to je taky cyklón. Jak vypadají cyklónový velký odlučovače s Helmholtzovým rezonátorem vím celkem dobře, prosím neškolit.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2023, 19:58    Předmět: Citovat

Tady se bavíme o vysavačích (neboli česky luxech Wink ), co vlastníme, ne o nějaké průmyslové technologii.

No a pokud má (jak můj VAX, tak Karcher) kolínko, je na něj manžetou navlečený sáček a je zahnuté dolů, ne do strany. Na VAX jsem se teď byl pro jistotu podívat a Karcher si doufám pamatuju dobře.

To proto, aby bordel směřoval do středu prostoru sáčku, s nějakým (žádoucím) vzdušným vírem to nemá nic společného a v tom pytlíku by to bylo i úplně zbytečné...

To platí pro suchý provoz. U mokrého tam sáček není, ale vír i díky nasměrování kolínka opět nevzniká.

Schválně se podívám i na tu WD5.500M, až na příslušném místě budu...

Edit: tak jsem to nevydržel a na TyTrubce našel záběr vnitřku nějakého nižšího typu od Karcheru (předpokládám přitom, že filosofie těch vyšších bude podobná nebo stejná).

Kolínko tam sice není, ale je tam deflektor do strany, čili zejména bez sáčku tam nějaký vír vznikat bude. V případě Karcheru máš tedy pravdu. Ale cyklónovým vysavačem bych to pořád nenazýval...

Edit #2: na TyTrubce jsem našel i WD3 Premium, deflektor má taky.



Karcher_vyvod_hadice_do_sacku.jpg
 Komentář:
 Velikost:  82.75 kB
 Zobrazeno:  49 krát

Karcher_vyvod_hadice_do_sacku.jpg



Karcher_WD3_Premium_vyvod_hadice_do_sacku.jpg
 Komentář:
 Velikost:  30.09 kB
 Zobrazeno:  49 krát

Karcher_WD3_Premium_vyvod_hadice_do_sacku.jpg



_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2023, 22:18    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
Tady se bavíme o vysavačích (neboli česky luxech Wink ), co vlastníme, ne o nějaké průmyslové technologii.


Hmm, tak popelák vysavač, to je podle tebe průmyslová technologie? U mýho 2KW PowerMatiku je cyklónová dýza do strany k stěně pixly taky. A pořádná, obdélník 25 x 60 mm. A vyloženě v návodu píšou, že to vytváří proudění kolem vnitřní stěny a bržděním těžkých částic odstředivou silou o stěnu padají těžký částice dolů. Tak co to je, řekl bych že cyklónovej odlučovač. Wink
Helmholtze mám v cyklónovým odlučovači dřevěných pilin u CNC routeru, dělal jsem ho z fasádních 25kg kýblů. Bez něj část pilin prošla do vysavače a zacpávala ho. S ním neprojde nic ale byla to fuška pokus omyl ho naladit protože jsem nevěděl na jakým kmitočtu ten odlučovač kmitá.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: čt srpen 17 2023, 9:03    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
JirkaZ napsal(a):
Tady se bavíme o vysavačích (neboli česky luxech Wink ), co vlastníme, ne o nějaké průmyslové technologii.


Hmm, tak popelák vysavač, to je podle tebe průmyslová technologie?


Celeron napsal(a):
Jak vypadají cyklónový velký odlučovače s Helmholtzovým rezonátorem vím celkem dobře...


Toto znělo jako něco průmyslového. Nemáš mluvit (psát) jako Pýthie Delfská...

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt srpen 17 2023, 10:34    Předmět: Citovat

Tak na to luxování louží ve sklepě kašlu. Obešel jsem a obvolal kupu prodejců včetně Karchera a nikdo ten "protipěnovej molitanovej filtr nemá. V Karcheru mi tvrdili, že WD3 ho nemá ve výbavě a navíc tam nemá čím držet.
Navštívil jsem taky místního člena Mi-ro a ten mi to rozmluvil. Měl v servisu kupu vodníků s naprosto shnilým a bordelem zasyfleným motorem. Navíc, když si představím, co v tom syflu bude bydlet za flóru a faunu a pak se to rozfouká po baráku, brr. Rolling Eyes

edit: teď mi přišla zpráva z Karcheru:Ve vysavači pro mokré vysávání ponechte patronový filtr. Po vysátí vody nechte jak vnitřek vysavače tak filtr řádně vyschnout Tak nevím, ten filtr mi přijde papírovej, trochu větší než býval vzduchovej v Jawa 21 a podobnejch strojích.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: čt srpen 17 2023, 10:46    Předmět: Citovat

Četl jsi pořádně ten manuál a můj extrakt z něj? Edit: no koukám, že nečetl...

Dle toho si myslím, že tam musí zůstat filtr, co normálně slouží jako 2. stupeň. No a ten by měl zabránit průniku čehokoliv významnějšího do motoru...

Musí samozřejmě být voděodolný (pokud existuje víc typů nebo nějaké náhrady - někde totiž uvádějí jako materiál papír, ale věř tomu).

Ale rozmlouvat Ti to nebudu, je to Tvůj stroj a je fakt, že opatrnost je na místě.



Karcher_manual_cast.png
 Komentář:
 Velikost:  32.86 kB
 Zobrazeno:  54 krát

Karcher_manual_cast.png



_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt srpen 17 2023, 16:09    Předmět: Citovat

Ale četl, jenže ten můj WD3 Premium vypadá zvenčí i zevnitř trochu jinak než ten z manuálu nebo co se prodává dnes. Mám ho cca 4-5 let, asi starší model. Dnes jsem byl u místního prodejce Dont a tam mě nechal kouknout do sočastnýho, celej vršek je trochu jinej. Svůj jsem měl s sebou kvůli připasování filtru od případnýho jinýho výrobce. Spodek v plechu je stejnej ale jiný kolečka.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 8:55    Předmět: Citovat

Jestli máš toho Parksida, tak vodu posbírej s ním. To je přesně o té komerční spotřebce, je sice jasné, že vysávání vody tomu dobře dělat nebude, ale je to za pár korun, tak o nic nejde a drahého značkového stroje je na takovou práci škoda. Mě ten parksidácký lux už na vodu posloužil úžasně, má za sebou pár stovek litrů v průběhu nějakých 3 let a přežil to zatím bez úhony.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 10:01    Předmět: Citovat

Ten Parkside použít nemůžu, je předělanej v jedný technologii na mnohem větší nádobu. Bylo by to moc práce předělávat ho na vodu.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 10:08    Předmět: Citovat

Tak kýbl, co půjde nasbírat lopatkou a pak hadrem, co naděláš... Nebo objednat dalšího parksida Smile
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17788
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 10:26    Předmět: Citovat

Sklep už je bez vody a částečně proschlej. Mám tam naštěstí čerpací jímku, do který se vejde Husquvarnu čerpadlo se zapínacím stavoznakem. Akorát jsem musel koštětem honit vodu k tý jímce, protože zedníci jsou blbci, co neumí beton vyspádovat k tý jímce. Blbý taky je, že když vypne čerpadlo, obsah hadice vlítne zase zpět do sklepa. Takže poslední cuc byl dát čerpadlo do fasádního kýble kýble a miskou od Ramy jímku vybrat a pak ten kýbl s vrácenou vodou vynýst růčo.
V pátek jsem do sklepa postavil dva 40 cm větráky a nechal je na nejmenší otáčky profukovat. Někde je už beton úplně suchej. Ale jestli zase přijde slejvák, tak budu tam kde jsem byl před týdnem, tedy v prodloužených zádech. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: po srpen 21 2023, 10:35    Předmět: Citovat

Není lepší to řešit nějak systémově, jinými slovy třeba hlídat hladinu vody v té studni a včas ji začít odčerpávat?

Taky se to dá nazvat řešením příčiny a ne následku (studnu asi nepřemístíš)...

Jinak pokud je to ze studny, tak ta asi bere dost povrchovou vodu, když takhle rychle reaguje na déšť.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund