Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

"Další" stránka - s nulovým obsahem
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 7:21    Předmět: "Další" stránka - s nulovým obsahem Citovat

Mám zde téma, které by nám nejlépe vysvětlil-objasnil Zdenek HQ - bohužel už nám to neobjasní Sad

Občas se mi stane (jako v následujícím případě), že dočtu stránku (poslední příspěvek) a kliknu na "další". Otevře se stránka s textem:
citace:
Pro toto téma neexistují žádné příspěvky.

Jako např. teď v tomto vlákně:
str. 37 končí příspěvkem otakara:
otakarv napsal(a):
Já jsem jej koupil na Aliexpress.
a v nabídce je další str. 38 (příp. Další). Když na ni kliknu, objeví se mi text - viz citace výše Shocked

Sám jsem PC analfabet - ale vysvětluji si to tak, že někdo napsal nový příspěvek, ten se už na str. 37 nevešel, tak se načetla další-nová str. 38.
Dodyčný si to však rozmyslel a svůj příspěvek vzápětí smazal ("beze stopy" - to jde, poněvadž ještě nikdo další za něj nenapsal nic dalšího). Ale už se nesmazala nová-načtená stránka, a proto ten text (viz výše). Ten "text" zřejmě zmizne až poté, co tam znovu někdo jiný napíše svůj-další příspěvek.
Uvažuju správně?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne st srpen 09 2023, 7:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 7:26    Předmět: Citovat

Ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 8:09    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ano.

je to přesně tak . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1678

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 9:52    Předmět: Citovat

Taky mám takovou zkušenost.
To jsem dokonce na příspěvek jednoho metalurga psal odpověď. A než jsem to dopsal, jeho příspěvek „zmizel protože byl kouzelnej“. Má odpověď by tak postrádala smysl...
Faktem je, že občas mailem dostanu dokonce i upozornění na nový příspěvek, který po kliknutí na odkaz – neexistuje. Asi si to jeho autor rozmyslel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 10:44    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
Faktem je, že občas mailem dostanu dokonce i upozornění na nový příspěvek, který po kliknutí na odkaz – neexistuje. Asi si to jeho autor rozmyslel...

ani si to nemusel rozmyslet sám autor, ale mohl ho smazat některý z adminů . . .
. . . mnohé reakce místních abonentů jsou opravdu někdy jen na smazání.

a některé přímo na "přesdržku" . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1678

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 11:48    Předmět: Citovat

Nevím, moc jsem to dosud neřešil. Až dnes jsem si uvědomil, že asi nejsem jediný, kdo občas hledá již neexistující příspěvek. A jestli ho včas smazal jeho autor, nebo admin, pak již není důležité.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19531
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 13:18    Předmět: Citovat

Nečekal jsem, že někdy budu muset psát něco takového, ale už to tak spadlo:

na jednu stranu jsem rád, ale současně mě to trochu děsí, kolik členů mi psalo SZ, mail, nebo jsme si i volali, co bude s Bastlírnou od února 2024, dokdy máme předplacený hosting.
I tady všechny prosím: až do odvolání neposílejte na provoz Bastlírny žádné peníze!
Inu, děláme, co můžeme, abychom Bastlírnu udrželi, nebo i nahradili novou, ale přitom zachovali maximum z dosavadního obsahu, jakkoli jsou i jinak technická vlákna zaplevelená naprostými zhovadilostmi, které jsme pro pocit svobody projevu neutnuli hned. Ale teď je promazávat rozhodně nebudeme, nebudeme ani mazat uživatele. Funkce, jako BAN, opravy tabulek a další jsou však k dispozici dál, ty nám indexy nerozhází.
Koukáme se chovat k fóru co nejšetrněji, chodíme kolem něj po špičkách, ať se nesesype dřív, než zazálohujeme aspoň nějakou tu tisícovku potenciálně prospěšných vláken. Promazávat můžeme později, jestli to Bastlírna přežije.
Stáhnout databázi nemůžu, Zdeněk si v květnu nebo v červnu nainstaloval nový certifikát pro administraci a mně ho nestihl nasdílet. Čili se dostanu jen k některým funkcím. Tak se to snažím zjistit u poskytovatele, především alespoň to, co od nás potřebují, ale poskytovatelé jsou naprosto nekomunikativní (technická podpora se odvolává na GéPRD a klienta, který nás hostuje, neprozradí, mail nepředá, nedostal jsem z nich ani, co pro to máme udělat). Registrační autorita má na telefonu robota, který jen opakuje, ať si přečteme FAQ. Z lidí to tam nikdo nezvedá. Ve FAQ na náš problém odpověď není, mail s dotazem na převod stránek na jiného vlastníka zůstává zatím bez odpovědi.
Bohužel od letošního května už na ten Žižkov nejezdím, jako dřív, abych tam zaskočil osobně, třeba i s občankou v ruce. Vždyť je to jen na druhý konec Olšanské a za dva rohy... zatím tedy vyčkávám, jestli nějaká odpověď přijde, a podle toho se zařídíme.
Když píšu v množném čísle, má to jednoduchý důvod: je mi o dvacet let víc, než bylo dáno Zdeňkovi. Rád bych, aby po mně nikdo další zase nemusel něco zachraňovat. Oslovil jsem proto dva perspektivní a k tomu ochotné VŠ studenty informatiky, kterým jsem projevil důvěru. Jo, v analogové technice, a to i v měření, mají značné mezery, ale v jedničkách a nulách se mi jeví dobře, a to i v železe. Nakonec - od administrátora se snad ani nečeká naprostá znalost všeho, kritériem je dlouhodobě funkčnost a bezpečnost těch "jeho" stránek.
Jeden připravuje pro každý případ nové stránky, na které bychom mohli, jestli všechno selže (i když neselže), přejít, a průběžně po kouskách, aby nepřekážel, zálohuje fórum, aby tomu vychytal mouchy. Druhý zatím testuje možnosti a bezpečnost různých engine pro webové stránky. Jestli se to osvědčí a dohodnou se, tentokrát předpokládám, že si budou sdílet přístupy do administrace pružněji, než Zdeněk sdílel, aby to jako stále "aspoň v jednom kufru zůstalo". Ne, že bych kterémukoli z nich přál, aby ho najednou vyplo, ale jsme pořád jen lidi. Přezdívky i jména si zatím nechám, až jak se předvedou. Dopřejte mi, prosím, ten luxus, nenechat si do toho mluvit, jestli nemůžete nabídnout pomoc v lepší variantě a rychleji: po 19 letech členství, z toho 17 letech moderování, se Bastlírna stala kusem mého života a dosud jen zřídka jsem něco spáchal bez konzultace s ostatními moderátory a adminem.
Až budu mít užitečnější zprávy, zase je vyvěsím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 13:31    Předmět: Citovat

Takze nie je pristup k databaze ani k suborom? Keby bol aspon pristup k suborom, tak sa tam da uploadnut skript, ktory by potrebne veci urobil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 15:36    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):

Sám jsem PC analfabet - ale vysvětluji si to tak, že někdo napsal nový příspěvek, ten se už na str. 37 nevešel, tak se načetla další-nová str. 38.
Dodyčný si to však rozmyslel a svůj příspěvek vzápětí smazal ("beze stopy" - to jde, poněvadž ještě nikdo další za něj nenapsal nic dalšího). Ale už se nesmazala nová-načtená stránka, a proto ten text (viz výše). Ten "text" zřejmě zmizne až poté, co tam znovu někdo jiný napíše svůj-další příspěvek.
Uvažuju správně?

Tento problém jsem se Zdenkem HQ probíral asi měsíc předtím, než se odebral tam někam nahoru. Odpověděl mi tenkrát něco v tom smyslu, že to tak funguje odjakživa a že se znalí nad tím nepozastavujou.
Můj laický a možná úplně blbý dojem je, že se někde po příslušném počtu příspěvků na stránku nastaví příznak, od kdy se má přejít na další stránku, a že dotyčný skript stránku s dalším pořadovým číslem rovnou založí, aniž by na ní už byl příspěvek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 16:34    Předmět: Citovat

V tabulke phpbb_topics su ulozene vsetky vlakna - id, nazov, pocet prispevkov a dalsie veci. Podla stlpca poctu prispevkov (topic_replies) sa robi strankovanie. Toto cislo sa pri odoslani prispevku zvysi, ale zjavne sa pri jeho zmazani neznizi, co je bug v kode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1678

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 17:45    Předmět: Citovat

No, jestli je podstatou fóra nějaká relační databáze, dovedu si představit, že jednotlivé stránky, nebo příspěvky, můžou být evidovány identifikátorem (klíčem). Pak, v případě založení stránky (nebo příspěvku), může být vytvořen jedinečný klíč, který se odstraněním příspěvku nebo stránky, již nesmaže. Přitom, úprava záznamu, nebo i jeho smazání, může být povoleno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 18:14    Předmět: Citovat

Prispevky su v druhej tabulke phpbb_posts a tieto dve tabulky su jednoducho previazane cez ID vlakna (phpbb_topics.topic_id = phpbb_posts.topic_id).

Pocet prispevkov by v tabulke phpbb_topics vobec nemusel byt ulozeny, pretoze sa da zistit (SELECT COUNT(1) FROM phpbb_posts WHERE phpbb_posts.topic_id=xxx). Lenze to je pomale - preto tam ten pocet prispevkov ulozeny je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st srpen 09 2023, 18:54    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
kokun napsal(a):
Sám jsem PC analfabet - ale vysvětluji si to tak, že někdo napsal nový příspěvek, ten se už na str. 37 nevešel, tak se načetla další-nová str. 38.
Dotyčný si to však rozmyslel a svůj příspěvek vzápětí smazal ("beze stopy" - to jde, poněvadž ještě nikdo další za něj nenapsal nic dalšího). Ale už se nesmazala nová-načtená stránka, a proto ten text (viz výše). Ten "text" zřejmě zmizne až poté, co tam znovu někdo jiný napíše svůj-další příspěvek.
Uvažuju správně?

Tento problém jsem se Zdenkem HQ probíral asi měsíc předtím, než se odebral tam někam nahoru. Odpověděl mi tenkrát něco v tom smyslu, že to tak funguje odjakživa a že se znalí nad tím nepozastavujou.
...

Přestože jsem tady už 15 let, tak se rozhodně za "znalého" nepovažuju. Samozřejmě, že jsem na daný problém narazil nejednou už i v minulosti, ale téma (vlákno) jsem otevřel právě dnes jen proto, že jsem na to narazil zase. Tak jsem si říkal, že "líná huba, hotové neštěstí" a za zeptání nic nedám. Ostatně je to tak, jak jsem si to i já (laicky - a už i dříve) vysvětloval Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt srpen 10 2023, 8:13    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
Taky mám takovou zkušenost.
To jsem dokonce na příspěvek jednoho metalurga psal odpověď. A než jsem to dopsal, jeho příspěvek „zmizel protože byl kouzelnej“. Má odpověď by tak postrádala smysl...

Smile Stejnou zkušenost s ním mám i já: třeba tady
citace:
kokun tam napsal(a):
A že ses tam neodstěhoval? (To bylo na už. konosuke)
...
EDIT:
Tak jsi zase jednou to svoje "moudro" (tentokrát o DDR, ...) stačil smazat, což je tvoje specialita. Proto ta moje 1. věta tady, která zdánlivě nedává žádný smysl (a za blbce jsem tu já).
Když jsem tě na to kdysi upozornil ve vlákně, tak jsem měl okamžitě SZ, co mě je po tom, je to tvoje právo, ... (už jsem to dávno ve schr. smazal).
Jo - právo máš, ale toho "blbce" ze sebe děláš sám . . .
Ještě tu ani "inkoust nezaschl" a už mám SZ zase.

Pokud by tento můj příspěvek měl za následek, že bude vlákno zamknuto (což by bylo nefér vůči jeho zadavateli), tak prosím admina o smazání celého příspěvku.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1678

PříspěvekZaslal: pá srpen 11 2023, 21:00    Předmět: Citovat

Kokune, už jsem mu to odpustil, taky nejsem pan Dokonalý…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund