Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poraďte jaký BUDÍK na vstávnání - Jsem už zoufalý
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne červenec 30 2023, 18:12    Předmět: Citovat

Pravidelně vstávám na opakování a naprosto mi to vyhovuje. Nezaspávám. Letět hned z postele je vopruz.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jurassEb



Založen: Nov 17, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: ne červenec 30 2023, 18:38    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
Tazatel je údajně zoufalý, žádá o rady, ale již dvakrát ve svých příspěvcích naznačil, že zaspává cíleně, neboť si po probuzení, chce ještě chvíli poležet. Pak možná i znovu zaspí.
To znamená, že se jedná o neukázněnou a nezodpovědnou osobnost. S jeho přístupem k povinné dochvilnosti nástupu do práce, jeho současný budík nemá nic společného. Věřím, až s ním jeho zaměstnavatel ukončí pracovní poměr, pro porušování pracovní kázně, přijde k rozumu i bez dalších výmluv a otravování na fóru…


Já zaměstnavatele nemám, mám zákazníky, a nikdo se mnou poměr ukončovat nebude. Ale je to lidsky blbé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurassEb



Založen: Nov 17, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: ne červenec 30 2023, 19:06    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Pravidelně vstávám na opakování a naprosto mi to vyhovuje. Nezaspávám. Letět hned z postele je vopruz.. Very Happy


Přesně, pro tělo je to zbytečný šok, když dost nespalo. Jen kdyby existoval spolehlivý budík, který bude odkládat neomezeně, vypnout náhodně nepůjde, a bude zvyšovat inenzitu pípání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 30 2023, 22:23    Předmět: Citovat

Zvrácenost přítomnosti .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1682

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 3:51    Předmět: Citovat

@jurassEb:
..."zase jsem zaspal do práce."
..."pro tělo je to zbytečný šok, když dost nespalo..."
..."zaměstnavatele nemám, mám zákazníky, a nikdo se mnou poměr ukončovat nebude."

Jak to, že tělo tazatele jurassEb dost nespalo? Pán snad dlouho do noci ponocuje, a pak se mu po ránu nechce vstávat, buzení mobilu si ráno odkvituje a pak zaspí až do půl desáté, protože je pro něj ranní vstávání šok?
Napřed tvrdí, že zaspí do práce a později upřesňuje, že není zaměstnanec. Jestli je pán podnikatelem, co mu brání, upravit si podle svých potřeb provozní dobu?
Co tady tedy řešíme za pitomosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9670
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 5:23    Předmět: Citovat

Kdysi existovala spešl služba buzení telefonem, to až příchod
mobilu vše změnil.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 5:26    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):

Co tady tedy řešíme za pitomosti?

Když si pročteš další témata založená páně informatikem, tak zříš že je to jaksi jeho modus cogitandi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 7:19    Předmět: Citovat

Normálně se budím telefonem.
Dva budíky nastavené v rozmezí 5 min. Nastavené opakované zvonění po 10 min.
Budík típám tlačítkem na zapnutí. V takovém případě začne za 10 min znovu.
Pokud fakt vstanu z postele, tak telefon odemknu a na horní liště zruším opětovné zvonění.

Jinak existuje budík na kolečkách. Jak začne zvonit, tak náhodně někam odjede, aby člověk musel vylézt z postele a jít ho chytat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4163

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 11:37    Předmět: Citovat

Budíky mám dva na dvoch mobiloch. Občas jeden skape kvôli aktualizáciám, nabíjačke, alebo len tak. Budím sa na prvý, alebo skôr. Ale nemám rád hneď zrána prudké pohyby, tak ešte leňoším, plánujem blízke aj budúce činnosti a čakám na druhý budík.

V beztiažovom stave vraj kozmonautom stačí menej hodín spánku, kvôli lepšiemu prekrveniu hlavy. Na Zemi je to vraj možné simulovať podložením postele na strane nôh trebárs knihami do výšky 10cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 14:33    Předmět: Citovat

Stávám na první pípnutí a problém v tom nevidím. Měl jsem nedávno budíky dva, ale to jen z toho důvodu, protože hlavní byl na siťový pohon a kdyby náhodou vypadl proud, tak abych nezaspal - bohužel dělám na turnusy a to relatívně krátkou dobu, tak se tak nějak na to nedá zvyknout. Nakonec jsem se začal spolíhat jen na ten digibudík a jsem v pohodě - mezi šichtama spím tak kolem 4 hodin, když mám volno, tak to doháním. Zatím jsem nezaspal ani jednou. Odkládání buzení považuju za oblbování mozku, který si na tom nakonec vybuduje imunitu a pak se divíte, že vás nevzbudí ani požární siréna. Proto používání odkládání nedoporučuju. Však nemusíš z postele vyletět jako hasič, ale jde o to, abys přestal spat, pomalu se vypotácel a ten prokletý budík vypnul až s opuštěním postele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9670
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 14:56    Předmět: Citovat

Budík ve 04.00 je psychický teror což oceníte psychozou až v důchodu
(ale ten asi nebude) parazitní ouřadové jdou do práce na osmou
v důvěře že navěky, ne, nebude. To bude pak pláče...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adakar



Založen: Sep 16, 2020
Příspěvky: 394

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 15:46    Předmět: Citovat

Existujú nejaké prirodzené cykly spánku. Nemalo by sa budiť násilým počas ich priebehu. Vraj trvajú tak dve hodiny. Pokiaľ sa dokážeš načasovať podľa svojho, a trafiť sa medzi ne, uľahčí to budenie. Ak nie, môže to pekne bolieť. Ja som si (necielene) vysledoval na mne trojhodinový rytmus. Posledné roky nechávam zodpovednosť prírode, ale predtým mi desať rokov na rannú budíky robievali teror 4:15, obyčajne po 1-3 hodinovom spánku... O 6-tej som zabuchol v práci dvere zvnútra, urobil najnutnejšie, 6:30 na posteľ, do ruky na pár krátkych minút sudoku (bez toho som po tom strese nezaspal), 9:30 ma zobudila hladová zima, niečo teplé zhltol a pokračoval tak do necelej jednej. Ale tieto cykly vidím aj teraz doma. V spánku mám síce totálny bordel (keďže ísť do postele stále nie je čas...), ale v princípe tie cykly tam sú. Buď spím po celý čas ako drevo, alebo sa zobudím v niektorom cyklickom minime a pokračujem ďalej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1724
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 16:38    Předmět: Citovat

Zdroj: Dobrý spánek
citace:
Zdravý spánek se skládá z několika cyklů. Během noci tak projdete fází hlubokého spánku, lehkého spánku a fází REM (rapid eye movement – fáze rychlých pohybů očí), při které se zpravidla zdají sny. Nové inteligentní budíky a hodinky dokážou zjistit, ve které fázi se právě nacházíte, a podle toho určí ideální čas na probuzení. Neprobudí vás samozřejmě uprostřed noci, ale zhruba v čas, který si uživatel nastaví.

Budík, který ví, kdy má probudit
Typický spánkový cyklus trvá 90–110 minut, poté následuje spánek REM. Právě tato fáze, ve které se nám zdají sny, je chvíle, na kterou inteligentní budíky čekají. V této fázi je totiž náš spánek lehký a nemáme daleko k probuzení. A právě tyto skorobdělé momenty (almost awake-moments) budíky a hodinky monitorují.

Jak? Během spánku REM (rapid eye movement) se totiž nepohybují jen naše oči, ale mírně sebou škube celé tělo. I v medicíně se těchto záchvěvů používá k tzv. aktigrafickému monitoringu. Inteligentní budíky si ale takové ambice nedělají. Ony vás "jen" probudí.

Monstrum z budoucnosti, nebo "normální" budík?
A jak vůbec inteligentní budíky vypadají? Na první pohled by nezasvěcený člověk nerozeznal tyto chytré budíky od těch obyčejných digitálních. Na druhý pohled je ale patrné, že se o obyčejný budík nejedná. V balení se totiž většinou nachází i zápěstní pásek, pomocí kterého si před usnutím budík uživatel připne. Budík potom monitoruje pohyby těla ve fázi REM spánku a spáče ve správný čas probudí. Na budících si lze nastavit jak orientační dobu buzení, tak i rozmezí, do kterého se má budík strefit.

Pokud si tedy nastavíte budík na sedmou hodinu ranní a v 6:45 se budete nacházet ve fázi lehkého spánku, budík vás probudí. Vzhledem k délce každého z cyklů vás budík vzbudí maximálně třicet minut před pevně stanoveným časem. Ačkoliv se zdá docela divné zkracovat si délku spánku až o půl hodiny, rozdíl v pocitu po probuzení je opravdu znatelný. S užitím nových budíků se budete cítit opravdu odpočatí. Nesmíte ale budík "zamáčknout" a spát dál, i třeba jen deset minut. Spánek by se totiž opět překulil do dalšího spánkového období a další probuzení už by tak příjemné nebylo.

V současnosti existuje celá řada různých chytrých budíků, které toto umí a jsou to v řadě případů i monitory spánku, které poskytují různá data pro zlepšení spánku. Některé jsou v provedení klasických stolních budíků např. s bezdrátovým náramkem nebo jsou integrovány přímo do hodinek tzv. SleepTrackerů s možností spárování s mobilním telefonem a některé podporují i vazby na systémy jako Alexa nebo třeba Google Home. Existují i různé samotné aplikace chytrých budíků do mobilů, ale u některých může být problém nastavit potřebné parametry tak, aby jednotlivé fáze spánku správně detekovaly.


Naposledy upravil Valdano dne po červenec 31 2023, 16:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurassEb



Založen: Nov 17, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 16:45    Předmět: Citovat

Jsem myslel, že tady najdu nějaké nadšence, co si postavili svůj vlastní budík, a nic. Už jsem si objednal Arduino Mini, RTC modul, Nokia 5110 display, micro usb nabíječku lipol baterie, a jdu na to. S RTC modulem se dá z Arduina mini získat spotřeba pod 1mA díky uspávání, jo ještě se musí odpájet ty ledky co na něm jsou.

A tomu budíku dám jenom 1 rotační enkodér a 1 tlačítko, takže na něm nebudou zbytečné čuramenty jako na těch budících z obchodu.

Když se bude držet tlačítko a zároveň se bude točit enkodérem, tak se bude nastavovat čas. Když se bude točit jenom enkodérem, tak čas buzení. Stisknutím tlačítka na 5 vteřin zapne alarm a zablokuje možnost nastavení buzení enkodérem a stiskuntí tlačítka na 10 vteřin vypne alarm a enkóderem se bude dát zase točit pro nastavení času buzení. A když to začne pípat, tak otočením enkodéru nebo stiskutím tlačítka se odloží buzení o 5 minut. A hlasitost buzení budou stoupat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1724
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2023, 17:02    Předmět: Citovat

Vyrábět kvůli tomu co popisujete v úvodním tématu vlastní budík je dle mého názoru zbytečné. Navíc podle toho jak jste to popsal se snažíte řešit až následek namísto příčiny. Příčinou toho, že se snažíte budík zamáčknout namísto toho, abyste vstal je často probuzení z NONREM fáze. Proto doporučuji ke zvážení to co jsem už zmínil tj. zvolit si takové zařízení a aplikaci, která bude umět co nejspolehlivěji buzení z REM fáze spánku (je potřeba si osobně vyzkoušet třeba různé aplikace) případně si koupit nějaké hodinky typu SleepTracker, ty se na to dají obvykle dobře nastavit. Pravidelné buzení z REM fáze může opravdu dost pomoci, protože když se probudíte z REM fáze tak je to úplně jiný pocit než probuzení z NONREM fáze. Vyrábět vlastními silami budík, který by uměl spolehlivě budit z REM fáze by moc jednoduché rozhodně nebylo a i když si třeba zbastlíte jen nějaký obyčejný budík s tím Vaším jak to nazýváte "kouzelným" tlačítkem navíc tak to dle mého názoru moc nevyřeší, protože se prostě, jak už jsem zmínil, snažíte řešit následek namísto příčiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund