Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

D: Dálkové ovladače, starý LCD monitor Samsung, a další ...
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2023, 20:35    Předmět: D: Dálkové ovladače, starý LCD monitor Samsung, a další ... Citovat

Donesl mi kamarád dělající debordelizaci, nějaké ovladače. Jsou u mne doma k vyzvednutí zdarma, pokud by se někomu hodily na doplnění sbírkových přístrojů, nebo místo původních nefunkčních. Protože jsou zdarma, tak po mě nemůžete chtít jejich mytí, případnou opravu a vyzkoušení. Jsou tak, jak je vidět na fotkách.
V případě balení a posílání avizuji výměnou za můj drahocenný čas nějakou symbolickou odměnu Wink Třeba za tekutinu do vánočního cukroví Wink

Vašek

Edit: ještě dodávám, že i já sám mám doma několik krabic dálkových ovladačů, stejně jako mnoho dalšího elektromateriálu, přístrojů, plošných spojů atd. za několik desetiletí nahromaděného, a pro mne už nepotřebného. A protože už se do domu pomalu nevejdu, tak budu muset udělat radikální debordelizaci. Bohužel do Holic nejezdím, tak asi udělám burzu před barákem a vše to vyndám. Počítám, že toho bude minimálně na 200 až 300m2 plochy Wink



P7200187.JPG
 Komentář:
 Velikost:  202.45 kB
 Zobrazeno:  108 krát

P7200187.JPG



P7200188.JPG
 Komentář:
 Velikost:  202.85 kB
 Zobrazeno:  79 krát

P7200188.JPG




Naposledy upravil VASEK_W dne čt říjen 05 2023, 20:42, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2023, 21:14    Předmět: Citovat

Nazdar. V tom případě co povídáš, že máš všechno možné, tak bych měl zájem o ovladač receiveru Technics SA-EX510. Smile Dej cenu plus poštovné a určitě se domluvíme... Wink


rec.jpg
 Komentář:
 Velikost:  42.14 kB
 Zobrazeno:  60 krát

rec.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2023, 22:14    Předmět: Citovat

Rellik: si děláš prdel chlape Wink
Co mám to mám, ale tohle tam tedy nebude Sad

Zkoušej průběžně nějaké prodejní portály, a nebo si dej inzerát na koupi.
Co se mu stalo? Je neopravitelný?

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2023, 22:41    Předmět: Citovat

Vacsinou to ludia vyhodia bez DO.
Potom sa u niektorych ludi kopia DO a u druhych pristroje bez DO...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2023, 6:57    Předmět: Citovat

Rellik napsal(a):
... tak bych měl zájem o ovladač receiveru Technics SA-EX510.

Tady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2023, 7:02    Předmět: Citovat

Pak tedy musíme upravit scénku z Vesničko má, středisková:

"Tak víš kam jeď? Jeď do Pelhřimova, prohlídni si dálkové ovladače, ať víš do čeho jdeš." Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3503
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2023, 17:44    Předmět: Citovat

Beztak tam to krematorium nemaj. Jen šutr s gravírovanou destičkou: "Zde mělo stát krematorium..." Laughing
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2023, 20:28    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):
Rellik: si děláš prdel chlape Wink
Co mám to mám, ale tohle tam tedy nebude Sad

Zkoušej průběžně nějaké prodejní portály, a nebo si dej inzerát na koupi.
Co se mu stalo? Je neopravitelný?

Vašek

Částečně jsem si dělal prdel, ale kdyby náhodou... Smile Původní ovladač mám, ale moc se mu nechce spolupracovat. Měl jsem ho rozebraný, vyčištěný, ale stejně se moc nekamarádí...Nicméně jsem to pořešil alternativou, kterou písnul "jezevec".
Tak snad tvé ovladače najdou správné "příjemce"... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2023, 21:11    Předmět: Citovat

Z mé servisní činnosti znám jen jeden důvod, kdy to nejde opravit - vadný čip pod "flusancem". Vše ostatní se nechá vyměnit, nebo opravit. Rezonátor, infraLED, kontaktní plochy na tlačítkách, od vyteklých baterií uhnilé kontaktní plochy, atd.

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 18:15    Předmět: Citovat

Jo, taky mam krabici asi 20 DO, co se mi k nicemu nehodi a kdyz sem potreboval k setaku a shanel tady a jinde po inzercich, tak sem si nakonec stejne musel objednat od cinana... Skoda ze nejde poresit vymenu DO nejak globalne efektivneji, ale vetsine lidi to nestoji za tu praci to nabidnout a pak to skonci zas nekde v kontu, ale jinem nez puvodni pristroj Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1284
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt červenec 27 2023, 15:22    Předmět: Citovat

Proč lidi bourají (to se dá nejsnáze omluvit, jízda je z principu nebezpečnější, než chůze), upouštějí mobily, talíře, hrníčky, D.O., lámou madla chladniček? Confused

Opravitelnost věcí je i dnes poměrně vysoká, ale že se to "ekonomicky nevyplatí" slyším a čtu pořád.

Ad ovladače (neplést s nadužívaným pojmem kvaziinformatiků) - udělat se dá skoro všechno. A ještě přitom zjistit, jak často se kdo myje a jak často před TV baští. Very Happy Mám jich asi dva kartony od midivěží ATX. Cool

Schovávám D.O. pro analogové aparáty Pace, Amstrad, Philips, Thomson apod. a všechno televizní, ve kterém se vyskytuje SAA3010 (DIP i SO). Je k tomu dokumentace a dodnes je RC5 používaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: st srpen 16 2023, 21:34    Předmět: Citovat

Zdarma za odvoz starý LCD monitor SAMSUNG.

Vašek

EDIT: dodávám, že je, nebo alespoň do poslední chvíle byl funkční



P3250209.JPG
 Komentář:
 Velikost:  187.91 kB
 Zobrazeno:  36 krát

P3250209.JPG



P3250212.JPG
 Komentář:
 Velikost:  238.29 kB
 Zobrazeno:  51 krát

P3250212.JPG



P3250213.JPG
 Komentář:
 Velikost:  215.78 kB
 Zobrazeno:  39 krát

P3250213.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt říjen 05 2023, 20:39    Předmět: Citovat

EDIT: Převzal si ji "Kremik" Wink

Bohužel jsem byl jako elektronik "obdarován" nějakými náhradními díly Sad A protože jsem nechtěl dárce zklamat, tak jsem dar přijal, a nyní ho zde jako pro mne nepotřebný nabízím za odvoz. Pokud by se tedy někomu hodila jedna výhybka na nějakou TESLA bednu. Cívky na plastových kostrách jsou vinuté hliníkem, jak vyplývá z fotky. Kam pasuje nemám čas zjišťovat.
Ale na dotaz mohu udělat fotku v lepším rozlišení s čitelnými hodnotami součástek a poslat ji na civilní email.
V případě posílání poštou se nějak dohodneme, nebo si vyřídíte dopravu sami.
Za měsíc to skončí ve šrotu pro absolutní nedostatek skladovacích prostor.

Vašek


Naposledy upravil VASEK_W dne st listopad 01 2023, 21:56, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2023, 20:56    Předmět: Citovat

EDIT: Převzal si ho "Kremik" Wink

Přidávám další zdarma za odvoz. V případě balení a posílání se připočte nějaká rozumná částka na poštu a čas.
Je to sovětské radio Meridian 211. V minulosti byly provedeny nějaké zásahy ohledně napájení, či co. Vzadu je přidaný nějaký izostat a koukají tam dva drátky. K čemu to bylo netuším Sad
Při zapojení do zásuvky není slyšet žádný šum, ani jiný zvukový projev Sad

Vašek



PA230221.JPG
 Komentář:
 Velikost:  218.31 kB
 Zobrazeno:  42 krát

PA230221.JPG




Naposledy upravil VASEK_W dne st listopad 01 2023, 21:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2023, 17:51    Předmět: Citovat

Celej den přemýšlím, jestli mi to stojí za to, nebo ne. Mám 237ku, tu jsem kdysi dávno používal, takže nostalgie, pak se mi připletla do cesty 236, tak ji mám taky, no a 211...
Tu jsem před pár lety potkal, ale jen zubožené torzo po nějakém zvědavci či těžaři. Už nevím proč, ale pamatuju si, že jsem zalitoval že takové torzo už není ani k zrestaurování. Nemůžu si vzpomenout, co konkrétně mě na tom kousku zaujalo. Co to má za konec? Mám slabost pro konce s P213kama, ale ten tam asi nebude. No asi mi to pošli, no...
Asi to u mě bude jen ležet, ale udělá mi radost. No a když už budeš balit, kdyby bylo místo, můžeš tam hodit i tu výhybku. Jednu bednu bastlit nebudu, ale pár výhybek tu mám a už jsem je párkrát použil na nějaké experimenty, tak třeba se z ní bude něco hodit. Podrobnosti když tak později v SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund