Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ikea Koncis otvírák na konzervy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 11:34    Předmět: Citovat

Nejlepší asi byly univerzální otvírače konzerv a korunkových uzávěrů, zn. PERFEX. Byly zhotovené z kvalitního černěného ocelového plechu, a po přimáznutí dělovou vazelínou – kdepak byla nějaká koroze!
(fotka je stažena z internetu)



perfex.jpg
 Komentář:
 Velikost:  110.3 kB
 Zobrazeno:  59 krát

perfex.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 14:06    Předmět: Citovat

Když to dáš dnešnímu dvacetiletému člověku, nebude vědět co s tím. Ale to jen tak na okraj, já zas nevím, co vědí oni.

Měli jsem doma otvírák podobného stylu jako na obrázku. Ale pak začali dělat konzervy z tenkého měkkého plechu s měkkým lemem a otvírání byl trochu problém. A taky se mi blbě otvíraly sardinky v plechovce s rovnými dlouhými stranami a z extra tenkého plechu. Otvírák měl snahu zajíždět mimo trasu. A leváci s ním, myslím, měli velké problémy taky.

Otvírák s kruhovým řezacím kolečkem je pokrok, ale už se mi taky některé konzervy nepodařily. Mají moc tenký plech a úzký lem, takže se víčko nějak nedoříznulo a nechtělo jít sundat. Pak je nebezpečí, že se člověk pořeže, když se ho snaží sundat. Ale možná už máme tupé kolečko.



Otvírák na konzervy .jpg
 Komentář:
 Velikost:  9.61 kB
 Zobrazeno:  55 krát

Otvírák na konzervy .jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DedVseved



Založen: Jul 01, 2019
Příspěvky: 654

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 14:33    Předmět: Citovat

Koupím si otvírák za 119 korun a čekám zázrak. Potom tam jedu znovu v ten samý den kvůli reklamaci. Vždyť bych promrhal víc času a projel zbytečně benzín, než je samotná cena toho otvíráku. Asi taky začnu nakupovat podobně, abych tady mohl založit vlákno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7904
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 14:57    Předmět: Citovat

PavelFF
Mám ho taky. Funguje, ale občas dělá kovové špony.
DedVseved
Kolem Ikey jezdím občas na kole, nejel jsem tam jen kvůli otvíráku.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 15:01    Předmět: Citovat

DedVseved napsal(a):
Koupím si otvírák za 119 korun a čekám zázrak. ...
Když si kupuju otvírák, u kterého prodejce IKEA uvádí, že je nerezový, tak čekám, že nebude rezavět. Je mi celkem jedno, že stojí "jen" 119Kč. Cena jen málokdy odráží skutečné výrobní náklady. Takže klidně mohl být nereznoucí i za mrzkých 119Kč.
A naopak, jiný prodejce může ten samý nabízet o dvě stovky dražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 19:11    Předmět: Citovat

Když si jdu kupovat COKOLIV do obchodu označenýho těma vošklivýma 4 písmenama s údajně švédskou kulturou prodeje a bydlení, nesmím počítat s nějakou extra kvalitou. Veškerý produkty, který v nich jdou koupit jsou udělaný tak "ekonomicky", že se je ani nevyplatí po dvou-třech letech opravovat, ale musejí se rovnou vyhodit. Líbivej dýzajn, ale materiály a kvalita zpracování veskrze poplatný výroku "Velebnosti, to je hnus, du blejt!". To už je kvalitnější polskej nábytek přeprodávanej v BauBau a podobnejch krámech pro "samodomo". Příklad? Konferenční stolek, na pohled nádhernej, namořenej na tmavej palisandr a v matným laku - dodávanej v "demontu" = v dílech zabalenejch do úhledný škatule, cena lákavá ... Doma po rozbalení úder realitou do xichtu - stolek nemá vrchní sklo, deska je přitom udělaná z topolový laťovky, krycí dýha z něčeho dostatečně odolnýho jako je třeba buk se absolutně nekoná a finálního laku je na ní jen aby se neřeklo, takže je na povrchu měkká jak s prominutím čerstvý hovno a rejhy na něm nechá i psaní propiskou na ničím nepodloženým listu papíru nebo škrábnutí nehtem. OK, 5mm silný sklo se koupilo za cenu srovnatelnou s celým novým stolkem - ale i tak CO S TÍM KŘÁPEM, když nosnej skelet je udělanej zase z nějaký osiky nebo podobnýho, na nějaký mokřině rychle narostlýho a po vytěžení rychlosušenýho dřeva, který je řídký jak čínskej prezervativ - a utažený vruty a konfirmáty se z něj jeho dodatečným sesycháním v bytě uvolňujou takovým způsobem, že se musí co 2 měsíce dotahovat znovu a znovu? Takovejhle "mébl" je doslova zadarmo drahej a není to ani do "studentskýho pokoje", protože ten študent by si to musel každýho půl roku dát spravovat - anebo se vyučit za truhláře. Prostě - tahle "značka" je pro mne synonymem odfláknutýho nablejskanýho šmejdství a nesmí mi víc do kvartýru ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 19:29    Předmět: Citovat

Ano, mnoho veci odial je neskutocny smejd.

Naposledy som nadaval pri slovinskych pantoch na nejakej talianskej skrinke s tureckymi dverami. Dosky boli extremne lahke, asi z kartonu (ako stoliky LACK za 5 eur). Nemalo to ani klasicke drevene spojovacie koliky a kovove otocne zapadky ako byva zvykom. Namiesto toho len plastove spojovacie diely. Hlavne, ze to stalo 170 eur.

Tie panty mali v plechu vylisovane zavity na samorezne skrutky, ktore bolo potrebne narvat do tej kartonovej dosky. Lenze co sa stane, ked to clovek zacne zatahovat? Nezacne sa hned rezat zavit do dosky. Vznikne tam pol milimetra medzera, takze to zatiahnes na koniec zavitu v plechu a cele sa to kyve Evil or Very Mad Ako bonus sa v tych zavitoch skrutky zasekavali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7601
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 19:45    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Když si jdu kupovat COKOLIV ...

Vidíš. A přitom to spousta lidí považuje za něco lepšího, kvalitního, udržitelného a kdesi cosi. Přitom je to naleštěný prd.
Ale abych byl spravedlivý, před 20 lety jsem tam koupil skříňku na audio komponenty a tu mám dosud, kvalitní bytelný výrobek. Tehdy to stálo asi 3500,- Kč.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 20:10    Předmět: Citovat

Niektore veci odtial boli pouzitelne - mam postel, skrinu alebo v obyvacke stenu BILLY.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7601
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 20:16    Předmět: Citovat

Ze série Billy mám dvě knihovny a dobrý. Ještě dělali takový asi 190 cm vysoký sloup na CD, to taky nebylo špatný.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33950
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 20:48    Předmět: Citovat

Ano, mam tie CD stlpy dva v tej stene. K tomu 3 siroke policove diely, 1 uzky do rohu v 45° uhle. Mam tam aj dvierka a tam nebol s pantami ziadny problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7601
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 21:03    Předmět: Citovat

Ty sloupy mám tři, šedivé. To pak přestali vyrábět, měl jsem dva. Jeden pak byl opřený u popelnic na sídlišti, nebylo to vůbec poškozené a ještě tam byly všechny ty pindíky na poličky a poličky taky. Pěkně se to teda proneslo.
Ta skříňka na komponenty je taky šedivá, patřily k tomu i nožičky, ty jsem nemontoval a skleněná dvířka, to taky ne. Mám v tom docela těžké krámy (třeba 13 kg zesilovač...) a nepozoruji problém.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5023
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 21:12    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...Příklad? Konferenční stolek, na pohled nádhernej, namořenej na tmavej palisandr a v matným laku - dodávanej v "demontu" = v dílech zabalenejch do úhledný škatule, cena lákavá ... Doma po rozbalení úder realitou do xichtu - stolek nemá vrchní sklo ...
Zajímavé. Zrovna ty, takový zkušený, kupuješ zajíce v pytli. Já raději, než si tam něco koupím, výrobek si pořádně prohlédnu sestavený. Pak mě nemůže překvapit třeba "chybějící" sklo.

Máme dodnes (a měli jsme v minulých bytech) z IKEA několik skříní (PAX a BILLY) a žádný průser to nebyl a není. Ovšem je možné, jak snižování nákladů stále pokračuje, kvalita stále klesá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 21:51    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
EKKAR napsal(a):
...
Zajímavé. Zrovna ty, takový zkušený, kupuješ zajíce v pytli. Já raději, než si tam něco koupím, výrobek si pořádně prohlédnu sestavený. Pak mě nemůže překvapit třeba "chybějící" sklo.
... jak snižování nákladů stále pokračuje, kvalita stále klesá.
Na krámě sklo na desce bylo, po zpuchýřujícím telefonátu na reklamační linku sděleno, že to je vystavovanej kus a musí mít ochranu před poškozením a že sklo se dodává zvlášť na extra objednávku - za částku srovnatelnou, za kterou jsem si ho nechal uříznout tady u sklenáře, takže jsem ušetřil když nic jinýho, tak aspoň dodatečný náklady na dopravu z Černýho Mostu, kde jsme stolek koupili a kam bych musel pro sklo dodatečně jet, protože na nutnost sklo objednávat extra nás samozřejmě nikdo z personálu neupozornil a na stole vystaveným v krámě žádná cedule "Sklo je zvlášť!" nebyla.

A ohledem výběru a prohlížení - hádej se s ženskou, která vidí jen to navrchu: "Jéé, tenhle stolek chci, ten se nám tam bude dobře hodit!" Nedá ti pokoj, dokud není po jejím, protože "dyť je přeci moc hezkej!".
Já byl v tu chvíli rád, že se ta škatule vešla do Drobka jen po sklopení prostředního zadního opěradla a nemusel jsem ji vázat na střechu - bo byl prosinec, z nebe padaly sračky s háčkama, k tomu silničáři přisypávali tuny soli a výsledek klouzal jak rybí sliz ... Navíc to byla moje první (a pro mě po týhle zkušenosti i poslední) příležitost nakupovat v žlutomodrý sračkovně. Ne, nikdy víc 4 písmenka.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7904
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2023, 22:23    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Když si jdu kupovat COKOLIV do obchodu označenýho těma vošklivýma 4 písmenama s údajně švédskou kulturou prodeje a bydlení, nesmím počítat s nějakou extra kvalitou. Veškerý produkty, který v nich jdou koupit jsou udělaný tak "ekonomicky", že se je ani nevyplatí po dvou-třech letech opravovat, ale musejí se rovnou vyhodit. (...) Prostě - tahle "značka" je pro mne synonymem odfláknutýho nablejskanýho šmejdství a nesmí mi víc do kvartýru ...

Pro mě je Ikea synonymem zajímavýho kompromisu. Mají nábytek různých cenových hladin. Kuchyňské náčiní by snad většinou nemělo být horší, než česko-čínská Tescoma.
Mám od nich tři různé regály řady Billy. Je to taková normální dřevotříska, výrobce na tom zas tak moc nemá co zkazit. Životnost je normální, panty nejsou použity.
Legendární jsou jejich židle z borovicovejch prkýnek za 799 Kč. https://www.ikea.com/cz/cs/p/stefan-zidle-cernohneda-00211088/
Sedí se na nich blbě, protože je všude nějaká hrana! Pevnost je zcela na h0vn0, ty židle se hodí především na natáčení akčních filmů, protože se dají snadno demolovat...
Lepší židle se vyráběly i za komunistů, oni věděli, že tam nemají bejt hrany a rohy!
Normální židle stojí spíš tak 5000 Kč. https://www.ton.eu/cz/ton-produkty/detail/zidle-ideal/ To není reklama... Nemám chuť utrácet 5000 Kč, do své domácnosti bych si asi koupil nějaké staré židle z frcu. Stačí potřebná místa zalejt epoxidem a budou pevné jako skála.



Zidle ze skolni jidelny 02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  261.64 kB
 Zobrazeno:  88 krát

Zidle ze skolni jidelny 02.jpg



_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne ne červenec 02 2023, 22:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund