Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

inkluzivní vzdělávání na průmyslovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6327
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 8:41    Předmět: Citovat

janabombiskova napsal(a):
On můj klient má problém s výslovností, osahává spolužáky a láme červené věci (třeba propisky).
janabombiskova napsal(a):
Nebo vy snad schvalujete šikanu jiných lidí? Např. házení kamenů na Foresta
Kdyby mě spolužák osahával a lámal propisky, tak mu rovnou jednu vrazím - nebudu se zdržovat hledáním kamení. Tedy ty ostatní děti nešikanujte a zkuste prosadit pro vašeho klienta jiný, vhodnější, ústav.

Naposledy upravil Cust dne st červen 14 2023, 8:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 8:41    Předmět: Citovat

Ondra2 napsal(a):
Vám to pořád nedošlo, že krmíte trolla?

To je problém majitele/správce EB, jestli ho baví krmit případně dělat z EB fejcbůůk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 8:55    Předmět: Citovat

Ještě že nejde o lidojeda, to by třída rychle prořídla Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15531
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 11:02    Předmět: Citovat

Nechal bych to tady hodit do koše a zabanovat autora. Je to nejspíše záměrné trollování, protože nikdo s pedagogickým vzděláním nemůže být tak blbej, aby problém jednoho žáka (vrozený) házel k zodpovědnosti jiným žákům. Zvláště, když podle svého vyjádření nestíhá svou placenou práci a chce veřejně šikanovat jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19549
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 11:05    Předmět: Citovat

Ivo, Kutná Hora není zase tak velká, aby se o tom případu, který láme červené propisky, a/nebo o jeho asistentce pomáhající mu šikanovat ty, kdo to nedělají, nevědělo.
Píše z Lázňovského Comhalu, tak to bude v místě.
A stejně si myslím, že skutečná asistentka by tak nepsala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1640
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 11:09    Předmět: Citovat

Úkolem školy je naučit děti číst, psát a počítat (na ZŠ), získat jakýsi obecný přehled o okolním světě (na dalších stupních) a získat odborné vědomosti.
To může fungovat za předpokladu jisté kázně ze strany žactva. Ta má být s přiměřenou autoritou vyžadována.
"Moderní" přístup na jednu stranu likviduje autoritu učitele, na druhou stranu zbavuje kázně kohokoli, kdo potřebný řád narušuje. Jak má tedy podle vás škola plnit svou funkci? Jak má učit děti číst, psát a počítat, když je místo toho indoktrinuje? Děti neumějí pozdravit nebo poděkovat, ale dovedou nasadit šprcku na rohlík a znají svá práva, nikoli povinnosti.
Před školou dohlížející strážník místo aby děcka zastavil, zavelel jim "rozhlédnout, počkat, můžeš", skáče před ně a zastavuje dopravu. Takto se snažíme ty nejschopnější srazit na úroveň lemplů, aby lemplové lépe zapadli?
Postižený samozřejmě není vinen. Ale on NIKDY nebude žít stejný život jakpo nepostižený. Inkluze neinkluze. Určité věci mu budou nedostupné vždycky. Nebude jim rozumět, nebo na ně prostě nebude mít fyzicky.
Vstříc mu může vyjít jeho rodina, pomocník, dobrovolník. Nemůžete to ale vyžadovat ode všech plošně.
Tím, že mu dovolíte obtěžovat spolužáky a rušit výuku, nijak mu nepomůžete. Pouze poškodíte řadu dalších. Oni za to též nenesou vinu.
Zakazujete rodičům dát děcku jednu přes zadnici přesně v okamžiku, kdy je to jediná věc, které opravdu rozumí.
Ty skutečně týrané děti ale neochráníte.
Můžete právě tak vyžadovat toleranci k opilcům, fetkám či násilníkům - protože je to jejich porucha, jejich slabost, jejich vývojový stupeň.
Maturoval jsem 1986. Zažil jsem šikanu, jak pasivně, tak aktivně. Zažil jsem jako dítě a dospívající psychické i fyzické týrání od matky - mimochodem byla to jedna z prvních nadšených stoupenkyň alternativní výchovy, učila nás říkat rodičům jménem, byli jsme "kamarádi". Ale byla regulérní magor a nějak jí to nevycházelo.
Ve škole jsem mnohokrát dostal od učitele za ucho nebo šťulec a věděl jsem moc dobře proč. Vážím si jich dodnes.
Nic z toho mě nakonec nijak nepoškodilo, což vám potvrdí kdokoli z příbuzných a známých.
Pár let jsem jezdil s dětmi jako vedoucí na tábory. Pak jsem byl patnáct roků neevidovaným inventářem venkovské školy, kde učila moje první žena. Soukromě jsem si študoval i odbornou literaturu.

Měl jsem v nejbližší rodině postiženého příbuzného - mongolismus na úrovni dvouletého dítěte. Nejmladší tátův brácha byl milovaným maskotem celé rodiny a hluboce obdivuju babičku s dědou, že se o něj starali až do konce svých dnů. NIKDY ale nebudu po komkoli požadovat, aby podobnou přítěž bral na sebe. To se nesmí přenášet na kohokoli jiného a vyžadovat jakékoli ohledy.

Jestli si myslíte, že svět bude pestřejší, když smícháte všechny barvy dohromady, zkuste to nejprve s plastelínou nebo vodovkami. Pak vám možná dojde, že barevnost světa spočívá právě v tom, že jsou barvy oddělené od sebe.


Naposledy upravil ransom dne st červen 14 2023, 11:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2413

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 11:13    Předmět: Citovat

V poslední době se to tam nějak zvrhává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19549
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 11:30    Předmět: Citovat

A to jsem původně chtěl toto vlákno i s autorkou zahodit, protože se už v úvodu nepředvedla jako asistentka. Ale chvíli jsem to tu nehlídal a začalo to být zajímavé.
Ransom to napsal přesně, a to maturoval 14 let po mně, tedy v době, kdy se začali diskriminovat nepostižení, kterým se neslevilo nic...
Tak mi jistě odpustíte, že tu to vlákno ještě nechám. Mazat a udílet BAN můžu kdykoli později stejně snadno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 11:48    Předmět: Citovat

janabombiskova napsal(a):
Já je taky nechci chránit po zbytek života.¨

Cílem je i hlavně výchova zdravých dětí ke schopnosti snášet odlišnosti.

Celý problém by neexistoval, kdyby byly ostatní žáci důsledněj trestání za svou netolerantnost.

Třeba jsem jim zcela jasně řekla, ať nenosí do hodiny něco, co je červené. A oni se toho nejsou schopni držet. Nedokáži vyhovět potřebám jiných.


Když holky osahává, to je podle tebe snášení odlišností?

Za co chcete ty ostatní žáky trestat? Za to, že se jim nelíbí když sahá bez dovolení holkám někam, nebo spolužákům ničí věci?
Tímto vyjádřením si myslím, že jste neskutečně hloupá. Určitě absolventka nějakého humanitního zcela zbytečného oboru.
Prosím o konkrétní výčet zákonů, nebo bodů školního řádu, který oni žáci porušují?

Vy jim nemáte co říkat, nebo nařizovat? Pokud dělají něco, co odporuje šlolnímu řádu, tak to řešte přes vedení školy.
Je snad ve školním řádu něco o zákazu nošení červených propisek? Není!

Je ve školním řádku něco o ničení věcí spolužákům? Je. Takže začněte dělat svojí práci a pohlídejte si toho svého svěřence. Ať nedělá to co nemá.

Upřímně se divím, že ještě nedostal od nějakého z rodičů pár facek, nebo tam neposlal policajty. Já zjistit, že mi někdo osahává pravidelně dceru, škola to ví a neřeší, tak tam udělám takovej bordel, že to bude i ve zprávách.

I autistické dítě se je schopné naučit co může a co nemůže. Začal bych hledat možná chybu i v samotných rodičích co nejsou schopno ho vychovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 11:53    Předmět: Citovat

Myslím, že příčina toho co se děje okolo nás, je docela jednoduchá ovšem nemá jednoduché řešení. Ta příčina se jmenuje feminizace společnosti. Jednání muže se řídí cca 90% logikou a deseti procenty emocemi. U žen je to cca 50 na 50. Má to evoluční logiku že jako matka má jinak nastavené vnímání aby vnímala potřeby mláděte. Bohužel díky potřeby levné pracovní síly hlavně ve válečném průmyslu za světových válek, ze začal propagovat názor, že ženy mají být stejné jako muži.
Svět je postavený na logice a díky feminizaci nyní všichni ochutnáváme to jak to vypadá když logiku nahradí emoce. Žen si nesmírně vážím a jsou nenahraditelnou součástí lidstva, ale mají svojí roli zrova tak jako muži a když se role míchají tak důsledky vidíme na každém kroku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1640
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 12:28    Předmět: Citovat

V tomhle vzniká právě nejvíc nepochopení. Nejsme různě hodnotní. Jsme jedni i druzí nenahraditelní. Ale nejsme stejní ani zaměnitelní. Jsme komplementární. Jeden bez druhého nefunguje správně.
To už jsme ale zase dost daleko od tématu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19549
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 13:02    Předmět: Citovat

Zase tak moc daleko nejsme - pořád to nějak souvisí s neschopností nastavit správně tu hranici mezi dobrým a špatným. Podle toho, co je v úvodu vlákna, je tato hranice umístěná naprosto blbě. Zůstává faktem, že se nám školství zvrhlo na nežádoucí stranu: šikanování většiny ve jménu ochrany jedince. A pronásledování a trestání všech, kdo s tím nesouhlasí.
V podstatě cvičíme většinu těch nechráněných k tomu, aby se v budoucnu přidala do té pověstné mlčící většiny, a dobroserům, kteří jim sedí nad hlavami, přejeme zdravou stolici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1640
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 13:26    Předmět: Citovat

Dokud systém nezasahuje přímo do výchovy v rodinách, má pořád každý možnost vychovat děti podle svého a vliv školy odfiltrovat.
Někdo z nich vychová nácky, někdo opilce a násilníky, někdo sluníčkáře, další zas sobecké zmvdy, jinej nevyrovnané trosky co nadosmrti nebudou vědět čím jsou. A někdo zdravé osobnosti.
Zatím stále ponejvíce potkávám ty posledně jmenované.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 517
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 14:51    Předmět: Citovat

Vážená Jano Bombiskova (Vaše jméno neznám)
Tak po pořadí:
1) Vaše požadavky jsou založeny na základě požadavku (ano) nebo pouhého doporučení (ne) PPP?
2) Vaše požadavky jsou podloženy Školním řádem školy na níž působíte?
3) Pokud jste dvakrát odpověděla ano, co Vám brání tento problém řešit se školní inspekcí příslušného krajského hejtmanství?
Děkuji za Vaše odpovědi ke každému bodu.
PS: Váš svěřenec se dle Vašeho popisu začíná chovat nekontrolovaně v reakci na červenou barvu. Tak co má co dělat elektrikáře, který běžně pracuje s nízkým napětím. A nízké napětí je do 1000V. On toto napětí vydrží bez újmy na zdraví?
A pokud nedělá obor Elektro, tak co zde dělá Váš příspěvek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 17:52    Předmět: Citovat

Pomuzu si jednim citatem. Tnkrat se mluvilo o integraci jedne etnicke mensiny, ale myslim ze plati i pro tenhle pripad:

„Děti, které jsou určitým způsobem handicapovány, by neměly být umísťovány do tříd s nehandicapovanými žáky. Protože je to neštěstí pro oba. Mohl bych to samozřejmě rozvádět, mohl bych mluvit o šikaně, že rychlost kolony je určena rychlostí nejpomalejšího vozidla, takže učitelé se nemohou věnovat těm, řekněme talentovanějším dětem. Ale sám se domnívám – a to není žádný rasismus, to není preference nějaké etnické skupiny – že ty děti jsou daleko štastnější, když jsou v rovnocenné komunitě, než tehdy, když jsou zasazeny do komunity...

Víte, dětská krutost je jedna z nejstrašnějších, je možná ještě horší než krutost dospělých. No, a když jsou tyto děti takzvaně integrovány, když dochází k té inkluzi, tak jsou oběti určitého pohrdání a šikany. Já miluju hrozně tenhle multikulturalismus, myslím, že si to vymysleli blázniví intelektuálové z pražské kavárny, kteří nikdy nebyli ve škole, kdyžtak tak možná na půl hodiny, a to se jim ještě předváděla Potěmkinova vesnice. Čili jsem proti inkluzi. Vím, že mě multikulturalisté napadnou, že jsem rasista, ale vůbec ne. Z hlediska duševní pohody těch dětí bude lepší, když pro ně budou existovat osobitné třídy...."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund