Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zase country & eastern (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Historie a vzpomínky na doby dávno minulé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 9:07    Předmět: Citovat

Psaní dvou S nic na věci nezmění, pisatele to k ničemu nezavazuje; jen tím dává okatě najevo, že stojí na té správné straně a politicky mu to myslí. Je to stejné, jako si dávat ukrajinskou vlaječku někam do profilu na fejsbůk, instagram, twitter... Případně nosit modrou a žlutou stužku na batohu.
Stejné to bylo za covidu, když si každý profilovou fotku honem musel "orouškovat".
Hned si pak každý připadal jako opět o chlup lepší lepšolid Smile

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 9:11    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
tvl co to chlapi máte pořád s tím "SS"

protože si pamatujeme, jak tu bylo za russký okupace. protože já nezapomínám. a až se sem russ zase bude cpát, tak pokud ještě udržím sapík, aspoň jednoho dostanu. něco jim ještě dlužím...
To je osobní názor. A teď fakta:
- kecy o utlačování něměcké menšiny v tehdejší ČSR = kecy o utlačování russké menšiny v UA (Čečensku, Gruzii, atd.)
- napadení sousedního státu v rozporu s mezinárodním právem (Německo x Polsko atd..) russko x Čečensko, Gruzie, UA...
Stačí?
bu2520 napsal(a):
válka je vždy hnus
A s tímhle opatrně - asi máš od svých russů špatné informace. Za tohle tvrzení by tě Putler vsadil do basy. Tam totiž žádná válka není. To ti tví russáci neřekli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 9:36    Předmět: Citovat

Nevím co si to dovoluješ mě soudit, akorát ukazuješ svoji duševní úroveň . Nakonec já bydlím v oblasti kde nás v 68 obsadili Poláci. A pokud jsi tak boje chtiví dobrovolníky na Ukrajině shání a vzhledem k tomu že v 68 jich bylo největší procento u nás jistě si s nimi budeš rozumnět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 9:47    Předmět: Citovat

To ses spletl, já tě nesoudím. A co se týče duševní úrovně... hmmm.
A víš aspoň to, že ti Poláci tu vaši oblast obsadili na příkaz russů? Nebo si opravdu myslíš, že se tak sami rozhodli? Holt, duševní úroveň.. hmmm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HF_Tech



Založen: Apr 25, 2022
Příspěvky: 665

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 9:49    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Psaní dvou S nic na věci nezmění, pisatele to k ničemu nezavazuje; jen tím dává okatě najevo, že stojí na té správné straně a politicky mu to myslí. Je to stejné, jako si dávat ukrajinskou vlaječku někam do profilu na fejsbůk, instagram, twitter... Případně nosit modrou a žlutou stužku na batohu.
Stejné to bylo za covidu, když si každý profilovou fotku honem musel "orouškovat".
Hned si pak každý připadal jako opět o chlup lepší lepšolid Smile


No, většina chytřejších lidí to bere pragmaticky. Stačí si položit otázku, co z toho budeme mít když ruSSák vyhraje?
Odpověď je jednoduchá: budeme se mít hůř a pár zrádců se bude mít trochu líp. A až zabere slováky, tak budeme na řadě my.
Takže nějak tak vychází, že je lepší Ukrajince podpořit. Někdo je podpoří vyjádřením názoru, to nic nestojí. Někdo pomůže ubytováním uprchlíků před válkou. Někdo je zaměstná. Někdo přispěje tu na neprůstřelné vesty, tady zase na tank a tak podobně.
A když to ruSSák prohraje, tak budeme mít upřímnou radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 10:01    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
válka je vždy hnus jakékoliv násilí je hnus a vždy se najdou jedinci kteří se chovají jako dobytek Jaké přízvisko mají ti co podpálili panelák v Oděse? Na Ukrajině řádí občanská válka do které se nas.ali světové mocnosti, dělají to rádi a s gustem i jinde. Ale co dělali naši spojenci v Iráku Afgánistánu Lybii Sýrii to je totéž tak že buď spravedlivý a piš to "SS" i u jiných.
Na Ukrajině neřádí občanská válka. To je jen to, co ruská propaganda cpe světu. Ale občanskou válkou není, když na Ukrajinu Rusák pošle zelené mužiky - tedy vojáky bez označení, aby tam vyvolali nepokoje a pseudoreferenda. A pokud jde o tu Oděsu, jaksi si zapomněl, že tam se podobná ruská svoloč začala přesouvat z Podněstří. Jen holt měla smůlu a s ní pár "užitečných idiotů" v Leninově smyslu slova. Nebyl to žádný panelák, ale kulturní dům, kde se tahle svoloč začala hromadit a chystat podobný puč jako ti zelení v Donbasu. Nakonec to Putinovi nestačilo a tak rozjel válku ve velkém.
Snažit se přesměrovat téma tím, že začnu psát, co dělaly USA, to je klasický ruský postup vyhýbání se odpovědi - v Americe zas bijete černochy.
PS: Rusko se v ruštině píše RoSSija Smile


Naposledy upravil xsc dne po červen 05 2023, 10:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 10:03    Předmět: Citovat

Ono to není tak jednoduché. Chce to definovat, co to je prohraje a co vyhraje. Obávám se, že prohra ve smyslu WWII - tedy podepsání bezpodmínečné kapitulace naprosto nehrozí. Takže těmto pojmům bych se vyhnul.
Ale trvám na dodržování mezinárodního práva. Russ se musí vrátit na své hranice (před rokem 2014) a zaplatí válečné reparace. UA vstoupí do NATO a tím bude zaručena nedotknutelnost jejích hranic. To je bohužel nutnost, protože russká záruka nedoknutelnosti hranic má asi tak stejnou cenu, jako cár papíru podepsaný v Budapešti (analogie s Chamberlainovým papírem před WWII je opět zcela náhodná...). Ale kdo v tomto případě vyhrál a kdo ne, je otázkou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 10:17    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
Nevím co si to dovoluješ mě soudit, akorát ukazuješ svoji duševní úroveň . Nakonec já bydlím v oblasti kde nás v 68 obsadili Poláci. A pokud jsi tak boje chtiví dobrovolníky na Ukrajině shání a vzhledem k tomu že v 68 jich bylo největší procento u nás jistě si s nimi budeš rozumnět.
Franto, já zažíval, jaký je to mít jejich okupační jednotku ve městě. Obyčejní vojcli se mezi lidi nedostali, vycházky jako známe z naší vojny, neexistovaly - ONI (myšleno jejich velicí orgány) si moc dobře uvědomovali, co by nastalo, až by se obyčejný lidi na obou stranách domluvili, jak to vlastně ve skutečnosti je. Takže do města chodili po patřičným politickým proškolení (vymytí mozku) jen oficíři a oficírský paničky, s jedním nebo dvěma patřičně prověřenýma vojclama jako pucflekama/nosičema bagáže, protože peněz oni měli vždycky nadbytek a tak skupovali co mohli. My jsme pro ně byli prakticky to samý, co pro skopčáky za Protentokrátu - dodavatelé životních potřeb zadarmo a lacinýho zboží na jejich trh. S naší armádou se počítalo jako s prvosledovým kanónenfutrem pro nasazení při průlomech předtím jaderně bombardovanejch prostorů. Jako nad lidma nad náma doslova ohrnovali rypáky, protože jim bylo politickým školením tvrzeno, že v nás trvale dřímá ona kontrarevoluce, kterou k nám přijeli porazit v ´68 a že nás nezajímá nic jinýho, než jak je zákeřně zabíjet na potkání. A na to, že v tom srpnu nás obsadil 4. Ukrajinskej front, nic dalšího nehledej - prostě logistická otázka "který jednotky jsou nejblíž k požadovanýmu místu nasazení?" měla jednoznačnou odpověď - kromě jednotek polský, maďarský a dederónský armády to byl právě tenhleten díl jejich federální armády. Vozit k nám prvosledový jednotky zpoza Uralu by bylo moc drahý, s tím bylo počítaný jako se zálohou až kdyby došlo k odporu z naší strany a každopádně na pozdější dobu v rámci rotace okupačních jednotek - prostě stejně jako na Ukrajině "do toho" šly jednotky s co nejbližším dislokováním k místu úderu. Proto obsazení ČSSR v ´68 prováděli převážně Ukrajinci - ale pod striktním velením moSSkvou prověřenejch kádrů nebo přímo rodilejch etnickejch ruSSáků a s posíleným kontingentem politickýho vedení. A že byli připravení střílet dokazuje nejenom to, že jeli s ostrýma - ale i to, že v mnoha případech taky stříleli, co na tom že jen z automatu nebo nanejvejš z kulometu - kdyby se jim postavil do cesty někdo s tankem, nepochybuj o tom, že by stříleli i odpovídajícím kalibrem. Prostě tam, kde se jim konání kohokoliv na okupovaným území jevilo jako náznak odporu ho "odpovídajícím způsobem umlčeli"...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 10:26    Předmět: Citovat

Ono v rusákách to, že ostatní jsou póvl jaksi zůstalo... Bohužel v roce 1991 nešlo o žádný odsun, ale pouze se jeli domů převléknout.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 10:29    Předmět: Citovat

A to že sami se chovají hůř jak ten nejhorší póvl - tak to v nich zvostalo taky ... A je jasný, že k nám by se rádi vrátili - minimálně už jenom proto, že za pobyt na území Polska, ČSSR nebo NDR jim běžely 2 platy - doma normální služný a za dobu pobytu tady další tzv. "příplatek za bojový nasazení" - kterej byl vyšší, než normální žold. I to byl jeden z důvodů, proč se jim nikomu od nás nechtělo a proč by se sem i ti normální vobyčejní vojcli znovu rádi hrnuli houfem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne po červen 05 2023, 10:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 10:32    Předmět: Citovat

Přesně tak. Bohužel toto platí o většině příslušníků národů bývalého SSSR; rusáci v tom ovšem kralují.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 10:39    Předmět: Citovat

Hubertusi - zas žvaníš o něčem, o čem máš info leda ze Sputniku nebo z Aeronetu, viď? Ty ostatní národy nějaká střední Evropa nezajímá, ty by byly rády, kdyby se jim nikdo nesral do života, aby si mohly jet svůj život po svým. Nebo ty si myslíš, že nás chce "znovu zahrnout pod svoje ochranitelský křídla" taková Gruzie, nebo Moldavsko, nebo dokonce některej z pobaltskejch států? Ukaž mi jeden takovej následnickej stát, kterej by se i jen maličkou myšlenkou snažil "vrátit" území jinýho státu do politickýho stavu, v jakým bylo před rokem 1991 - samozřejmě s výjimkou samotnýho ruSSácka!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 10:59    Předmět: Citovat

Mluvím o chování ne nepodobném chování člověka kromaňonského, ne o imperiálních choutkách.
Tebou jmenované zdroje nečtu, tak mi je laskavě nepodsouvej.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 11:15    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Takže do města chodili po patřičným politickým proškolení (vymytí mozku) jen oficíři a oficírský paničky, s jedním nebo dvěma patřičně prověřenýma vojclama jako pucflekama/nosičema bagáže, protože peněz oni měli vždycky nadbytek a tak skupovali co mohli.
Jedna z těhle oficírskejch paniček u nás později učila ruštinu na gymplu. A bylo nádherně vidět, jak měli a doteď mají vymytý mozek. Když to v 89. padlo, její reakcí bylo, že demokracie je špatná, protože si můžem zvolit fašisty Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6300
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: po červen 05 2023, 11:49    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Ono v rusákách to, že ostatní jsou póvl jaksi zůstalo...
To jsem drsně zažil někdy kolem roku 2001. Byl jsem někde (edit: v Bratislavě) na konferenci a večer jsme chodili po hospodách. Bylo jedno jestli to byl Čech/Slovák/Němec. Tak jsem ve své ruštině oslovil jednoho Rusa, jestli jde s námi, byla nějaká větší akce. Mladý kluk, asi doktorand s Moskevské univerzity. Hned mi vysvětlil jak je to s názvy untermensch/ubermensch. Když mi pak šéf říkal, abych s Rusama udělal nějaký větší projekt, ať se udělá pořádná spolupráce, tak jsem mu řekl, že se mi do toho nechce, že nás mají za póvl. On na to řek: "Jo, oni byly vždy takový." O spolupráci už řeč nebyla. Smile
Vtipný bylo, že když mě potřebovali, tak se chovali uctivě. Například v JARu (2019) jsem se s pár potkal a když jsem jim zjištně řekl, že dělám na zařízení (už mi fungovalo), které se oni snažili marně pár let vyrobit pro jejich super moderní urychlovač supertěžkých prvků, tak jsem pokec měl i s krevetami. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Historie a vzpomínky na doby dávno minulé Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund