Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osvedceny prodejce 18650
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 20:10    Předmět: Osvedceny prodejce 18650 Citovat

Znate nekdo prodejce na ebay nebo aliexpresu od ktereho berete 18650 a kde kapacita aspon trochu odpovida uvadenym hodnotam?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 20:31    Předmět: Citovat

Neodvazil som sa, radsej som kupil v TME.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 20:36    Předmět: Citovat

Podle mě ty kvalitní s odpovídající kapacitou koupíš za podobnou cenu, možná i levněji, tady v Čr než na Ali.
Ty podezřele levné z Ali (dost často s přehnaně velkou uváděnou kapacitou) jsem nějaké měl a většinou měli skutečných max do 1Ah, většinou spíše okolo 0,5Ah a bývají i hmotnostně výrazně lehčí než "normální" články.
Já většinou dobré články "těžím" z vyřazených baterií elektrokol, ke kterým se občas dostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 20:38    Předmět: Citovat

Vraj taketo recyklovane clanky (od normalnych vyrobcov) pedavaju aj Cinania. Len bude otazny ich stav a rozdielnost parametrov (do serie by som ich nezapajal).

Tie pochybne "znacky" ako UltraFire, to je podvod a odpad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 20:49    Předmět: Citovat

Já kupuju články na https://eu.nkon.nl
(je teda fakt, že naposledy skoro před rokem)
S kvalitou jsem neměl nikdy problém. Za malý příplatek nabodujou i pásky (do tvaru U nebo Z)

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 507

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 20:59    Předmět: Citovat

Taky se přikláním momentálně k nkon.
Dříve jsem bral na alíku osvědčené 18650 lanzhd 3300mAh. Ale momentálně cena s dopravou je úplně mimo. Dřív to vyšlo tak na 60kč/ks, tak to bylo OK.

Dřív měli i samostané články na nexun.pl , ale poslední dobou už jsem tam nic zajímavého neviděl.

Akorát teď mi články došli, tak jsem pokusně objednal dva 2600mAh na hadexu za 99kč/ks.

Občas se něco objeví bazarového na forum.mypower.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 22:11    Předmět: Citovat

Ja to potrebuju jen do beznych veci typu svitilna apod. Kdyz napisou 2500mAh a bude to stat 60kacek i s postou, je mi jasne ze tu kapacitu to mit nebude. Kdyz to bude mit 1500mAh a vic bude to OK, ale pokud bude mit 700mAh, to uz bych nechtel. Proto se ptam na nejakeho prodejce ktery sidi jen primerene. Smile Baterie za 500,- tam davat nechci, protoze jejich vlastnosti a zivotnost nikdy nevyuziju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 22:34    Předmět: Citovat

Tak zkus od hezkyden.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 22:37    Předmět: Citovat

Na takové ptákoviny jsem často brával Litokala - cena celkme dobrá, aku vždy přes 3Ah, měřeno nabíječkou a proti dodaným aku třeba v čelovkách rozdíl astronomický. Najdeš jak bez ochranného boardu, tak s...
I hodnocení prodejce odpovídá ferovosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2022, 22:38    Předmět: Citovat

Na tom nkonu jsou občas doprodeje , jinak drahé zboží . Nyní jsem objednal z alíka , oni se i hrdí katlistem a ! hmotností . Jestli to mají ze silnějšího plechu uvidím . Bral jsem z alíka litokalu a byl jsem nespokojen .
Ale i sony výběr nestojí 500,- ale i 150 . no + pošta .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milda134



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 70
Bydliště: jižně od Vyškova

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 9:23    Předmět: Citovat

Články 18650 používám většinou v LED svítilnách a s měničem na různé měřící vercajky, AVR tester, generátory apod. Na to zcela stačí baterie z ntb, po vykuchání stačí změřit jak dlouho se nabíjí, jestli moc netopí a jestli nezůstane viset před koncem na napětí 4.18-4.19V (nabíječka NITECORE D2), po nabití test kapacity tímto testerem:
XH-M240 18650 Lithium Battery Capacity Tester Meter
a na obojí tohle použití je to zcela dostačující, některé články se dostanou i přes 2000mAh, většinou to je 1500 až 1800mAh, ty slabší vyřazuju. Nové z p.r.c. byly kolikrát vadné už nové, tyto vydrží sloužit dalších několik let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 10:48    Předmět: Citovat

Nedávno jsem koupil Samsung INR18650-35E v eliquidshopu za 179,-/kus (už je nemají), změřil kapacitu a byly OK. Obecně se vyplatí prozkoumat obchody s elektonickými cigaretami...

nkon.nl jsem taky zvažoval, mají dobrou pověst, ale vzhledem k dopravě se to vyplatí až od více kusů.

Přímý nákup z PRCu fakt nebudu riskovat, není reálně kde reklamovat.

Jinak pochopitelně pokud nezáleží na kapacitě, ale na funkčnosti a ceně a člověk má vybavení na testování, tak jsou články z vyřazených akupacků z ntb jasná volba. V naprosté většině jde o značkové věci, přičemž sice už nedají to, co na začátku (ani kapacitu, ani vnitřní odpor, ani max. proud), ale ty vlastnosti už se nezhoršují tak strmě.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 507

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 12:30    Předmět: Citovat

Tak pošta na nkon začíná od 190Kč, což není až tak strašná položka.
Ono i po ČR musí člověk platit poštu. Takže ve výsledku ten rozdíl dopravy nebude tak markantní.

Samsung INR18650-35E tam stojí ve verzi Reclaimed (rozebraný z packu a může nést stopy po bodování) 75Kč.
A normální nový 125 Kč.

Takže i pro férové porovnání. Při odběru fungl nových 3ks z čr za 605Kč (a to počítám nejlevnější dopravu jaká se u nás dá sehnat 65kč zásilkovna)
Z nkon to vyjde na 565,-.
Pokud bych vzal 3ks rozbodovaných tak jsem na 415,- Kč
Takže myslím že se není o čem bavit a cena poštovného není žádný argument, když už se vypatí nákup od 3 kusů.


Pokud chci koupit jeden či dva kusy, tak nemá cenu se zabejvat cenou a prostě to někde koupím. Nejlépe v kamenné prodejně, abych nemusel platit poštu.

Baterky z číny jezdí po moři. Takže jdou neskutečně dlouho, nemají sledovací číslo. Je tedy otázka, zda vůbec dorazí a jak se pak zabejvat s reklamací, když nedorazí.


Kvalita liitokala je značně kolísavá, protože to není výrobce, ale jen si to nechává všude možně pod svým jménem vyrábět. Takže co bylo jednou OK, už příště být OK nemusí.
Navíc jak jsem psal předtím. Ty ceny v číně už nejsou tak zajímavé, aby se to vzhledem k možným problémům vyplatilo.
Pokud byl ověřený článek za 60Kč, tak OK. Ale teď už to stojí v číně pomalu víc jak na tom nkon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 12:43    Předmět: Citovat

Mimo kecech o nedodání a následné raklamaci souhlas . Když si člověk neudělá chybu a předčasně nepodepíše dodání zboží , což se může při nezanlosti angličtiny stát , stalo se i mně . Proto si na příchozí maily dávám pozor . Takže co my nedošlo , ono asi z 200 objednávek asi 4 ! , tak ty tři , kdy jsem neprojebal vlastní vinou dobu reklamace , tedy klikl jsem na nesprávné tlačítko a bylo , tak jsem dostal peníze na účet .
Jo a vlastně když jsem objednával LiPolky 100Ah , tak mne na jedné z vratek ojebali o bankovní převod . Zajímavé , od dvou kontaktů komplet , u jednoho asi o cca 6% méně .
No a v jednom případě mi zase dodali dva TIG hořáky . První mi dodali jiný typ a když jsem chtěl stále zboží , tak mi ještě gratis poslali ten správný .
No a ke zrychlení reklamace nedodání hned pište nejenom , že zboží nedorazilo , ale že jste kontrolovali poštu a tam také není . Zkrátí to jeden kontakt , na kterém se zeptají na toto .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 507

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2022, 13:12    Předmět: Citovat

Já sem to napsal asi trošku zmateně.
Chtěl jsem říci to, že člověk na to měsíc čeká a pak mu to stejně nedojde. Takže fajn, pokud je to třeba přes aliexpress, tak peníze zpět dostane celkem bez problému.
Ale peníze jsou mu na nic, když chtěl baterky.
Takže co dál, znovu čekat měsíc na novou zásilku?

Jako občas to může mít vyhodu. Že člověku vrátí peníze a ona zmizelá zásilka se za měsíc objeví. Taky se mi to stalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund