Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba gramofonu - SEV Litovel
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út květen 30 2023, 9:30    Předmět: Výroba gramofonu - SEV Litovel Citovat

Zdravíčko,

přemýšlím o výrobě pár kusů super těžkého gramofonu - plánuju, že bych se na výrobě některých částí dohodl s Litovlem, ale možná, že tady nějaký bastlíř z Litovle je nebo někdo si gramce vyrábí v garáži...
Nechtěl byste někdo spolupracovat?

Čust
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: st květen 31 2023, 22:17    Předmět: Citovat

Tak toto skutočne skúšate na zlom mieste. Viem to z vlastných skúseností

Mimo toho, zaujíma ma projekt

1. Čo je jeho cielom?
2. Ako.ho chce dosiahnuť?
3. O čo to bude lepšie vytunená NC450?

Proste čo to je zač za konštrukciu a prečo by ste to vyrábali keď momentalne trh je stale zaplavený novovýrobou gramo s 25kg "tanierom"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st květen 31 2023, 22:31    Předmět: Citovat

Jde o design. Podrobnosti jsou zatím tajné. Nebude to sériovka.

Proč to zkouším na špatném místě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st květen 31 2023, 22:40    Předmět: Citovat

Xtension 12 ma 30 kg. Ma to byt este tazsie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st květen 31 2023, 22:53    Předmět: Citovat

Myslím, že by to mohlo být srovnatelné... Ale výroba je podmíněná dokoupením některých částí, které nebudu vyvíjet. Takže tomu moc šancí nedávám. Obávám se, že když mi někdo prodá své díly byť v omezeném množství, "vezme mě na hůl". Navíc není na vývoj moc času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: čt červen 01 2023, 6:07    Předmět: Citovat

Tak si to teda zhrňme...

Chcem vyrobiť nesériovku-kusovku niečoho čo sa dodnes vyrába a nachádza sa to v každom HiFi youtube videu s platňami, všetky okolnosti sú tajné, výroba je otázna, design tiež......

Toto je ešte väčšia slepá ulica ako moja B135... nič v zlom. Gramofóny s mramorovým pukom tak ťažkým že pri zapnutí sa roztočí zem okolo je KOPA. Všetko remeňom poháňané, všetko maglev, všetko všeko...proste to existuje vyrába sa to. Vyzerá to byť neperspektívny projekt ktorý sa v konečnom dôsledku len predraží keďže by to bola kusovka, bez podpory servisu pre zakázníka pretože na to nevyjde budget....je toho viacej než len "pome vyrobiť gramofon" alebo kotúčak...vlastná skúsenosť (a rovno preto viem že toto miesto nieje správne na takéto prosby, tu už vlastne nikdo nič nechce budovať..)

Takže tento projekt je typu "sadaj do vlaku somnou, viem kam ideme ale nemôžem ti to povedať lebo je to tajné"....kdo asi v tom vlaku ostane no..

Keby som ja išiel do takého projektu tak určite by to bolo opačným smerom ako aktuálny zámer čiže lahký a presný direct drive, súčiastky z alibaby a 3D tlačiarne ktoré nieje reálne vyrábať miestne (motory) niekde nejak nakúpiť dobré ramienka, vymyslieť okolo toho systém antiskatingu, nastavenia ramienka (výška a všetky uhly) ale aj toto je bezvýznamné pretože ako vravím, trh je zaplavený s gramofónmi do 400 eur a ten čo chce fakt gramofón nebude hladať garážovo vyrábaný ale značku...takže ak ten gramec nevytvorí vlastnú kategóriu kvality, tak to je celé zbytočné..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt červen 01 2023, 8:46    Předmět: Citovat

Smile
Aha, ale já nechci prorazit na trhu. Nebudu dělat sériovku.
Půjde spíše o památeční věc za 100 tis Kč v pár kusech. Je pak úplně jedno, jestli na trhu je 10 typů obdobného zařízení. Co se týče designu, tak můžu říct, že podobný neexistuje a nejspíš ani nikdy existovat nebude.

To že o podrobnostech nesmím teď mluvit veřejně ještě neznamená, že člověk se zkušenostmi a volným časem a chutí pro spolupráci se nedozví do čeho jde. Je to přifařené k velkému projektu, který je momentálně vázaný na mediální info třetí strany. Tedy až to proběhne médii, můžu o tom veřejně mluvit i já.

Tedy nejde o sedání do vlaku o kterém nevíš kam jede. Ale ten můj vlak teď stojí na nádraží, tak ho chci jen lehce posprejovat, aby byl zajímavější. Ale můžu se na to vykašlat, nic se nestane. Takhle to řeší bohužel většina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: čt červen 01 2023, 9:05    Předmět: Citovat

Adam to pekne zhrnul, každopádne Čustovi prajem veľa úspechov, nech nájde parťáka do spolupráce. S tak ťažkým tanierom by ten gramec možno zvládol i záznam do matrice... lis na PVC "puky" je už iba malým krôčkom. Možno to je tá tajná fičúra Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: čt červen 01 2023, 9:07    Předmět: Citovat

Za 4200€ je to nepredajné. Za tú sumu si bárzkto kúpi hocakú značku no..potom to je tiež tak trocha beznádejné. To si môže byť clovek istý že to nekúpi nik v CZ ani SK a pochybujem že vôbec vo východnom bloku.

Zároveň rozmýšlam čo môže byť tak drahé na dvoch ložiskách a direct drive tanieri aby to chcelo 4200 eur na kus... 600€ na črevá a zvyšok prenoska a sokel?

Upráva: dodatok

Ja nehovorím že to nieje nemožné, ale ak to má byť ďalší gramofón s mramorovým pukom poháňaný s okrúžkom osadený v mramorovom tele s motorom zo zlata a dusíkom chladenými káblami vedený zvuk z prenosky (audiphool delúzie Very Happy) tak to už existuje, je to dostupné, dnes si zmyslím zajtra mám. Sú to len ložiská basic ramienko a kilogramy...

Čo skutočne chýba v tejto disciplíne audia, je technológia.. direct drive kryštálom stabilizované gramofóny sú už dnes iba vintage. A nepochopitelne každý považuje 500tonový mramor za lepší stabilizátor ako kryštálovú fázovo stabilizovanú väzbu s lahučkým tanierom aby gramec mal šancu rychlo reagovať na zmenu otáčok, rychlo zapnúť, lahko obsluhovať, a v neposlednom rade, aby nebolo treba nechať si zavolať betonárku aby odliali stôl čo to udrží a statika aby sa uistil že sa dom/panelák neprepadne do číny pri montáži grama...

A nehovoriac že každý kupuje tie hnusne navrhnuté elektronkové gramo RIAA predzesy....

Hovorím že v tejto audio disciplíne chýba technológia, ale čo je ešte viac evidentné, že ju vlastne nikto nehladá. Platňa nikdy nebude hrať ani tak dobre ako Revox A77 na 19.05cm/s a už vonkoncom nie ak by bol pólstopý. A to sa bavíme o objektívnej kvalite. Digitál nemá konkurenciu. Takže ak to bude, tak asi len show piece.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt červen 01 2023, 10:16    Předmět: Citovat

AdamVarga napsal(a):
Takže ak to bude, tak asi len show piece.
Ano, o to jde především, je to upomínkový předmět. Jde o design. To už jsem psal. Nedělám sériovku. Ani ultra high end, který se bude snažit aspoň trošku přiblížit flacu. Nejsem obrazek_cenzura. Kvalitní gramec jsem si postavil pro sebe před pár lety (materiál pískovaný PMMA) a rozhodně se tím nehodlám živit (náklady zhruba 200 éček a hromada práce - toto s technologií výroby těla bude úplně někde jinde, pro druhého nedostupné - netvrdím, že lepší pro hudbu). Že to koupí někdo v SK/ČR nečekám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: čt červen 01 2023, 19:15    Předmět: Citovat

človek čo si kúpi objektívne horší gramec za astronomickú sumu si už môže kúpiť aj obraz za 4200eur..ten aspoň nestratí všetku hodnotu v momente ako ho kúpi. Tým pádom ak to nemá byť fakt dobré len to má byť leštenka tak to nemá význam. Potom sa nebavíme o žiadnom vývoji, pretože žiadny sa nedeje... Škoda námahy a času, ale prajem veľa šťastia, aj keď teda mám pocit že to bude presne ako si myslím že to dopadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: čt červen 01 2023, 21:17    Předmět: Citovat

@AdamVarga, já sračky nevyrábím. Nenutím tě ani spolupracovat ani nakupovat.
Ale tvoji rady, že je vše k hovnu si k srdci neberu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 779
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt červen 01 2023, 21:33    Předmět: Citovat

Koukám, že se tu debata konečně po několika dnech rozjela. Tak přidám i své mínění.
Pokud to má být opravdu něco s nevšedním provedením pro lidi co tomu moc nerozumí a nejsou to opravdoví hifisti, ale mají dost zbytečných love a jen několik LP, tak budiž.

Jinak současná masová produkce gramofonů i "věhlasných" firem je převážně sračková (jinak to jako technik do toho vidící nemohu nazvat, a jmenovat firmy s jejich problematickými díly raději moc nebudu), protože finanční manažeři a co nejvíc prachů pro majitele firmy jsou na prvním místě, kvalita a spolehlivost na posledním. Nehledě na to, že nynější ceny materiálu a práce strojů a lidí jsou úplně někde jinde, než před 40-ti lety, kdy bylo vše poctivé ofrézovávané z odlitků a obráběné z plného materiálu, a už tenkrát to nebylo nijak levné, a ty výrobky patřily k "vlajkovým lodím" firem.
To dnes nikdo dělat nemůže (protože prachy), tak opravdoví hifisté chtějící kvalitu, a ne jen nablýskaný pšouk, si raději kupují právě ty staré poctivé stroje co budou bez problémů fungovat ještě dalších 50 let na rozdíl od současné produkce i věhlasných firem. Ano viděl jsem před několika lety např. Technicsem nově navrženou, vyrobenou a prodanou kopii jejich slavné dvanáctistovky. Něco tak šíleně sestaveného nějakými čmoudy jsem neviděl. Ani zvedáček raménka nefunguje tak jak má, on ho totiž neudrží ani nahoře, protože zvedací páčka jde jen na 11 hodin, pak je doraz. Místo toho, aby šla jako u pořádných gramců třeba na 12h 5minut a držela nahoře. Opravu jsem už tehdy odmítl s tím, že nehodlám napravovat šlendrián nenažraného Technicse. Doporučil jsem majiteli reklamaci, což by byl normální postup při této závadě již z výroby. Jak myslíte, že to dopadlo? Majitel nechal záruku projít, aniž by prodejce a potažmo výrobce hnal k zodpovědnosti za prodaný šmejd. Co na to říct Sad
Project třeba u jedné řady dost drahých gramofonů blbě vyvrtal uchycení raménka o několik mm, a normálně je bez skrupulí prodával. Na dotaz, že to nejde protractorem nastavit sdělili, že o tom vědí. Co dodat ... Žádná snaha s "svolávačku" majitelů a výměnu za správné šasi. O hlučnosti jejich ložisek se také ví. Atd., atd.

Přeji Čustovi hodně štěstí s jeho nápadem a realizací.

Vašek

EDIT: než jsem nadatloval můj příspěvek, tak mne předběhl Čust
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2023, 1:23    Předmět: Citovat

AdamVarga napsal(a):
Za 4200€ je to nepredajné. Za tú sumu si bárzkto kúpi hocakú značku no..potom to je tiež tak trocha beznádejné.
...
Takže ak to bude, tak asi len show piece.
A von tě to někdo nutí si koupit, že se proti tomu tak mermomocí stavíš na zadní, jako bys byl něčí stará? F u c k t tyhlety permanentní oponenty a protestanty nepochopím = plná držka keců o zbytečnosti konání někoho jinýho, ale že jim samotnejm uniká to základní "MÁM UNIKÁTNÍ KOUSEK", na to už jsou slepý jak včerejší koťata ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6290
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2023, 5:54    Předmět: Citovat

@Vasek_W, proč tam rvou šišaté hřídele, jsem opravdu nepochopil. Zařízení za desítky tis Kč, které se točí a má šišatou hřídel. Sad
S tím ramínkem se to stát může a věřím tomu, že se na to může přejít dost pozdě (pravděpodobně chyba při přepisu výkresu), ale slušný výrobce by to měl vyměnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund