Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo má v křižovatce přednost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so květen 27 2023, 10:13    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Ano, žvanit dovedeš - ale odpovědět na mou otázku, kdys byl naposledy u přezkoušek, to neumíš - radši děláš náčelníka KGB. Čekám na tu odpověď, jinak jseš prostě jen a jen užvaněnec.
Proč bych se ti měl svěřovat? Nehraj si tady na soudce, protože ti došly argumenty. Důkaz citací paragrafu vyhlášky jsi nedal, jen své doměnky. A například tohle: "Ve všech případech, kde není dodatková tabulka s vyznačením tvaru křižovatky a rozlišením která ulice je "vedlejšejší" totiž platí pravidlo "pravý ruky" neboli ustanovení určující, že přednost v jinak blíže nerozlišenejch situacích má vozidlo, který vůči ostatním přijíždí zprava." je dokonce naprostá pitomost. Tak bys nedokázal bezpečně projet ani obyčejné T-čko s jednou vedlejší, neboť bys tam tomu na hlavní přijíždějícímu zleva rovnou vletěl.
A mimochodem, třeba tady máš příklad stejně značené křižovatky. Dodatkové tabulky tam nejsou, hlavní a vedlejší je ale vyznačena. Takže žádné pravidlo pravé ruky:
https://mapy.cz/s/gutotoguma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1601
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so květen 27 2023, 10:57    Předmět: Citovat

Nebylo by lépe (místo poměřování pindíků v nikam nevedoucí diskuzi) prostě se obrátit s žádostí o právně závazný výklad konkrétní situace na odbor dopravy místně příslušného úřadu?
Nevím jak jinde, ale v mém městě to funguje dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33891
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so květen 27 2023, 11:43    Předmět: Citovat

Najlepsie je poziadat o vyklad viacere organy a dostat minimalne 2 rozne vysledky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 27 2023, 12:04    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
...že přednost v jinak blíže nerozlišenejch situacích má vozidlo, který vůči ostatním přijíždí zprava." je dokonce naprostá pitomost. Tak bys nedokázal bezpečně projet ani obyčejné T-čko s jednou vedlejší, neboť bys tam tomu na hlavní přijíždějícímu zleva rovnou vletěl...

I to je některým jedno, přesněji - už jsem slyšel výrok "koukám na něj, přijíždí zprava, mám přednost..."
Někdo si plete levou a pravou ruku, někdo ne, ale zase si plete, kdo z nich má přednost, protože to léta nepotřeboval, než se to zase zavedlo.
Dnes jsem musel použít klakson, kterého jsem se léta dotknul jen na STK: stál jsem ve frontě před křižovatkou a naštěstí včas jsem si všiml mouly, který se při couvání nekoukal, kam měl, a z průjezdu se mi snažil trefit do boku. Jak říkám - naštěstí dobrzdil.
Proto je třeba počítat s tím, že ať je značení křižovatky jakékoli, může kdokoli značení přehlédnout, nebo mu nic neříká červená, nebo je najetý v křižovatce a má za to, že právě teď ji může opustit, že šlápne na brzdu před odbočením, aniž by dal blinkr, atd. Těch situací je moc a jsme v zemi, kde se nestačí za volantem starat jen o to, jak jedu já, ale bohužel i o to, jak jedou ostatní.
Ale k původně uvedené situaci mám jen tolik, že při odbočování vlevo musím dát přednost i protijedoucím, zvlášť, když není zřejmé, která z ulic je hlavní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne květen 28 2023, 0:26    Předmět: Citovat

a to ještě xsc napsal(a):
...
Křižovatka, kde by ze všech směrů bylo Dej přednost v jízdě, nedává smysl. Taková křižovatka se značkami vůbec neosazuje. Dej přednost v jízdě se osazuje jen tam, kde je i nějaká hlavní. A pak pravidlo přednosti zprava fakt použít nechceš...
A budeš sedivit, jsou i křižovatky ve tvaru normálního pravoúhlýho kříže, kde je ze všech 4 stran klasická osmihranná STOPKA - a pokud tam přijede víc vozidel najednou, jede se podle vzájemný dohody ... Ano, není to v Českocourkovsku ani Čombolsku, ale takovýhle křižovatky jsou v jistejch oblastech světa naprosto běžný a kupodivu na nich dochází k minimálnímu počtu nehod ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne květen 28 2023, 6:56    Předmět: Citovat

...a to i přesto, že je těch stopek tolik, že na nich málokdy někdo skutečně zastaví (třeba je o tom řeč tady od 14:45).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 904

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 6:28    Předmět: Citovat

Tak k úvodnímu příspěvku:
Shodou okolností jsem touhle křižovatkou projel v pátek. Značení je nyní jiné, než je na streetview, a to, že vodorovné značení V4 je nepřerušované, tedy plná čára souvislá. A tedy se jedná o připojení účelové komunikace => řidič vyjíždějící z této komunikace dává přednost všem.
Tedy kolega zakládající téma má pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 6:59    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Ano, žvanit dovedeš - ale odpovědět na mou otázku, kdys byl naposledy u přezkoušek, to neumíš - radši děláš náčelníka KGB. Čekám na tu odpověď, jinak jseš prostě jen a jen užvaněnec.
Proč bych se ti měl svěřovat? Nehraj si tady na soudce, protože ti došly argumenty. Důkaz citací paragrafu vyhlášky jsi nedal, jen své doměnky. A například tohle: "Ve všech případech, kde není dodatková tabulka s vyznačením tvaru křižovatky a rozlišením která ulice je "vedlejšejší" totiž platí pravidlo "pravý ruky" neboli ustanovení určující, že přednost v jinak blíže nerozlišenejch situacích má vozidlo, který vůči ostatním přijíždí zprava." je dokonce naprostá pitomost. Tak bys nedokázal bezpečně projet ani obyčejné T-čko s jednou vedlejší, neboť bys tam tomu na hlavní přijíždějícímu zleva rovnou vletěl.
A mimochodem, třeba tady máš příklad stejně značené křižovatky. Dodatkové tabulky tam nejsou, hlavní a vedlejší je ale vyznačena. Takže žádné pravidlo pravé ruky:
https://mapy.cz/s/gutotoguma
No, zase překrucuješ co jsem napsal, to pravidlo pravý ruky samozřejmě platí i v křižovatce se svislýma značkama - a to konkrétně v takovým případě, kterej popisuješ a na kterým rajtuješ jak na zdutý koze - protože řeší právě ten vztah mezi silnicema stejnýho řádu navzájem, vztah hlavní vs. vedlejší řešej samozřejmě značky, ale vztah mezi dvěma a vícero vedlejšíma je právě v dikci pravidla pravý ruky. To ovšem ty samozřejmě zuřivě (ale naprosto blbě) popíráš ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 8:04    Předmět: Citovat

Jak se pravidlo pravé ruky uplatní pro dvě vozidla, přijíždějící proti sobě z vedlejší, která je kolmá na hlavní? No nijak, obě ta vozidla mají vpravo od sebe hlavní silnici...
Takže mi zas nepodsouvej něco jiného, o čem nebyla řeč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 11:58    Předmět: Citovat

V tom případě, kdy jedno odbočuje doleva - už jsem ti to tady napsal. Pravidlo o povinnosti dávat při odbočování vlevo přednost protijedoucím vychází z přednosti z prava.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6060
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 12:44    Předmět: Citovat

To je pomýlená představa. Když ten doleva odbočující už má toho protijedoucího vpravo, tak už mu překáží a měl by naopak co nejdřív z křižovatky vyfučet, než to do něj ten protijedoucí napere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 15:04    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
V tom případě, kdy jedno odbočuje doleva - už jsem ti to tady napsal. Pravidlo o povinnosti dávat při odbočování vlevo přednost protijedoucím vychází z přednosti z prava.
Nevychází, to sis jen vymyslel nebo ti to někdo "kreativně" vysvětlil. Zkus to aplikovat v Británii Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 16:50    Předmět: Citovat

Co sem pleteš Británii? Tam se odbočuje vlevo jednoduše, protože jezdí po opačné straně silnice.
Ale jsme u nás, v Brně (třeba v Norimberku, Kolíně nad Rýnem, či Münsteru, ať si nebereme příklad z takové dálky, nota bene z ostrova, s tím problém není, značení mají přesné a jednoznačné, nespleteš se).
Ekkarovo tvrzení má reálný základ v tom, že při odbočování vlevo se stáčíš do směru, kdy původně protijedoucí je najednou zprava jedoucím. Nejlíp se to pozná při střetu - naboří se mi do pravého boku, takže jel šikmo zprava příč. Někdy se prostě rychleji vyfučet nedá.

Jestli navíc nevím, co vidí ten protijedoucí, nevím, že na jeho stranu semafor není, chci odbočit vlevo na hlavní Veslařskou z Veslařské, která od odbočky z okruhu až k této křižovatce byla vedlejší, nikde jsem neviděl vyznačení tvaru křižovatky, tak mě nějaká vteřina neskolí, když uberu a dám protijedoucímu přednost. V tak zmatlaném značení nemůžu ani vědět, jestli ten odnaproti si uvědomuje, že je na účelové komunikaci, nebo zda není přesvědčený o tom, že má přednost. Jestli navíc nevypadá na to, že by chtěl zastavit, pustím ho. No tak si na mě zatrubte, místní borci, vás taky neubude, když přibrzdím a nechám ho projet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 18:04    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
EKKAR napsal(a):
V tom případě, kdy jedno odbočuje doleva - už jsem ti to tady napsal. Pravidlo o povinnosti dávat při odbočování vlevo přednost protijedoucím vychází z přednosti z prava.
Nevychází, to sis jen vymyslel nebo ti to někdo "kreativně" vysvětlil. Zkus to aplikovat v Británii Smile
Hill napsal(a):
Co sem pleteš Británii? Tam se odbočuje vlevo jednoduše, protože jezdí po opačné straně silnice....
Proč se sem snaží nacpat Británii? Protože je to jen ubohej demagog, kterej si nevidí do klapačky, ale musí za každou cenu prudit všude kde to jde - a tady mu došly argumenty, tak evidentně popadnul první věc, kterou mu z jeho mozkový dutiny slina na jazyk přinesla. Jinde co může, to překroutí a obrátí proti původnímu autorovi, jen aby vypadal chytře. Je přitom ale naprosto viditelně blbej jak angreštová fošna, protože jen tvora s takovým deficitem přirozený inteligence může napadnout srovnávat přednost zprava v evropským kontinentálním uspořádání silničního provozu s imperiálním uspořádáním na Ostrovech (a dalších zemích nejen bejvalýho Kondominia), kde se jezdí po opačný straně a kde i proto naprosto logicky platí zrcadlově vytvořený pravidlo levý paprče. Stručně řečeno - je zralej na nakopání zepředu do míst, kde záda ztrácejí svoje dobrý jméno...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po květen 29 2023, 19:18    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Tak k úvodnímu příspěvku:
Shodou okolností jsem touhle křižovatkou projel v pátek. Značení je nyní jiné, než je na streetview, a to, že vodorovné značení V4 je nepřerušované, tedy plná čára souvislá. A tedy se jedná o připojení účelové komunikace => řidič vyjíždějící z této komunikace dává přednost všem.
Tedy kolega zakládající téma má pravdu.

Jo, máš pravdu, dneska jsem to zkouknul znovu a pořádně. Shodou okolností se tam zrovna stala nehoda. Smile Ale jen plechy naštěstí.
Na mapách je to blbě, je tam souvislá čára.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund