Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odladění analogových kanálů v STA

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 18:27    Předmět: Odladění analogových kanálů v STA Citovat

Ahoj, potřeboval bych poradit ze svým analogovým STA, už nějakou dobu si tady tak nějak patlám svoje STA ze set topboxů a modulátorů všeho druhu, před nějakou dobou mi tady přibyly další modulátory, zatím jich tu mám 9, a chtěl bych aby jich bylo 15. Velkej problém je ale to že už těhlech 9 modulátorů se neskutečně ruší mezi sebou, a polovina kanálů nehraje čistě, a já nevím co s tím. Rozestupy mezi kanály jsou velké min 3 kanály, programy jsou jak v UHF tak i ve VHF pásmu. Pomůže když tam dám nějaký kanálový propusti? Neporadil by mi někdo kdo s tím má zkušenosti jaký by byly nejlepší? Co jsem koukal, tak to není moc levný, a nerad bych koupil nějaký co by byly k ničemu, nejideálnější by byly nějaký jenom pro 1 kanál, ale nic takového sem nenašel, bojím se totiž že se ty modulátory budou rušit ještě před tou propustí, protože z nich kromě zvolenýho kanálu leze i docela dost dalších kanálů slabě.
Na číslech kanálů nijak moc netrvám, není problém to když tak nějakým propustem přizpůsobit, ale asi nejlepší by to bylo do nějakýho toho 48 Kanálu, protože na 50 kanálu mám jeden DVB-T kanál, a vejš už ty modulátory maj docela problém.
Jinak zatím není v provozu úplpně všechno, prototože zatím chybí ještě pár set top boxů, jde to pomalu takyto není úppně nejlevnější.
Díky za všechnymožný rady a tipy.



IMG_20230620_190216.jpg
 Komentář:
 Velikost:  66 kB
 Zobrazeno:  133 krát

IMG_20230620_190216.jpg



IMG_20230620_190228.jpg
 Komentář:
 Velikost:  92.63 kB
 Zobrazeno:  101 krát

IMG_20230620_190228.jpg



IMG_20230620_190235.jpg
 Komentář:
 Velikost:  79.37 kB
 Zobrazeno:  87 krát

IMG_20230620_190235.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 19:22    Předmět: Citovat

Teď ještě vědět, jestli ti tam třeba po zemi neruší i původní digitální signál.

Odladění můžeš zlepšit například některým z kanálových slučovačů, kanály si vyspecifikuješ v objednávce, v rastru 3 kanálů je zaručované potlačení sousedního o 12 dB. Zadarmo to není a bez možnosti vyzkoušet je to sázka, ale zlepšení by mělo být hodně patrné.
Samozřejmě v STA se takové sloučení řeší jinak, především vyšší selektivitou, kterou ty modulátory patrně postrádají:

normální STA vložky mívají na výstupu dvojitou až trojitou induktivně vázanou propust, z níž se signál odebírá půlzávitem, tato vazební "vinutí" se zapojují do série a řetězec se zakončí odporem 75 Ω. Druhý konec řetězce je vývod do rozvodu. Vlastně koukám, že tak máš smyčkované ty modulátory. Máš je aspoň seřazené od výstupu nejnižšího kanálu k zatěžováku na nejvyšším? I to pořadí může být důležité.

To máš pro nějakou sbírku CRT televizorů?



Schem_Alcad.png
 Komentář:
Příklad soupravy Alcad
 Velikost:  48.71 kB
 Zobrazeno:  104 krát

Schem_Alcad.png




Naposledy upravil Hill dne út červen 20 2023, 19:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 19:26    Předmět: Citovat

Když už to takto delas, koupil bych kanalove vlozky ALCAD, daji se sehnat za babku, pripadne i s konvertory UHF/VHF a selektivita je dostatecna kdyz to poskladas ob-kanal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 21:30    Předmět: Citovat

Ty kanálový slučovače je přesně to co jsem měl na mysli, to se mi nepodařilo najít, ty tam zkusím objednat, a snad to bude lepší, a možná se k tomu povede přimíchat i VKV,to by bylo supr. Mám to na živení skoro celýho baráku, máme větší barák takže v každým ze 4 pater je minimálně jedna televize, a v patře z pokojema je 5 televizí, + telka v dílně v podkorvý obyvák a výstavka, většina až na pár kusů jsou CRT at už novější nebo starší, a pár kusů jsou Plazmy, a všechno až na 2 televize v baráku jede na tohle STA, na CRTčkách to jede krásně,až zatím na to rušení se mezi sebou, a na plazmách se to dá překousnout protože se na ně nedíváme tak často, a když už je ouvej tak na ně můžem chytit ten jeden DVB-T kanál kterej je v HD. A videa a rekordéry z toho taky jedou. Takže jak říkám jede z toho skoro celej barák, je to mnohem pro nás teda lepší příjemnější, a nostalgičtější řešení než mít všude set top boxy. Hlavní výstup je vlastně napojenej na anténní rozvod po baráku. Já jsem před tím než jsem to začal vytvářet koukal na všechny ty alcadácký věcičky modulátory a vložky, ale to by to vyšlo finančně ještě skoro 2x víc než ted, a že už ted to byla pecka,a to to není ještě hotový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1868
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út červen 20 2023, 22:20    Předmět: Citovat

Tak jak radí RadekB mi to chodilo na několika panelákách po celou dobu DVBT1. STB+ modulátor+ vložka alcad. Vložky dnes seženeš opravdu levně. Pokud bys chtěl nějaký v pásmu VHF a taky v Éčkový řadě, tak ti je klidně nechám zadara. Ještě nějaký bych našel, ale plno jsem jich už zlikvidoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 21 2023, 8:55    Předmět: Citovat

Jestli máte na mysli zesilovací vložky, tak jednu tady mám, nemám jí sice zapojenou jako zesilovač, ale zkoušel jsem to, a funguje to dost slušně, fakt to má slušnej výkon. Od těch vložek jsem upustil kůli tomu že jsem nebyl nikde schopnej sehnat žádnou na VHF pásmo, proto jsem tam nacpal obyčejnej ale o dost mín výkonej zesilovač. Kbyby byly nějaký do VHF pásma, tak bych byl rád, něco bych ti za to určitě dal, protože jsem za žádnou cenu nebyl schopnej nikde žádnou sehnat. Aspon by zmizel problém se sníženým signálem v posledním patře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1868
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st červen 21 2023, 8:59    Předmět: Citovat

Pohledám co mám. Nějaký VHF a nějaký v Éčkový řadě určitě najdu. Jen dej pozor s tím zesílením, ať to nepřeženeš. Ty zesíky jsou schopný nakrmit velkej panelák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TeslaPC



Založen: Aug 08, 2022
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 21 2023, 9:46    Předmět: Citovat

Jo to je jasný, to se pak doladí podle toho jak budou prostetovat telky, a aby se to pak nerušilo tím přebuzením mezi sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund