Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

elektromobilita
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 61, 62, 63  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: po leden 29 2024, 20:30    Předmět: Citovat

Jenže i ti "tupci", co s tím běžně jedou do Kauflandu, minimálně jednou za rok vyjedou někam dál...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1657
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po leden 29 2024, 20:57    Předmět: Citovat

A jednou do roka potřebuju náklaďák. Taky ho kvůli tomu nevlastním. Půjčit si ho je v důsledku levnější a účelnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: po leden 29 2024, 21:05    Předmět: Citovat

Jenže u normálního auta to tak není, to je univerzální dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1657
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po leden 29 2024, 22:17    Předmět: Citovat

Půjčit si na dovolenou pohodlnej mikrobus, když jinak celej rok jezdím kolem komína?
Já nevím proč se pořád ty nejkrajnější potřeby vydávají za standard průměrnýho člověka. Ano, jsou lidi, kteří najedou víc. Dokonce znám jednoho a ten dojíždí dvakrát týdně z Nového Města nad Metují do práce do Plzně. Ale proč všichni vyvádějí, jako by zrovna oni jezdili desetkrát do měsíce do Dortmundu? To se týká jen malého zlomku soukromých řidičů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po leden 29 2024, 22:46    Předmět: Citovat

Jsme v tomto divný národ. Auto není autem, když se do něj nevejde (současně) půlka prasete, čtyři pytle cimentu, pět bas píva, manželka, dva haranti a čokl...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1657
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 7:16    Předmět: Citovat

Ne půlka prasete. Celý a živý prase.
Přesně takovýhle náklad (nasraná manželka, řvoucí spratci, hromada "sportovního" náčiní, půltunový nákup v akci a slintající nevychovaný čokl) dokonale ilustruje klišé, že "automobil dává člověku svobodu".
(Svobodu, že s tím vším musím dát klapky na oči, zatnout zuby a dojet přes noc na jeden zátah do Dubrovníka.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 7:40    Předmět: Citovat

Tak. Už tady jen chybí špalek o tom, co všechno vševěd z Třebové odvezl svým dokonalým a nejlepším Pokojstrem Laughing
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5140
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 8:07    Předmět: Citovat

Mně by to třeba i na dojíždění do práce stačilo, jenže bydlím v bytovce na vsi a tím pádem je to pro mě neprůchodné.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31990
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 8:22    Předmět: Citovat

Když pominu debilní kydy c(h)ajzla s nevymáchanou hubou, Tome, proč si teda "amíci" dneska už víceméně bez rozdílu barvy kůže pořizujou i do města takový mamuty jako (Dodge) RAM 1500, nebo Ford F-150 - doslova půldruhatunku pick-up, velice často s prodlouženou kabinou (2+3 nebo 3+3 sedačky), hlavně ale s obrovským V8 minimálně pětilitrem a zhruba půl na půl je mají buď na terénních gumách a se zdviženým dlouhozdvihovým pérováním a nebo na sníženým vzduchoměchovým podvozku a 20" semislickách s ultranízkým profilem ??? Kolikrát za životnost takovýho auta je na něm naloženejch opravdu těch půldruhý tuny - a třeba i v tom terénu? Já se bojím, že když opominu zhruba třetinu až polovinu celkovýho počtu těchhle příšer, který si koupí opravdu na práci farmáři z Wisconsinu, Nebrasky a Arizony, tak ta druhá půlka nevytáhne "paty" z Kalifornie, Floridy a podobnejch míst, kde jsou z nich jenom přetransformovaný vizualizace velikosti pindíků jejich majitelů ... Přitom USA je doslova Mekkou autopůjčoven a půjčoven i náklaďáků a další mechanizace včetně lesních a stavebních strojů, tam prostě opravdu stačí mít dolary - a půjčit se dá doslova i důlní rypadlo TEREX, který ti na objednávku dovezou až před barák, pokud si to přeješ. Přesto i tam vlastnictví soukromýho samohybu NĚCO ZNAMENÁ - přesto, že je tam prostředí, kde SOUKROMEJ MAJETEK je svátost, pokorně a pietně udržovaná už od "otců nezávislosti" klidně i s bouchačkou ráže .45 v hrsti a žádnej představitel státu si od jejich doby dřevní historie nedovolil na soukromej majetek jakkoliv sáhnout. A svoboda vzít si svoje auto a jet si ve svým volnu kam chceš s kým chceš - to prostě oni pociťujou jako základ svojí společnosti.

A včil se posuň do malý český kotlinky a vem si, že podobnej přístup tady u nás platil taky - doslova ještě od dob Jeho Veličenstva Krále Klacka I. Sukatýho - ovšem jen do doby, než přiščel z Dojčů fýra Áda Čalouník a začal rekvírovat majetek "ve prospěch Rajchu" a nedal pokoj, dokud "nébyla na dfa čéské sédlací jéden kráf" - načež to pohnojili na Stalinův popud soudruzi s červenýma knížkama v kapse, kteří rovnou sebrali i ten "jéden kráf" a učunili z toho kolektivizaci. Násilně, bez ohledu na to co kdo předtím skutečně vlastnil, najednou bylo povinně všecko všech - a zároveň nikoho - a na tohle ti okradení nikdy nezapomněli. Ani na hnědý, ani na rudý. Celej zbytek života pak vykládali svým dětem a vnoučatům, jakej to byl Áda Hajzlík, že jim sebral úrodu, koně i krávu a nechal jim jen jednu jalovici a tu že taky museli kvůli nedostatku sena porazit - a odevzdat maso pro Wehrmacht, jinak by je poslali do Rajchu. Na lumpárny rudofašistů si tenkrát upozorňovat nahlas nikdo netroufal - ale všichni kterejch se to dotklo, to svejm potomkům vštěpovali taky - "koukej, tyhle pole až támhle k lesu, ty byly naše, a ten sad u rybníka, kam nesmíte ani na třešně, ten byl taky náš, sázel ho náš děda s tvým tátou, když byl táta ještě kluk ..." ... A ty si myslíš, že tohle povědomí, jednoduše charakterizovatelný slovama "mám a můžu", když teď po pár desítkách let relativního návratu k normálu se to zase nějaký hovada z Brusele chystají pozakazovat a zlikvidovat, ty si myslíš, že se jim to povede z hlav lidí vytěsnit? Já se obávám, že až ti prdlouši z Brusele překročí jistou neviditelnou hranici (a nebude to pravděpodobně už dlouho trvat), tak se "něco utrhne" a pro jistý kruhy to nedopadne dobře - protože lidi si moc dobře pamatujou, co to je "svoboda" a ten, kdo jim na ni bude moc okatě sahat, ten rozhodně milovanej nebude!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dekker



Založen: Jan 11, 2017
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 9:15    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Já najedu na jednu nádrž asi tak 300km. Tankuju jednou za dva týdny. Myslíš že by mi elektromobil nějak zkomplikoval život? Naopak. Získal bych spoustu luxusních vychytávek. Akorát za to nedám půldruhý kostky.


Pro tebe by to bylo jak říkáš super. zvláště pokud máš možnost to vždycky večer hodit na kábl a nechat to přes noc nabíjet třeba z baterek který se ti nabyly přes den ze solárů. Pak by jsi měl i jistotu určitého pohotovostního dojezdu třeba urgentně v noci do nemocnice klidně do vedlejšího města.

Ale ti co nemají tudle možnost si to vždy na noc hodit na kábl a nabíjet ideálně z baterek tak jim onen pohotovostní dojezd hodně klesne nedej bože když zavedou ono povinné odpojování větších zátěží jakou právě elektrokrám bude jakožto ochranu proti přetížení sítě.

Já osobně bych do elektrokrámu nešel, ale nějakej rozumnej hybrid bych klidně bral. (rozumnej tím, že bude mít aspoň 40l Nádrž, baterky tak na 50-60km s možností nabít i z nabíječky). Baterky by mě po městě bohatě stačili tam bych snad motor ani nezapnul a na větší vzdálenosti spalováček a baterky by to vzalo jen v případě nutnosti velké akcelerace) Ale takovej hybdrídek je drahej jak ten elektro krám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dekker



Založen: Jan 11, 2017
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 9:19    Předmět: Citovat

EKKAR: svatá pravda, jen je blbé, že část mladé generace už je pro ono šahání na svobodu jelikož má vymytej mozek a tím to vždy začíná. na vzsetupu jak hnědejch tak rudejch bylo vždy vymejvání mozků aby právě většina společnosti byla pro a chtěla to tak a ten zbytek už nebyl problém ... Rozděl a Panuj. Rozdělená a rozhádaná společnost se vždy bude snáze dobívat a hlavně když většina bude ještě vyděšená falešnejma právama a podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1657
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 9:35    Předmět: Citovat

Ekkar:
Já jezdím benzínovým SUV a nesnáším rudé i hnědé. Netřeba mi to objasňovat.
(Svoje malý péro vidím furt. Nerad se kvůli tomu meju. Kdykoli přijedu před Kaufland pro vejce v akci, přímo fyzicky cítím v zádech pohrdavé pohledy mužů, co svá mnohem větší péra dovezli v roomsterech.)

Dekker:
Ano, souhlasím. Pořád dokola omílám, že elektromobil je skvělá věc - pro někoho. Pouze jeho plošné nařizování všem je naprosto špatné. Presto jsem přesvědčený, že stejně jako nefér hrají prosazovači elektromobility, její odpůrci ty problémy zveličují a zcela zbytečně hysterčí. Je to otázka nějakých dvou desetiletí než se to začne týkat většího počtu lidi. Do té doby může být všecko jinak. A nikdo neví jak. Polovina současných hospodských odborníků na všechno bude v tý době pod drnem nebo na LDNce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 10:32    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
...Já najedu na jednu nádrž asi tak 300km. Tankuju jednou za dva týdny. Myslíš že by mi elektromobil nějak zkomplikoval život? Naopak. Získal bych spoustu luxusních vychytávek. Akorát za to nedám půldruhý kostky...

A wo tom to je. Já jsem se před sedmnácti lety rozhodoval, jestli protlačit škodovku co ji od rodiny máme na doježdění přes TK s tím, že by potřebovala předtím důkladné opravy nebo si koupit nějaký lepší ojeťák, na žádný co by nám vyhovoval stav i cena jsme nenarazili. Tehdy jsem viděl nové auto s cedulí "Již od 163kKč". Pravda, byl v tom zakopaný pes, ta cena platila jen s nějakým výýýýýhodným financováním, ale za hotové se dalo pořídit i lehce pod 200kKč a to naše rodinná šrajtofle ještě snesla. To auto (ještě jsme si vymýšleli například klimatizaci, rádio...) nám dosud dobře slouží a pokud sleduji co zase soudruzi z Evropské Ůnyje vymysleli za míčoviny co auta zdražují, doufám, že ještě dlouho sloužit bude. Tehdy se jednomu kolegovi z kanclu stalo, že mu odmítli přihlásit ojeťáka, protože předchozí majitel tam provedl nepovolené úpravy a druhému kolegovi ojeťáka zabavili protože byl vedený jako kradený (o folklóru s přetočeným tachometrem a utajenou havárií nemluvě), předpokládal jsem, že s novým autem snad tyhle problémy mít nebudu.
Pokud si budu kupovat nové auto a v autoqelbu budu vidět dácii s cenou od 300kKč a vedle elektromobil podobných vlastností za podobnou cenu, netvrdím, že odjedu elektromobilem, ale vážně o tom pouvažuji. Do té doby mi to rodinná šrajtofle vyžene z hlavy.



RT.JPG
 Komentář:
 Velikost:  9.55 kB
 Zobrazeno:  3 krát

RT.JPG



_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1657
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 11:20    Předmět: Citovat

Jo, hodně podobnou historii máme taky. To laciný Aveo sloužilo skvěle a dodnes se v něm vozí mladej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7627
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út leden 30 2024, 19:21    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Ekkar:
Já jezdím benzínovým SUV a nesnáším rudé i hnědé. Netřeba mi to objasňovat.

Tys ten jeho elaborát přečetl? Laughing
Též by mě zajímalo, jestli v té Americe vůbec někdy byl... Spíš ne, ale mohu se mýlit.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 61, 62, 63  Další
Strana 38 z 63

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund