Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jedno HF a dva telefony.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2023, 19:04    Předmět: Jedno HF a dva telefony. Citovat

Ahoj a jdu si pro radu, pomoc. V moto přilbě mám obyčejnou HF sadu spárovanou s hlavním mobilem. Na navigaci mám starý telefon. HF umí připojení jen jednoho zařízení. Lze SW tedy nějakou apkou dosáhnout toho aby se zvukové insrukce z telefonu se spuštěnou navi přenesly do hlavního telefonu který je spárován s HF v přilbě a slyšel příkazi k navigování ?. Dalo by se to řešit odparováním HF z hlavního tel. a spárování s tel s navi a po cestě zrušit spárování a spárovat ho s hlavním telefonem . Ale je to takové nepraktické řešení. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31643
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2023, 19:07    Předmět: Citovat

Minimálně sem napiš typy těch founů a HF sady. Bez toho se nedá ani hádat.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2023, 22:25    Předmět: Citovat

A proč nemáš tu navigaci v "hlavním" mobilu?

Patřím ke generaci, která koukne do mapy, zapamatuje si, kudy kam, a navíc s sebou vozí hubu, aby se zeptala, když přesto zabloudí. Přece mi nějaká plechová huba nebude kecat do řízení... Navigaci v autě mám už tři roky, ale ještě jsem ji nezapnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31643
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 23 2023, 23:35    Předmět: Citovat

Já tak nějak "vodjakživa" používám něco, čemu říkám "holubí navigace" - prostě jedu na určitou světovou stranu, z mapy mám zapamatováno pár průletovejch nebo točnejch bodů - a kontrola je podle Slunce nebo směru letu mraků. Navi používám hlavně kvůli kradarům, protože v apce je jejich seznam a dá se tak kolem těch sviní projet se zdviženýma Topolánkovýma prstíkama, aniž by člověk musel dodatečně cálovat nějakejm vyděračům výpalný ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 24 2023, 4:34    Předmět: Citovat

Hlavní mobil Samsung S23Ultra, mobil pro navigaci Samsung A8 a Hands free SHAD INTERCOM sada UC03. S23Ultra je už docela těžký a drahý telefon na použití jako navi na moto a k tomu vibrace a možné vypálení Amoled displeje. Venku musí displej jet blízko max hodnotě jasu aby na něm bylo dobře vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1634
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 24 2023, 8:47    Předmět: Citovat

Já navigaci v mobilu také nepoužívám, ale když jedu na zakázku kde jsem ještě nebyl nebo byl, ale před několika lety a už si cestu nepamatuji tak používám auto navigaci. Dříve starší Garmin a teď mám TomToma s tzv. doživotní aktualizací map zdarma. Před cestou si dělám do mobilu jen přípravu tj. itinerář z mapy.cz + podrobnější obrázek mapy v místě cíle, ale i tak jedu podle auto navigace a tu přípravu v mobilu většinou vůbec nepotřebuji. Ze zkušenosti vím, že je to s navigací mnohem rychlejší než se ptát lidí, kteří Vás často pošlou třeba i úplně špatně a nebo vůbec netuší kde to či ono místo vlastně je. Takže já nedám dopustit na auto navigaci.

Chápu tazatele, že se mu nechce používat na motorce ten novější a mohutnější mobil. Pokud jezdí často podle navigace pak bych doporučil místo mobilu zvážit spíš moto navigaci, která je určená přímo na motorku. Je to lépe přizpůsobeno přímo pro ten účel což mobil zas tolik prostě není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1634
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 24 2023, 9:27    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Ahoj a jdu si pro radu, pomoc. V moto přilbě mám obyčejnou HF sadu spárovanou s hlavním mobilem. Na navigaci mám starý telefon. HF umí připojení jen jednoho zařízení. Lze SW tedy nějakou apkou dosáhnout toho aby se zvukové insrukce z telefonu se spuštěnou navi přenesly do hlavního telefonu který je spárován s HF v přilbě a slyšel příkazy k navigování ?

Hlavní mobil Samsung S23Ultra, mobil pro navigaci Samsung A8 a Hands free SHAD INTERCOM sada UC03.

Vaše HF sice umí být spojeno přes bluetooth jen s jedním zařízením tj. v daném případě hlavním mobilem Samsung S23Ultra, ale tento mobil sám o sobě umožňuje být spojen přes bluetooth současně s více zařízeními. Nezkoušel jste tedy variantu mít HF v přilbě přes bluetooth spojené s hlavním mobilem Samsung S23Ultra a současně mít Samsung S23Ultra přes bluetooth spojený s podružným mobilem Samsung A8, na kterém poběží ta navigace tj. zda v takovém případě Samsung S23Ultra nebude fungovat jako most a zvukové povely navigace ze Samsung A8 nebude posílat do HF v přilbě?

Nejprve Samsung S23Ultra spárujte s oběma zařízeními tj. jak s HF v přilbě tak i se Samsung A8. Poté vypněte HF v přilbě a vypněte bluetooth v Samsung A8. Takže Samsung S23Ultra bude mít zapamatované spárování pro obě zmíněná zařízení, ale aktuálně k němu nebudou připojena. Poté zkuste dvě varianty pořadí navazování bluetooth připojení.

1. Varianta
Nejprve zapněte bluetooth na Samsung A8 a teprve poté co s ním Samsung S23Ultra naváže spojení tak zapněte HF v přilbě a vyčkejte až s ním Samsung S23Ultra také naváže spojení a pak vyzkoušejte jak to dohromady funguje.

2. Varianta
Nejprve zapněte HF v přilbě a teprve poté co s ním Samsung S23Ultra naváže spojení tak zapněte bluetooth na Samsung A8 a vyčkejte až s ním Samsung S23Ultra také naváže spojení a pak vyzkoušejte jak to dohromady funguje.

Já mám Samsung Galaxy A13 a když jsem s ním spároval a následně také současně spojil handsfree a další zařízení tak mi to fungovalo správně vůči tomu handsfree jen když jsem je zapnul v určitém pořadí, proto zmiňuji ty dvě varianty pořadí navazování spojování. V mém případě se to tak chovalo proto, že obě ta spojená zařízení nepodporují bluetooth 5.0, ale i tak to fungovalo při určitém pořadí navázání spojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31643
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 24 2023, 15:37    Předmět: Citovat

Valdano Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk Potlesk
Přesně tohle jsem měl na mysli, když jsem psal o doplnění typů a značek - aby se toho moh chytit někdo, kdo o nich ví víc.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 25 2023, 13:51    Předmět: Citovat

A8 má verzi BT 5.0 A S23U má 5.1. Ale nejde to ani podle jedné varianty. V BT u A8 je položka Přístup k internetu. Nic víc. Pokud to vypnu tak se spojení ukončí.

Edit: tak hledám jak na to. Našel jsem apku Bluetooth music player free, na GP už není. Naistaluje se na dvě zařizení a nastavi se na jednom zař. "vysílač" a na druhém "příjmač. A přes BT to funguje skvěle. Jenže to je přehrávač místní audiotéky. Jiný zvuk nepřenese. Je vidět že to co potřebuji by s nějakou apkou mohlo jít ale najít ji, to je kunšt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 26 2023, 10:00    Předmět: Citovat

Možná budu mít štěstí. Prosím mrkněte na návod, díky. Můj postup, HF vypnuto, u spárovaného hlavního tel. jsem vypnul BT, pokud nechám zapnuto tak se HF automaticky připojí a nejde mě na HF vyvolat párovací režim pro vedlejší telefon. Zapnul vedlejší telefon. na něm BT zapnuto, zapnul jsem HF a dal vyhledat HF zařízení a spároval. Soubězně mě oba tel nejdou připojit, buď jeden nebo druhý, a já nevím zda jsem postupoval správně. Ten obrázkový návod mě moc nepomohl, nějak ho nechápu. Dík za trpělivost.

https://www.shad.es/descargas/shad9899.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1634
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st duben 26 2023, 11:19    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
V BT u A8 je položka Přístup k internetu. Nic víc. Pokud to vypnu tak se spojení ukončí.

To je nějaké divné. To spíš vypadá jako byste spojoval A8 s tím hlavním mobilem přes jeho wifi hotspot a ne přes bluetooth. Přístup na internet jede přes wifi nebo přes mobilní data, ale bluetooth by s tím neměl mít nic společného. Bluetooth by měl mít zcela samostatnou ikonu a také samostatné vypínaní/zapínání nezávislé na internetu. Podívejte se na video níže. Vyzkoušejte jestli Vám na A8 pro vypínání/zapínání bluetooth funguje ten postup tak jak je ukázán přímo na tom odkazovaném videu.

Zde je odkaz na video https://www.youtube.com/watch?v=hHkU-rQqxB4

Mimochodem co máte na tom mobilu Samsung A8 za verzi OS Android?


Naposledy upravil Valdano dne st duben 26 2023, 11:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1634
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st duben 26 2023, 11:51    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Možná budu mít štěstí. Prosím mrkněte na návod, díky. Můj postup, HF vypnuto, u spárovaného hlavního tel. jsem vypnul BT, pokud nechám zapnuto tak se HF automaticky připojí a nejde mě na HF vyvolat párovací režim pro vedlejší telefon. Zapnul vedlejší telefon. na něm BT zapnuto, zapnul jsem HF a dal vyhledat HF zařízení a spároval. Soubězně mě oba tel nejdou připojit, buď jeden nebo druhý, a já nevím zda jsem postupoval správně.

https://www.shad.es/descargas/shad9899.pdf

Zkuste se podívat spíš do přeloženého návodu viz tento odkaz. Podle popisu v sekci "Propojení s více telefony" to vypadá, že by to se dvěma telefony současně fungovat mělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 26 2023, 14:47    Předmět: Citovat

Na A8 je Android 9. Zrušíl jsem párování v obou telefonech. Začal jsem tim hlavním. Podržel chvíli zap. tl. HF sady, blik červ. a modrá. Spároval s hlavním telefonem. Vypnul BT na S23U a zapnul ho na A8. Ale A8 nevidí HF sadu, ta po spárování s hlavním telefonem bliká pouze modře. Tak jsem HF vypnul a zapnul do režimu párování a spároval s A8. Pote zapnul BT na hlavním S23U ale připojit se nepovedlo. Musel jsem v A8 v BT sekci ťuknout na HF, došlo k odpojení a pak na S23U ťuknout na HF a došlo ke spojení. Pokud jsem chtěl zároveň připojit i A8 tak to nejde. Buď jeden nebo druhý.
Zkusil jsem spárovat s S23U i redmi 10C, letošní model telefonu a i tam jsem měl BT pouze pro sdílení dat, tedy to stejný jako u A8
Dle videa je to normální způsob párování, přes BT mám spárováno několik různého HW takže v samotném párování na A8 není problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund