Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Geberit
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2023, 23:07    Předmět: Geberit Citovat

Dnes najednou z ničeho nic začala často zapínat vodárna. Obešel jsem celej barák jestli něco někde neruplo, není flek na zdi nebo kalaba ve sklepě. Nikde nic až na trochu podtejkající Geberit. No po 20 letech od montáže už může mít nárok. U nás ve studni je hodně tvrdá voda a tak jsem předpokládal šutr. Je na tom text i negativní rytí Geberit a tak to snad není nějakej čínskej šajz.
Rozdělal jsem tlačítkovej dekl, vyndal krycí desku, tyčky a vahadla a celkem bez problému i napouštěcí plovákovej systém. Jak jsem tušil, 3-5 mm šutru, ani to nešlo demontovat na díly. Co šlo oškrábat jsem oškrábal a pak uvařil půllitr octa s půllitrem vody a nechal tím šutr sežrat.
Pak jsem chtěl vyndat vypouštěcí ventil. Normální hlavolam, nešlo to vůbec ven, prostě vadila dýlka zdvihátka na velké množství. Koukal jsem na Trubku a mám asi nějakou starou verzi, protože nená sklápění horní části zdvihátka na velké množství. Pak jsem zjistil, že ten můj vypouštěcí ventil šel ven i s výtokovým košem, prostě to bylo srostlý šutrem. Ten koš se mě podařilo vevnitř v nádržce za sprostýho klení nakonec i přes šutr sundat a šlo to ven. Je to taky ve voctě a ráno se uvidí.

Dotaz pro lidi, co to už někdy čistili. V jakým stavu jste měli těsnící gumičky v napoušťáku a vypoušťáku? Má to smysl je vracet zpět? Ono totiž v sobotu vodo topo velkoobchod firmy na otvírací dobu celkem kašlou a v místním železářství jsem v pátek před zavíračkou taky nepochodil.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1613
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 4:53    Předmět: Citovat

Gumy nerecyklovat.
Normálně se to ani nepucuje od kamene. Vymění se střeva, zůstane jen nádržka s tlačítky. Ono to nestojí majlant.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 5:21    Předmět: Citovat

Ransom +1. Vyměnit střeva, i když to zkusíš vytrávit pryč a znovu složit, ty plasty jsou natolik ztvrdlý, že ti to rupne při montáži nebo nejpozdějc za tejden. Ten vodní kámen se mikrokrystalicky zažere do povrchu plastu a zdrsní ho, takže už nikdy neobnovíš původní klouzavej povrch - a naopak, na tom zdrsnění a zbytkovejch mikrokrystalech, co zůstanou zažraný do plastu i po odleptání vrstvy kyselinou, mnohem dřív začne narůstat nová vrstva wasserštajnu.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 6:19    Předmět: Citovat

Já mám dva splachovače od AlcaPlast. A díky hodně tvrdé vodě je musím čistit 2x ročně. Koupil jsem toto v 5l balení a mám to již mnoho (10?) let. Trochu byl problém s nákupem, bo 5l bylo jen na ŽL. Ale 1l balení jsem si mohl koupit, kolik jsem chtěl. Tak jsem jim nahlásil IČO bývalého zaměstnavatele. Vždy ventily rozeberu, díly tam namočím a za 45 minut je hotovo, čisto. V nádobce splachovače mám i filtry Honeywell - bez nich by mi to dlouho nefungovalo.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 7:23    Předmět: Citovat

Tak to je dobrý, 2:1 v poměru vyměnit-sežrat.
Koukám, že místní vodo-topo M.A.K. má v letní sezóně otevříno, na netu mají ale jen celý Geberiťácký vestavby. Když nebudou mít, tak to budu muset provizorně složit a vrátit zpět. Sad
Koukám, že to asi 10 let starý stavební nařízení, že v baráku musí být na jednu rodinu dva hajzlíky není až tak velká blbost.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9765
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 7:47    Předmět: Citovat

Sice jde o obyčejný hajzlík, ale už jsem musel měnit napouštěcí ventil a čistit splachovač. Od té doby občas nasypu do nádrže kyselinu citronovou ať to tam vyčistí. Nádržka je vevnitř jak nová.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1613
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 9:58    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Koukám, že to asi 10 let starý stavební nařízení, že v baráku musí být na jednu rodinu dva hajzlíky není až tak velká blbost.

To je plánování do budoucna. Aby nemuseli barák předělávat až ti ho znárodní a nastěhujou do něj nájemníky.

Já vím že mezi bastlíři vládne potřeba zachránit a zrecyklovat co se dá. Ale tohle už jsem se fakt odnaučil. Výměna není drahá ani pracná a je na jistý výsledek. Jinak z toho může být týden pinožení a nakonec stejně výměna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 11:46    Předmět: Citovat

Tak pánové měniči, jsem v řiti. Objel jsem MAK, Tricker a Ptáčka. Mám smolíka, můj vypoušťák je model 2, co se dělal 1998 - 2014. Před tím byl model 1, nyní je model 3. Jak jinak, mezi sebou nekompatibilní. Teda 1 a 2 zcela, ale ten první aspoň mají náhradní. Model 2 a 3 je kompatibilní jen když se vymění i výtokový koš na dně. Jenže ten můj koš nejde vyndat, jen se točí a já na něj svejma hnátama dosáhnu jen špičkama prstů. Zkoušel jsem to dvojtým háčkem a i otáčením a naprostým bejčením to nešlo ven.
Tak jsem zavolal dvěma instalatérům a oba mě potvrdili, že jsem v řiti jelikož model 2 se už nikde nevyskytuje a že si mám koupit za 120 kaček dvoulitrovku solný a vše namočit na půl hodiny. Oni se s tím vůbec nematlaj, zavřou napoušťák, spláchnou, nic nevyndávaj a nalejou 2litry solný do nádržky a dopustěj vodou. Za půl hodiny schrábnou prachy a jdou.
Tak jsem uřízl 1,75l PETku od KukaKuly, strčil tam celý napouštění, nalil solnou a po půlhodině to samý vypouštění. Var mohutnej, kopec pěny a obojí je jak nový. Na doporučení instalatérů jsem akorát "když už to máš venku" vyměnil původní šedý gumičky za průhlednej silikon. Ta původní guma prý bobtná a dělaj se na její dosedací ploše malý kopečky a pak ventily netěsní. Osadil jsem vypoušťák, použitou solnou nalil do nádržky, dopustil vodou a po půlhodině ji vypustil do mísy aby ještě požrala v sifónu co může. Za hodinu to jdu smontovat. No půlden a 4 stovky v háji. S výměnou by to stálo vypoušťák s košem skoro 9 stovek a napoušťák 7 stovek. Někdo tady psal, že to je levný, no nepřipadá mě to. Jen blbej silikon gumička vypoušťáku je 7 pětek a to se ani nedá otočit, protože z opačný strany je vystouplej nápis Geberit.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1613
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 13:13    Předmět: Citovat

No ty krávo. Já to pořídil komplet za tři kila. Asi jinej model.

Nejšetrnější je asi kyselina fosforečná. Ale blbě se shání.

Manželka jednou s dobrým úmyslem zavřela oči dvěma pákovým bateriím. Měl jsem je demontované, tak je na týden strčila do kýblu s octovou vodou. Že mě překvapí. Zapomněla to tam skoro měsíc. Chrom vydržel, ale ten zbytek... Rozpustila se i keramika v kartuších.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1528
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 14:01    Předmět: Citovat

Neni nad to zazdít hajzl ytongem a ještě navrch obložit dlažkama. Když se podělá, rovnou vybourat ... Rolling EyesRolling Eyes Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 14:17    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
...
Manželka jednou s dobrým úmyslem zavřela oči dvěma pákovým bateriím. Měl jsem je demontované, tak je na týden strčila do kýblu s octovou vodou. Že mě překvapí. Zapomněla to tam skoro měsíc. Chrom vydržel, ale ten zbytek... Rozpustila se i keramika v kartuších.
Tohle znám. Nazývám to situací, kdy ženská začne myslet - všichni to známe, je to tehdá, když jí přijdete na nějakou podobnou zhovadilost a ona vám na to řekne "Když já jsem myslela, že ...". To jsou nejhorší momenty partnerskýho vztahu - ona si MYSLÍ, že vám pomůže a v návalu snahy pomoct pomrví na co sáhne - protože cesta do pekel je vydlážděná dobrýma úmyslama - a vy nemáte tu morální sílu ji za to patřičně odměnit na holou respektive dopřát jí aspoň pořádnou držkovou za to, že vy teď budete muset tejden opravovat to, co ona zkurwila jedním vrzem. Radši proto už preventivně tu svoji upozorňuju PŘESTAŇ MYSLET A NEJDŘÍV SE OPTEJ, CO MŮŽEŠ ZPŮSOBIT !!!! (a stejně je mi to občas plat prtný, protože ona si chce dokázat, že není přeci blondýna, aby byla tak blbá, že to pomrví - bohužel, blondýna sice není, ale s tím myšlením to pravda je ...)...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 17:30    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
Neni nad to zazdít hajzl ytongem a ještě navrch obložit dlažkama. Když se podělá, rovnou vybourat ... Rolling EyesRolling Eyes Laughing Laughing

Můj případ. Embarassed Jeden podavač mi začal dokonce něco takovýho tvrdit. Asi mi chtěl rovnou prodat celej novej Geberit i s rámem a hajzlmísou.
Naštěstí mi další instalatér potvrdil, že ten starej koš jde nějakým forichtungem vyrvat a osadit tam celej vypoušťák modelu 3, kterej má už ten koš integrovanej. Kurňa, sám sobě hajzl výzkumníkem. Rolling Eyes
Geberit je složenej, maká jak má. Ty plasty jsou po 20 letech od výroby krásně pružný, asi na tom přelomu milénia ještě nelisovali z recyklátu.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 17:49    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
tak je na týden strčila do kýblu s octovou vodou. Že mě překvapí. Zapomněla to tam skoro měsíc. Chrom vydržel, ale ten zbytek... Rozpustila se i keramika v kartuších.


To je přesnej opak toho, co zažili kluci v Moravským krasu. Dělali speleopotápěčskej výzkum zcela zatopený jeskyně Stovka. Chodí se tam přes umělej výtok Punkvy. Nechali si tam na příště vzduchový flašky s automatikama ležet přivázaný asi metr pod vodou. Pak přišla povodeň a ty flašky zalilo bláto. Asi za 2 měsíce tam vyrazili znova a ta voda a bláto stáhla z redukčáků automatik chrom, mosaz zůstala celá. Do tý Stovky podle průzkumu natýká potok Lopač, tak nevím, co do něj kdo, kde, leje. Laughing

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1613
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 18:15    Předmět: Citovat

EKKAR:
Mě to spíš rozesmálo. Ty baterie byly staré, celé porostlé kamenem, a byly z jejího vlastního bytu (měla ho už než jsme se poznali, bydlíme v mém). Ten byt jsem po odchodu dočasné nájemnice trošku dával do pucu. Chtěl jsem je vyhodit, ale ona je ještě chtěla zkusit naposledy vyčistit. Blbá určitě není. Právě tak jsem je mohl v tom kýblu zapomenout já.
Jasně, ta tvoje nemá vůbec, ale vůbec žádnej důvod stěžovat si na blbosti co děláš ty, že jo. Já si o nás teda iluze nedělám. Občas se spíš divím, že se mnou vůbec vydrží a nepíčuje.

Celeron:
Blahopřeju k úspěšné opravě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so červen 03 2023, 18:37    Předmět: Citovat

Stačilo by, kdyby jí občas přeříz a měl by klid. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund