Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak investovat - coby opatření proti inflaci.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá duben 21 2023, 21:57    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
To je snad na psychiatrii... No dobře, když pominu, že si skláře vytasil ty, tak pojďme k pračkářům (pro jistotu zmiňuji, že jsi je vytasil opět ty a já s nimi nemám nic společného)
Asi to už neber jinak budeš mít větší halucinace.
dzinzlahve napsal(a):
"...a skláři nebudou mít co žrát."
Takže já je nevytáhnul, já jen reagoval na to tím, že mě skláři nezajímají. Zkus při čtení více chápat obsah psaného. Ale i u toho skláře bys měl brát to, jestli vyrábí nějakou např. okrasnou vázu do nějakého setu, kde na to někdo bude ve vitríně čučet 25-50 let nebo obyčejný hrníček, kterých má doma každý fakt dost a průběžně ty obouchané jen vyhazuje.
Pračkaře jsi právě teď vytáhl jen ty! Já psal o pračkách jako o příkladu a ty se kupují v obchodě. Zrovna tak jsem mohl psát o lednici či TV. Asi nechápeš to, proč si tu někteří chválí, že jejich drahá značková pračka vydrží samozřejmě více let, protože si to v té ceně zaplatili. Když si někdo koupí nějakou Candy, tak se nemůže divit, že se podělá už za tři roky.
Co je na tom tak těžko pochopitelné, že s tím musíš chodit na psychiatrii?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 4:52    Předmět: Citovat

Já ale nic neberu. Reakce byla na tvoji větu.
p32 napsal(a):
... tak mě skláři vůbec nezajímají, protože už dostali zaplaceno na 25 let a ne jen na 5 let.
Prostě je to hovadina, ale můžeš mě urážet jak chceš a já ti jen odpovím, že s tím nemáš pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 6:45    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Já ale nic neberu. Reakce byla na tvoji větu.
p32 napsal(a):
... tak mě skláři vůbec nezajímají, protože už dostali zaplaceno na 25 let a ne jen na 5 let.
Prostě je to hovadina, ale můžeš mě urážet jak chceš a já ti jen odpovím, že s tím nemáš pravdu.

Ale já tě neurážím. Pokud máš na mysli nějaké výrazy, tak mám dojem, že jsem je jen opsal. To, že jsi nepochopil větu, kterou jsem napsal, ještě neznamená, že má podle tebe jiný význam. Takže ještě jednou a skláři byli zmíněni jen jak příklad, když je sem někdo zavedl.
Jestliže někdo vyrobí něco s hodnotou na 25 roků a ono to má tak dlouho vydržet, tak si to nechá prostě zaplatit. Ty taky neděláš zadarmo. Potom se musí počítat s tím, že dalších 25 roků za to samé už zaplaceno nedostane. Proč by někdo kupoval dvakrát to samé, když mu to stačí jen jedenkrát? Proto musejí vyrábět také i jiné, levné věci s krátkodobým využitím, aby měli výdělek na něčem jiné. To je asi tak vše.
U praček, televizí, mrazáků se taky nikdo nediví, že ty dražší výrobky vydrží více a výrobce má tím vyděláno na více let. No a teď dojdeme k tomu, proč toto vzniklo. Protože tito výrobci zjistili, že to tak zase moc dobře pro ně není, tak začali vyrábět levnější výrobky s životností výrazně menší a tudíž zájmem o další a další výrobky stejné levné ceny a tedy i horší kvality. No a pro jistotu tam přidávají kurvítka a podobné úpravy.
Jinak už tedy neodpovídej, protože bys musel tvrdit, že to není pravda, jak jsi psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 6:49    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
p32 napsal(a):
Bylo to na ČT1. Wink
Odkaz samozřejmě není...
Dal jsem ti jasný odkaz: Kozí rozhledy = ČT1 (ČT24 atd.) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 6:58    Předmět: Citovat

Je to blbost. Výrobky se vyrábí proto, že je lidi potřebují, ne proto, aby udržovaly firmy při životě. Jestli to někdo vidí jinak, tak to má prostě pokřivený. Pokud je "potřeba" udržovat firmy při životě, tak je jich prostě moc. Je tedy dobré, když nějaká padne.
Mezi cenou a životností taky není žádná přímá úměra. Vyrobit výrobek pořádně je jen nepatrně dražší než vyrobit šmejd.
Neměli bychom lhát sami sobě. Stačí, že nám lžou jiní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 7:07    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Dal jsem ti jasný odkaz: Kozí rozhledy = ČT1 (ČT24 atd.) Laughing
Takže jsi zas kecal jak stará vrána. Nic nového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 7:25    Předmět: Citovat

Jasně, máš pravdu jako ve všem.
Ale toto je aspoň zábavička. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 7:33    Předmět: Citovat

@Kremik, to že vyrobit kvalitní věc je jen nepatrně dražší není pravda. Musíš použít kvalitnější materiál a ten je dražší. Tím pádem bude výrobek dražší než u "obyč" konkurence. Většina lidí si koupí tu levnější věc. Když započítáš ohromné náklady na přípravu výroby a u "obyč" výrobku je rozpočítáš na milion kusů a u kvalitního výrobku na 10 000 kusů, tak se může stát, že kvalitní výrobek budeš muset prodávat za třebas pětinásobek, aby jsi měl nakonec i nějaký zisk. Pokud k tomu neuděláš i patřičnou reklamu, tak nakonec zkrachuješ, protože to nikdo nekoupí a vlastně se nikdo ani nedozví, že to byla kvalitka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 7:36    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Výrobky se vyrábí proto, že je lidi potřebují, ne proto, aby udržovaly firmy při životě...
Neměli bychom lhát sami sobě. Stačí, že nám lžou jiní.
Jestli to tak vidíš, tak ti to klidně přeji. Já měl dojem, že výrobky se vyráběly vždy jen proto, aby z toho měl někdo zisk. Firmy se nikoho nepotřebují prosit o své udržování při životě. Kdo chce, ať kupuje, kdo nechce, tak ať nechá bejt. A je pravda to, že lidi ty firmy potřebují, jinak by dnes kupovali televize stále za 100 tisíc Kč. Pokud budou firmy vyrábět něco, o co není zájem, tak zkrachují samy, ale to už věc nabídky a poptávky. Skoro jak u nás. Dokud bude nízká nezaměstnanost, vysoké náklady naší vlády, tak bude silná koruna a dvakrát větší inflace než v EU a všichni jsme spokojeni. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 8:29    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Vyrobit výrobek pořádně je jen nepatrně dražší než vyrobit šmejd.

Přesně,někdy stačí pár korun.Koupil jsem rotoped inSPORTline za 16 kkč,vše masivní ,neošizené až na středová ložiska.Nějaká noname aušus ,prý průmyslová, tak za dvacku.Po jejich výměně za opravdická ložiska,kus 55kč už to přežije věky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 9:32    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
@Kremik, to že vyrobit kvalitní věc je jen nepatrně dražší není pravda. Musíš použít kvalitnější materiál a ten je dražší.

Co je to "kvalitnější materiál"? Které výrobky odcházejí z důvodu málo kvalitního materiálu? I ten blbý zinkal vydržel desítky let.
U naprosté většiny věcí lze jen drobnými úpravami zněkolikanásobit jejich životnost.
Opravdu by mě tedy zajímalo, který sortiment trhu máš na mysli.

V dnešní době se objevuje spíše "šmejdský" materiál. Ten by se však neměl vyrábět na nic. Naštěstí ho není tolik. Namátkou - jezdce zipů na oděvech vyráběných kdoví kde, kontaktní nože na levných konektorech SCART, některé plasty, atd.
I tento matroš je však asi použitelný, pokud se použije tam, kde jeho vlastnosti nevadí.
Jeho nevhodné použití tam, kde se nehodí, výrobu příliš neslevní, jen uměle navyšuje odbyt. Ale to platí obecně u každého materiálu.

P32, ty jen mlátíš prázdnou slámu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 10:12    Předmět: Citovat

Tak pokud je ten "šmejdský" materiál stejně drahý jako dural/ocel, tak ok.
Pokud ne, tak jsi si odpověděl sám.
Plast je levnější než kov. Výrobek z mědi, který má poloviční tloušťku než konkurenční je 2x levnější na hmotě.
Myslím, že jde už pochopit, co jsem chtěl říct...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 10:31    Předmět: Citovat

Ano, jde to pochopit, kvalitnější výrobek může být materiálově o něco dražší. Ovšem Ty jsi to "něco" hodně nadsadil. V textu jsi psal pětkrát, v příkladu dokonce 100x! (10 000 versus 1 000 000). Samozřejmě že záleží na konkrétní věci, průměrně to však vidím že rozdíl mezi kvalitou a nekvalitou je cca 10 až 20% nákladů.
Mnohdy vůbec ani nemusí jít o materiál, stačí jen vhodně myslet nebo vyrobit.

Malý příklad, úplně triviální. Když jsem ještě chodil na základku, v místní prodejně prodávali určitý druh propisek, který jsem si kupoval. Brzo však začaly nespolehlivě cvakat. Vyměnil jsem pružinku za o něco slabší /kratší + zoubky cvakání jsem namazal a mohl jsem si o vyučování při výkladu cvakat podle libosti a už se to nepokazilo.


Naposledy upravil Kremik dne so duben 22 2023, 10:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6306
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 10:36    Předmět: Citovat

Ne, psal jsem o 5x vyšší ceně jako hypotetický příklad. O stonásobně dražším výrobku jsem nikdy nepsal!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so duben 22 2023, 10:42    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Když započítáš ohromné náklady na přípravu výroby a u "obyč" výrobku je rozpočítáš na milion kusů a u kvalitního výrobku na 10 000 kusů

Já bych je rozpočítal u šmejdu na mega kusů, u normálního na 900k a u kvalitního na 800k, třeba.

P.S. Nepočítám šmejdy z tržnice. Tam by se možná šlo dostat i na 2 mega, ale to už je čistý ojeb.


Naposledy upravil Kremik dne so duben 22 2023, 10:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund