Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

S: Malá gumová průchodka do plechu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: út duben 11 2023, 20:19    Předmět: S: Malá gumová průchodka do plechu Citovat

Ahoj,
marně hledám opravdu malou ochrannou gumovou průchodku pro jeden vodič skrz plech co se dříve běžně všude používaly.
Zkouším hledat už několik hodin, ale malou jsem zatím nikde nenašel. Nejmenší jsem našel v ECOMu, ale i ta je pro mé použití velká.
https://ecom.cz/eshop/detail/24741-PRG-GM01

Popis: Gumová průchodka,max pr. vodiče 3.2mm,mont. otvor 4.8mm

Já potřebuji průchodky pro díru v plechu 4mm, vnitřní průměr díry může být velký 2,5-3mm, a vnější průměr těch "límečků" by byl ideální tak kolem 7mm, protože zapadají do zahloubení s průměrem těch 7mm.

Nevíte někdo prosím kde bych je mohl koupit? Potřebuji nutně 4ks. Doma jsem našel pouze 3ks lehce odlišné velikosti (prostě nejsou z jedné várky), ale jsou velmi staré, a tak vlastnosti gumy již nejsou dobré.

Já je potřebuji použít jako miniaturní silentbloky na oddělení vibrací v přístroji. Tak preferuji nové s dobrou poddajností gumy.

Děkuji za případné info,
Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3287

PříspěvekZaslal: út duben 11 2023, 20:37    Předmět: Citovat

Toto ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 361
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: út duben 11 2023, 20:44    Předmět: Citovat

Tady máš do foroty https://www.hadex.cz/o279-gumova-pruchodka-pro-kabel-3-20mm-sada-200ks/?gclid=CjwKCAjwitShBhA6EiwAq3RqA6Jyi34YSlKSQzu6fOrUduOIpSJ-Lnpon9Bf-ZcjtAaO1OVDliBAGBoCADYQAvD_BwE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: út duben 11 2023, 21:00    Předmět: Citovat

Cowley: díky, ale zde jsem také byl. Bohužel, nemají tam rozměry potřebné díry do plechu. Kdo je měl uvedené, tak potřebná díra měla být min 5mm. Většinou mají sílu stěny 1mm a více. Já hledám 0,5-0,75mm max. Musí to vejít do díry 4mm.

jenicek: taktéž díky, a i zde jsem byl Sad Podle mne má být čistá guma při focení bez odrazů a "prasátek". Tohle bude zřejmě něco jako PVC. A o pravdivosti popisků si u Hadexu nedělám žádné iluze.

Ano, narazil jsem při hledání na velké množství různých typů průchodek co by možná rozměry vyhověly, jenže materiál byl všechno možné, jen né klasická měkká guma. Většinou to bylo uvedeno jako PVC a jeho varianty.

Jestli nedá nějaká dobrá duše odkaz na klasickou gumovou, tak mi nezbyde, než jít hledat k číňanovi.

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bdn



Založen: Jan 16, 2020
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: st duben 12 2023, 6:22    Předmět: Citovat

Dej si na tme.eu hledat průchodka. Např. https://www.tme.eu/cz/details/fix-gr-11/pruchodky/fix-fasten/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 361
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: st duben 12 2023, 6:23    Předmět: Citovat

Ty nám ty informace dávkuješ jak antibiotika. Kdyžs předtím neuvedl sílu plechu, tak se nediv za naše odkazy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2023, 10:13    Předmět: Citovat

bdn napsal(a):
Dej si na tme.eu hledat průchodka. Např. https://www.tme.eu/cz/details/fix-gr-11/pruchodky/fix-fasten/


bdn našel u TME dokonce menší, než se podařilo u TME mě, a které jsem si i na zkoušku objednal, viz foto. Já objednal typ "SKINDICHT-LA3. Třeba ty od bdn zkusím, jestli by šly použít. Velikost je prakticky stejná jako ty z ECOMu, co jsem tak nyní porovnal.
Nicméně na fotce jsem v levé části přiložil tu moji jednu starou, které by vyhověly nejlépe. Ve velikosti je to docela rozdíl od těch co jsem objednal.
A jinak je to do plechu na druhé fotce.



jenicek napsal(a):
Ty nám ty informace dávkuješ jak antibiotika. Kdyžs předtím neuvedl sílu plechu, tak se nediv za naše odkazy Laughing


jenicek: chlape, nejsem si vědom, že bych uváděl, nebo požadoval nějakou sílu plechu, viz můj první příspěvek, kde jsou jenom průměry děr Sad

Vašek



P4120089.JPG
 Komentář:
 Velikost:  156.67 kB
 Zobrazeno:  56 krát

P4120089.JPG



P4120090.JPG
 Komentář:
 Velikost:  100.99 kB
 Zobrazeno:  54 krát

P4120090.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2023, 16:15    Předmět: Citovat

Jestli jich potřebuješ jen pár, tak modeláři je používají na upevňování serv. Koukal jsem se na rozměry, venek 7, vnitřek 3, díra v plechu 4,5(tl2). Daji se koupit náhradní po 4 kusech. Ale bacha, některý mají venek tvar D.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st duben 12 2023, 17:07    Předmět: Citovat

Pracuji v automobilce, takové bazmeky končí na podlaze a ve vysavači
smetí už je ani nesbírám navěky tu nebudu...obrať se na známého
z oboru.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: st duben 12 2023, 21:48    Předmět: Citovat

Tak dopolední hledání u číňana skončilo fiaskem. Menší než ty nalezené v TME a v ECOMU jsem nenašel. Při nejhorším to po jejich koupi dopadne tak, že vyříznu část kruhu (odhadem čtvrtina až třetina) tak, aby se to vešlo na fest do díry, šroubek nekloktal, a bude vyřešeno Wink

celeron: Jirko prosím, odkaz na ty vzpomínané kulaté by jsi sem nedal? Já jsem nyní dle Tvé rady dlouze hledal pomocí googlu, ale žádné kulaté jsem nenašel. Jen samé hranaté, obdélníkový půdorys.

konosuke: pokud by jejich rozměry odpovídaly (díra pro šroub 3mm, montáž do díry průměr 4mm a ten límeček průměr 7mm, tak bych měl zájem. Kdyby byly rozměrově správně, tak pošli zprávu, doladíme zbytek.


Potřebuji 4 kusy, případně do rezervy další 4ks a jeden až dva kusy navíc, pokud bych měl skalpelem vyřezávat výseč, než ji přesně trefím.

Je to ke zbláznění, za komunistů tohodle všeho bylo k mání, a nyní není skoro nic z toho, co člověk potřebuje pro opravy Sad
Jak již nedávno vzpomínal Zdeněk, tak opravování se z několika minut výměny vadné součástky změnilo v několika hodinové hledání a shánění náhradní součástky, pokud je vůbec někde na světě k mání ...

Děkuji všem za snahu a ochotu,
Vašek

EDIT: Tak jsem ještě nyní napsal dle rady od "Cowley" do https://www.carmedia.cz/gumova-pruchodka-3mm/?
a zkusil poprosit o další rozměry. Uvidím co odpovědí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovka



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 564
Bydliště: Brumovice

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2023, 9:49    Předmět: Citovat

Tady si nevybereš ?
https://www.ettinger.de/
např
https://www.ettinger.de/p/durchfuehrungstuelle-oe3-2/4-8mm/014.60.171
Cena a balení je asi pro Tebe mimo, ale u Ettingera se dalo najít leccos, když jsem tam v minulosti pro zákazníky nakupoval.
Taky mě napřed zmátla věta : "Já potřebuji průchodky pro díru v plechu 4mm"
Hledal jsem průchodku pro 4mm plech Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3999
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2023, 9:57    Předmět: Citovat

Našel jsem v šuplíku pár starších gumových (nepoužité černé):
vnější pr. 7,0 mm
vnitřní pr. 3,4 mm
do díry pr. 5,0 mm
tl. plechu 1,0 mm
výška 4.9 mm
Pozn.: průchodky se do menšího otvoru bez potíží zmáčknou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2023, 10:31    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):

Jirko prosím, odkaz na ty vzpomínané kulaté by jsi sem nedal? Já jsem nyní dle Tvé rady dlouze hledal pomocí googlu, ale žádné kulaté jsem nenašel. Jen samé hranaté, obdélníkový půdorys.

Třeba tady: https://www.bighobby.cz/plastove-servo-paky-a--25t
Ty hranatý jsou na serva Hitec, kterejch se asi prodává nejvíc.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2023, 19:23    Předmět: Citovat

VASEK_W napsal(a):
nejsem si vědom, že bych uváděl, nebo požadoval nějakou sílu plechu,
VASEK_W napsal(a):
Většinou mají sílu stěny 1mm a více. Já hledám 0,5-0,75mm max.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 783
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2023, 23:01    Předmět: Citovat

Habesan: "Většinou mají sílu stěny 1mm a více. Já hledám 0,5-0,75mm max."
Ano, vhodnější by bylo doplnit tam, že se jedná o sílu gumové stěny průchodu v díře.


Celeron: díky Jirko za odkaz, to je zajímavé Smile

jjilek: děkuji za nabídku, to by mohlo být případně vyhovující, byť je to na malou sílu plechu. Pokud bych nenašel vhodnější, tak se ozvu Smile


A z carmedia mi přišel obrázek s rozměry, pro mne bohužel již moc velkými.

Děkuji Vám všem za ochotu a snahu mi pomoci.
Zkusím zatím objednat z TME, nebo ECOMU s dalším zbožím, a pokud by to nevyšlo, tak budu brát postupně Vaše nabídky.

Vašek



Rozmery průchodky.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  38.74 kB
 Zobrazeno:  46 krát

Rozmery průchodky.jpeg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund