Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nežádoucí aktualizace Windows 10
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 964
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 15:14    Předmět: Nežádoucí aktualizace Windows 10 Citovat

Včera jsem se díval na film, když mi do toho skočila hláška, že se počítač aktualizuje a bude potřeba restart. Tlačítko "restartovat později" bylo neaktivní a restart se prostě sám bez dovolení provedl. Instalace trvala asi 5 hodin, takže ten večer už film nebyl...
Po instalaci mě čekalo rozčarování, na liště mi naskákaly jakési nesmysly, které jsem hned povypínal, nicméně lišta, včetně nabídky Start, postrádá mnou nastavenou barvu.. Při pokusu o změnu barvy jsem zjistil, že celé Nastavení je jiné a okénko Změna barvy nabídky Start není aktivní.
I uvítací obrazovka je jiná a spousta dalšího, já teda nevím, proč bych měl podobné Mrkvosoftí výstřelky trpět.
Nově nainstalované aktualizace jsou: KB5023696, KB4562830, KB5007401, Servicing Stack 10.0.19041.2664, KB5013624, KB4023057, KB5001716.
Nemáte někdo ponětí která z nich má na svědomí celou tuhle přestavbu?
Hnedka půjde pryč, jen co zjistím, která to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 16:24    Předmět: Citovat

To je jak kdyby se ti tam vplížily jedenáctky. U desítek jsou poslední updaty v podstatš jen bezpečnostní, změnu rozhraní jsem nezaznamenal a doba instalace na SSD je pár minut. Jinak barva oken a lišt nejde nastavit, pokud si Win začnou myslet, že nejsou aktivovány, to je OK?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 964
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 16:46    Předmět: Citovat

Jsou to teď desítky 20H2. Aktivace se též zdá v pořádku.


Windows.jpg
 Komentář:
 Velikost:  30.81 kB
 Zobrazeno:  26 krát

Windows.jpg



Aktivace.jpg
 Komentář:
 Velikost:  26.39 kB
 Zobrazeno:  31 krát

Aktivace.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5211
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 17:00    Předmět: Citovat

Tos tam musel mit asi hodne zastaraly build kdyz se ti to tak pomenilo... Ja si nevybavuju za posledni rok zeby byla nejaka vetsi zmena vzhledu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 17:01    Předmět: Citovat

20H2? Z čeho se to aktualizovalo? Jestli z nějaké 15H07 (originální DVD), tak to by vysvětlovalo tu dlouhou instalaci. I tak by ale mělo zůstat nastavení barev. To by ale ta mašina musela být čistě nainstalovaná nebo bez netu celé roky... Jinak dneska je běžná 21H2 a sune se 22H2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 964
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 17:37    Předmět: Citovat

Instaloval jsem W10 na začátku března z DVD jako upgrade sedmiček, hned po instalaci a i později se stahovalo spousta aktualizací.
Nevím, proč se tahle stáhla zrovna včera.
Jde mi o to, zjistit, který z výše uvedených balíčků to má na svědomí.
Bezpečnostní záplaty nechávám instalovat svědomitě, ale změna uživatelského rozhraní fakt mi vadí.
Edit: Volba "pozastavit aktualizace na 7 dní" není aktivní, přesto, že jsem ji nikdy nepoužil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 17:58    Předmět: Citovat

Podle mě není aktivní proto, že tam ještě stále máš neaktuální verzi. Nechal bych to dojet do finální verze a pak se uvidí. Ručně mu dát vyhledat updaty a on se k té poslední verzi dostane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 911

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 19:49    Předmět: Citovat

Nejsou teď wokna 22H2?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 964
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 20:10    Předmět: Citovat

Není rozdíl ve značení mezi 32 a 64 bitů? Mám 32 bit verzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 21:04    Předmět: Citovat

jade napsal(a):
a restart se prostě sám bez dovolení provedl. Instalace trvala asi 5 hodin, takže ten večer už film nebyl...

Asi netřeba psát, kam patří takový OS a potažmo celý obor. Napiču je, že do něj ovšem celé prostředí člověka víceméně tlačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2812

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 21:45    Předmět: Citovat

Netlačí. Tedy ne každého.

Už po x-té opakuju, že pokud dotyčný nepotřebuje speciální aplikaci existující jen pro widle, ev. ji má, ale je schopna fungovat v emulátoru (Wine, PlayOnLinux, Lutris atd.), tak může v klidu používat něco jiného.

Já třeba mám hodně let Linux (jak už jsem taky víckrát napsal).

No a pokud se daný jedinec podle toho nezařídí, tak je to jen jeho chyba (obvykle lenost, neschopnost či kombinace).

Když mě bude někdo pomalu topit a já (přestože budu mít tu možnost) neuteču, tak jsem prostě obrazek_cenzura a patří mi to.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 22:02    Předmět: Citovat

jade napsal(a):
Není rozdíl ve značení mezi 32 a 64 bitů? Mám 32 bit verzi.
Ne, není. To značení je jednoduché, 22H2 prostě znamená rok 2022, druhé pololetí. Obě verze jsou podporovány stejně, verze 22H2 se zatím nabízí k dobrovolnému stažení a její popis od MS je taky dokonalý:
"Nejnovější aktualizace systému Windows jsou zaměřeny na uspokojení potřeb, o kterých jste nám dali vědět, a které souvisejí s bezpečným a spolehlivým vykonáváním práce na dálku."
"Aktualizace Windows 10 2022 (Windows 10, verze 22H2) přináší sadu vymezených vylepšení v oblasti produktivity a správy."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jade



Založen: Dec 28, 2004
Příspěvky: 964
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 22:22    Předmět: Citovat

JirkaZ: Linux jsem před lety zkoušel, je to prostě jiná filozofie prostředí, "mountění" disků do složek a podobně, jako blahých časů na Amize. Hlavně ale pracuji s Photoshopem a na ten Gimp jsem si nemohl zvyknout.
Pokud bych byl přešel přímo z té Amigy, tak bych si asi zvykl, ale po necelých 30ti letech s Widlama...
Požaduji prostě po systému, aby mě nechal v klidu pracovat či se bavit a aby věci zůstávaly tak, jak jsem na ně zvyklej. A především chci mít aspoň pocit, že mám věci pod kontrolou.
Na starém laptopu mám Milénia kvůli starým věcem, hlavně pic programátoru a tam ten pocit kontroly tak nějak mám.
Čím jsou ty Widle novější, tím hlouběji jsou skrytá nastavení a tím víc si to žije vlastním životem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nixdorf



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 570

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 23:36    Předmět: Citovat

jade napsal(a):
Požaduji prostě po systému, aby mě nechal v klidu pracovat či se bavit a aby věci zůstávaly tak, jak jsem na ně zvyklej.


V dnešnej dobe utopia, pretože budeš bojovať s veternými mlynmi neodvisle od platformy, ale nad tým tu nemienim filozofovať. Máš telku napojenú na net? Smartfon? Možno hneď v prvý deň sa vzdávaš záruky, odblokúvaš bootloader, inštaluješ custom ROM a do toho root access, nech máš prístup k hosts, DNS, adblock aby neotravovali reklamy, zrušenie systémových služieb ťahajúcich údaje k šikmákom a k aktualizáciám, Magisk, Zygisk... to všetko tak aby fungovali i aplikácie vyžadujúce 2FA a prechádzali Google SafetyNet. V opačnom prípade máš z mobilu ťažítko na papier, lebo si sa rozhodol, že niečo nechceš. A len aby sa nezabudlo: vnútro Androidu na nič od Microsoftu, potažmo Windows, nebeží. Very Happy

Späť k téme - najjednoduššie asi spraviť upgrade na Ultimate verziu, to je jediná verzia Win10, kde idú updaty nadobro a oficiálne vypnúť cez group policy editor.
V opačnom prípade sa priprav na to, čo som spomenul v prvom odstavci. Teda napríklad skripty typu WUMT/Sledgehammer - mám tu jeden stroj s Win10, Home (nie Ultimate), verzie 1709, ešte z 2017teho, ktorý sa odvtedy neaktualizoval. Na nikoho nič nenabádam, je to volovina, ale s aktualizáciami to neotravovalo vyše poldekády - asi niečo, čo hľadáš.
Ja konkrétne ho používam takto preto, lebo bola tá desiatka súčasťou malého tabletu, ktorý zapínam raz za uhorský rok na komunikáciu s prenosnou rádiostanicou. Tam konkrétne preferujem GUI, a nie hrabať sa v príkazových riadkoch či termináloch. No a na Win7 to nemalo drivre, inak by som tomu spravil downgrade a neriešil; i keď - svojho času MS pretláčal aktualizácie, ktoré potichu spravili upgrade Win7 či 8 na 10.

Inak si neškrtneš, všetko ostatné vo Win10 aktualizácie iba odloží alebo pozastaví. Aj ak si rôznymi skriptami a patchami zničíš služby, ktoré sa starajú o tie aktualizácie, tak je tam ďalších desať kontrolných ktoré ti ich opätovne zapnú, zaktualizujú a basta fidli. Plus samozrejme bezpečnostné riziká mať legacy systém napojený na internet. A samozrejme Ultimate verzia ide i zadarmo, ale budem tu niekoho učiť ako pirátiť tak, aby si celý systém nezajebabral malwarom? Hergot, mal bych prestať písať. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33903
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 08 2023, 10:03    Předmět: Citovat

Windows 10 Ultimate neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund