Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přechod z metalického rozvodu na optický.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st duben 05 2023, 16:25    Předmět: Přechod z metalického rozvodu na optický. Citovat

V bytě došlo k re-instalaci. Nad vchodem se objevila deska cca 20*30. Z ní je připojen počítač.

Očekával jsem, že druhý vývod bude pro televizi. Nefunguje.

Signál pro TV se získává 15m metalem z WIFI.

Myslím že zavádět metal do bytu a před bytem odstřihovat je cesta zpátky. Copak deska s převodem optiky na metal má jen jeden vývod? Nemá router?

Celá instalace je špatná.

Přeloženo ze svahilštiny, ne všechno lze ale pochopit. Neochotu k úpravě příspěvku si budu pamatovat. ZdenekHQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st duben 05 2023, 16:48    Předmět: Citovat

Nešlo by to napsat a zformátovat tak nějak "česky"?

P.S. Nešlo, takže jsem to lehce upravil, ale ne všechno pochopil. Příště to spíš rovnou smažu. Ale už se učím přihlížet k datu registrace na EB, ono to taky může znamenat pokročilejší věk.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne čt duben 06 2023, 14:26, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12040
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st duben 05 2023, 16:53    Předmět: Citovat

FERYACT napsal(a):
Copak deska s převodem optiky na metal má jen jeden vývod. Nemá routr? Celá instalace je špatná.

co je na tom špatného ?
. . . a co ti brání si tam do toho jednoho LAN výstupu zapojit svůj router ???
stojí to jen pár korun . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2155

PříspěvekZaslal: st duben 05 2023, 22:34    Předmět: Citovat

Co je na tom divne? ukoncia optiku prevodnikom, lebo aj tak 99% ludi dodavany router prepne do rezimu bridge a hodi si tam svoj router.
Ked sme robili instalaciu chatiek, tak sme to tiez tak robili. Ukoncenie optiky prevodnikom a v chatkach tahana metalika + wifi.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1667
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2023, 0:28    Předmět: Citovat

FERYACT napsal(a):
Došlo v bytě k instalaci. Objevila se nad vchodem deska cca 20*30.Z ní je připojen počítač. Očekával jsem,druhý vývod bude pro televizi. Nejde Signál pro TV se získává 15m metalem z VIFI Myslím že zavádět metal do bytu a před bytem odstřihovat je cesta zpátky. Copak deska s převodem optiky na metal má jen jeden vývod.Nemá routr?

Je třeba si uvědomit, že neexistuje jen jeden jediný typ převodníku z optiky na ethernet, ale že jich existuje celá řada a různě vybavených. Existují jednoduché převodníky optika/ethernet jen s jedním ethernetovým výstupem, které žádný router neobsahují a také existují optické routery, které kromě převodu z optiky na ethernet poskytují i služby routeru s několika výstupními ethernetovými porty a včetně WIFI.

Záleží však především na tom co nabízí konkrétní poskytovatel optického připojení a co u něj bylo pro montáž v tom bytě objednáno. Pokud jste objednavatelem vy a nabídka toho poskytovatele se vám nelíbí pak doporučuji se pozeptat u jiných poskytovatelů ve vaší lokalitě zda nenabízejí to co by lépe odpovídalo vaším požadavkům. Pokud to objednal a platí někdo jiný a vy se jen jak se říká "vezete" pak se zřejmě budete muset spokojit s tím co někdo jiný objednal a platí.

Za optický router pronajímaný poskytovatelem optického připojení se platí měsíční poplatky. Obvykle pár desítek korun, ale za rok se to nastřádá a pokud chtěl objednatel ušetřit pak zřejmě objednal službu bez pronajatého optického routeru s tím, že si pořídí vlastní obyčejný WIFI router, za který nebude muset platit žádné měsíční poplatky. Pokud jste objednatelem vy zřejmě jste se na to u svého poskytovatele nedostatečně informoval a namontovali vám zkrátka tu méně vybavenou variantu. Pokud namísto použití vlastního routeru chcete raději pronájem optického routeru s pravidelným měsíčním poplatkem pak se na tuto možnost ptejte u vašeho poskytovatele optického připojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2023, 4:46    Předmět: Citovat

Poskytovatel obvykle nabídne obojí - převodník a k němu dva tři modely routerů s více výstupy a/nebo variantami wifiny. Ovšem je mezi námi stále početná skupina zákazníků, kteří té nabídce dostatečně nerozumí.
A pak jsou tu tací, kteří o žádné nabídce nemají tušení - mění nebo kupují byt, kde ten převodník zůstal po předchozích obyvatelích, již se odstěhovali s vlastním routerem.
Takže, jestli máš vlastní router, klidně ho na ten převodník připoj. A, jestli nebude umět využít rychlosti optického připojení, vyměň ho za rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1667
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2023, 8:41    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Poskytovatel obvykle nabídne obojí - převodník a k němu dva tři modely routerů s více výstupy a/nebo variantami wifiny.

Já mám od svého poskytovatele pronajatý optický wifi router, který v sobě má všechno tj. jak převodník z optiky tak i výstupní ethernetové porty a také poskytuje wifi 2,4 a 5 GHz a přes webové rozhraní mám možnost vlastní konfigurace interní sítě i wifi. Takže optický kabel mi vede přímo do zástrčky pro optiku na tom routeru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2023, 13:07    Předmět: Citovat

Ano, na tuto variantu jsem zapomněl, včetně možnosti pronájmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2023, 13:24    Předmět: Citovat

Zatím tady máme metaliku spojenou s káblofkou, modem mám na koaxu s F-konektorama, z něj jde 1 LAN/WAN kabel do routeru, poskytujícího další 4 větve LAN plus 2,4/5GHz wifinu. Jedna "lanka" jde dál do bytu, kde na ní visí druhej 2,4/5GHz wifirouter. Tuhle konfiguraci už poskytovatel TV/netu nenabízí, v nabídce je kombinace modem/LAN+wifirouter v jednom boxu.
A KONEČNĚ nám po asi 20 letech sdělili, kdy začne fyzická realizace optickýho připojení našich bytů a baráků, do kterejch máme zavedenou optiku - ale jen tou formou, že ze zdi v krabičce trčí metr obalenýho optovlákna bez jakýhokoliv dalšího využití. Tak podle vyjádření místního vedení pobočky káblofky se to o letošních prázdninách má začít hejbat. Slibovaný jsou symetrický tarify up/down 1:1, začínat by měly na 25Mb/s, tak začínám taky uvažovat, jak to pak ve finále pozapojovat - protože samozřejmě, vývod společný antény, káblofky i tý optiky je v místnosti na druhým konci bytu, než ve který by byl skutečně potřeba, takže i teď musím nejdřív všecko "tahat" nějakejch 15-16m kabelem do míst, kde se ty signály dají nějak použít (TV, počítače, převod na home Wi-Fi atd).

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2023, 15:27    Předmět: Citovat

To není problém, do trucovny mám od vchodových dveří, kde je router, 26 metrů UTP zakončovacími podlahovými lištami kolem celého bytu a nijak to neomezuje. Do ostatních místností mám kabely pochopitelně kratší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt duben 06 2023, 17:04    Předmět: Citovat

Nj, já teda nevím kolik máš domů dotaženejch "mega", ale nám stávající up/down 10/100 se skutečnýma hodnotama v rozmezí 9,5-9,8/90-95 šířenej koaxem vf modulací v pásmu kousek nad FM rádiem přestává stačit - hlavně večer, když jsme doma všichni, já si jdu provětrat hlavu sem, manželka si zapne Netflus, dcera pro změnu taky spolu s chatem se sobě podobnýma ve vedlejším wokně a synátor začne streamovat WoTko - taktéž s chatem, začne "tatíček robot" sídlící asi 2,5km vzdušnou čarou na "centrální datový stanici" poněkud ztrácet nervy - a sekat výpadky. Ano, podobná situace je ve vícero rodinách, takže "tatíček robot" pak skutečně vyšiluje. A to ještě nemáme nejvyšší nabízenou rychlost, ta je zatím po metalice 20/200 a 30/650Mb. Aktuálně není v nabídce zádnej tarif po optice, podle vyjádření lidí z KTV proto, že se právě žádný nový nezřizujou, ale chystá se velkoplošnej přechod právě na optiku a nový ceny se budou odvíjet od množství sjednanejch přijímacích míst. Docela by mě proto zajímalo, jestli ten jeden FTP kábel "utáhne" společnej rodinnej pile-up, respektive jestli půjde dát rozbočovací router dál než bezprostředně blízko k modemu, aby nebylo nutný ho dát hned k modemu a ke každýmu koncovýmu zařízení tahat hvězdicově samostatný FTP, ale aby se dalo zřídit "sluníčko" ze zhruba geometrickýho středu bytu někde v předsíni včetně obdobně umístěnýho WiFi-routeru. Uvažujeme minimálně o tarifu 100/100Mb, po zkušenostech z doby nedávno minulý ale spíš o 250/250Mb.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 7:42    Předmět: Citovat

Tak zatím si nemůžu stěžovat ani na metaliku, router RT-AC750 mám připojený na domovní GigaLAN, wifinu z něj používají nanejvýš jeden noťas a dva mobily, ostatní zařízení (další dva noťasy, printserver a televize) jsou připojená po síti LAN přes switch.
Pod schody máme serverovnu připojenou původně optikou 2x2 TB, jestli jsou nějaká omezení pro tu GigaLAN na routerech, jsem ještě nepostřehl. Než jsem "datově pažravá" zařízení připojil metalikou, byl problém hlavně s wifinou - zaprasené pásmo 2,4 "megasilnými routery" po celém sídlišti, těch 5 GHz už nám umí i jeden noťas, dva mobily a televize, ale tu jsem taky radši připojil kabelema wifinu vypnul (nevidím důvod s televizí ještě obtěžovat wifinu, když se s ní nikam nechodí a kabelem může být připojená trvale stejně, jako tiskárna s printserverem).
Teď máme připojení samostatnou optikou až do bytů, mělo by to být za stejný peníz, jako po metalice, jen se to jmenuje Fiber 400, a optická přípojka na patu domu je pro tuto síť samostatná. Čekám ještě na vyjádření providera, jak je to s dalšími omezením cestou, každá síť má totiž na některém kabelu uzel a přiškrcené místo, o kterém se provideři z obchodních důvodů nezmiňují, zvlášť, jestli to omezení po 95% času neomezuje. Tak uvidíme, s čím chlapci přijdou, třeba nakonec zůstanu připojený tou metalikou. Na službě neprodělají ani nevydělají, jen prodají o jeden převodník (ppř. s routerem) méně.
Zatím jsem na tom 24/7 takto:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31793
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 8:34    Předmět: Citovat

Aktuální situace - mladej chrní a mně jede streamový rádio ČRo. Tarif 100/10, ale těch 100 ani celejch 10 z toho nikdy nedostanem, maxima jsou tak 4-5% pod tarifový hodnoty.


Bez názvu.png
 Komentář:
 Velikost:  65.77 kB
 Zobrazeno:  34 krát

Bez názvu.png



_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1667
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 9:50    Předmět: Citovat

Optika T-MOBILE, pronajatý router Sagemcom 5670 (50 Kč měsíčně)
Eth. porty: 4 x 1Gbps + 1 x 2,5 Gbps, WiFi 2,4GHz a 5GHz.
Lokalita: Česká Lípa, Tarif: Můj optický internet M 500/500, měsíční poplatek 399 Kč
Po dobu prvních 12-ti měsíců je měsíční poplatek jen 299 Kč, ale já už to mám déle takže platím těch 399 Kč.



optika_tarif_500.png
 Komentář:
 Velikost:  55.72 kB
 Zobrazeno:  22 krát

optika_tarif_500.png




Naposledy upravil Valdano dne po květen 22 2023, 9:26, celkově upraveno 7 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 07 2023, 10:07    Předmět: Citovat

Nechce se mi zatím připojovat přímo na router, ale řekl bych, že mám rychlost omezenou jen starým stovkovým switchem. Použil jsem ho, protože v té liště mám i koaxiály pro kombinovaný rozvod TV (je hvězdicově rozbočený do dvou stoupačkových vedení) a dva UTP kabely už se nevešly.
Ten switch by po přepojení na optiku odpadl, protože router přijde přímo na jeho místo. Rychlejší switch mě zatím nic nenutilo koupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund