Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

dva set top boxy na 1 televizi
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so duben 01 2023, 20:44    Předmět: dva set top boxy na 1 televizi Citovat

ahoj, sešly se mi doma dva set top boxy ,každý jednotunerový. šlo by zapojit je oba na jednu televizi aby fungovaly ,tedy hlavně aby z nich šlo nahrávat. mohu jeden zapojit přes hdmi a druhý třeba přes scart ale televize si asi vybere jen jeden že ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ACDC



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 507
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

PříspěvekZaslal: so duben 01 2023, 20:58    Předmět: Citovat

Zdravím, který vstup chceš zrovna zobrazit na televizi si přece přepneš na dálkovém ovladači televize. Takže bych v tom neviděl problém. Že by apríl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 8:57    Předmět: Citovat

díky za radu a omlouvám se za blbý dotaz, jen jsem nevěděl jestli to přepínání bude fungovat nebo jestli budu muset odpojit scart .u hdmi mám 5 vstupů ale nevěděl jsem že scart i hdmi je možno použít současně.měl jsem někde uloženo že můžu použít jeden nebo druhý . tak děkuju

nahrávání by tedy mělo být bez problémů zapnout nahrávání přeprnout na durhý set top box zapnout další nahrávání ,vypnout tv a jít do práce.děkuju někdy v těch prioritách připojení se ztrácím

předpokládám že na tom set top boxu co bude přes scart bude nižší rozlišení ale čert to vem hlavně že to bude nahrávat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 20:27    Předmět: Citovat

Ten televizor ma len jeden HDMI vstup?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 21:54    Předmět: Citovat

1. Sloučil jsem ti příspěvky do jednoho.

2. Taky marně čekám na odpověď, jako rnbw.

3. Stačí prosmyčkovat koaxiálem anténa - settopbox - anténní propojka - druhý settopbox - anténní propojka - televize. Pak máš k dispozici signál v každém zařízení a můžou ho přijímat všechny najednou. Klidně můžou settopboxy nahrávat dva různé pořady a ty můžeš sledovat třetí.

3. co do toho pleteš nějaké rozlišení, scart a kdesi cosi? Settopbox sice umí poslat obraz do televize v různém rozlišení, ale na USB prciš to uloží vždy v tom rozlišení, v jakém to přijímá, protože k tomu žádnou televizi nepotřebuje. Se způsobem připojení k televizi to tedy nemá nic společného. To až při přehrávání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 7:49    Předmět: Citovat

Ještě doplním Hilla
-Jsou oba dva STB stejné? pokud ano, budeš mít problém s ovladačem, protože ho budou "poslouchat" oba dva a nepůjde to rozumně ovládat.
-Je každý jiný? Ani to nemusí být výhra, různé značky občas s ovladači těch druhých částečně či úplně fungují a zase může být problém - já osobně mám jeden STB Tesla a druhý Sencor, tlačítkem "1" od Tesly spustím "Factory test" na tom Sencoru, čímž zruším veškerá nahrávání. Pokud ještě pak zmáčknu OK, tak vyvolám "Factory reset".
Takže toto případné vzájemné ovlivňování je třeba předem vyzvkoušet. Co mám zkušenosti, speciální kapitolou byly ALMA mini a některé modely GOGEN, do kterých "lezl" i ovladač od televize...
Další věcí je, zda-li STB mají anténní signál průchozí, nebo jsou jen koncové tj. jestli mají i anténího samce na pokračování anténní smyčky někam dál, nebo jen jeden - tom prvním (lepším) případě ti procházející signál obvykle propadne při zapínání toho prvního STB ze STAND BY, popř. pokd by jsi ho měl vytažený ze zásuvky. V tom druhém případě by jsi musel použít anténní rozbočovač, čímž by jsi snížil signál (pokud je dostatečný vadit to nebude, pokud by byl na hraně, mohl by to být problém).

Pokud máš na televizi dvě HDMI, určitě oba propoj tímto kabelem, přes SCART signál zbytečně dost zdegraduješ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 9:55    Předmět: Citovat

televize má 4 hdmi vstupy (takže bych mohl mít oba zapojeny na hdmi )
set top box je jeden technisat a druhý evolveo omega



technisat.jpg
 Komentář:
 Velikost:  215.23 kB
 Zobrazeno:  89 krát

technisat.jpg



evolveo omega 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  199.5 kB
 Zobrazeno:  70 krát

evolveo omega 2.jpg



3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  224.68 kB
 Zobrazeno:  62 krát

3.jpg




Naposledy upravil jery dne po duben 03 2023, 10:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 10:21    Předmět: Citovat

Tak to by problém s ovladačem být nemusel. Pokud má alepsoň jeden anténu průchozí, tak to stačí posmyčkovat, do TV připojit z každého HDMI kabel a bude to normálně fungovat. Na televizi mezi jednotlivými STB pak bude přepínat volbou přislušného HDMI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 11:27    Předmět: Citovat

můžu se ještě zeptat jak udělat to prosmyčkování ? jestli jsem to pochopil jak píše Hill tak tak z antény přivedu koaxial do ant. in v prvním set top boxu a do toho ant in dám rozdvojku ?a propojím s druhým set top boxem zase do ant in
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 505

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 11:35    Předmět: Citovat

Ten jeden z nich má i konektor ANT-OUT. To bych čekal že bude výstup pro připojení dalšího zařízení.
Takže anténa do ANT-IN. A do druhého STB z ANT-OUT. Žádné rozdvojky nedělat.
Za předpokladu, že ten první STB má ten signál průchozí i při vypnutém stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 16:09    Předmět: Citovat

Jestli pořád nerozumíš tomu, jak to zapojit, tak tady to máš nakreslené.
Jestli ale ta Omega po vypnutí nepustí signál z antény skrz, nazbude ti, než použít anténní rozbočovač a signálem ty settopboxy podělit.
Ale pořád ti nezbývá anténní kabel do televize.
Jestli ti televize DVB-T2/HEVC neumí, pak stejně musíš koukat přes settopbox, tak do televize nemá smysl anténu zapojovat, tedy třetí vývod nechybí.
To by mělo smysl jen v případě, že televize umí fungovat i bez settopboxu. Na nich můžeš nahrávat dva různé programy a na televizi sledovat (nebo nahrávat) ten třetí. V takovém případě by ti nic jiného, než použít anténní rozbočovač, nezbylo.



evolveo_a_technisat_smycka.jpg
 Komentář:
 Velikost:  163.39 kB
 Zobrazeno:  68 krát

evolveo_a_technisat_smycka.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jery



Založen: Feb 05, 2012
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 18:39    Předmět: Citovat

děkuju, už tomu rozumím. TV neumí bez set top boxu DVB-T2 takže anténu dávat nebudu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 19:09    Předmět: Citovat

Aby nenarazil na zajímavost co měl Samsung. Anynet, či jak se to jmenovalo. Zapnutí ze Stand By jednoho zařízení připojenýho přes HDMI si pokecalo s TV a automaticky se zrušil příjem z tuneru TV a přeplo se na zařízení HDMI. A ty HDMI zařízení ani nemusely být Samsung. Mě to chodilo s HDD/DVD rekordérem Sony, STB Evolveo Merkury to taky uměl. Už si nepamatuju, jestli se to dalo "přebít" volbou vstupu na dálkáči.
Něco podobnýho má v sobě i Soňák, když se Samsungem uměl komunikovat. Panasonic, co mám nyní to ale neumí.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 21:06    Předmět: Citovat

HDMI-CEC? Vím že mi to tak funguje, ale musel jsem to nastavit separátně na obou zařízeních. Pokud to na stb nechá vypnuté/neumí, neměl by být problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 505

PříspěvekZaslal: út duben 04 2023, 6:41    Předmět: Citovat

Ale on TV tuner nebude používat, takže i kdyby se to tak chovalo, tak je to spíš požadovaná vlastnost, aby se TV sama přepla na HDMI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund