Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zablokovaný auto.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 13:36    Předmět: Citovat

To dopadli dobre. Keby narazili do stromu alebo betonoveho mostika, tak su vsetci mrtvi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 13:55    Předmět: Citovat

Soused hasič říká, že jim na školeních říkají, že právě tady ty kotrmelce zvyšují možnost přežití, protože se kinetická energie uvolňuje postupně.

Stejně tak v případě neodvratného čelního nárazu do druhého auta se má brzdit tak, že na poslední chvíli se brzda povolí, aby reakce na náraz byla měkčí a umožnila tomu autu prostě "odletět". Co se stane pak je už věc náhody, ale pravděpodobnost přežití je větší. Naopak největší chyba je snažit se vyhnout a vletět do stromu.

Ale tohle bych v praxi zkoušet nechtěl.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 14:14    Předmět: Citovat

Zkuste si v autě dupnout na brzdu a budete rádi, že jste připoutaní.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 17:27    Předmět: Citovat

Švagrová se v roce 2011 přimotala do nehody - jela po hlavní a chtěla odbočit doleva. Proti ní jel Peugeot 307, který jel rovně po hlavní, tak mu dávala přednost.
No a odspodu, kde je stopka, to vzal borec ve Felicii bez brzdění, protože fakt asi tu stopku přehlídnul (mluvil jsem s ním, byl odkudsi od Zlína, jel tudy poprvé v životě, vezl brambory z Vysočiny) a nabral napřed Peugeot a ten naboural švagrovou v Renaultu.
Bilance:
- švagrová i s ročním synovcem (oba uvázaní) - bez zranění.
Megane na odpis (uražené kolo, proražený motor, celá levá přední část rozbitá).
Borec se synem ve Felicii (oba uvázaní) - bez zranění, Felicia dokonce pojízdná, i když s proraženým chladičem.
Borec z 307 (neuvázaný) - utržený volant, proražené sklo. Vrtulník jej odfáral do Bohunic na traumatologii. Co jsem slyšel, tak marodil půl roku.
Auto jinak relativně vcelku.
Někde ve starém PC mám i fotky.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 17:30    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Zkuste si v autě dupnout na brzdu a budete rádi, že jste připoutaní.

Najlepsie lavou nohou - ako na spojku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 17:56    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Nic jsem neposral. Jen poukazuju na to, že slepě něco konat jenom na základě nějakého předpisu je vhodné tak akorát pro dementy, které zmiňuješ. O jízdě v protisměru jsem nepsal nic, ale i tohle někteří s oblibou činí Very Happy
Ano, máš pravdu. Všichni řidiči, co jezdí podle Dopravních předpisů, tak jsou dementi. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: ne duben 02 2023, 19:11    Předmět: Citovat

Co se týče pásů od jisté doby i pokud si spolujezdec odmítne zapnout tak prostě nejedu. Měl jsem tu čest pár mírných ťukanců a vůbec to nefunguje jako ve filmu. Ty plechy se kroutí v minimálních rychlostech a vše lítá. Totéž přepážka v kufru když mám něco naloženo musí být zatažená.
Co se týče asistentů kteří znemožní jízdu. Ano je to pruda. Na druhou stranu znám mraky lidí ve svém okolí kteří jsou schopni přijet bez kola a tvrdit, že to nemá na nic vliv.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 9:18    Předmět: Citovat

Tak já zmínil souseda a včera přišel celej zježenej. Ráno vyrazil kamsi na severní Moravu, v Blansku na něj přišlo akutní pnutí, tak vlítl na WC v jednom hypersuper a po návratu auto mrtvý, jen sem tam nějaká kontrolka svítila. Tak se vrátil zpátky vlakem a teď bude řešit následky...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 21:16    Předmět: Citovat

Copak má soused za vozidlo?
Vysrat se měl doma, to je nejlepší.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 21:42    Předmět: Citovat

obrazek_cenzura sa on a jeho auto tiez Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasnap



Založen: Apr 03, 2023
Příspěvky: 35
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po duben 03 2023, 23:20    Předmět: Citovat

Před lety kolega vyfasoval terénní ARO z Rumunska, jednou jel, začalo pršet a blbly stěrače. Zastavil na kraji vesnice a šel je poladit, jen v košili, bez mobilu. Najednou CVAK a auto se zamklo. Došel do prvního domu, kde ho nechali zavolat kolegům o náhradní klíče a dvě hodiny tam čekal, než mu je přivezli, auto zatím blafalo zamklý na silnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: út duben 04 2023, 7:09    Předmět: Citovat

jasnap napsal(a):
...Najednou CVAK a auto se zamklo...
Jedna známá si zabouchla v autě klíčky. Tak zašla do nedalekého autoservisu ať jí pomůžou. Technik jí odpověděl, že do mercédesu by se dostal, ale do audiny to neumí, tak aby si vybrala na kterém okénku jí nejmíň záleží.
Já si pro jistotu vozím náhradní klíček v taštičce co mám doklady k autu a co si vždy s sebou beru když z auta vystupuji, abych to nezjednodušil případnému zloději.
https://kutilska.poradna.net/questions/3185310-renault-thalia-dalkove-zamykani-auta

ZdenekHQ napsal(a):
...po návratu auto mrtvý, jen sem tam nějaká kontrolka svítila...
Čím to bylo? Nerozloučila se s ním baterka vinou nabíjecího managementu? To nejdřív nezkoušel volat nějakou asistenční službu? Tohle se mi stalo taky, tak jsem zavolal na asistenci pojišťovny, poslali odtah, auto mi dovezli před dům, bylo to na vzdálenost co platila pojišťovna, tak mne to nic nestálo.
Yarda1 napsal(a):
https://www.auto.cz/vymena-autobaterie-byvala-to-banalita-jak-je-to-ale-ted-142317
IMHO by nebylo od věci koupit si a používat nějaký měřič napětí v palubní síti.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/carmotion-cl-nabijecka-s-voltmetrem-120-w/

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út duben 04 2023, 7:26    Předmět: Citovat

p32: tím, že budeš jezdit na silnici vlevo, ohrožuješ ostatní, tím pádem to dělat nemůžeš. Když se v autě nebudeš poutat, je to čistě tvůj problém, takže by se do toho správně neměl žádný předpis montovat. Zato třeba zdravotní pojišťovna by ti mohla odmítnout proplatit léčení následků.

Podle mě to, že někdo vypadne z auta, to auto se na něj nepřevrátí, k ničemu jej nepřimáčkne, dotyčný ve své dráze letu nepotká něco tvrdého a dopadne tak, že se na nic nenapíchne a neudělá si o něco díru do hlavy, by bylo velké štěstí. Taky se dost často stává, že si toho letce záchranáři vůbec nevšimnou, protože leží někde v noci v lese x metrů daleko od auta, zejména pokud v autě jelo více lidí.

Na spolujezdce nepoutače stačí, když řidič ve vhodné chvíli skočí na brzdu. Nepoutač se posbírá z podlahy a pak už se většinou přiváže. Já v autě trvám na tom, aby člověk sedící za mnou byl připoutaný. V případě nárazu nepřipoutaný člověk na zadní sedačce svou vahou rozdrtí připoutaného před sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33916
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 04 2023, 7:26    Předmět: Citovat

Uz prva Fabia trpi nadmernou "ineligenciou". Odomknes auto, kluce nechas vnutri a na chvilu odides. Ked sa vratis, auto je zamknute a kluce vnutri... Staci vadny spinac dveri.

Lukas-Peca: Ano, vseci ludia musia byt priputani, dalej vsetky vacsie predmety musia byt v kufri. Niekedy sa to neda (sklopene zadne sedadla a auto plne veci), ale casto ano. Aj blby rozsypany nakup pri zabrzdeni naserie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 04 2023, 8:31    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
p32: tím, že budeš jezdit na silnici vlevo, ohrožuješ ostatní, tím pádem to dělat nemůžeš. Když se v autě nebudeš poutat, je to čistě tvůj problém,

To jsi asi nepochopil, že? To byla reakce na toto:
Kremik napsal(a):
Předpis... Rolling Eyes
Za tebe je zodpovědný nějaký předpis?
Já si za svůj život zodpovídám sám. Předpis...

Vůbec to nebylo porovnání s poutáním či jiným nedodržováním předpisů pro jízdu v autě. Bylo to jen o tom vyjádření, že si někdo na silnici může dělat to, co si rozhodne sám.
Mimochodem, brzdění tak, aby spolucestující pochopili, že se mají přivázat, tak to taky není dobrý nápad. Buď je donutíš se připoutat hned před jízdou nebo se na ně vykašli - za jízdy se máš věnovat řízení a ne pohodlí spolucestujících. V zimě je např. dobré, aby si bundy na delší cestu svlékli hned a ne až při jízdě. Samozřejmě pokud je auto v pořádku a normálně topí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund