Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Opět další hluchej zvukař?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st září 27 2023, 8:03    Předmět: Citovat

Mě osobně by zajímaly ty staré vykopávky typu Altec "solnička", nikdy jsem nezažil, C28 - to bude asi něco jako C60/C61...
Kdysi známý zkoušel nějaké EV z této doby tuším před koncertem Pavly Kapitánové. Na záznam by to šlo, ale dělat s tím zvuk naživo byl porod.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: st září 27 2023, 8:13    Předmět: Citovat

Jo, to je dost dobře možné. C61čky mám taky stejně jako původní C451. Oboje prima mikráče. Ovšem to, co dnes AKG pod pojmem C451 vyrábí je hrozný. Elektricky oškubaný a ani z toho neleze symetrika. Zvukově taky obrovskej rozdíl.
Já z těchto starých věcí mám rád MD421, MD441, CMV563 s M7 nebo M55, D202, D224, D1200, D140 a řada dalších. Samozřejmě že takový skvosty netahám na každou akci. Dělám to jen tam, kde to má naději na ocenění u publika a kde je taky co nabírat. Běžně jinak na zpěvy používám Samson Q8. Je to lacinej ale překvapivě dobrej mikrofon na vokály. Pro ženský v některých případech sahnu po Electrovoice RE510. Je to super kondík ale jak je zvykem - když je něco dobrý tak to přestanou dělat. Stejně jako do šlapáku Electrovoice ND868. Zní skvěle ale nedá se sehnat.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: st září 27 2023, 10:31    Předmět: Citovat

ransom napsal(a):
Podle toho jak to popisuješ, se nabízí jednoduché řešení:
Buď tak dobrý, aby si tě mohli dovolit jen ti nejlepší. Neschopné muzikanty a hloupé pořadatele pak budeš moci s grácií odmítat. A vyděláš ještě víc peněz.


Naša vlastná tvorba je na úrovni fakt vysokej kvality, ale problém je že nemám čím vyplniť portfólio. Hudba na ktorej ja pracujem je doslova len tak dobrá ako zdroj zvuku textár a ten čo písal tú skladbu. Niesme obmedzovaný čo sa týka našich schopností ale na slovensku bohužiaľ táto kultúra neexistuje a teda je to začarovaný kruh..

Keby sa našla konečne zakázka za normálnu hodinovku s muzikantami čo vedia tak by ten výsledok L/R naozaj stál za to. Ale omedzenie je kapela, nie naša technika a vedomosti. Keďže tých zopár našich projektov bolo dobrých presne podľa našich predstáv, ale to je tak keď muzikantom je aj zvukár a bude si to po sebe editovať a mixovať a má predstavu ako to bude znieť vo finálu a vie sa kedykolvek vrátiť až do fáze nahrávania keď mu niečo nesedí nepasuje. Toto je dosť problém s kapelou čo nahráva jeden CELÍ deň..

PS: M7dmička fakt nieje zlá Smile . Ale ja som sa práve uberal opačným smerom kde som na rytmičák použil teslácky keramický mikrofón zospodu Very Happy Efekt, ten je podstatný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá září 29 2023, 21:18    Předmět: Citovat

Uvediem ďalší zážitok. Rok 2010. Koncerty SMOKIE Bratislava, Nitra, Žilina. Predskokanmi boli moji kamaráti z Matka Guráž (Americký sen, Listobranie, Podivné to rege....) Mali sme voľnáska do Žiliny. Zimný štadion (čo už samo osebe je problém zvučiť - ozveny atď) Chalani hrali, zvuk príšerný, nebolo počuť gitary a pod. Stál som pri zvukárskom pulte aj s ďalším kamarátom - hudobníkom, uprostred hľadiska. Krútili sme hlavami, pozerali na zvukára, ktorí to mal evidentne v pi.i. Pri posledných troch songoch Matky Guráž prišiel k pultu iný zvukár (asi od SMOKIE), otáčal očami, potom pootáčal a poťahal poťákmi na mixpultoch s LCD monitormi a behom 30 sekúnd bol zvuk O.K. Podotýkam, že MG hrali na aparatúre SMOKIE....
Neskoršie som sa dozvedel, že MG ozvučoval vždy zvukár s poriadateľskej agentúry (bola to nejaká zo severnej Moravy, lebo SMOKIE potom šli hrať do ČR, kde zas mali inú predkapelu.)


Naposledy upravil Mysteri dne pá září 29 2023, 21:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: pá září 29 2023, 21:24    Předmět: Citovat

No co, třeba mu stará nedala a měl nějakou debku... Question Mě se stalo jednou jedinkrát, že za mnou přišel pořadatel a chtěl aby předkapela měla horší zvuk než hlavní kapela. Na tohle jsem odpověděl že všem dělám stejnej a bylo. Tak mě napadá, že třeba plnil jen přání pořadatele. Kdo ví ? Ono na Slovensku je všechno tak nějak .... jinak. - Ani očko nenasadíš ! Twisted Evil

No a pak se stalo, že jsem pro toho pořadatele jel jednou a naposled. A je to fuk, pro takového nebrečím Laughing

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá září 29 2023, 21:39    Předmět: Citovat

Ale vieš, čo je najhoršie???? Keď sa Ťa potom Tvoj kamarát, frontmen kapely pýta, aké to bolo?? Vieš, že je datailista, perfekcionista, on mal na pódiu iba odposluchy... A máš mu povedať, že to bolo na pič. ??? 😁 Tak sme mu radšej aj s kolegom, tiež hudobníkom, radšej neutrálne prikývli, bolo to dobré..... Až o 5 rokov sa dozvedel od nás krutú pravdu...... 😆 Že ich zvukár pochoval.... To bolo počas ,,In beer veritas"....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: pá září 29 2023, 21:51    Předmět: Citovat

No, to víš tady se říká, že pravda bolí. A občas to tak je. Taky se říká, že každý den není posvícení. Občas se takto spolu ta rčení potkají v praxi. Nikdo rád neříká zlé zprávy.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út říjen 10 2023, 7:13    Předmět: Citovat

Včera jsem se díval v TV na jeden díl seriálu OKTAGON. Zvuk jako přebuzený, téměř na hranici srozumitelnosti. Bylo to na ČT1.
Manželka slednuje seriál ZOO na Primě. Chvíli jsem to s ní vydržel, a zase jsem šílel z kvality zvuku. Opět to bzučelo jako ořezané po přebuzení.
Dále mám pocit, že u mnoha pořadů scénický zvuk (hudba) na pozadí často přehlušuje aktivní mluvené slovo.

Jsou programy (filmy, seriály), kde je zvuk v pořádku, čistý s rozumitelný. Takže ten nekvalitní zvuk asi nedělá moje TV Sony nebo můj již věkem oslabený sluch.
Myslím, že na vině jsou skutečně současní zvukaři. Dneska se zvuk zpracovává určitě převážně digitálně, a zvukař slepě věří tomu, co vytvořil zvukový procesor, a neposlechne si, co přibalil k obrazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út říjen 10 2023, 7:18    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Včera jsem se díval v TV na jeden díl seriálu OKTAGON. Zvuk jako přebuzený, téměř na hranici srozumitelnosti. Bylo to na ČT1.

jo, potvrzuji . . .
sice jsem to vydržel až do konce, ale některým dialogům nebylo vůbec rozumět.
přitom dříve měla čt dost dobrý zvuk, no poslední dobou je to tragédie . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rvx73



Založen: Sep 09, 2013
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út říjen 10 2023, 12:30    Předmět: Citovat

Tak co bychom taky chtěli, za ty ubohé koncesionářské poplatky, že? Wink

Třeba tam v rámci kvót EU na počet invalidů zaměstnávají někoho hluchoněmého
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 915

PříspěvekZaslal: út říjen 10 2023, 13:29    Předmět: Citovat

A co má seriál ZOO na Primě společného s koncesionářskými poplatky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út říjen 10 2023, 13:36    Předmět: Citovat

Jestli ono nebude lepší jít dělat něco rozumného do dílny nebo na procházku než se dívat na tyhle krávoviny Question Idea Arrow
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út říjen 10 2023, 13:43    Předmět: Citovat

Seriál OKTAGON sice včera na ČT1 nedávali, ale pokud jde o seriál Oktopus, tak bych si zkontroloval nastavení TV nebo STB, protože nic na zdrojovém .m4a není podezřelého.


oktopus-graf.png
 Komentář:
 Velikost:  112.48 kB
 Zobrazeno:  64 krát

oktopus-graf.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 10 2023, 14:26    Předmět: Citovat

Von si to někdo asi v souvislosti s Karlosem Vémolou poplet. Ten seriál s Krobotem v roli kapitána Dítěte se jmenuje OKTOPUS ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: út říjen 10 2023, 15:52    Předmět: Citovat

Omlouvám se, byl to OKTOPUS.
Zkoušel jsem nastavit různé předvolby zvuku, od "Dynamický" přes jiné až po "Čistý hlas". Zvuk měl jiné "barvy", ale srozumitelnost se neměnila.
Nazval jsem to "jako přebuzení". K tomu zkreslování čistoty zvuku už mohlo dojít z různých důvodů v jiné části zvukového řetězce, a ne až přebuzením zesilovače v TV. To zkreslení pak už na oscilogramu mp4 není možno pozorovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund