Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Opět další hluchej zvukař?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 10:33    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
Řeší se tu tři věci najednou.

Spíš padesát. Takže žádná.
Vzhledem k tomu, že tohle bylo vlákno o tom, že zvuk v TV produkuje ignorant s vědomím, že to ten dobytek konzument stejně sežere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 10:37    Předmět: Citovat

AdamVarga napsal(a):
Nemôžeme zabudnúť že slovenské a české dabingy sú jedny z naj katastrofálnejších kvalitativne. .

Jsou nadprůměrné co se týče dabérů, tj. hereckého projevu, překladu a časování dialogů, ale podprůměrné co se týče atmosféry prostředí a ruchů (co všechno chybí oproti originálu). Tedy to, co zvukař doprasí nebo ignoruje a na co dabér nebo překladatel nemají vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1619
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 12:59    Předmět: Citovat

... a že zvukaři jako množina nemají nic jako stavovskou čest, jsou ochotni odvádět fušeřinu jen aby jim kšeft neutekl, a výsledek je jim lhostejný. V televizi jako na koncertě.
Podobně si to ale zmrvila kdejaká profese. Kamioňáci se taky vymlouvají na kdeco a naříkají. Ale byli to oni, kdo roky jezdil za bakšiš, na tři kotoučky, bez pauz, bez volných dnů, za minimální mzdu na pásce a něco na ruku, a ještě odevzdávali zamestnavatelům diety.
Adam Varga: Není to nic osobního, vidím to prostě jako obecný jev.
Teď třeba rejpu. Ale naopak, pokud tě někdy uvidím za pultem na nějaké dobře nazvučené akci, samou radostí ti poskáču oděv, olížu tvář a ošukám nohu. A po akci ti pomůžu uklidit a koupím ti steak a pivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 13:32    Předmět: Citovat

AdamVarga napsal(a):
No to by nebola ebastlirna keby si niekto nekopol do mladých. Podľa čoho to tu súdime? Jedna stará doktorka povedala na ušnom? Ktorá tiež len by nadávaka na mladých? Alebo máme aj nejaké dáta kolko ludí ako to spravilo... mám "rád" tieto "počul som TOTO tak to musí byť oravda" kecy bez data....obzvlášť keď sa jedná o mladých.

Nikto z vás tie dnešné štuple nevyskúšal ale viete že je to zlé..
Tak já ti to zkonkretizuju. Bylo mi nějakejch 34-35, chytil jsem z průvanu a mokrý hlavy po sprše v hotelovým pokoji na školení v Práglu zánět středního ucha jak prase. Byla sobota po půlnoci, recepční na hotelu mi dala Brufen a řekla mi, že žádná ušní pohotovost s výjimkou Bulovky už po 22. hodině fungovat nebude. To znamenalo jet taxíkem přes půl Práglu a zas zpátky. Tak jsem zkusil usnout, ráno sice ucho bolelo, ale dal jsem další Bruf a dalo se to, v neděli večer jsem jel vlakem domů se zaťatým ozubením a hned v pondělí ráno mazal za "svou órelačkou" tady v Třebový. A v čekárně seděly 3 holky, z jejich hovoru vyšlo najevo, že jsou to učnice v druháku tj asi tak 16-17 roků starý - a že je třídní poslala na ušní, protože jí tvrdily, že ji ve třídě není slyšet - a měly foniatrický vyšetření u sebe, na každý ucho vytištěnou cháru - a ty čáry se jim všem třem dost výrazně lomily už nad 10kHz, jedna tam měla na jedno ucho rapidní pokles už na 7kHz!!! Tak jsem si po vyšetření a konstatování doktorky, že "píchat už to nemá cenu, stačí jen přeléčit zánět antibiotikama" domluvil, aby mi tu foniatrii udělala taky - a měl jsem pokles až nad 15kHz, což znamená, že ty holky opravdu byly v 16-17 už hluchý jak pařezy!!!
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 13:44    Předmět: Citovat

To Adam Varga - Pokud tě to tak moc zajímá tak je to doktorka Haj Abdová sídlící v Táboře - Sojčím vrchu a není to stará doktorka milej zlatej. HLedím že zrovna Ty jsi nejspíš ten druh, co aniž by se optal všechno ví a na všechno má odpověď.

A že si do "mladých" kopnu? Když někdo takový netuší co to je korekce a prohouká celé vystoupení sboru 30 lidí na vánočních trzích tak se divíš? Já s tímhle mám dost bohaté zkušenosti. Proč si myslim že to tak je jsem myslim docela přesně popsal. Těch důvodů je víc. Včetně rozmáhajícího se analfabetismu obecně u všeho. Nevyjímaje tohle řemeslo. Nota bene mladých ... mě je 36 let. Takže taky nemám šedej vous až na podlahu. Krom toho nemám důvod doktorce ORL nevěřit. Ona určitě vyšetřila na uši víc lidí než já nebo Ty.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 13:49    Předmět: Citovat

V triede fakt nebolo hovno počuť kvoli 17 sekundovému dozvuku nie kvoli absencií frekvencií nad 4kHz. (Pretože hovorené slovo toho tam moc nahore nemá)

A vieš prečo im odišiel sluch? či to bolo nejakou chorobou dedičné alebo iný problém ? Je predpoklad že ten čo chodí ušnému má nejaký problém so sluchom. Ale bežný "mlaďasi" na ktorých tu každý len nadáva nemusia chodiť ušnému lebo nemajú prečo.

Hlavne by zaujímalo ako odmerajú frekvenčnú charakteristiku niekomu kto ani netuší čo sú dB a čo má počuť kedy. Pretože sa nemôžu napojit priamo na ucho spektrákom vždy ten výsledok bude neobjektívny. Môže sa len blížiť realite keď je skúšaný niekto kto vie ako funguje fyzika okolo toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 13:54    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
A že si do "mladých" kopnu? Když někdo takový netuší co to je korekce a prohouká celé vystoupení sboru 30 lidí na vánočních trzích tak se divíš? Já s tímhle mám dost bohaté zkušenosti. Proč si myslim že to tak je jsem myslim docela přesně popsal. Těch důvodů je víc. Včetně rozmáhajícího se analfabetismu obecně u všeho. Nevyjímaje tohle řemeslo. Nota bene mladých ... mě je 36 let. Takže taky nemám šedej vous až na podlahu.


Paradoxne na seberovných vášmu veku som od vás nepočul nič všeobecne zlé. Všetci si tu len užívate nadávanie na mladých idéalne ich pošlete solidne doprdele bez ochoty pomoci alebo poradiť. Niet čudovania že rodičov a starých rodičov každý rýchlo uprace do starobinca Very Happy Ani ja by som nechcel mať rodinu ktorá viní moju generáciu za všetko aj za to za čo môže práve tá predošlá generácia. Šup šup do starobinca.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 14:00    Předmět: Citovat

Tys tam nikdy nebyl na tom všetření? Oni Ti dokonce řeknou jak se máš chovat, představ si to! Sedneš si a i sluchátka Ti dají oni sami aby nedošlo k chybě. Do ruky dostaneš tlačítko a pokud něco slyšíš tak jej zmačkneš podle pokynů lékaře který vyšetřuje. Pochopitelně že mají ten přístroj kalibrovaný včetně těch sluchátek a hledají práh slyšitelnosti, tedy nejnižší úroveň. Fixlovat se to dá těžko protože ten zvuk se mění od trvalého po přerušovaný a ještě na obě uši, na levé a pravé. Tak takhle to zkoumají. Podle toho ta chára vyleze. Krom sluchátek se ještě dává měnič na kost pokud je bubínek poškozen. To já nikdy neměl. Mě dávají jen sluchátka. Naposledy jsem odcházel s tím, že mi nemůže napsat do papírů co slyšim, že by to vypadalo nevěrohodně. Aby to vyšlo jak je třeba tak mi otevřela tu zvukotěsnou kabinu a k tomu testu pustila rádio. A to fakt nekecám. Bylo to právě proto, že je neběžný aby tam někdo něco slyšel tak dobře. Jsou prostě zvyklí na hrůzostrašný výsledky.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 14:09    Předmět: Citovat

citace:
Všetci si tu len užívate nadávanie na mladých idéalne ich pošlete solidne doprdele bez ochoty pomoci alebo poradiť.


No kolego, já už řadě takových rady dal i spoustu čas a víš co? Vždycky se to obrátilo proti mě. Jak na forech o zvuku hlavně tak i v osobní rovině. Teď mám jednoho už "kamaráda" co vypadá že k tomu bude. Ovšem je to jeden za 15 let. Tedy opět je to od Tebe dohad, který neodpovídá realitě. Všichni do jednoho nemají ochotu se učit a "nasát" aspoň to málo co můžu předat. V té obvodářské a technické rovině je to velmi obtížné a chybí tu naprosto dostatečná vůle. Co do muziky a pojetí mixu ... to si stejně každý nachází svou cestu obvykle kombinací několika jiných stylů zvukařů. Stejně jsem k tomu přišel i já. To se prostě přesně naučit defakto nedá, každý to cejtí jinak.
Stejně ta snaha obvykle vyjde naprázdno v momentě, kdy dotyčný zjistí že je to práce a sakra těžká, zodpovědná, hromada tahání a hodin. To myslim odrazuje většinu poteniconálních "nástupců" či "kolegů". Dnes většina chce peníze pokud možno za nic a hned aniž by něco předvedli.

Mimochodem dávno jsem pochopil, že většina z těch, kterým jsem radil na forech a nebo rozebíral technickou stránku věci touží po jediném - potvrdit svoji pravdu a vlastně diskuse je nezajímá. S tímhle jsem ztratil těžké hodiny svého času. A marně většinou. Většina nezná ani ohmův zákon. Bohužel.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 14:46    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
...
Mimochodem dávno jsem pochopil, že většina z těch, kterým jsem radil na forech a nebo rozebíral technickou stránku věci touží po jediném - potvrdit svoji pravdu a vlastně diskuse je nezajímá. S tímhle jsem ztratil těžké hodiny svého času. A marně většinou. Většina nezná ani ohmův zákon. Bohužel.
A nejhorší je, když celoživotním zaměřením ajťák a programátor vezme do ruky páječku a se slovama "Dyť je to jednoduchý!!! Když to chodí v simulaci, musí to jít udělat i na desce!!!" se pokouší tu "svoji pravdu" dokázat letitým (elektrikářům) hardwerářům - nemusíme pro příklad chodit daleko do minulosti ani tady na Bastlírně, viz tvrzení, že hádrujýno se bude napájet z kolektoru fototranzistoru v optronu, "když přeci tam je jasně napsáno, že tam je +5V!" a podobně ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 14:52    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Jsou nadprůměrné co se týče dabérů, tj. hereckého projevu, překladu a časování dialogů, ale podprůměrné co se týče atmosféry prostředí a ruchů (co všechno chybí oproti originálu). Tedy to, co zvukař doprasí nebo ignoruje a na co dabér nebo překladatel nemají vliv.
Už dávno se s filmem dodává ruchová stopa. Vyrábění ruchů k dabingu, to tu bylo naposledy v 80. letech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 15:08    Předmět: Citovat

Jenomže je to dabingovej pazvukař, kterej tu původní dodanou ruchovou stopu musí domixovat i do dabingovýho zvuku - a v tom je ten problém, že to ti lidi co tam vysedávaj, neumějí udělat.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 15:26    Předmět: Citovat

Jo Ekkare zlatá pravda .... Není důvod oponovat.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 16:29    Předmět: Citovat

Je zajímavé z povzdálí vás "poslouchat". Máte v drtivé většině pravdu oba. Vím o čem píšete. Bohužel už taky neslyším komára co mi lítá kolem hlavy a jak už jsem napsal výše, z toho titulu sebekriticky nezvučím. I když občas něco vezmu a mám radost, když publikum zvuk pochválí. Já osobně chodím na živáky hlavně užít si zvuk (v rámci mých možností) a tudíž je mi jedno kdo nebo co hraje, můžu jakýkoliv žánr. Proto mi Honza udělal radost tímto výrokem: "To ale taky není všechno. Podstata taky je v tom, že ten kdo za těma klikama je, musí mít cit pro tu hudbu. Jinak z toho udělá hnus i kdyby slyšel jak netopejr." To podepisuji v plném znění. A jeden můj oblíbenej na závěr "Taky jsem v tý kapele hrál ale teď už hovno slyším tak jim dělám aspoň zvukaře".
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 16:34    Předmět: Citovat

Já kdysi zpíval ve sboru. Po prvním koncertu jsem sebekriticky naznal, že tudy cesta nevede a od té doby zpívám už jen v sebeobraně. Zůstaly mi tak ty dráty a tu uměleckou činnost přenechávám těm obdařenějším... Idea
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 7 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund