Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Opět další hluchej zvukař?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: po září 25 2023, 18:51    Předmět: Citovat

Vo svete podnikanie to funguje takto. Neprídeš ty, prijde niekto iný. Ak potrebuješ peniaze, nevybereš si.

Prácu a peniaze potrebuješ, a ak nepodstrelíš najlacnejšiu ponuku tak nemáš nielen že tie malé peniaze, ale žiadne.

V biznise zvuku a hudby si sami sebe serieme do huby ponúkaním nižších a nižších cien, a trpí na tom kvalita.

Príklad na taký ignorantský prístup bol na šípkach. Slovenský turnaj šípiek a nemôžem si nastavit foh lebo organizátor ihned uteká do réžié že to mám vypnúť lebo ešte sa nehrá. Jeden zvukár má zvučiť FOH, stream, pre dve platformy.....proste psycho. Ja som nasťastie ten deň bol s gimbalom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: po září 25 2023, 19:48    Předmět: Citovat

Jistě, proto mám příjmů víc abych taky nebyl závislý na zvučení všeho co se naskytne. Nota bene je jaksi naše české prostředí výhodnější spíš pro zaměstnance. Nabízí to jistou svobodu. Víkendy volné, v týdnu práce. Přes týden se stejně většinou nic nehraje.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po září 25 2023, 20:18    Předmět: Citovat

citace:
Omlouvat fušeřinu mizernými podmínkami NEBERU.
Existují případy, ve kterých bych nesouhlasil. Např. pokud dostane kuchyňák do rukou aušusové lamino, kvalitní linku nevykouzlí.

V případě zvukaře záleží na spolupráci s hudebníky, či organizátory akce (pokud mezi výstupy souborů někdo hovoří k publiku, třeba starosta maloměsta Smile apod.). Když spolupracují, výsledek je slyšitelný. A když zvukaře odbydou se slovy - "my si to smícháme, jak jsme zvyklí, jen to pošlete na koncák, to bude dobrý", už to může býti dizgutabilní. V sobotu jsem v Plané nakoukl do kuchyně a úsudek si udělal. Cool

Je to jako v případě konverzace zákazníka a kadeřnice.
"Jak to chcete?"
"Vlastně nevím, nechám to na vás".
A zákazník skončí ostříhaný dohola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: po září 25 2023, 23:54    Předmět: Citovat

@judeware

nooo presne taak Very Happy

Problém je že zákazník kupujúci službu si myslí že mi pre neho pracujeme a tak on so zvukom a svetlom spolupracovať nemusí, pretože zákazník si myslí že pre neho pracujeme. A tak v zásade nikdy ku spolupráci nemôže dôjsť.

Organizátor si myslí že pracujeme pre neho
Kapela si myslí že sme odpad
Moderátor nepočúva naše pokyny lebo organizátor je dôležitejší

proste takto ku spolupráci nemôže dôjsť a ani nikdy nedôjde. Deje sa to fakt 1z 10 kšeftov je to fajn keď všetko funguje ako má a všetko je spravené ako má byť. Mizér.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 6:31    Předmět: Citovat

AdamVarga napsal(a):
...
Organizátor si myslí že pracujeme pre neho
Kapela si myslí že sme odpad
Moderátor nepočúva naše pokyny lebo organizátor je dôležitejší
...
A ono to tak přesně je - protože organizátor je ten, kdo všem platí
(teď nehodlám řešit, kolik to je ani jestli je to dost) - jak muzikantům, tak moderatizátorovi, tak i (pa)zvukařovi. A je výhradně na organizátorovi, jestli si udělá vztahovej pořádek, tzn. jestli výslovně nařídí mluvce nebo mluvkovi, aby s (pa)zvukařem nějak spolupracoval, dtto kapela(kapely) se nedohadujou s nikým jiným, než s organizátorem nebo nějakým zástupcem organizující firmy/orgánu. A o profesionalitě veřejně zvučících (pa)zvukařů se dá čaasto pochybovat - protože to většinou na začátku 90. let byli nadšenci, který někde vyšpekulovali určitou sumu prachů, často ty peníze vůbec nebyly "čistý", ale tenkrát se na to nijak nekoukalo, oni za to nakoupili aparaturu, který hoodně často moc nerozuměli, hlavně že to dělalo kravál dostatečně velkej na to, aby to uřvalo náměstí/amfiteátry/sportovní stadióny - tihle lidi pak byli místníma firmama a veřejnýma inštitucema najímaní na zvučení veřejnejch akcí. S žádnou kapelou nikdy trvale a hlavně profesionálně nespolupracovali, ale dělali zábavy, sportovní akcce, městský slavnosti a podobný veřejně pobuřující akce - samozřejmě si za to nechávali mastně zacálovat, ale ODBORNÍCI NA OZVUČENÍ to nikdy nebyli. Navíc jak stárnou a klesá jim jejich sluchovej rozsah, jejich nastavení charky přenosu je příšernější a příšernější. Občas sice z utrženejch financí obnoví "strojní park", aby se udrželi na výsluní, ale to je asi tak všecko - pořád to jsou lidi ve velký míře horší než amatéři, jen pracujou s (polo)profesionální technikou a za veřejný peníze ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 7:04    Předmět: Citovat

Ekkar - Když už po těchto lidech pliveš tak bys měl taky říct, že se to nemají kde učit. Prakticky tu funguje někde na nějaké fakultě studiová režie nebo tak něco. Jenže to má háček - ve studiu si můžeš hrát. Zvukař na živé akci má JEDEN JEDINÝ POKUS. To je dost podstatná věc. To, že jsou to ve značné míře lidi bez znalostí principů té techniky a akustiky je pravda. Setkal jsem s hromadou takových "kouzelníků". Mezi nimi jsou však i tací, kteří svou práci dělají rádi a mají k ní vztah. Ergo za ty prachy co za to jsou to často ani jinak být nemůže. Těch pár mega rentálek jako je T-servis a podobně je jen pár v republice.
A mimochodem já tuhle práci dělám přes 16 let. Za tu dobu jsem si na tu aparaturu musel vydělat. Nikdo mi nic nedal a ani jsem nebyl zelinářem či vekslákem za bolševika nebo tak něco. A ještě jedno Ti povim - dnešní mladá generace má z 80% poškozený sluch a to je jistě víc než ti staří pardálové. Každé dva roky chodím na preventivku na audiometrii z pracovních důvodů. Oni dnes ověřují uši jen do 8kHz a jsou na větvi z toho, že já to slyším a jdu i výš. Doktorka mi říkala, že není nic neběžného že náctiletý mlaďas jde do 4 kHz. To ale taky není všechno. Podstata taky je v tom, že ten kdo za těma klikama je, musí mít cit pro tu hudbu. Jinak z toho udělá hnus i kdyby slyšel jak netopejr.

Kromě jinýho si buď jistej, že ty peníze nejsou zadarmo. Ono nakládat ve skladu, pak jet na místo a vytahat to, postavit a celej spocenej a už utahanej celej den stát za pultem kolikrát v hicu jak v pekle a následně zas skládat do auta a vykládat ve skladu není fakt žádná legrace. Při těch hodinách je ta práce většinou bídně placená. Právě proto jsem přesvědčenej že to z velký části dělají lidi, kteří k tomu mají vztah. Jednodušší je jít na přesčas do fabriky s batohem se svačinou a s čistou hlavou pěkně umytej jít dom.
Pak samozřejmě následují opravy poničené techniky a opět hodiny práce.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 8:36    Předmět: Citovat

o ochotě dělat nějakou práci za dotyčných podmínek a za dotyčné peníze by se asi dalo polemizovat, dlouho, jalově a zbytečně. Koneckonců i u jiných oborů a jiného zboží jsou různě náročné skupiny konzumentů a příslušný konzument si najde odpovídajícího prodejce.
Toto vlákno začalo steskem nad prací TV zvukaře, což je "zboží" z principu určené pro konzumenty všech kvalitativních tříd, takže bych z logiky věci očekával, že produkt by měl mít vlastnosti dostatečné pro nejvyšší nároky (no, v praxi spíš pro medián).
citace:
Doktorka mi říkala, že není nic neběžného že náctiletý mlaďas jde do 4 kHz

To je dost otřesné a docela by mě zajímalo odůvodnění. Mlaďasi toho ještě nemají naposloucháno/nahluchnuto vzhledem k věku tolik. Poškození sluchu se kumuluje s časem. A poslouchají chrastítka kde nejsou ani basy, ani výšky, ani příkon. Sem tam tuctuc v autě to snad nemůže vylágrovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7412

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 8:44    Předmět: Citovat

Poslouchají hodně na sluchátka - špunty vyřvaná na maximum. Pak to jde rychle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 9:07    Předmět: Citovat

Přesně tak, ten signál má minimální dynamiku. Uši se tedy neodpočinou od hluku a navíc jsou ty špunty uzavřené. Ten akustický tlak nemá kudy utíkat. Další malér jsou diskotéky kde nikdo nehledí na limity hluku. To ze své praxe dobře vím. Neviděl jsem provozovatele který by chodil po lokále a měřil úroveň hluku.
Crifodo - Máš pravdu že se to tu poněkud zvrhlo. Mě přišlo né zrovna dobře zavádět kdekoliv systém kolektivní viny. Znám z téhle branže řadu borců, co opravdu umí i na té sféře obvodařiny. I na tohle foru jich pár je. Možná se ale nechtějí ozvat. Každopádně s tou televizí jsou potíže i s vlastní kvalitou přenosu. Oni ti zvukaři jsou taky hodně limitovaní požadavky, které jsou na ně produkcí kladeny. Obecně se poptávka po kvalitě rapidně snížila a tak to podle toho vypadá. Vždyť i "hnutí HiFi techniky" je stínem toho, co bývalo. Nezávisle na televizi.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 9:41    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
Ekkar - Když už po těchto lidech pliveš tak bys měl taky říct, že se to nemají kde učit. Prakticky tu funguje někde na nějaké fakultě studiová režie nebo tak něco. Jenže to má háček - ve studiu si můžeš hrát. Zvukař na živé akci má JEDEN JEDINÝ POKUS. To je dost podstatná věc. To, že jsou to ve značné míře lidi bez znalostí principů té techniky a akustiky je pravda. Setkal jsem s hromadou takových "kouzelníků". Mezi nimi jsou však i tací, kteří svou práci dělají rádi a mají k ní vztah. Ergo za ty prachy co za to jsou to často ani jinak být nemůže. Těch pár mega rentálek jako je T-servis a podobně je jen pár v republice.
A mimochodem já tuhle práci dělám přes 16 let. Za tu dobu jsem si na tu aparaturu musel vydělat.
...
Vztahuješ to na sebe, když ty se staráš. Ale já myslel opačnej pól - právě ty jak říkáš řezníky a zelináře. Oni to nejsou, protože z nich jsou dávno zazobaní rentiéři trávící půl roku v cizině. Ale jejich synáčci, kterým bylo za Plyšáku příhodnejch 25-30, měli přístup k papínkovu kontu a uměli už v tom "podnikavě" chodit, nakoupili a začali živelně podnikat v (pa)zvukařině, i když tomu rozuměli jak koza náklaďáku. Dneska je jim kolem 60 a jsou to "tradičně oslovovaní partneři pořadatelů veřejnejch akcí" - protože žádnej mlaďas tohle moc dělat nechce už jen z toho důvodu, že organizátoři nedělají co mají - viz můj předchozí post. Oni si prostě zvykli, že "Voráček už je osvědčenej, dělá to léta, nikdo si zatím nestěžoval!". Jenomže že to ten Voráček dělá léta blbě oni ne že neslyšeli - oni to odmítají slyšet !!! Osobní zkušenost, odpověď na stížnost pořadateli na příšernej sound způsobenej nastavením EQ na "vanu" a umocněnej trvale zalimitovaným mixem - CO CHCETE, NIKDO JINEJ KDO BY TO DĚLAL NENÍ!!! Opakuju - v převážný míře za to můžou organizátoři, že nedokázali a nedokážou mizernýho (pa)zvukaře poslat do pšá a po špatný zkušenosti se spokojí se slibem "příště to bude lepčí" a neobjednají kohokoliv jinýho, i kdyby byl dražší. Ty špatníky by to automaticky vyselektovalo a vyřadilo z provozu - jejich pověst by šla do kopru a oni by museli jít kam patřej = nejlíp k lopatě.... Já neříkám že takový jsou (jste) všichni, ale je takovejch bohužel pořád ještě dost ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 10:04    Předmět: Citovat

Anotak jistě že jsou. Já už dneska patřím pomalu ale jistě do středního věku ale mám potíže spíš s tou mladší generací. Možná je to tím, v jaké společnosti se pohybuju. Viz moje předchozí příspěvky. Tady v okolí v podstatě úplně mizernej zvukař snad není a nebo to nevim.
Mlaďasové čumí do svých tabletů a displejů ale neposlouchají muziku co odbavujou jako celek. Leckdy z toho vyleze malér jak prase právě z tohohle důvodu. Vídám lepší výsledky u těch, co byli zvyklí na analog a na digi přešli. Je to ještě v kombinaci s technickým analfabetismem. Každou chvíli řešim takový drobnosti jakože třeba "zvukař" neví, že kytarovej snímač se nesmí zatížit nízkou impedanci a podobný drobnosti jež ale mají zásadní dopad. To jen jako ilustrace že vůbec nejde o ty starší.

Že pořadatelé mají svoje "koně" tak tedy bývá a často spíš z důvodu všimnýho. Tedy klientelismus a korupce. To znám a neúčastnim se toho.
NO a to víš že i mě se to dotýká když někdo plive na určitou skupinu lidí bez rozdílu. Holt do ní patřim a nejen já ale i jiní borci kterým já nesahám po kotníky. Tenhle bordel spatřuju jako neblahý dědictví bolševismu kdy kdekdo musel uplácet a korumpovat aby se k něčemu dostal. To v lidech bude ještě dlouho. Je to běh na generace neb děti se od rodičů učí.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 10:09    Předmět: Citovat

No to by nebola ebastlirna keby si niekto nekopol do mladých. Podľa čoho to tu súdime? Jedna stará doktorka povedala na ušnom? Ktorá tiež len by nadávaka na mladých? Alebo máme aj nejaké dáta kolko ludí ako to spravilo... mám "rád" tieto "počul som TOTO tak to musí byť oravda" kecy bez data....obzvlášť keď sa jedná o mladých.

Nikto z vás tie dnešné štuple nevyskúšal ale viete že je to zlé..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 10:13    Předmět: Citovat

Řeší se tu tři věci najednou , které ale by neměly být tak úplně provázané. Jedna věc je pracovně mzdová kdy je nějaké dohoda mezi zvukařem a tím kdo ho platí. Tam jsem pochopil, že řemeslník (zvukař) odvede špatnou práci, protože je špatné zaplacen. To je pro mě jako řemeslníka něco nepochopitelné
Druhá , že to dělají lidé bez znalostí a schopností, které tento obor vyžaduje . To je podle mých zkušeností skoro většina a snad ještě zarážející je to co jsem popisoval. Předkapela, je docela slušně nazvučená a přijde hlavní kapela a vidím jak zvukař hrábne do masterů a clipy je vyjímečně zhasnou. A to mluví o zahraničních kapelách i o opravdu velkých kapelách domácích.
Třetí problém vidím i v honbě za vyrovnaným průběhem výstupní křivky, zcela zapomínajíc na fyziologii lidského slyšení.
Znám zvukaře , kteří umí a vážím si jich. Aby to nevypadalo, že je všechny házím do jednoho pytle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 10:18    Předmět: Citovat

Ono to všechno nějak souvisí. Jak jsem ale psal - Tohle řemeslo /říkám tomu tak/ prakticky naše školství nezná a to je rozdíl vůči třeba elektrikáři nebo zedníkovi což? Tedy existuje skupina lidí, kteří se musí učit sami. Nějaký etalon kvality či základy prostě nejsou. V tom vidím asi největší rozdíl. NO a pracovně-právní ... Holt je asi na každém jednotlivci jak si to zařídí. Existuje přece řada oborů které jsou placené líp a naopak zase hůř. Zedníci až v poslední době vydělávají líp a to samo i elektrikáři či jiné profese. Zase třeba zemědělci jsou na tom hůř obecně. Doktoři v rámci svých přesčasů taky nejsou ve zlatě na hodinu.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: út září 26 2023, 10:26    Předmět: Citovat

Fiziologia akože medzi čím ? Všetky mikrofóny sú v 0dB nastavené na hlasitosti akej bude kapela hrať a hýbu sa do 3-5dB.

A podmaz nikoho až tak nezaujímal aby bol fyziologicky korektný.

Je to blbosť iba flex.

Mňa viacej trápi ako zvukári nevypískavajú mikrofóny. To je skutočne nebezpečná nabitá natiahnutá zbraň. Všetko ostatné ešte oželiem, ale vypískanie a FOH EQ je absolutne kritická vec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 6 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund