Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Opět další hluchej zvukař?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1621
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 20:18    Předmět: Citovat

Nezbývá mi, než ti, Adame, popřát:
Abys u všech služeb, obchodníků a řemeslníků, co kdy vyhledáš, nalezl přesně stejný přístup a užil si ho dosyta. Abys všude koupil šmejd, aby ti přinesli teplé zkyslé pivo, aby ti zmrvili auto v opravně a všecky práce na domě, aby ti zubař zničil zuby a internista zažívání. A aby se ti ještě vysmívali, když budeš nespokojený. Protože tak to přeci má být!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 21:39    Předmět: Citovat

Snáď nebudeme prirovnávať zubára k dedinskej sedlák akcií s najlacnejším pivom na svete z prietokového chladiča výčapu.

Na velkom koncerte sa ti to nestane. Na sedlák akcií zaručene. Predsa nepojdeš zubárovy s mechanickou vrtačkou na sedlačine dedine keď je lepší v meste s technológiou.

"You get what you pay for" prajem ti aby si dostal o nič viac len tolko za čo si zaplatil, ale nikdy nebudem nikomu priať aby mu dojebali zuby! Rozum sa zastaví zákeráku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1621
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 22:24    Předmět: Citovat

Nestane? Takže se mi to nestalo na koncertu ToTo ve Fóru Karlín? Opravdu tu legendární kapelu, postavenou na mnoha nástrojích a vícehlasech, nenazvučil zvukař tak, že nebylo rozumět ani zpěvu, ani nástrojům? Opravdu nevytočil kompresor/limiter nadoraz, opravdu neudělal z rytmiky nesrozumitelné bučení? Tak to jsem nevěděl.
Opravdu nezmršil zvukař koncert Supergroup.cz v Hronově tak, že jsem viděl Pavlíčka virtuózně hrát na kytaru, Kulhánka na basu, Meiera na bicí, Dragouna na klávesy a Hrubého na housle, viděl jsem Střihavku zpívat, ale slyšel jsem něco jako vlak na železném mostě a známé skladby jen odhadoval? Protože to zvučil bohužel jeden z místních vyhlášených blbců?
Opravdu jsem asi tak z poloviny koncertů neodcházel otrávený?
Tak to jsem rád, že to vím.

Párkrát jsem zažil koncert, co se nechal opravdu vychutnat. Na tradičním jazzovém festivalu v Hradci Králové (kde hrají aj všelijaké odnože jazzrocku, blues a podobně). V Pitašově klubu Eden v Broumově. Ve Žlutém psovi v Pardubicích. Zpravidla akce v malých klubech pro cirka sto lidí, kde si na to pořadatel osobně dohlédl. Ale čím dál víc nerad chodím na koncerty, protože nikdy nevím, co mě zase čeká. Zažil jsem naprosto neposlouchatelně nazvučeného Mišíka s Etc, třeba.

Nebo si fakt myslíš, že se svým hudebním vkusem pičuju kvůli nějaké vožíračce pro partu vyfetlých máček?
Jeden z nejlíp ozvučených koncertů v poslední době, co jsem slyšel (cestou okolo, bylo to ve velkém stanu hned u hlavní cesty) byl Kabát. Který mě jinak vůbec nezajímá. To jsem se zastavil a chvíli spokojeně poslouchal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladopp



Založen: Jul 28, 2022
Příspěvky: 30
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 22:29    Předmět: Citovat

Väčšinou najlepší zvuk býva pred mixákom, preto rád chodím na koncerty, kde nemusím sedieť a dá sa voľne pohybovať. Ale už sa mi aj stalo, že som chodil medzi mixákom a pódiom a doslova hľadal dobrý zvuk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4974
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt srpen 24 2023, 23:27    Předmět: Citovat

Ono je zvukár iba jedna osoba? Čo som počul tak pred koncertom v nejakej sále chodil zvukár po celej sále a ukazoval druhému kde čo pridať alebo ubrať, aby to dobre znelo v celej sále, v každom kúte To jeden asi nedá, to by sa ulietal.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 6:49    Předmět: Citovat

zažil jsem na konci devadesátých let ve Velkém Oseku (něco jako odpolední čaje)vystoupení Vitacitu, když se tak do půlky zaplnil sá,l vzal si zvukař mikrofon (samozřejmě na kabelu) šel do středu sálu , pustil šumový generátor a motorizovaný equalizér si sám srovnal sál . Světe div se všude bylo rozumět a zvuk jak víno (tedy co pamatuji) , tehdy ještě s efektem chvějící se bránice a těsně u exponenciálních boxů se klepaly nohavice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jindrichus



Založen: Sep 01, 2017
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: pá srpen 25 2023, 7:14    Předmět: Citovat

V ponděli byli v Plzni na náměstí ETC... a zvuk v pohodě. V červnu Flamengo ve Varech a nedalo se to poslouchat - všechno nadoraz, repráky lítaly ze závěsů... po chvíli byl výpadek elektřiny, snad to vypl jistič, protože potom to bylo o chloupek lepší, ale furt mizerný. Někteří lidé holt asi chtějí využít každý Watt ze štítku. Měsíc před tím v Lokti, taky Flamengo, taky nad prahem bolesti. Ještě předtím Flamengo u Zacha v Plzni a zvuk přijatelný.
Vím tedy, že existují i slušní zvukaři. Ještě jsem ale nezažil osvětolvače, který by aspoň párkrát za koncert lidem nezasvítil sluníčkem přímo do xichtu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: čt září 14 2023, 21:47    Předmět: Citovat

V r. 1991, počas Všeobecnej československej výstavy, sme si s Pavlem Svobodom (vtedy Soning, dnes stále moderátor na TV Nova) odskočili v pauze produkcie Křižikovej fontány (kde sme mali svoje pracovné úlohy...) na predpoludňajší koncert Olympicu do blízkeho výstavyštného amfíku. Na pár minút, v našej pauze. Olympic začal hrať.... Už v prvých momentoch bolo čosi VEĽMI zlé... Hluk nástrojov, všetko prebudené, skreslené.... Prvá skladba - Petr Janda znechutene sa tváril... Druhá skladba - Petr Janda sa už tváril viac, než znechutene.... Potom, uprostred skladby mávnul rukou, všetci prestali hrať a nastalo to, čo normálny zvukár asi nechce pred publikom nikdy v živote počuť, ale tomu dementovi za mixpultom to evidentne nevadilo: Janda cez mikrofón prehovoril k publiku: ,,Nie je tu náhodou, prosím vás pekne, medzi vami, nejaký normálny zvukár, než tento.... ???" Potom si všimol Pavla Svobodu (zvukára Soningu), oslovil ho, či môže. Ja som Pavlovi povedal, že ten Studer na velíne Fontány dokážem spustiť o 11:00 aj za neho, čiže, nech ide zvučiť Olympic..... 😁
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: čt září 21 2023, 21:42    Předmět: Citovat

Dobrý večer,
po delší době jsem se tu ukázal a se zájmem si čtu tuhle diskusi. Mě to nedá se těch zvukařů nezastat. Možná je to tím, že jsem po víkendech jeden z nich.
Je fakt, že v naší zemi je tohle řemeslo naprosto nedoceněné a na uživení to má jen málokdo. Do toho prakticky neexistuje podpora ve smyslu školního vzdělávání. Tuším že někde nějaký obor na nějaké škole jako hudební režie je ale zvukař co jezdí naživo tušim že ne a nebo jsem se s tím nepotkal. Nezbývá tedy než se učit a objevovat.
Hodně malérů vidím v tom, že se věci dělají zbytečně složitě a velká část zvukařů nemá absolutní potuchy o principu fungování toho zařízení. Znám řadu super zvukařů co umí udělat nejen country nebo dechovku ale třeba taky filharmonii či bigbít a je to zážitek. Pochopitelně je tu řada matlů co jim roste hlavně ego aniž by rostly schopnosti. To je špatně. A všiml jsem si jednoho nešvaru - dnešní zvukaři čím dál víc spoléhají na displeje (zřejmě asi koumají cosi jako FFT nebo nevim) ale neposlouchají tu hudbu jako celek. No a o kvalitě a rozlišení aparátů se taky dá polemizovat. Spousta jich to řeší právě silově - nemám rozlišení tak to tam napálim a ono to něco udělá. Přidávat přestanu až lidem začnou lítat deštníky.
Každopádně je to dění dané podle mě tím, že technický personál není společností (jak pořadateli tak obecenstvem) vnímán jako podstatná část té produkce a tak taky není pořádně odměňován. S tím mám bohaté zkušenosti a díky bohu už to mám poněkud za sebou. Ale trvalo léta navázat s určitými pořadateli akcí spolupráci.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 6:47    Předmět: Citovat

Dovolím si polemizovat, vzhledem k tomu, že jsem u většiny koncertů vyhledávál místo co nejblíže zvukařů (a podle pokřiku na ně jsem nebyl sám) slyšel jsem to co slyšel i on. A podle mě mají naprostou absenci hudebního sluchu a jedinný ukazatel je pro ně CLIP . Jenže ten když svítí téměř trvale tak už je kakofonie a ne hudba. To jestli zvukař blbě používá různé filtrty a podobně se projení kvalitě popřípadě srozumitelnosti jednotlivých nástrojů či zpěvu ale stále je rozeznat co se vlastně hraje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 7:23    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):

Je fakt, že v naší zemi je tohle řemeslo naprosto nedoceněné

Je otázka, kým by mělo být oceňované, ergo kolik je různých hodnotících kritérií. Jinak řečeno, jaké části publika záleží na kvalitě zvuku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 8:18    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
honza637 napsal(a):

Je fakt, že v naší zemi je tohle řemeslo naprosto nedoceněné

Je otázka, kým by mělo být oceňované, ergo kolik je různých hodnotících kritérií. Jinak řečeno, jaké části publika záleží na kvalitě zvuku?


Přece právě odtud vychází ta nedoceněnost. Veřejnosti i pořadatelům často nedochází to, že pokud ta technická část vystoupení není dobře udělaná tak do dokáže dokonale zničit dojem z té akce. Vždyť je tohle přece o pocitech a né o pískání v uších. Není to ale úplně ztracené. Já ze své zkušenosti můžu říct, že po cca 16cti letech mám navázanou spolupráci s kapelami a pořadateli, kteří si to uvědomují. Trvá to ale roky a patří k tomu hodně práce s úpravou techniky a vývojem vlastních řešení. Troufnu si říct, že bez toho se ke kvalitnímu řešení dá dostat jen těžko.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 8:24    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
Dovolím si polemizovat, vzhledem k tomu, že jsem u většiny koncertů vyhledávál místo co nejblíže zvukařů (a podle pokřiku na ně jsem nebyl sám) slyšel jsem to co slyšel i on. A podle mě mají naprostou absenci hudebního sluchu a jedinný ukazatel je pro ně CLIP . Jenže ten když svítí téměř trvale tak už je kakofonie a ne hudba. To jestli zvukař blbě používá různé filtrty a podobně se projení kvalitě popřípadě srozumitelnosti jednotlivých nástrojů či zpěvu ale stále je rozeznat co se vlastně hraje.


No poslyš, fakt si myslíš že všichni jsou takoví? Do jednoho? Ono kopat kvůli pár jedincům do všech se dělá děsně snadno.... Co kdyby takhle někdo kvůli špatné zkušenosti s jedním doktorem či elektrikářem tvrdil že všichni jsou špatní a případně vrazi? Mě se tahle kolektivní vina naprosto vůbec nelíbí. To tu bylo klasické za minulého režimu a nevidím to rád. To jest můj názor. Možná by bylo fajn kdybys nám všem ukázal jak se to dělá. Příležitost by se našla, můžeme se na tom domluvit.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 8:40    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
Veřejnosti i pořadatelům často nedochází to, že pokud ta technická část vystoupení není dobře udělaná tak do dokáže dokonale zničit dojem z té akce. Vždyť je tohle přece o pocitech a né o pískání v uších.

Když si tak vzpomenu na svých pár dávných návštěv koncertů, když jsem ještě stihl dinosaury dalo by se říct v autentickém složení, Uriah, Slade a tak, měl jsem pocit. Jenže ne ze zvuku (mizernýho), ale z toho že většinovej návštěvník neřešil zvuk, ale přišel si zařvat, rozlejvat okolo sebe pivo, pokouřit nějaký sušený materiály. Pro takový publikum asi nestojí za to obcházet arénu s šumovým generátorem a babrat se s dozvukem. A pořadatel arény potřebuje vydojit co největší vstupný.
Ti lidi v aréně nejsou zticha, nazvučení se pohybuje v horní hranici akustických tlaků, rozlišení ucha je přemaskováno kraválem. To přece není poslouchání kvality.
citace:
Znám řadu super zvukařů co umí udělat nejen country nebo dechovku ale třeba taky filharmonii či bigbít a je to zážitek.

Filharmonie jsem si myslel nepoužívá zvukovou techniku, ale může být.
Na nějakých menších akcích jsem slyšel občas slušný zvučení, dixielandy a tak, paradoxně tam kde hudba byla doplňkem nějaký akce pro veřejnost. Jednou jsem slyšel nějaký jazzmany, hráli pěkně ale z digitálních efektů trčela osmibitová kvalita, kdovíjestli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: pá září 22 2023, 11:15    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Ti lidi v aréně nejsou zticha, nazvučení se pohybuje v horní hranici akustických tlaků, rozlišení ucha je přemaskováno kraválem. To přece není poslouchání kvality.

O tom se tu přece bavíme. Napsal jsem snad dost jasně, že trvalo roky, než jsem našel pořadatele a muzikanty co to vidí jinak, se kterými se dá rozumně spolupracovat. Vyhýbám se akcím kde by si člověk při sednutí na pozadí něco zapíchnul do zadku. S tím kraválem to máš těžký. Občas se stane, že kytarista přitáhne 100W hlavu s čtyřdvanáctkou a pustí to na plný kule. To pak těžko doháníš skoro čímkoliv. Vleze to navíc do zpěvů a je z toho malér a tam už nic jiného než výkon nezbývá. Už jsem se s tím potkal opakovaně. Pak taky řada zvukařů jede na cajk někoho jiného a to taky nebývá záruka spokojenosti. Zvlášě když není čas řešit některé horory a musí se hrát.
Každopádně na akce toho typu jak píšeš je asi lepší nechodit ne?

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 4 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund