Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zesilovače EZK
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 19:34    Předmět: Zesilovače EZK Citovat

Zdravím vespolek. Mám jen dotaz. Dají se ještě někde sehnat buď stavebnice nebo celé moduly zesilovače 2x100W od firmy EZK? Konkrétně EZK141 (stereo), případně něco podobného, aby to šlo vyměnit jen "kus za kus". Známému odešel právě tento koncový zesilovač v Jukeboxu a chtěl by ho opravit. Sem mu říkal, že je to víceméně skládačka, která se prodává, ale jak jsem zjistil, tak už se neprodává.. Snad jediné co jsem našel je je mono modul https://www.hadex.cz/m428c-zesilovac-100w-modul-s-tda7293/, který ale vypadá na nějakou rychlokvašku z číny... Ono se ani moc nedají najít i ty TDA7293... By je možná stačilo vyměnit, jelikož počítám s tím, že pasivní součástky kolem asi budou ok... Max kondíky... On to "štavil" skoro celý den naplno, tak myslím, že se to tomu už moc nelíbilo... Není to už žádný mladík - ten jukebox...
Díky za každou radu... Smile



IMG_20230329_161422.jpg
 Komentář:
 Velikost:  112.71 kB
 Zobrazeno:  68 krát

IMG_20230329_161422.jpg



IMG_20230329_161414.jpg
 Komentář:
 Velikost:  162.34 kB
 Zobrazeno:  97 krát

IMG_20230329_161414.jpg



IMG_20230329_164433.jpg
 Komentář:
 Velikost:  125.34 kB
 Zobrazeno:  92 krát

IMG_20230329_164433.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 360
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 19:38    Předmět: Citovat

Myslím, že TDA7293 mám ve skládku, kdyžtak mi pošli SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 29 2023, 21:48    Předmět: Citovat

Jinak se dá koupit i třeba v TME.
Ale máš fakt jistotu, že odešel tenhle IO?
A jen jeden?
Pokud mě paměť neklame, tak tyhle stereo moduly měly společný přívod napájení, a když se jeden koncák utavil, tak šel většinou do zkratu. Potom nehrál ani druhý kanál...

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: so duben 01 2023, 7:40    Předmět: Citovat

Nazdar. Díky za odpovědi a nabídky. Ano myslím, že odešel jeden z těch koncáků. Prý se odtud kouřilo. Dotyčný to na silvestra valil nonstop naplno, na což myslím to není zrovna stavěno. Smile Na ten výkon jaký to má, mi přijde ten chladič trochu malý. Buď to vyzkouším, který z nich odešel a vyměním, nebo tam dám něco jiného podobného.

Jenicek: díky za nabídku píšu SZ Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: so duben 01 2023, 12:53    Předmět: Citovat

Dnes mám jukebox už doma, tak jsem to mohl "rozkuchat".. Je to stavěné modulárně, takže to nebyl až zas takový problém... Po "odkrytování" konců, bylo jasné, že to mají zasebou... Nicméně jsem zjistil, že by měly být skladem jedné prodejně elektroniky přímo tady ve městě... Smile Tak uvidím, jak je vyměním... Jinak s jiným zesilovačem Jukebox funguje normálně... Jen nestíhá krmit ty repro... Mám k dispozici jen 2x40W...

https://photos.app.goo.gl/HsuzmFDaLsh4xiGY9

Po neděli se uvidí... Teď je zatím vytáhnu a projdu zbylé součástky...



IMG_20230401_111615.jpg
 Komentář:
 Velikost:  140.57 kB
 Zobrazeno:  56 krát

IMG_20230401_111615.jpg



IMG_20230401_112057.jpg
 Komentář:
 Velikost:  167.62 kB
 Zobrazeno:  61 krát

IMG_20230401_112057.jpg



IMG_20230401_112115.jpg
 Komentář:
Není ten chladič malý na 2x100W?
 Velikost:  137.91 kB
 Zobrazeno:  46 krát

IMG_20230401_112115.jpg



IMG_20230401_112857.jpg
 Komentář:
 Velikost:  118.45 kB
 Zobrazeno:  67 krát

IMG_20230401_112857.jpg



IMG_20230401_131757.jpg
 Komentář:
 Velikost:  115.42 kB
 Zobrazeno:  57 krát

IMG_20230401_131757.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: ne květen 14 2023, 17:36    Předmět: Citovat

Sice po delší době, ale dřív nebyl čas. Podávám raport... Nové koncáky po výměně hned shořely Sad Vypájel jsem tedy všechny kondenzátory a diody, které jsem proměřil. Diody OK. Vstupní filtrační kondenzátory měly jen menší kapacitu. Odpory, které zůstaly na desce OK. Po zapájení kondenzátorů (některé vyměněné za nové) a diod. Zkouška zapnutí - bez koncáků - OK. Po zapájení koncáků (TDA 7293) se z nich začmoudilo a hotovo... Napájení ze zdroje - +-46V. Zkoušeno znovu s dalšími novými konci s jiným zdrojem, kde bylo +-42V Jsou to snad nějaké čínské napodobeniny, které nesnesou tak "vysoké" napájení? Kupovány byly tady v ČR ne z ali nebo ebay... Může mi to někdo vysvětlit?Je to původní zapojení - http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/kmd7293.htm ale to už jsem psal... Celkem mě to štve... Ty koncáky nejsou zrovna levná záležitost... Sad
Díky za případné odpovědi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samponek



Založen: May 11, 2015
Příspěvky: 3109

PříspěvekZaslal: ne květen 14 2023, 18:49    Předmět: Citovat

To je divný, mám napájení 2x42V a chodí to bez problémů, nemáš přehozenou polaritu, nebo něco jinýho že to po zapnutí vyhořelo ?
Až osadíš další, ověř si závěr, než to zapneš na tvrdý zdroj, proudem 50mA tomu neublížíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: ne květen 14 2023, 20:13    Předmět: Citovat

Taka otazocka, nechces to radsej nahradit nejakym D-ckovym zosikom? V nejakom podniku to na "kvalite" zvuku nepoznas, ale bude to ovela menej hriat a teda by mohlo vydrzat dlhsie. a hotove moduly stoja smiesne peniaze.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne květen 14 2023, 21:09    Předmět: Citovat

Pro jistotu se zeptám: Izolační podložku pod chladící křídlo, a plastovou podložku pod šroubek - dals?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: po květen 15 2023, 16:00    Předmět: Citovat

samponek: Polarita Ok. Shořelo to jak na originálním zdroji tak i na jiném.

pocitujlasku: To jsem udělal - Dal jsem tam 500W D class modul s IRS2092S A jelikož je tam nižší napájení, než doporučené, tak výkonově to bude jako těch 200W...

ransom: Dal, a dokonce jsem preventivně měl každý koncák na jiném chladiči...

Fakt toto nechápu... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po květen 15 2023, 17:37    Předmět: Citovat

S těmito šváby bývají problémy všude kde se objeví. A co jsou k dostání čínské pajcy, tak s těmi tuplem. Buď je spálí napětí přes 40V nebo se bez důsledného ošetření rozkmitají.
Já sám je nemám rád. Ono taky uchladit ztrátu 100W zesilovače - to se běžně dělá se čtyřmi tranzistory v TO-220 (a to ještě teplo na koncových tranzistorech není všecko co zesilovač vygeneruje). Do 60W používám svoje miniaturní! diskrétní moduly. Ono je to stejně velké jako s tím TDA. Vždycky je lepší mít výkonovou část s trochou paranoie naddimenzovanou. Jinými slovy netahat TDA729x nad těch cca 40V bez signálu.
Nevím který modul s IRS přesně máš. Ty co se mi válejí doma se probudí k životu až někde nad +/-55V. Ale pro tohle použití dobrá volba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po květen 15 2023, 17:46    Předmět: Citovat

Nechci kecat, ale tuším že s těmito šváby mám můstek v subu, který sice nepoužívám, ale přežily zkrat na výstupu i otřesy upadlý filtrační kond.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: po květen 15 2023, 18:14    Předmět: Citovat

ransom - konkrétně tento https://www.hadex.cz/m428e-zesilovac-500w-d-class-modul-s-irs2092s/ Originál zdroj je tam toroid 2x29V 200VA...

Kremik - tento nepřežil Silvestr, kdy ho majitel vyšťavil nad jeho možnosti a šel dál pokračovat v pití... Pak už jen ví, že se z toho zadýmilo a hotovo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po květen 15 2023, 18:15    Předmět: Citovat

Kremik:
To je klidně možný. Mně zase chodí třicet let konstrukce s proklínanými MDA2020.
Rellik:
Jo, to je on. Akorát já je měl levněji z Aliexpressu. Jestli se spolehlivě chytly a nevynechávají při plném vybuzení (jak poklesne napětí) tak dobrý. Je to zastaralá konstrukce a poskládaná z mizerných součástí. To první tady nevadí a na to druhé stačí nehonit je nadoraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po květen 15 2023, 18:44    Předmět: Citovat

Na MDA2020 nadávaj jen ti, co s nimi neuměj Wink
Získal jsem kdysi levně B113 právě proto, že v něm "pořád odcházely". Jsem je vyměnil, hrál na ně roky, nijak je nešetřil a nic se jim nestalo. Přitom původní majitel jimi krmil jakési plastové bedýnečky s nějakým obyčejným širokopásmem, já pořádné dřevěné dvoupásma (k nelibosti většiny okolních sousedů Smile ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund