Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ORAVA CTV 452 txt
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eustace



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st květen 11 2005, 18:50    Předmět: ORAVA CTV 452 txt Citovat

krasna bedna... ALE - nejde zeravenie obrazovky... potreboval by som nejake schemata a nejaku radu ako je to v tomto type presne riesene, moc s tymto typmi tv nedelam ale predsa len je to z rodiny takze sa asi do toho chytim az mi pomozete, neviem ci idu presne vsetky napatia zo zdroja . DIKY predem. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: st květen 11 2005, 19:18    Předmět: Citovat

Milý Davide !Nejlépe když si zajdeš na Radlinského 18c,bývalo tam
učiliště televizních mechaniků,možná tam ještě dělají kurzy,chtělo by to trochu si to trochu prostudovat,něco se naučit.Pokud si ještě pleteš tranzistor s pozistorem,těžko opravíš televizor.Ono to není tak jednoduché,mušíš znát alespoň základy,kde měřit,co měřit,vyznat se ve schematu..jistě máš snahu..časem se to jistě naučíš,ale základní věci
musíš znát,pokud se do toho pouštíš.Nikdo předem neví,co přesně
má vyměnit,proletovat,seřídit,nejprve si TV musíš projít,zkontrolovat obvody a pak můžeš opravovat... a to chce nějakou praxi,hlavně
učit se ,učit se jak to říkal kdysy Vláďa.
Ps - když nežhaví obrazovka buď Ti nejde VN - naměříš na g2
obrazovky a jsou li napětí z VN trafa,nebo máš studený spoj /přerušený R ??/ v obvodu žhavení.Vše se dá lehce naměřit...Tak si to pořádně prohlédni,mohou tam být studené spoje...


Naposledy upravil Frenky dne st květen 11 2005, 19:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 11 2005, 19:38    Předmět: Citovat

A co už jsi u toho televizoru naměřil? Bez ohledu na "tento typ", též bez schematu můžeš zjistit, zda pracuje ŘKS. Dostává se napájení ŘKS přes konektor VC? A jaké tam máš napětí? Díval ses osciloskopem na bázi BUxxx? Já osobně bych začal tím, že bych ten televizor připojil k síti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eustace



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st květen 11 2005, 19:48    Předmět: Oo Citovat

Tkaze na klonektory VC nie je ziadne napatie... nenabehne ani RKS ... oscil. zatial nemam preto s tym nemozem merat... viem ze kazdy niekedy a nejako zacinal ale netreba sa hned ohromovat ze kazdy novacik je blb .. postupne sa ucim... zatial to robim ako hobby ... zivym sa vypoctovou technikou predajom a opravami pc... v tom zase asi vy nemate skesenosti... ale zaujima ma tato oblast preto aj tu furt sprtam !!! taktiez sme mali ucnov a praktikantov vo firme a nehovoril som im furt od veci a iba ze by sa ucili ale az niecomu nerozumeli tak spon vysvetlim alebo ich navediem na spravnu cestu.... ale tu kazdy je profik!!! a ja tu asi nemam co hladat, tv sa zapina sietovym vypinacom?? a zasuvka je ta plastova vec na stene kde su dve dierky????????? ale na co to sluzi??????? Mám z tebe bolení hlavy Mám z tebe bolení hlavy Mám z tebe bolení hlavy Mám z tebe bolení hlavy Na posrání Na posrání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: st květen 11 2005, 20:20    Předmět: Citovat

Měl jsem několik učedníků,co je nejdúležitější,naučit se hledat ve schematu,kde,co se má a dá naměřit,chce to hodně času,jistě se to naučíš,jen tomu musíš taky něco dát.Sleduji tvoje příspěvky za posledních několik měsíců,je vidět,že se snažíš..Máš na to času dost,ono to chvilku trvá,musí se to zažít..Už jen to že dokážeš komunikovat
na internetu..Mnoho starších opravářů ani počítač nemá,natož aby
měli internet.Roky strávené v *kočárkárně*,a opravy nejsou jen
výměna pojistky a najednou je tu možnost,zeptáš se a 10 lidí Ti
odpoví,poradí,pošle schema,které jsi dříve draze kupoval
na různých placených školeních...ty vědomosti také něco stály...
Tak se hned neurážej,když Ti někdo odpoví tak,že k tomu musíš
ještě chvíli také podumat.Je to jako s básničkou,nejprve se jí musíš
naučit a teprve pak jí můžeš přednášet....
Tak ať se Ti daří.........jistě se to časem naučíš...máš výhodu mládí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eustace



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st květen 11 2005, 21:25    Předmět: Citovat

takze zase som si to dal na stol.. takze par studenych spojov som nasiel ale teraz pocut zaujimave srsenie po zapnuti z Vn no obrazovka nezeravi a vyzera ze VN nejde.. osadene BU508DF preventiv ne vymenene ale bez zmeny, ale neviem ake ma zdroj vyst . napatia ci vobec odtial vychadzaju spravne. Rolling Eyes Rolling Eyes zeby vn trafo? ale nevidiet ze by púrskalo ani pri zhasnuti lampy... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st květen 11 2005, 21:44    Předmět: ted je cas Citovat

ted je cas prave vzit to schema a zmerit napeti na vystupech zdroju. A muze chybet jedno uplne, nebo nektera mohou byt nizsi. Muze byt jen prorazena nektera dioda, elektrolyt, stabilizator. Ale taky muze skutecne byt v haji to trafo - pruraz nemusi byt videt zvenci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sambiliong



Založen: Apr 13, 2005
Příspěvky: 715
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 12 2005, 8:42    Předmět: Citovat

sambiliong napsal(a):
Já osobně bych začal tím, že bych ten televizor připojil k síti...

Tak se hned nerozčiluj, to jsem jen vzpomínal na vlastní zkušenost. Opravoval jsem TV, u které jsem diagnostikoval vadnou síťovou šňůru, než jsem zjistil, že to nemám v zásuvce... A bez schematu můžeš postupovat třeba takto: 1. zdroj napájí v několika okruzích obvody TV. Takže si někde stáhni datasheety int. obvodů a zjistíš, na kterém pinu mají mít Ucc (změříš) 2. Můžeš se dopustit zjednodušeného předpokladu, že když chybí jen některá sek. napětí zdroje, je primární strana asi v pořádku. (takže na sekundáru projdi diodu, rezistor, kondenzátory, příp. stabilizátor - stačí multimetr) 3. Když chybí všechna sekundární napětí je a) chyba ve zdroji (zde TDA4605+BUZ90+elektrolyty+vypínač...) b) aktivována ochrana při nějakém zkratu na sekundáru. V takovém případě může zdroj tzv. cyklovat (je slyšet cvakání). Tak se ozvi, kterou variantu má tvůj pacient.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: čt květen 12 2005, 11:26    Předmět: Citovat

Opravdu ti nejde žhavení? Já to většinou zjistím tak, že zhasnu v dílně a zapnu TV kouknu na hrdlo a hned vidím. Skus to.
Nebo si odpoj konec a dej si tam žárovku 60 nebo 100W a měř. Zjistíš jak ti šlape zdroj. Takhle musíš postupovat. Ty tady moc nepíšeš o tom co kde máš naměřeno. Nezkoušej jen tak nazdařbůh měnit součástky, to je ztráta času a je moc možností. A když se ti to konečně podaří, např. tranzistor konc. stupně, a on ti odejde za 15 minut znovu, našel jsi jenom důsledek! Ale ne příčinu. Hodně zdaru!
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: čt květen 12 2005, 18:09    Předmět: Citovat

eustace napsal(a):
viem ze kazdy niekedy a nejako zacinal ale netreba sa hned ohromovat ze kazdy novacik je blb .. postupne sa ucim... zatial to robim ako hobby ... zivym sa vypoctovou technikou predajom a opravami pc... v tom zase asi vy nemate skesenosti... Na posrání

David, Tvoj problem vobec nie je v tom, ze si novacik a zacinas. Pre takych ludi mam obzvlast pochopenie. Tvoj problem je v tom, ze si chameleon a myslis si ze ked si zmenis x-krat nick, nikto Ta nespozna. Omyl priatelu. Po dvoch vetach si jasny a nielen Ty! Robis z ludi idiotov a to sa nikomu pacit nebude. Tebe by sa to snad pacilo? Tam je Tvoj problem. Nejednas uprimne a nespravas sa korektne ku kolegom. Nehladiac na ostatne okolnosti okolo Teba a Tvojej firmy servicenter. Uz som prestal verit uplne, ze Ti pomoze akakolvek dobra rada.
Návrat nahoru
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: čt květen 12 2005, 20:11    Předmět: Citovat

Když měníš preventivně BU,a nevíš ani jaké napětí kde máš,nechci tě urazit,ale běž radši na pole orat,to není tak složité Gunsrifling
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1umb



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 74
Bydliště: okr. Kladno

PříspěvekZaslal: čt květen 12 2005, 21:56    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
eustace napsal(a):
viem ze kazdy niekedy a nejako zacinal ale netreba sa hned ohromovat ze kazdy novacik je blb .. postupne sa ucim... zatial to robim ako hobby ... zivym sa vypoctovou technikou predajom a opravami pc... v tom zase asi vy nemate skesenosti... Na posrání

David, Tvoj problem vobec nie je v tom, ze si novacik a zacinas. Pre takych ludi mam obzvlast pochopenie. Tvoj problem je v tom, ze si chameleon a myslis si ze ked si zmenis x-krat nick, nikto Ta nespozna. Omyl priatelu. Po dvoch vetach si jasny a nielen Ty! Robis z ludi idiotov a to sa nikomu pacit nebude. Tebe by sa to snad pacilo? Tam je Tvoj problem. Nejednas uprimne a nespravas sa korektne ku kolegom. Nehladiac na ostatne okolnosti okolo Teba a Tvojej firmy servicenter. Uz som prestal verit uplne, ze Ti pomoze akakolvek dobra rada.

Davide, Davide ! Vidím že jsi nenapravitelný a jen blbě machruješ. Nezlob se na mne už jsem Ti to psal několikrát a věřil, že se poučíš, ale ty ne jen se snažíš z ostatních co se Ti snaží pomoci udělat blbce a to není od Tebe hezké. Přestávám Ti už věřit že se chceš něco naučit. Myslím že chceš jen mít rychlý prachy ale takto to nepujde. Přeber si to jak chceš.

_________________
Zdravím Míra UMB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: pá květen 13 2005, 7:42    Předmět: Citovat

Tak na něho chlapi nebuďte zlí, každý nějak začínal. On začíná takto, využívá moderních způsobů učení. Máme teď jedinečnou šanci někoho po drátech proškolit, předat mu zkušenosti. Jemu asi nejde o to získat rychlé prachy. Má zájem se něco naučit.
Měl jsem podobné začátky. Po průmyslovce, než jsem šel na vojnu, jsem nastoupil jako technik do výpočetního střediska(SMEP 4-20). Měl jsem tam také jednoho bezvadnýho parťáka. Ten mně přinesl štús manuálů(asi 70cm) ať prej si to nastuduju. Když byla nějaká závada (a ta byla dost často) a já si s tím nevěděl rady, po žádosti o pomoc mně řekl ať se podívám do manuálu a na schéma. Když jsem na sále šílel, měnil kde jakou součástku, vedoucí naléhal kdy že to bude spravené, šel, řekl ať jdu od toho a suverénně to za chvíli opravil a pak před ostatníma machroval, co prý nás v tý škole učili ! Ještě štěstí, že byl v té firmě jediný. Ostatní mě zasvětili do všech možných tajů, až jsem se časem propracoval. On později odešel někam do Prahy. Nevím co tam dělá, možná, že je úspěšnej má hezkou manželku, děti, vilu, auta. Ale možná, že je někde zalezlej jak pavouk. Fakt je, že tu po něm neštěk ani pes.

Tak tedy Davide, vem trochu literatury(Barevné TV, Vít a spol.) nebo na internetu. 1. nastuduj jak pracují zdroje. ( pimár i sekundár)
2. jednotlivé obvody v televizoru. Rozdělej funkční TV a proměř si jednotlivá napětí co kde má být. (Budeš muset investovat do měřících přístrojů, popř. i osciloskopu, a jiných). Postupem času zjistíš, že koncový stupeň řádku je podobný u spousty TV. Že příčinou proč hoří BU na konci mohou být jiné pasivní součástky a to je u různých TV různé. Používej i jednoduché zařízení( normální žárovku 100W, co s ní doma svítíte - zdroj musíš něčím zatížit). Je toho moc. Zatím jen tato rada. Tak studuj!

Mimochodem Dvide, co s tou televizí? Měřil jsi už něco? Až něco naměříš, tak se zas ozvi. To, že někde něco šumí a prská a ty nám to tu napíšeš, tak to tě každý pošle akorát někam do nejbližšího servisu.

Tak se drž chlape!

PetrL
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: pá květen 13 2005, 8:18    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Tak na něho chlapi nebuďte zlí, každý nějak začínal. On začíná takto, využívá moderních způsobů učení. Máme teď jedinečnou šanci někoho po drátech proškolit, předat mu zkušenosti. Jemu asi nejde o to získat rychlé prachy. Má zájem se něco naučit.

PetřeL Toto aby se učil číst schemata a jak začít jsme mu radili i na jiných forech před několika měsíci, ale bohužel David si to nevzal k srdci. Já osobně rezignuji. Ahoj Míra
Návrat nahoru
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: pá květen 13 2005, 16:23    Předmět: Citovat

Anonym napsal(a):
Anonym napsal(a):
Tak na něho chlapi nebuďte zlí, každý nějak začínal. On začíná takto, využívá moderních způsobů učení. Máme teď jedinečnou šanci někoho po drátech proškolit, předat mu zkušenosti. Jemu asi nejde o to získat rychlé prachy. Má zájem se něco naučit.

PetřeL Toto aby se učil číst schemata a jak začít jsme mu radili i na jiných forech před několika měsíci, ale bohužel David si to nevzal k srdci. Já osobně rezignuji. Ahoj Míra

Já myslím že nejde vůbec o to zda někdo začíná a nemá potřebné zkušenosti, je jasné že každý jsme nějak začínali a nikdo učený z nebe nespadl. Podstata je někde úplně jinde, protože ty kteří Davida kritizují vyprovokoval David sám. Jestli-že si někdo zřídí firmu s neskromným názvem Servicenter a na webu nabízí tak široký záběr služeb který by nezvládlo ani mnoho z ostřílených profíků, pak musí každému automaticky vyrazit dech když zjistí že Servicenter nemá ani základní znalosti o tom jak vůbec televizor funguje, o čemž svědčí i jeho dotaz v tomto vlákně. Jestli-že mimo jiné nabízí na webu opravy TV všech možných světových značek a uvede tam že hodlá také v budoucnosti provádět jejich záruční servis, tak při těchto "znalostech" je to nejenom odvaha, ale skoro absence zdravého rozumu, chudák zákazník který takovému servisu svěří svůj stroj do opravy. To je myslím jádro problému proč se tolik kolegů do Davida naváží a nejsou již ochotni mu poskytovat své cenné rady které představují stovky a tisíce hodin poctivě odseděných za stolem zatímco on si otevře nějaký Servicenter a myslí si že mu každou zakázku bude někdo opravovat po netu. No a nyní se tu dozvídám z jednoho jeho příspěvku, že opravy TV má pouze jako hobby Shocked , co si o tom myslet..... Rolling Eyes .

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund