Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SW v autě?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1612
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 11:16    Předmět: Citovat

Ne. Nejhorší situace je, když mi takovej zaparkuje ve tři v noci pod okny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17745
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 11:17    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Našli body, kde bylo téměř úplný ticho a pak následovala otázka, jak je to možný... Very Happy

To znám. Mám v baráku asi 3 místa, kde je ze sklepa trochu slyšet "dunění" Copelandu kompresoru z tepelka o jedno i dvě patra výše. Stačí udělat krok do strany a je ticho.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 11:30    Předmět: Citovat

Jeden SW zavřenej v kufru jsem před časem viděl. Patrně málo basoval, takže jel na doraz, načež se prorazil koncák a vzal ssebou i reprák. Ta cívka se doslova protavila skrz plastovou membránu a vystřelila v nějakém posledním záchvatu ven.

Tak jsem jim jen popřál hodně štěstí při nákupu nového SW.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 11:31    Předmět: Citovat

Díkybohu já v okolí žádné nadšence a fanoušky tuzingu nemám... Smile
Ale taky přemýšlím, jak zlepšit reprodukci ve veteránovi a kam nacpat nenápadně malý suplufter.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 11:44    Předmět: Citovat

Namontuj vhodný reprák pod sedadlo spolujezdce. Až si tam povezeš roztouženou samičku, bude to brát jako předehru. Very Happy
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 12:11    Předmět: Citovat

Ale to se vyrábí, sub repráky pod sedadlo Very Happy dokonce byly i s plochou membránou z nějakého plastu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 512
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 18:01    Předmět: Citovat

No, a co takhle z třetí strany.
1) Jsem už starý, ale když jedu autem, ocením když uslyším sirénu. Je dojemný pohled, když se za ducduc autem vleče houkající sanita v husté dopravě.
2) Jsem citlivý k některému typu muziky, dokáže ve mě vyvolat eufórii, zvlášť když to bere pěkně od podlahy. Taková muzika dává člověku křídla, bohužel ne vyhrávajícímu autu. To by mohl být důvod, když některé havárky lze těžko vysvětlit.
3) Nejsem psycholog, ale nemůže působit určitá muzika hypnoticky podobně jako červené světlo vpředu jedoucího vozidla.

Ve staré 120L jsem vyhrával na tuším MAR03 (ARZ369 a ARV081, 10l) postavené za zadním oknem. Řekl bych, lepší než standartní dnešní ozvučení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 18:27    Předmět: Citovat

Standardní dnešní ozvučení čeho? Hyundaie i10? Tak to potom jo. Laughing
Většina havárii se děje kvůli nepozornosti (hraní si s mobilem, hledání pikačovin v kabelce apod.) a nepřizpůsobení rychlosti. Nehody, které způsobilo hlučné audio jsou marginální a nějak bych se tím nezabýval, páč takových příčin je více, ale statisticky to není asi zajímavé.
Je ale samozřejmě pravda, že hlučná muzika mnoha lidem brání v soustředění se. Já mám kupř. na sobě odzkoušený, že když si dám v autě muziku moc nahlas, neumím tak dobře zaparkovat nebo couvat, jako když je v autě ticho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 19:51    Předmět: Citovat

Pořád tomu nerozumím. Zhušťování a zřeďování vzduchu před membránou reproduktoru od něj odbíhá jako vlna a šíří se prostorem. Protože neví kdy a zda vůbec narazí na nějakou překážku, šíří se stejně bez ohledu na to, zda překážka je metr od reproduktoru nebo třeba kilometr. Ransom psal, že tento tlak je slabý. Nějak si nedovedu představit, jak by mohl větším prostorem sílit, kromě případu stojatého vlnění jež zmiňoval Cust, ale tento jev nechceme, bráníme se mu, takže stojaté vlnění řešením nebude.
Zajímavý případ nastane, pokud se vlna mezi repro a překážku nevejde. Předpokládejme že se hodně nevejde, dejme tomu v místnosti. V případě zmiňovaných pěti metrů se tam 20Hz vlna naskládá cca 67 krát. No a co? Membrána se dejme tomu vychyluje ven, vzduch stlačuje. Odbíhá vznikající vlna, ale vzápětí se odráží od protější stěny a vrací se zpátky. Tam se znovu odráží a znovu vydává směrem, kterým původně odbíhala od reproduktoru. Protože membrána se však stále vychyluje ven (a ještě dlouho bude), sčítá se odražená část vlny s další částí tvořenou membránou a tento děj se ještě 15 krát zopakuje, než se dopředné vychylování membrány zastaví. V místnosti jako celku vzroste tlak a nyní bude v čase 2 x 33 odrazů (dvě stěny) klesat. Pořád nějak nevidím důvod, proč bych to neměl slyšet. Nebo proč bych to ve větším prostoru měl slyšet silněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31843
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 20:29    Předmět: Citovat

Chápeš to blbě. To lokální zvednutí tlaku způsobenmý membránou se sice šíří od ní rychlostí zvuku v okolním prostředí, ale po odrazu se mění fáze vlny o 180°, takže ta odražená vlna se při zpětným šíření při setkání s tou přímou vyslanou membránou od ní odečte. Takže zvednutí tlaku mínus pokles tlaku, temn pokles je absolutní velikostí menší o ztráty energie, který pohltilo prostředí při šíření tý vlny a překážka, od který se vlna odrážela. Výsledek je malý zvýšení tlaku, mnohem menší než to, který původně opustilo tu budící membránu. A protože ta odražená vlna se odrazí znovu v místě původní membrány resp. za ní a šíří se zase zpátky ve směru, ve kterým letěla jako prvotní. A zase se jí při tom změní fáze a zase se z ní ztratí nějaká část energie. Výsledkem je pakm to tolik propíraný stojatý vlnění, prostě uvnitř vzniknou místa, kde se díky kombinaci rozměrů prostoru, kmitočtu a rychlosti šíření vlny v danýmn prostředí vytvořej "pásma ticha", kde i kdyby repráková membrána cvičila sebevíc a zesík žhavil jak vracející se družice, atk v těch místech bude ticho jako v hrobě - a naproti nim pak "rámusárny", kde se prostě ty vlny sečtou a vznikne kmitna ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 20:45    Předmět: Citovat

Jak se může 1/67na vlny otočit o 180°? Jen se změní směr jejího šíření. Představ si, že na druhé straně je taky bedna. Když bude dobře sfázovaná, účinek obou beden se sčítá. No a teď si představ že tam ta bedna není a místo ní se tam odráži ta vlna. Oproti bedně bude fázově posunutá o 5°. To přece nic není, pořád se účinek obou vln sčítá.
Stojaté vlnění bych zatím neuvaźoval, to nastane jen při kmitočtech, které se tam naskládají "beze zbytku".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31843
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt březen 30 2023, 21:04    Předmět: Citovat

Nepochopils ... Vrat se na střední a pořádně si naštuduj vlnovou teorii - je to druhák fyziky na střední. Pak pochopíš, že při odrazu se FÁZE vlny obrací o 180° a další věci - a je jedno, jak daleko od zdroje je překážka, od který se vlna odráží. A taky snad pobereš, PROČ se to tak děje. Zatím to ale zcela zřejmě nepobíráš. Nejlepší je na to pochopení animace, ale prostě podle tvýho vyjadřování zatím pořádm ještě (u vln) nevíš o čem je řeč. Základní chybou třeba je si myslet, že stojatý vlnění může nastat jen na jednom přesně určeným kmitočtu (a jeho násobcích). Nemusí. Ale já nemám náladu ti to tady vysvětlovat PROČ - to si musíš naštudýrovat sám.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2023, 0:48    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
při odrazu se FÁZE vlny obrací o 180°

Kdybys napsal že tomu sám nerozumíš, nebo byl alespoň zticha, bylo by to kratší a pravdivější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1612
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2023, 6:10    Předmět: Citovat

Ale je to pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12060
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá březen 31 2023, 7:01    Předmět: Citovat

. . . ono je to trošku složitější . . .
google
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund